» »

Telefon ne loči tel. številk (E75)

Telefon ne loči tel. številk (E75)

keclap ::

Živjo!

Imam zanimiv problem, in sicer v imeniku imam dva vnosa, ki se pri telefonski številki razlikujeta le po omrežni kodi.
Primer:
Ime1 041 123 456
Ime2 031 123 456.
Nokia ima probleme pri ločevanju takih številk že od nekdaj (za druge znamke ne vem), saj baje preveri le zadnjih 6 številk. To zna biti zelo nadležno, ker mi pri obeh številkah navede istega klicatelja (tistega, ki je prvi po abecednem redu). Pri prejšnjem telefonu (N70) sem imel srečo, saj se kot izgleda OS ni mogel odločiti katero ime naj prikaže in je enostavno prikazal samo številko. Kljub temu da ima E75 precej novejši OS, je tu problem še nadležnejši, ker vedno prikaže istega klicatelja.
Delna rešitev je bila uporaba programa, ki prikaže več detajlov o klicatelju (torej tudi številko), vendar pa ne deluje pri sporočilih SMS, kjer si moram ogledati 'Podrobnosti sporočila', da izvem številko pošiljatelja, kar je precej zamudno.
Lastnika takih številk sta za povrhu družinska člana, kjer je komunikacija na višku, tako da bi bila rešitev nadvse dobrodošla :)
Aja, še to: firmware updated :)

urosh ::

Zanimivo.

To, da gleda zanjih 6 ali 7 številk je že od nekdaj, ja. Čeprav je meni potem ponavadi izpisal številko, ne prvega na seznamu... (velja za stare ne symbian nokie, ter symvian v3 in v5 - drugih nimam pri roki :) )

Lp

keclap ::

Saj ravno zaradi tega mi je vse skupaj smešno; Nokia 3310 je imela isti problem kot E75, model 6610i pa je prikazal številko, tako kot N70... ni logike :)

jini ::

če bi meni to počel telefon, bi uveljavljal stvarno napako in zahteval nazaj kupnino.

ahac ::

Saj ti to počne.
Kako pa naj drugače ve, da je 041 123 456 (ki te kliče) ista številka kot +386 41 123 456 (ki jo imaš v imeniku)?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

AndrejS ::

Preveri kateri FW maš naložen na telefonu. Če ni zadnji naloži novejšega:

http://europe.nokia.com/get-support-and...

jini ::

mislil sem, če bi imel jaz tak problem. sicer pa ne vem, zakaj ne more poiskati najdaljšega ujemanja od zadnje števke proti prvi.

ahac ::

Recimo, da ima neka otoška država samo 5 cifer + 1 za omrežno. Pa recimo, da namesto 0 uporabljajo 9 za klicat v drugo omrežno. Potem bi pa moral telefon vedt, da sta npr.: +555 8 76543 in 98 76543 ista številka. Če bi v takem primeru gledal na 7 cifer bi bilo že narobe...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

jini ::

pa zakaj bi telefon sploh omejevali na to, koliko števk naj gleda. telefon naj poišče v imeniku številko, pri kateri doseže najboljše (najdaljše) ujemanje od desne proti levi.

nejcek74 ::

aha in potem bi te klical nekdo neznan (recimo ponujali bi ti življenski biznis), slučajno pa bi se ujemali zadnji dve številki s cifro tvoje mame, ti bi se pa oglasil: kaj spet tečnariš stara?

ivanuscha ::

Mislim, da je to težava vseh Symbian sistemov, ne vem pa zakaj to ne porihtajo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

izgubili telelfon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5710041 (7736) mazid
»

Nadlegovanje

Oddelek: Loža
192461 (2016) Gray_Warden
»

Dvojnik moje mobilne številke?

Oddelek: Mobilne tehnologije
103615 (3359) ahac
»

Kraja mobilne identitete (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
6010573 (10573) jc

Več podobnih tem