» »

Asistenca

Asistenca

Kleemen ::

Zanima me kaj se bolj splača vzet ali asistenco od Triglava, ki je v primeru okvare, prometne nesreče, itd. vezana na vozilo ali asistenco od Amzs, ki je nekoliko cenejša in vezana na osebo. Poleg tega, kakšne so še razlike, prednosti, slabosti, itd.? Hvala.

Killermode ::

Asistenco imel 4 leta plačano na zavarovalnici, uporabil nikoli. zaradi cene prešel na AMZS. Uporabil 1x ko se mi je po nesreči spraznil akumolator v avstriji. Klical amzs povedal kje sem, poslali nekoga prej kot v uri in nam je na kleme vžgal avto. Polega tega mi je na AMZS prevagalo tudi turistično zavarovanje.

Kleemen ::

Aha, kar sem gledal se verjetno bolj splača amzs, edini problem je če nas je v avtu več in potem bodo uredili prevoz in vse ostalo samo zame, za sopotnike pa ne. Pri zavarovalnici je pa asistenca na avto, tako da so vseh ostalih stvari deležni tudi sopotniki.

Ziga Dolhar ::

Ergo ima top avtoasistenco.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Asistenca je tudi kaj drugega, kakor samo "vžgat avto".
Tu je:
- natočeno napačno gorivo,
- nadomestni avto,
- primer smrti v tujini,
- kritje hotela v primeru, če se kaj zalomi ni je treba dlje ostati,
- milijon drugih stvari.

Teh stvari ni malo, zato je tudi paketov malo morje.
Dokler se nič ne zgodi je pametno gledati na denar. Ko se pa kaj zgodi ti pa tisto, kar piše v drobnem tisku, ne pripada.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Kleemen ::

Sej zato vprašam kaj se najbolj splača glede na ceno in ponujeno.

stjan ::

Če se ne motim je pri zavarovalnici asistenca vezana na avtomobil, pri AMZS pa na člana.
Tako za AMZS ni pomembno ali voziš svoj ali tuj avto, naj bi veljalo za več vozil v lasti člana.

St235 ::

Kleemen je izjavil:

Sej zato vprašam kaj se najbolj splača glede na ceno in ponujeno.


To moraš presodit pri sebi. Če večkrat menjaš avto potem je AMZS absolutno boljša izbira, ker kot si sam ugotovil je to vezano na voznika. Če skoz voziš samo en avto potem je bolj pomeno kaj točno zavarovanje krije. Preveri kakšne so omejitve na primer glede avtovleke (kilometri), ali pokriva nočitve, kaj nudi ostalim v vozilu, kako je z tujino...

V preteklosti so bile asistence pri zavarovalnicah (skupaj s polico) praviloma cenejše. Mislim, da me pri generali pride polica okol 4EUR dražje zaradi asistence.

Preveri, da ti slučajno asistence ne nudi že proizvajalec, če gre za nov avto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

jukoz ::

Sem uporabnik Triglav Asistence in dosti vozim po EU in izven.
V primeru okvare itd dobiš nadomestni avto in imajo pogodbe po celi Evropi, da ti lokalno podjetje dostavi nadomestnega.

Imam tudi asistenco od prodajalca vozila (novo vozilo), vendar tam ne dobavijo novega avta ampak se moram sam zmenit na servisu za nadomestno in ga plačati, nato ti pa oni vrnejo. Kar je za moje pojme slabše kot v primeru prave asistence, kjer pokličem številko in mi dobavijo avto.

Moraš pa upoštevati, da se uporaba asistence sicer ne upošteva pri obračunu letne premije, se pa upošteva pri popustih ob sklenitvi novega zavarovanja. To me je ob nakupu novega vozila kar butnilo po glavi.

Kleemen ::

Ja to me najbolj moti pri amzs, ker je pisano samo name in ne na celoten avto in s tem tudi sopotnike. Tako da v primeru, da se karkoli zgodi v tujini bo asistenca krila stroške hotela in podobega samo zame, ne pa tudi za ostale. Asistenca pri zavarovalnici naj bi bila boljša, ampak s tem tudi dražja. Letno znese tam okrog 80-90eur, podobna od amzsja je 70eur.

jukoz ::

Kleemen je izjavil:

Ja to me najbolj moti pri amzs, ker je pisano samo name in ne na celoten avto in s tem tudi sopotnike. Tako da v primeru, da se karkoli zgodi v tujini bo asistenca krila stroške hotela in podobega samo zame, ne pa tudi za ostale. Asistenca pri zavarovalnici naj bi bila boljša, ampak s tem tudi dražja. Letno znese tam okrog 80-90eur, podobna od amzsja je 70eur.


Mal se zglihaj za to asistenco. Jaz plačam ene 50 EUR, tako prej za 15 let star avto s 300k km, kot sedaj za novega. Nekaj časa sme plačeval celo po 1 eur.

Kleemen ::

Ker trenutno nimam nobene poti v tujino bom verjetno počakal še kak mesec dva in potem naredil pri zavarovalnici za naprimer 250 dni namesto eno leto in pride takoj kakšnoh 30eur manj. Avto je star 12 let, problem je v kw ker pade že v večji razred in s tem je tudi asistenca več. Prej sem imel avto v nižjem razredu je bila samo 30-40eur na leto.

Pac-Man ::

Si prepričan, da za 12 let star avto sploh velja?

Pred leti so imele zavarovalnice rade mejo pri 8ih letih ali tam okrog.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

KAVINSKY ::

Pac-Man je izjavil:

Si prepričan, da za 12 let star avto sploh velja?


Letos sem obnovil pri Savi, velja do 20 let. Koristil samo enkrat, zaradi prazne baterije.

HappyPills ::

Asistenca pri Triglavu, lansko leto prišla prav, ko je crknla bosch pumpa nekje 100km od Milana. So poslali vleko iz Gorice, ki mi je dostavla nadomestni avto, mojega pa odšlepal do mehanika v LJ. All inclusive, zelo zadovoljen. Nadomestn avto so čez 3 dni pršli na dom iskat. Asistence ne rabiš, dokler je ne rabiš takrat pa si vesel, da maš mal jači paket :).

zobnik ::

Triglav vzami, 35 evrov do 250km od tvoje bajte do kraja okvare maš krito.
Guma, bencin, okvara, karambol, vse krijejo, starost avta nima veze.

FireSnake ::

Kleemen je izjavil:

Ja to me najbolj moti pri amzs, ker je pisano samo name in ne na celoten avto in s tem tudi sopotnike. Tako da v primeru, da se karkoli zgodi v tujini bo asistenca krila stroške hotela in podobega samo zame, ne pa tudi za ostale. Asistenca pri zavarovalnici naj bi bila boljša, ampak s tem tudi dražja. Letno znese tam okrog 80-90eur, podobna od amzsja je 70eur.


Pri Savi je najvišji paket, mislim da, 32€.
Meni jo je agent dal tudi že za 16€
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Utk ::

Kleemen je izjavil:

Aha, kar sem gledal se verjetno bolj splača amzs, edini problem je če nas je v avtu več in potem bodo uredili prevoz in vse ostalo samo zame, za sopotnike pa ne. Pri zavarovalnici je pa asistenca na avto, tako da so vseh ostalih stvari deležni tudi sopotniki.

Od kod ti to?

Do storitev, ki se nanašajo na osebe kot prevoz oseb v tujini/iz tujine, nepredvidena nočitev v tujini, so poleg člana upravičeni vsi sopotniki v vozilu. Število oseb ne more biti večje od števila sedežev, za katere je vozilo registrirano. Če član ne more kontaktirati klicnega centra AMZS in si tako sam organizira pomoč, lahko prosi za vračilo stroškov do zneska, ki ga krije članstvo AMZS. Če stroški presegajo garancijo AMZS, jih mora doplačati član.

Kleemen ::

Uuuu to pa nisem vedel. Potem je Amzs dosti boljše od Triglava, razen če so zneski in km manjši.

zobnik je izjavil:

Triglav vzami, 35 evrov do 250km od tvoje bajte do kraja okvare maš krito.
Guma, bencin, okvara, karambol, vse krijejo, starost avta nima veze.


Tamajhen paket do 250km se mi zdi brezveze, ker ni za tujino. Je pa sigurno boljše kot nič, če je samo 35eur. Meni je agent naredil za celo leto okrog 80eur, ampak to je verjetno najboljša možna asistenca od Triglava.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kleemen ()

MIHAc27 ::

Imel pri Savi, ko sem rabil sem dobil samo hladni tuš. Takoj prešaltal na AMZS in že parkrat izkoristil njihovo pomoč. Še v nedeljo so bili v pol ure pri meni.

zobnik ::

do 500 evrov krijejo za 35 evrov pri Triglavu
To je dost, itak če si kje daleč ne boš avta vlačil domov, ampak ga bo kak lokalni mehanik popravil.

Kleemen ::

Sem se odločil kar za AMZS Plus za 69eur letno, nudijo pomoč na cesti v Slo in tujini, pa še veliko dodatnih ugodnosti poleg. Pa še asistenca gre na voznika, tako da tudi če vozim kakšen drugi avto se upošteva.

Kleemen ::

Zanima me še, da v primeru izbire ene izmed kartic Diners Club AMZS ali Sberbank pri članstvu AMZS je še kakšna dodatna letna članarina za kartico/banko ali je že vse všteto v ceno in dobim kartico brezplačno, ter še dodatne ugodnosti?

Killermode ::

Kleemen je izjavil:

Zanima me še, da v primeru izbire ene izmed kartic Diners Club AMZS ali Sberbank pri članstvu AMZS je še kakšna dodatna letna članarina za kartico/banko ali je že vse všteto v ceno in dobim kartico brezplačno, ter še dodatne ugodnosti?

Letna članarina DINERS CLUB AMZS:
32,00 EUR

Kleemen ::

Kaj pa Sberbank? Razmišljam vzet kartico Sberbank amzs glede na to da dobim še 29eur popusta na članstvo Plus, ki je 69eur letno.

Sem malo pobrskal.. To je to verjetno..

https://www.sberbank.si/osebne-finance/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kleemen ()

klihk ::

Ali asistenca (AS) krije popravilo in vleko zaradi predrte/prazne pnevmatike?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klihk ()

Mare2 ::

klihk je izjavil:

Ali asistenca (AS) krije popravilo in vleko zaradi predrte/prazne pnevmatike?


Katero pa imaš? Osnovno, Maxi ali Maxi plus?

4. člen STROŠKI POPRAVIL V PRIMERU MANJŠE OKVARE
Kritje stroškov popravil v primeru manjše okvare obsega stroške prihoda izvajalca popravil na kraj dogodka in stroške popravil zavarovanega vozila, če je zavarovano
vozilo nevozno in ga je možno popraviti na kraju samem v roku 60 minut. Za manjšo okvaro se šteje zlasti izpraznjena pnevmatika, manjša mehanska, električna ali
elektronska okvara (npr. izpraznjena baterija, pretrgan jermen, manjše okvare na hladilnem sistemu). Zavarovalnica ne krije stroškov rezervnih delov in materiala.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

XLapse ::

seveda izpraznjena mislijo tudi 'počena' ?
alien technology

Mare2 ::

XLapse je izjavil:

seveda izpraznjena mislijo tudi 'počena' ?


Na slo-tech-u se vedno pojavi kakšno vprašanje, ko ne znam z gotovostjo odgovorit. :)

Pnevmatika se lahko predre, preluknja in seved tudi poči (naj ti bo). Če se pri tem izprazne, dobiš pomoč. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

mojsterleo ::

Za počeno gumo imaš amzs pomoč na cesti 3x letno na osnovnem članstvu.
Če nimaš rezervne gume (audi ipd) jim povej velikost gume in vrsto pa ti jo pripeljejo.

St235 ::

XLapse je izjavil:

seveda izpraznjena mislijo tudi 'počena' ?

Odvisno, ce tako poči, da se ne izprazni potem ne.
Jao...

Tilen ::

Preverite, če vam morda pooblaščeni serviser sam po sebi nudi asistenco, brez dodatnih stroškov. Sam imam tako urejeno in sem tudi že brez problemov koristil.

Asistenca Porsche Slovenija - Audi

Asistenca Porsche Slovenija - Audi 080 19 15 - z vami na cesti 24 ur na dan.
Z novim vozilom avtomatsko in brezplačno prejmete tudi Asistenco Porsche Slovenija - Audi. Velja torej od dneva, ko prevzamete vozilo. Veljavna je celotno življenjsko dobo vozila saj se avtomatsko in brez dodatnih stroškov podaljšuje z vsakim servisnim pregledom na pooblaščenem servisu Audi, opravljenimi v skladu s predpisom proizvajalca.

Seznam vključenih storitev
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

klihk ::

mojsterleo je izjavil:

Za počeno gumo imaš amzs pomoč na cesti 3x letno na osnovnem članstvu.
Če nimaš rezervne gume (audi ipd) jim povej velikost gume in vrsto pa ti jo pripeljejo.


Če pa imaš rezervno, jo moraš sam namestit in strošek nakupa nove (rezervna je samo do prvega mehanika/prodajalca gum) kriješ sam?
Imam pa wiz asistenco (nevem ali je osnovna ali maxi; ne piše na polici).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klihk ()

St235 ::

Če pa imaš rezervno, jo moraš sam namestit in strošek nakupa nove (rezervna je samo do prvega mehanika/prodajalca gum) kriješ sam?


Strošek popravila predrte pnevmatike, je vedno na uporabniku. Rezervne gume pa seveda ne vržeš stran po tistem, ko se pripelješ do mehanika.

Razlika je samo v tem, da pač pripeljejo "rezervo" sabo jo namestijo in jo potem tudi odnesejo, ko pride avto do servisa/vuklanizerja.

bastadu ::

Torej katero asistenco bi priporočili? Amzs? Leta sem imel zavarovano pri Triglavu asistenco Plus, ampak se je od lani podražila za ca. 40%, kar je milo rečeno oderuštvo in se tega pri njih enostavno ne grem več ...

DamijanD ::

Ravno to ugotovil v zadnjih par dneh, nekoč je bila ~40€, 2022 je bila ~100€, letos je ~170€
So tudi drugje tako podražili?

zobnik ::

prav dost ne na Savi, vzamem jo ker se pogosto vozim daleč.....avtovleka je 250 evrov+ s tem, da tu nimaš kaj kot plačat toliko.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Asistenca izven Triglava, amzs

Oddelek: Na cesti
284208 (3302) matobeli
»

Članstvo AMZS , vleka vozil omejitev km ??

Oddelek: Na cesti
289741 (5631) lopov
»

Asistenca Triglav, avtovleka

Oddelek: Loža
4519173 (17965) AngelOfDeath

Več podobnih tem