» »

Po nekaj minutah igranja se mi zaslon ugasne in moram računalnik resetirati.

Po nekaj minutah igranja se mi zaslon ugasne in moram računalnik resetirati.

Mitja358 ::

Pozdravljen, pred kratkim sem opazil ta problem, da ko sem v igri in igrah npr. Dirt (tukaj je najbolj izrazito) in čez kako minuto igranja se mi zaslon ugasne in preide v stanje pripravljenosti. Nato moram računalnik resetirati. Včeraj se mi je tudi 1x zgodilo v cod 6, najbolj pa dirt 2. Sem probal čist vse odviti pa isto (tudi reset cmosa ni pomagal). Kaj je torej narobe? Najbolj sumim grafično (HD 4870 1GB)
  • spremenil: Mitja358 ()

retropil ::

največ možnosti je, da je res grafična... probaj z drugo

Mitja358 ::

Druge nimam doma (razen intergrirane). Če hočem prek intergrirane laufat moram tole ven vzeti iz PCI-E ali jo lahko noter pustim in samo kabel priklopim na intergrirano?

Gwanaroth ::

ATIjeva grafična?
Lights often keep secret hypnosis..

Mitja358 ::

Normalno, da je če piše HD 4870 :D Sem odkril krivca: gonilniki.

Gwanaroth ::

Ok, spregledal. Da, gonilniki so krivi. Isto se je dogajalo meni na laptopu. Treba dat starejšo verzijo.
Lights often keep secret hypnosis..

xsannyx ::

Verjetno so res gonilniki.
Nasvet če hočeš uprabiti intergrirano grafično:
resetiraj računalnik, pojdi v BIOS
Nastavi za privzeto grafično kartico tisto kartico, ki jo imaš intergrirano nato pa samo potrdi nastavitve ter preklopi kabel od ekrana na njo :D

Mitja358 ::

Prej sem še 1x naložil najnovejše driverje in spet ne dela. Zdaj če probam še eno verzijo nazaj? Kje jo pa lahko dobim za win 7 x64? Vsepovsod je samo najnovejša.

Mitja358 ::

Hehe, pred par minutami so prišli lih novi 9.11 driverji. Če bo s temi šlo bo super. Če ne pa grafa ide na garancijo.
Kot če bi vedeli da potrebujem nove driverje

EDIT: Končen uspeh == NE DELA!!! Jutri pošljem nazaj na garancijo ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

Guzzy ::

kaj pa če je kaj z ekranom narobe?

Mitja358 ::

Sem probal tudi drug LCD, ki ga imam še doma.
Škoda drugih komponent, ko sem zaradi grafične rač ugasnil in prižgal najmanj 30x v 5 urah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

dzinks63 ::

Z 64 bitnimi osi je več težav kot z 32 bitnimi. Če furaš do 4GB rama ti je 32 bitni os dovolj. Res, da ti izkoristi samo 3,25GB rama, vendar ni panike, tisti manjko do 4GB se ti nikjer ne pozna. Tudi sam sem nekaj preizkušal 64 bitni os in sem naletel na preveč težav in se sedaj sploh ne obremenjujem več s tem, instaliran imam 32 bitnega in je vse ok.

Drugače za ATI driverje poglej tukaj,
so zelo ažurni za vse sisteme.
Tudi starejše verzije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

Pyr0Beast ::

Eh. LCD nima kaj biti kriv. Grafa kaput, kaj pa drugega. No, lahko je tudi proc, samo dvomim.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Mitja358 ::

Če dam procesor na everest stability test se ne krešne. Samo v igrah (zahtevnih).
32-bitni OS ne bom nalagal ker imam original Win 7 64-bit.

Mitja358 ::

Zdaj sem skoraj 1 uro igral DIRT in mi je pravkar ven vrglo. Sumim na memory na grafični, saj je v idle 55°C, v loadu pa je bilo 65 če se ne motim. Max GPU temperature pa je 54 na 20% ventilatorja.
Zdaj če bi probal na novo nanesti MX-2 termalno na grafično? Sam še nikoli nisem razstavljal grafične. Imam pa doma tiste male bakrene hladilnike za ram čipe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

Pyr0Beast ::

Wth ? 54°C sploh ni tako visoka temperatura.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Mitja358 ::

Saj zato pa je TOXIC, sam rami (grafični) so visoko. Mislim da je prišlo na 70 stopinj in potem je treba resetirati.

Mitja358 ::

Čudno, da mi računalnik še sploh dela, ko pa sem ga včeraj 30-40 krat moral ročno dol ugasnit (saj ohišje nima restart tipke) in spet zagnat, da sem lahko vse možnosti preizkusil:D. Bi že lahko kaj šlo, kak disk ...
Drugače pa jutri ide grafična na garancijo.

Mitja358 ::

Z grafično je vedno bolj slabše. Zdaj sem že na namizju doživel izgin slike ko sem glasbo poslušal.

Zakaj ne dela gumb popravi?

xsannyx ::

Z grafično je vedno bolj slabše. Zdaj sem že na namizju doživel izgin slike ko sem glasbo poslušal.

Zakaj ne dela gumb popravi?

Če imaš takšne težave nimaš kaj tukaj iskati-očitno je nekaj pokvarjeno. Nesi na servis


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava z igranje igric

Oddelek: Igre
352673 (1893) TehDucky
»

Računalnik zmrzne

Oddelek: Strojna oprema
201687 (1338) Riff
»

Windows 7 32bit vs. 64bit

Oddelek: Operacijski sistemi
396804 (5912) Blisk
»

Ati Radeon HD 5850 1GB ne zazna rama

Oddelek: Strojna oprema
272449 (2043) opeter
»

Win 7 - 32 ali 64-bit?

Oddelek: Operacijski sistemi
327488 (6588) c00L3r

Več podobnih tem