» »

windows me-kako ga namestiti

windows me-kako ga namestiti

zigaurbajs ::

ok, ne mi PROSIM govort, kak je zanič in da crkuje, da je nestabilen..., kr je sam stvar ki jo delam za "zabavo".. :)
skratka, rad bi namestil windows Me in sem naložil iso slikco iz linka, ki bo na koncu v tem sporočilu in ker se mi zdi totalna neumnost, da bi cel dvd napisal in ga pol vrgu ustran, če ne vem, kak naj zadevo inštaliram...
bla bla...
šel sem v virtualbox in nardil novo virtualno mašino, nov disk... ob zagonu sm izbral še disk (iso) n bootal. prikaže se terminalček, not pa
piše:

1.Help
2.Start computer with CD-ROM support
3.Start computer without CD-ROM support
4.Minimal boot
od tot naprej ne vem več, pregledu sm že velik strani, ampak nikjer noben ne ve. poleg tega je bil tole zlo neprijlubljen os, če koga zanima. označen za Missed edition namesto Millenium edition...

link: klik in pol še na bootable cd images)

zigaurbajs ::

aja, probu sm že tut vse te opcije in se ne znajdem. :|

jernejp ::

Kolikor je meni iz linka jasno je to le boot disk za windows me
in služi reševanju nameščenih windowsu me.
Ti bi pa verjetno rad komplet windowse iz tega namestil in za to rabiš precej večji in drug iso.

MUC ::

Izbereš s CD-ROM podporo. Potem greš na disk D: in tam poženeš SETUP

Veliko veselja

zigaurbajs ::

hm, ko izberem cd podporo neke stvari vpise in pol je A:\ in ce napisem D: vrze vn da je neki z diskom... :'( in ko sm bral ene strani sm ugotovil da je treba neke stvari vpisvat, sm isto napisu in ne dela

je tle kak poskusni zajcek?

in al ma mogoce kdo kak lonk do osa- iso, ne .rar - pa ne prosm tezit o piratstvu- v 1 tedno se ga bom ze navelical...

imallears ::

Ma kje si najdu pol WinME za mal sem pa tja, ko je za igrat se velik zastonj OSov, pa še bolj zanimivi so :)

jest10 ::

Ti moraš dobiti same Winse in ne samo zagonski disk:P

amigo_no1 ::

+ konzola ti je kot vidim tuja

winMe -> ne diraj, ni štapom

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

zigaurbajs ::

brez skrbi sm probu ze velik zastonj osov, zdaj mi je naj kubuntu. zdaj pac eksperimentiram z vindowsom... najprej vista, pol 7 pol pa starejse(95, 98, neptune) konzola mi pa ni tuja, ce vem kaj hocem nardit. in najbol mi gre na jetra ko folk ne mara enga osa in ni nikjer nobenega downloada, razen teh cdjev tut torrenta konkretnega se ne najde...

MUC ::

OK, mogoče imaš ti CD na črki E: ali F: .. mal poglej..

imallears ::

Ja najde se zihr iso. al pa torrent. sam na STju tega ne boš iskal. Drugače se pa ne bi nič čudil, če WinME-ja tut na travniku ne boš našel :))

zigaurbajs ::

aja, sem poskusal ze tut h: in recimo c: pa prime. poleg tega je tesk najdit locija na ang. tipkulji ki je navzven slovenska.

zigaurbajs ::

??
ti kr priporoči.. tole učilnco pa sm že prevečkrat vidu. :P
sej drugač pa ni pomembno tlele sodelovat.


našu torrent, ampak se mi zdi tak znan kokr sm ga že enkrat naalagu. povem ČE dela in pol d...(ups)

T-h-o-r ::

lol, ME legenda :)


sem ga imel nekaj mesecev :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

zigaurbajs ::


haha :D

Zgodovina sprememb…

zigaurbajs ::

To Install, you must have a FAT32 formatted drive to install to, or a Virtual Machine.

to format; use fdisk.

Then, once formatted, reboot, and then when you boot the CD, choose the first choice (Setup from CDROM) and continue the setup's on screen instructions.
ne dela

Zgodovina sprememb…

zigaurbajs ::

ja, sm že pogruntu, ampak je neki se sesul. pač:
zaženeš z cdrom podporo in napišeš
fdisk-izbereš želene nastavitve. ugasneš. užgeš
zažene računalnik in pove da je cd v E: al kjer koli že.
v terminal, al kak se že temu rče-konzola-blackscreen :P napišeš E:
ko napiše e: napišeš stuup, ne install, kot sm jst pisu


Če maš nesrečo, javi napako
napišeš še enkrat, ne javi napake, le črn zamrzjen zaslon

drugi poskus-zopet zamrznu-tokrat že pri terminalu "windows setup requires 15728640 bytes avalible on your C: drive.."
bla bla se znova selim na linuxa :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

win me + win 98 se

Oddelek: Programska oprema
151478 (1336) Spajky
»

Kako ?!!?!?!?!??!?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
161076 (829) cahahopie
»

W2K clean install help!

Oddelek: Pomoč in nasveti
131964 (1827) andrej
»

Windows ME (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
774999 (4118) Simko
»

win2k setup help

Oddelek: Pomoč in nasveti
201898 (1684) alien-w

Več podobnih tem