» »

ne zazna zunanjega diska..

ne zazna zunanjega diska..

enadiz ::

Imam problem, sestavil sem zunanji disk, mislim da mi deluje pravilno (disk se ob vklopu začne tresti, lučke na ohišju gorijo, zazna ga pod varno odstranjevanje strojne opreme, napiše mi tudi da je bila najdena nova strojne oprema, zazna ga tudi program ki nadzoruje temperaturo diska)
Problem je v tem da mi diska sploh ne pokaže v "Moj računalnik..."
V čem je problem?

Lion29 ::

enadiz... verjetno moras narediti particije..
v win 7 daj start in napisi disk management pa tam uredis
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

enadiz ::

Lion29, hvala za pomoč ampek jaz zaenkrat uporabljam XP-je..

Lion29 ::

enadiz... pol pa najdi sutrezen program na XPjih... ne spomnem se, ma mislim, da se da tudi prek device managerja najt..

al pogooglaj kak narest particijo v XPjih... sej bo slo... sicer se pa (da bos vedel v naprej) napise kater os uporabljas.. pa kjer disk, kjere drivernje, etc.. mi ne mormo si teh podatkov izmislit in trouble shootat na pamet
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

5er--> ::

Nadzorna plošča -> Administrative tools (ali nekaj takega) -> Computer management

Disku dodaj črko in ga sformatiraj po potrebi.
 Computer management

Computer management

enadiz ::

Kako naj to naredim?
Ko odprem Computer Managment in izberem naj mi pokaže diske in noslice mi pokaže

pod nosilci (en disk 2 particiji)
C:
D:
Spodaj pod diski pa kaže disk0 in disk1 na disku 0 (razdeljen na 2 particiji C: in D:) ter disk1..
Kako naj ga preimenujem, formatiram, ... (če kliknem z desno miškino tipko pri disku1 nimam možnosti "pretvori v dinamični disk" )

xsannyx ::

Zdownloadaj si kak program za particije urejevat bo vlko lažje ker na XP je to bol smotano nareto če mene prašaš...

WinXP ::

Svetujem ti Paragon Partition Manager 9,je dober in enostaven za uporabo.Tam boš lahko kreiral NOVE particije (to se pravi da boš lahko po želji razdelil disk na več kosov kot C,D,E,F ali pa bos lahko imel v enem kosu po želji) v kolikor jih še nimaš
in jih nato še formatiral ...

Ta zunanji disk imaš na USB ali na ESata priključen?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WinXP ()

5er--> ::

Priporočam ti Gparted, ki je za razliko od zgornjega zastonj in vsaj enako zmogljiv.

enadiz ::

WInXP disk imam priključen preko USB-ja...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povečanje sistemske particije WIN7

Oddelek: Pomoč in nasveti
155738 (2888) Hanzi77
»

Saj se ne more zgoditi meni - izbris particije wtf? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
784637 (3619) Dejk0
»

Problem s particijo

Oddelek: Pomoč in nasveti
101271 (1180) masevc
»

Zunanji Disk Se Ne Odziva

Oddelek: Strojna oprema
497417 (6251) Lyon
»

ne vem kako se priklopi disk

Oddelek: Strojna oprema
171612 (1405) MrX

Več podobnih tem