» »

SCSI in IDE kontroler -dodatni KRMILNIK

SCSI in IDE kontroler -dodatni KRMILNIK

WinXP ::

Na internetu sem zasledil dve kartice ki gresta v PCI režo -in sicer zanima me za dodaten IDE KRMILNIK!
Enega sem našel za katerega piše da podpira do 7 NAPRAV,pa mi ni jasno kako,če ima dva porta (to se pravi priključiš lahko 2 Ide naprave na Primarni port in 2 na sekundarni port)
Zna to kdo pojasnit? Kot drugo navaja da je hitrost 20/MB s je to drugače privzeta (default) hitrost IDE krmilnikov? (glej sliko)In zakaj je IMENOVAN SCSI,če je to IDE kontroler?
 slika

slika





2.VPRAŠANJE
Čemu služi tale SCSI kontroler? (nima IDE Portov kot zgornji...)Pri čem lahko to uporabljam?
 slika 2

slika 2

  • spremenil: WinXP ()

ender ::

To sta oboje SCSI krmilnika, in nobeden nima IDE vrat. Uporabljaš pa ju lahko za SCSI diske, CD-ROMe, tračne enote, skenerje itd.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

WinXP ::

Čak čak čak....Prvi ima 2 vhoda oz.izhoda za IDE 80 žilni kabel al kako se že reče,tale spodnji pa NIMA,ma samo 1 vhod oz.izhod za te SCSI naprave,meni nepoznane...
Kako nima IDE vrat če je pa na sliki lepo razvidno da priključiš lahko dva kabla IDE gor (se pravi na en IDE kabel gresta 2 IDE enoti npr.2 CD-Roma.)-to govorim zdaj za zgornjo sliko.

Piše pa da je to PCI-to-SCSI host adapter...
Torej lahko na zgornji IDE krmilnik priključim npr.4 IDE diske oz.ALI JE TO NAMENJENO ZA TO,ali je to samo nek adapter?8-O

Kdor odgovarja naj prosim prebere natačno moje vprašanje...:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WinXP ()

jest10 ::

IDE nima 50 kontaktov

krneki0001 ::

SCSI ni IDE. SCSI je serijski prenos, IDE je pa paralelni prenos podatkov. Priključka zgledata podobno, vendar ne moreš uporabljati recimo 60 pinski scsi kot 50 pinski ide.

Na en SCSI priključek se lahko priklopi do 7 naprav, medtem, ko na IDE lahko priključiš največ 2.

Dr_M ::

SCSI uporablja sirse kable (ponavadi 50 oz 68 zilni) in ima lahko vec kot 2 prikljucka. Nekaj primerov.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jamiroq ::

na obeh karticah je lepo zapisano katera modela sta; zgornja je adaptec aha-2940, spodnja je adaptec aha-2940w/2940uw. ce gres googlat bos hitro ugotovil kaj to pomeni :).

imallears ::

jest ti šenkam 2 take :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IDE krmilnik ni 40 ampak 50 PIN

Oddelek: Strojna oprema
51076 (999) Pyr0Beast
»

Projekt: SCSI U320 RAID0

Oddelek: Strojna oprema
241383 (1197) TribesMan
»

gentoo,grub čaka minuto ob zagonu

Oddelek: Operacijski sistemi
5992 (925) potepuh
»

Na SATA disk z ATA?

Oddelek: Strojna oprema
241593 (1159) asPeteR
»

RAID kartica

Oddelek: Strojna oprema
71359 (1211) Mr.B

Več podobnih tem