» »

Kdo izdela dober spletni portal

Kdo izdela dober spletni portal

Mira ::

Iščem podjetje (najraje v Lj, ni pa nujno), ki bi kakovostno izdelalo spletni portal in vse kar sodi zraven (registracija domene, gostovanje, optimizacija...). Spletni portal bi bil za začetek manjšega obsega, a bi vseeno vključeval vse, kar imajo spletni portali: vsebina, fotogalerija, video, komentarji, RSS, napredni iskalnik, arhiv, pošiljanje e-novic, facebook, twitter, kontaktni obrazec, itd. Kasneje načrtujemo še razširitev. Spletni portal bi bil grafično oz. kreativno precej zahteven, zato iščem podjetje, ki bi bilo temu kos. Na netu sem našla malo morje ponudnikov: vsi se hvalijo, da so najboljši, da obvladajo... a vemo, da to pri vseh ravno ne drži. Šlo bi za dolgoročno sodelovanje, zelo pomembno pa mi je tudi, da podjetje obvlada dobro optimizacijo (ne samo na papirju, ampak tudi v praksi). V plus pa se šteje tudi, da imajo nekaj pojma o spletnem marketingu in oglaševanju. Za kakršen koli predlog se vam iskreno zahvaljujem!

Gost ::

Tody ::

Jah, če hočeš segat po zvezdah, bodi pripravljena seči tudi v denarnico, to kar bi rada pod 10.000 eur težko da prideš skoz. Parsek, inovatif, sonce.net in kaj podobnega je to kar iščeš, seveda znajo to tudi računat.

Lahko pa probaš tudi srečo z kakim od tukajšnih znalcev, ki znajo organizirat vse to. Se ti bodo že sami javil če bodo imel čas.

TylerDurden ::

Zdej bo pa tako ali tako šok, ker sosedov mulec naredi to za 50EUR.
Let\'s make some soap ...

HardFu ::

Mira, ce ste pripravljeni placati primeren znesek (tak portal smo ze delali) - nekje 15kEUR, potem smo Vam z mojo ekipo pripravljeni pomagati pri izdelavi portala. Izkusnje in znanja imamo vsa nasteta, tudi (mednarodne) reference.
http://codeable.io

psychoshorty ::

LeLa ::

www.buyitc.si

Reference kažejo, da ni le samohvala...
Ignorantia legis non excusat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: LeLa ()

Gost ::

V bistvu za res vse našteto po mojem pri večjih in uveljavljenih podjetjih pod 20k ne prideš čez.

NorK ::

Odvisno tudi od tega kako so si zamislili. Včasih stranke psredujejo takšne informacije, da si predstavljaš zelo velik in obsežen projekt, v resnici je pa nekaj manjšega. In seveda tudi obratno.

Potem pa je tu še vzdrževanje...

Ampak glede na to, da bi se zadeva širila postopno, bi se tudi strošek porazdelil v več "faz".

Mira ::

Ne, ne, sosedov mulec naredi zastonj za prakso :-) Vem, kje se gibljejo cene, zato me številke ne presenečajo. Sicer pa raje plačam malo več in vem, da bo narejeno na nivoju in tako kot hočem. Ima pa Kitoslav prav: morda sem z izrazom grafično precej zahteven malo pretiravala. Kar hočem povedat je, da bi si želela, da portal ne bi bil videti tako kot večina oz. kar vsi, ki jih poznam (v stilu www.kofetek.com, ...) Ne pa tudi, da bi bil z grafičnega vidika kakšna novost. Če to pomeni grafično precej zahteven, pa boste ocenili vi, ki se na te stvari bolj spoznate. Imate morda kakšne izkušnje z naslednjimi?
- http://www.novisplet.com (hvala psychoshorty)
- http://www.spletnik.si
- http://www.domenca.com
- http://www.sl.rsklan.com
- http://www.editor.si
- http://www.zabec.net

NorK ::

O ja, "sosedovi" mulci so super! :D Za eno pivo dobiš vse. Za pico pa še kaj dodatnega. :))

Grafika je skorajda še najmanjši problem. Kofetek pa ni grafično precej zahteven.

HardFu ::

Vsak od nastetih bo pomoje naredil kvaliteten spletni portal, najboljse, da jim posljes povprasevanje, pa bos videla kje se gibljejo cene. Seveda prej preveri njihove reference. Po pravici povedano, se sam za slovenske ponudnike nebi odlocil, ker po mojem mnenju premalo sledijo trendom in "stancajo generiko" se pravi copy, modify, paste. Nobene inovativnosti, naprednih prijemov, za accessibility in graceful degradation jih vecina se slisala ni. Poleg tega ima vsak svoj in-house razvit CMS, ki ima svoje fore, sam imam izkusnje z editorjem in zabcem in oba sistema padeta na usability testu - sploh editor, ki je za tisto sra*je celo dobil nagrado. WTF? :)
http://codeable.io

Gandalfar ::

Nobene inovativnosti, naprednih prijemov, za accessibility in graceful degradation jih vecina se slisala ni


Ce se ni narocnik pripravljen pogovarjat o tem in ce imajo dovolj dela, da ga prepricajo da vsaj osnove osvoji .. potem pac nic cudnega. Vecina stroskov pri teh projektih je, da se pogovarjas z narocnikom in mu predstavis realnost. Izvedba je manjsi problem.

Gost ::

Hardphuck, haha, daj no daj. Nekateri slovenski ponudniki presegajo tiste iz Londona/Use in ostalih super dooper agencij, resno! Vse je bolj v imiđu podjetja, njegovi predstavitvi in kako se produkt zavije naročniku v celofan.

HardFu ::

Gost, lahko argumente podkrepis z primeri?
http://codeable.io

DC- ::

Tukaj se pa zelo strinjam z Gandalfarjem.
Večina projektov je narejenih po željah naročnika, kjer ne želi odstopiti od svoje ideje v glavi niti 1%.
Velikokrat se "kregamo" zaradi nekih usability rešitev, ker je naročniku "to bolj všeč".

Ne moreš verjeti kako sem vesel strank, ki se prepustijo in povej samo kaj mora projekt doseči.

Sem vodja ene izmed zgoraj omenjenih firm in moj nasvet je tak:
Če imaš velik projekt z velikim budgetom vzemi domenco. Oni imajo že razvit ogrodje za socialna omrežja in portale.

Ostali pa:
Novisplet je začel zadnje čase delat dobre zadeve
Spletnik so za "do-it yourself" mini sajte

Ostale pa ne bom komentiral, da me ne bojo obtožil lastne promocije.

Infinity ::

Mogoce http://www.tritim.si
Lp, I

NorK ::

So pa nekateri večji ponudniki oziroma izdelovalci včasih takšni, da je lahko še "sosed za pivo" boljši. :D

A Domenca je s tem svojim ogrodjem postavila Red Book? http://www.redbook.si

DC- ::

Kitoslav zgleda ja. Skyooz se imenuje platforma

Mira ::

Hmmm, ni kaj, bom res poslala povpraševanja. Če ima pa še kdo kakšne izkušnje s kakšnim podjetjem, le s predlogi na plan. Aha, še dve vprašanje: če se npr. odločam med dvema ali tremi podjetji, ali lahko prosim, da mi izdelajo osnutek in se potem na podlagi osnutka dokončno odločim? Je to sploh ustaljena praksa? In na kaj naj bom na predstavitvenih sestankih najbolj pozorna oz. kaj naj mi še posebej dobro razložijo oz. pokažejo - kaj vse je tisto, kar mora biti za spletni portal dobro narejeno? Govorite o CMS,...

Gandalfar ::

pomojem da si najdi na svoji strani enega "CTO"-ja. To je edini nacin, da bos dobro skoz prisel.

Tody ::

Ja mi smo lepo poslali povpraševanje na par firm in izbrali top 5-6 in rekli, kdaj bo predstavitev.

Nekatere firme so se prikazale že z narejenimi prvimi stranmi, nekatere so prinesle samo sprintane zadeve, nekatere pa powerpoint prezentacije kaj one znajo in zmorejo.

Gledaš pri strani, da lahko veliko stvari sam narediš, kar pomeni da je fajn če bi lahko premikal malce kvadratke oz pravokotnike po strani (zaporedje elemntov) in nasploh upravljanje s stranjo, nalaganje slik,filmčkov, pisanje novic v prihodnosti itd itd.

DC- ::

Lahko narediš "pitch"
Pošlješ zahteve,
razpišeš nagrado za prvega,
tisti z interesom ti bodo poslali osnutek in prišli predstavit svoje videnje

Samo ne smeš škartarit z nagrado oz celo narediti zastonj.

NorK ::

Za neko kvalitetno povpraševanje bo potrebno navesti več informacij o tem kako naj bi portal deloval. Nekdo lahko v ponudbo vključi lep dizajn, ki pa zaradi zasnove portala ne bo uporaben.

Bo na vaši strani pri projektu sodelovalo več ljudi ali pa bo vse prepuščeno zunanjemu izvajalcu?

dba ::

positiva.si / jak.si (backend / oblikovanje)

HardFu ::

Za osnutek sicer lahko prosis, ampak ti osnutki so tako tako, sam jih ne delam, ker je stvar taka kot bi rekel arhitektu naj mi nardi nek mockup plan za bajto, pa ce mi bo kul bom kupil... Verjetno bi se mi smejal. Saj reference povedo cisto dovolj o kvaliteti izvajalca (no, ubistvu ni res - vsaj v mojem primeru ne, vecina narocnikov ni bila pripravljena placati vrhunske storitve, zato nekatere strani pac niso vrhunske - ampak naceloma se da izluscit kaksne informacije). Drugace pa ima Gandalfar prav, ce imas web v takem obsegu potem je dobro imeti CTOja, oziroma nasploh eno osebo, ki je prakticno zadolzena za administracijo, vzdrzevanje.
http://codeable.io

Tody ::

HardPhuck em to kar si reku ni res. Valda rečeš arhitektu da ti zriše hišo, seveda ne z vsemi detajli ampak tok da imaš predstavo, seveda na samo na zunaj. Ubistvu so pa to samo prodajni pripomočki.

Ko se boste menili, ne pozabiti na podporo, koliko stvari vam popravijo ali naredijo drugače brezplačno in v kolikšnem času imate čas iskat napake :)

Lion29 ::

tody lol....kjer arhitekt pa ti izrise nacrte hise zastonj?

:D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

NorK ::

Ne gre za načrt hiše, ampak osnutek.
Pa tudi za osnutek je potrebno imeti kar nekaj informacij. Če informacij ni dovolj, je brezveze delati osnutek, ker se s tem samo izgublja čas.

bluefish ::

Idejne skice ti že naredi; točnih mer, materialov etc. pa ti ne bo zraven risal.

Gost ::

Ah, spletne strani in aplikacije programirat in tržit pa res ni neka znanost, če si priznamo. Tudi ne vem, zakaj ne bi bili Slovenci sposobni delati to na najvišjem možnem nivoju. PHP in ASP.NET sta globalna in ne poznata državnih mej. Operacijskih sistemov, avtomobilov ali pa robotov pa Slovenci res ne znamo delat.

Harphuck, vse aktualne mislim, da vsi poznamo. Večja in priznana, ko je agencija ter čim več financ bo v projektu, bolje bo speljan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gost ()

NorK ::

Hehe, ni nujno. Včasih imajo (naj)večji probleme z najbolj banalnimi zadevami.
Se človek vpraša kaj delajo ljudje, ki so zadolženi za UX. :)) Pravzaprav bi tudi brez njih moralo biti drugače.

preem ::

@gost, se ne bi strinjal.

veliko je ljudi in podjetij, ki delajo stvari, zgolj da se naredijo, kasirajo čim več, stranke dobesedno nategujejo kok je njihov produkt ohinsploh najboljši. večina teh t.i. portalov, ki ste jih naštel so pa narejeni v nekem pocen doma razvitem php cms sistemu katerega je zasnoval mogoče en half/programer nadaljevala pa gruča različnih študentov od katerih so potem enega zaposlili in dela sedaj fulltime na tem. manjka kvalitetnih produktov. manjka kvalitetnih ljudi in predvsem podjetij.

NorK ::

In kako prepričati nekoga, ki je bil nategnjen, da je bil nategnjen?
Enkrat sem pisal naročniku in povedal kaj konkretno je narobe in so to popravili. Ampak je bilo nekaj manjšega, čeprav zelo motečega.
Obstaja pa tudi nek drug projekt - celoten spletni nastop je slab - od zasnove do realizacije. Človek, ki je bil glavni pri tem pa je zraven še sedaj (čeprav se mi zdi, da ne dela ničesar in v bistvu zavira razvoj) in je zelo dober nakladač. Zadevo sicer uporablja nekaj ljudi, ki so dokaj zadovoljni s tem kar imajo, ampak zadeve bi lahko bile mnogokrat boljše. Prste pa so pri razvoju imeli zraven "večji" igralci...

HardFu ::

Ah, spletne strani in aplikacije programirat in tržit pa res ni neka znanost, če si priznamo.

Ok, poglejmo zahtevana znanja za en primer spletne strani/aplikacije: ce zacnemo pri grafiki, je prvo potreben obcutek za obliko, nekaj znanja na tem podrocju, kaksna prebrana knjiga o barvah in kompozicijah ne skodi. Temu potem sledi razrez, kar ne pomeni slice tool v photoshopu, ampak dokoncan valid html in css, kompatibilen z vsemi A-grade browserji. Temu sledi izbira CMSja ali programiranje lasntega, tu je potrebno znati pac enega od spletno naravnanih programskih jezikov (php, asp, ruby, python...) in vedeti vsaj osnove javascripta. Seveda je dobro znati tudi nekaj osnov marketinga, ce hocemo da nam spletna stran prinasa $ ali €. Nadalje moramo stran naloziti na streznik zato je potrebno vsaj priblizno poznati strezniska okolja in se v njih znajti. Seveda pa je treba potem stran se SEO optimizirati, kar tudi rabi svoj cas in znanje. Verjetno sem kaj pozabil, ampak je priblizen oris postopka izdelave (ok, pogovori z stranko in njih pridobivanje bi lahko omenil ampak tisto je znanost zase).

Tako da ce mas se vedno obcutek da je izdelava (kvalitetnih) spletnih strani lahka in jo obvladas z levo roko, potem nam pokazi svoje nadpovprecne reference in napisano vzamem nazaj.
http://codeable.io

Looooooka ::

Osebno priporocam sonce.net.Edini designerji do zdej, ki niso rabili nobenih navodil, ko smo jim poslal primer kako se komunicira z neko naso storitvijo.
Pa strani k jih za simobil delajo(orto.si in podobne) tud ne zgledajo slabo :P

DC- ::

HardPhuck temu se reče delitev dela.
One-man-bandi so že izven mode.

Oblikovanje naj dela oblikovalec (in ne nekdo, ki zna uporabljat photoshop)
Načrtovanje naj naredi načrtovalec z sodelovanjem vodje razvoja
Razvoj pa razvijalci ob vodenju nekoga z znanjem razvoja, da ga ne jeb*** z izgovori.

pa še tole
dokoncan valid html in css, kompatibilen z vsemi A-grade browserji.

Pa daj z prodajanjem validacije. Validacija bi bila super če bi jo upošteval tudi Microsoft.
Validirane zadeve velikokrat NE delujejo v IE6 ali celo v IE7.
Pač delat more v vseh IE 6-8, FF1.5 - 3.5, Operi in Safariju.
Pa še to je render na Macu in Winsih drugačen.

Tody ::

Aja zato ker je ne upošteva MS jo pač lahko ignoriramo vsi ? Jest sem za to da se piše po standardih in da raja vidi da imajo pač beden browser. Drugače brezveze da imamo standarde, tisti ki pa uporablja FF 1,5 bi pa tud vprašal malce po zdravju.

Najboljš da se vsi vozimo z fički :)

HardFu ::

DC se strinjam - sam sem sicer one-man-band ampak za grafiko ponavadi najamem dizajnerja, za marketing pa "marketingarja". Kar pa se tice validacije, pa to ni stvar, ki bi jo prodajal, to bi po mojem mnenju morala biti osnova. Nekako tako kot pri avtu ne prodajajo kvadratnih koles. Validirane zadeve delajo v vseh IE drugace, samo pravilno jih je treba napisat.
http://codeable.io

Patricij ::

Predlagam, da kontaktiraš neuronicus {afna} gmail.com
Mi smo že sodelovali z njim(i) in je/so super. Od začetka do konca in še naprej (zasnova, izvedba, podpora, marketing).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Internetna stran VS letna karta za fitnes. (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8013345 (10503) Jeronimo

Izdelava spletne strani - Poceni (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
11622005 (20493) Ziga Dolhar
»

Cene profi portalov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1098743 (6138) Mr.B
»

Kako postaviti spletne strani kot so Bolha.si ali Nepremicnine.net? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8111137 (9179) Tody

Iščem/ponujam delo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
10138864 (26827) Primoz

Več podobnih tem