» »

koliko jedrni procesor kupiti

koliko jedrni procesor kupiti

biasko ::

Živjo!

Zanima me kateri procesor se splača kupiti? 4 ali 2 jedrni? Intel ali AMD?

Računalnik je namenjen splošni uporabi, sem pa tja p akakšen filem za zmontirati iz video kamere.

Hvala!

neres ::

Če bojo HD filmi potem vsekakor čim več jeder.

Za ostale stvari pa niti ni treba, oz. odvisno od tega koliko si pripravljen plačat. Če daš več kot 100-150EUR za CPU se ti najbrž že splača 4 jedrni..
Več jeder ne škodi, tako da jaz bi načeloma vedno svetoval 4 jedrni, razen v primeru da:
1. bi rad poceni procesor
2. hočeš PC z nizko porabo

biasko ::

kaj pa svetujete glede proizvajalca AMD ali INTEL?

če recimo nimam denarja na pretek

jest10 ::

Malo pod 100EUR je Athlon X4 620. Spodobno zmogljiv 4-jedernik.

trnvpeti ::

racunalnik namenjen splosni rabi ne rabi vec kot 2 jedra!
karkoli bos kupil, ti bo delalo zelo v redu, celo dvojedrni celeron

neres ::

Splošna raba ni dovolj natančno definirana, ampak recimo montiranje HD filmov z dvojedrnim celeronom najbrž ne bo zelo v redu.

Ravno tako ne igranje kake novejše popularne igre ala GTA 4 (kar bi čisto lahko spadalo pod splošno uporabo).

blackbfm ::

Za montažo HD videa itak ni nič dovolj dobro:)

Za mal denarja se bolj splača AMD sistem.

trnvpeti ::

kaksen film je rekel
pa nikjer ni navedel igrc
pa tudi kaksen E3200 bo delal v redu z igricami

biasko ::

Hvala za nasvete, zanima me še kaj pomeni notranji spomin na L2 in L3 v procesorju.

TOP ::

Daj ne kupuj dvojedrnika,kupi 4jedrnika in boš mel mir lep čas.V cenah pa tud ni neke velike razlike.

g. Oden ::

Tudi jaz mislim, da je sedaj najbolj pametno kupit štirijedrnika npr. tega, kajti dvojedrniki so izumirajoča vrsta.

blackbfm ::

Za poganjanje nezahtevnih stvari je prav vseeno kaj ima, ker ne bo bistvene razlike. Ne bo in pika. A ima res smisel dajat 2x več za procesor za to da na koncu ni nobene konkretne razlike. Bolj se splača vsaki 2 leti vzeti cenejšo varjanto, kot enkrat na pet let dražjo. Če pa ni omejitve pri denarju potem pa nič ne rečem..

energetik ::

Napisal je, da bi občasno zmontiral tudi kakšen filmčk. Splošna uporaba je ponavadi multitasking, zato bi mu prav prišel 4-jedrnik. Že pri pregledovanju za viruse se bo poznalo.
Vsekako priporočam AthlonII X4 620. Za 90EUR je to bomba.
2-jedrnike se splača samo še za čisto osnovno uporabo in nizkocenovni PC (Celeron, Athlon X2) ali pa za kakšne starejše špile oz. specifične programe, ki zahtevajo frekvenco in predpomnilnik (C2D, PhenomII).
Sicer pa absolutno Athlon 620 ali 630. Če gledaš dražje stvari pa I5.

st0jko ::

Če si finančno omejen nabavi Athlona x4 620(100EUR), sicer pa kaj zmogljivejšega(4-jedrnega jasno), ampak obljubim da boš tudi z tem Athlonom zadovoljen!
keks?

plavko61 ::

Po mojem mnenju je bolje visoka frekvenca pa manj jeder.
Npr. Core2Duo E8400 z 3GHz
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

Toxic ::

Pomoje če maš denarja na petek kuppi AMD phenom II 955 ali 940.

k4vz0024 ::

Kateri program za montažo videa pa podpira vsa 4 jedra?

jest10 ::

Po mojem mnenju je bolje visoka frekvenca pa manj jeder.
Npr. Core2Duo E8400 z 3GHz

E8400
Razen da za ta denar dobiš že 3GHz X4 Phenoma

ncc2000 ::

..pol se naj pa človek znajde..

@Biasko
Več L3-ja se pri nekaterih aplikacijah pozna (CPU zmore več, je hitrejši), pri nekaterih pa skoraj nič. Če gre za AllRound PC po moje imeti L3 ne škoduje.

energetik ::

Pa poglejte malo teste, 4-jedrniki pri tudi običajnih opravilih, kot so zipanje, pregledovanje virusov itd premagajo hitrejše 2-jedrnike z več L2 in L3. Torej, če ne boš delal kaj zelo specifičnega (kot so npr. starejše igre-meni pri FS2004 obremenjuje le 1 jedro, zato sem tudi nabavil PhII X2), potem za 90EUR vzami Athlona 620. In takoh aplikacij, ki uporabljajo vsa jedra bo vedno več.
Za obdelovanje videa - HandBrake porabi vsa jedra, ki so na razpolago. "Počasen" 620 X4 za šalo premaga "hitrega" Phenoma X2.

jype ::

k4vz0024> Kateri program za montažo videa pa podpira vsa 4 jedra?

Kateri program za montažo videa pa ne podpira več (tudi 16) jeder?

blackbfm ::

In takoh aplikacij, ki uporabljajo vsa jedra bo vedno več.


Takrat ko bo večina aplikacij tako narejenih bodo 4 jedrni procesorji že zgodovina.

dbevfat ::

In takoh aplikacij, ki uporabljajo vsa jedra bo vedno več.

Takrat ko bo večina aplikacij tako narejenih bodo 4 jedrni procesorji že zgodovina.

Ampak ne profitiraš samo pri posameznemu programu, ker se ti konkretno pozna tudi, če laufaš več "eno-jedrnih" programov hkrati.
nvr2fat

blackbfm ::

Konkretno se ti pozna če je procesor stalno obremenjen, kar pa se pri povprečni uporabi bolj malo dogaja.

darkstar ::

Vzami 4 jedra, ce ne drugo, se lahko postavljas pred kolegi, ki imajo samo dve jedri.

Jaz furam q9650 na 4 x 4 ghz, pa je mir pri hisi.

biasko ::

hvala vsem!

Steinkauz ::

ce ne drugo, se lahko postavljas pred kolegi, ki imajo samo dve jedri.

:\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Racunalo

Oddelek: Kaj kupiti
241344 (927) energetik
»

PC okoli 500€

Oddelek: Kaj kupiti
332362 (1209) Lonsarg
»

Štirijedrniki pod 100 €

Oddelek: Novice / Procesorji
294388 (2809) filip007
»

Gamerski comp do 1200 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
774115 (3068) Pepc619
»

Intel pripravlja šestjedrnika?

Oddelek: Novice / Procesorji
264860 (3046) opeter

Več podobnih tem