» »

Windows Server 2008 R2 - RD Web Access

Windows Server 2008 R2 - RD Web Access

psychoshorty ::

Pozdrav,

malce se igram z Win Serverjem R2 - konkretno z Remote desktop Web Accesom. Predvsem me zanima sledece: za test sem dodal pod RemoteApp programe kalkulator. Vsa procedura izgleda tako: v browser napisemo ime streznika: http://127.0.0.1/RDweb in pridemo do okna s prijavo. Tukaj vpisemo username in password. Nato pridemo na default interface, kjer lahko izbiramo RemoteApp programe, Remote Desktop in Configuration. Ce zelimo zagnati kalkulator, nas bo najprej opozoril Explorer (v.8.0), da zeli spletna stran lansirati aplikacijo. Nato pa moremo "spet" vpisati username in geslo.

Zanima me, ce se da to nastaviti tako, da bi bil klik na aplikacijo dovolj in ne bi potreboval se enkratnega preverjanja usernamea in passworda. Se je mogoce ze kdo s tem igral in odpravil to "tezavo"?

Hvala vam za pomoc!

psychoshorty ::

Se se ni noben s tem ubadal? :)

darkolord ::

Kaj pa, če nardiš deployment v .rdp datoteko? Tako ima uporabnik npr. na namizju samo ikonco do tistega programa, ko jo klikne, pa se mu odpre običajno prijavno okno za Remote Desktop - tam lahko uporabniško ime in geslo tudi shraniš, tako da ga naslednjič ni potrebno vpisati.

psychoshorty ::

Hvala, bom se to poizkusil. Ce pa se je kaksna opcija, pa se priporocam. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HP Elite x3 je mobilni telefon ali računalnik

Oddelek: Novice / Windows Mobile
4011960 (9885) Motion
»

Nadzorni sistem in web dostop?

Oddelek: Omrežja in internet
111549 (1392) 5er-->
»

VMware

Oddelek: Programska oprema
162749 (2474) Blisk
»

Remote desktop-problem s passwordom?

Oddelek: Omrežja in internet
111145 (970) Tavher
»

VPN

Oddelek: Omrežja in internet
71392 (1236) arch5

Več podobnih tem