» »

procesor se več ne "prilagaja" obremenitvi

procesor se več ne "prilagaja" obremenitvi

shinko ::

Pozdravljeni!

Ko sem imel Visto je bila zadeva taka: če računalnik ni bil obremenjen je procesor znižal takt na 1800Mhz, ko pa je bil obremenjen, pa ga je povečal na 3000Mhz. Odkar sem namestil Win7 pa je procesor vedno na 3000Mhz. Zaradi tega je ventilator bolj glasen, pa verjetno tudi več štroma pokuri. Hvaležen bi bil tistemu, ki mi lahko pove kaj morem namestit (program, gonilnik?) da bo zadeva kot je bila na Visti.

Procesor je Phenom II 940, plata pa asus M4A78.

Hvala za odgovore.

amigo_no1 ::

http://www.amd.com/us/products/technolo...
http://support.amd.com/us/psearch/Pages...

V biosu ne moreš vklopiti Cool and Quiet ?

Preberi si tudi navodila od M plate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

kixs ::

Stvar je taksna. W7 ima vse to vgrajeno in ce imas kakorkoli modificirane nastavitve v BIOSu (Overclock), potem Cool'n'Quiet na deluje. Torej, deluje vedno na full - vsaj tako je bilo pri meni. To je tudi en izmed razlogov, da sem namestil nazaj XP-je. Tam si sicer moral naloziti en gonilnik, potem pa je delovalo.

lp

shinko ::

Koliko je meni znano cool n quiet skrbi za hitrost ventilatorja glede na temepraturo procesorja. to imam vklopljeno in dela, saj se dobro sliši da ob obremenitvi začne hitreje vrtet. V biosu ja vse na default. Jaz bi rabil zadevo, ki zniža hitrost procesorja ko ni obremenjen...

noben ne ve rešitve za moj problem? :|

kaj noben neve?? 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shinko ()

shinko ::

Problem rešen, v možnostih porabe energije sem izbral usklajeno delovanje.

Lp

kixs ::

Lepo, da ti zdaj deluje - to si sicer moral imeti vklopljeno tudi v Visti ali XP-jih.

Drugace ti je napacno znano, kaj dela Cool'n'Quiet - ker dela tocno to, kar si ti zelel.

lp

shinko ::

Ma ja, sem se nekaj igral po namestitvi win7 in sem v možnosti porabe odklukal ono varjanto za max performance. zdaj dela vredu.

Hvala za obrazložitev o cool n quiet.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenizka frekvenca v cpu-z ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
10490 (426) hojnikb
»

Temperatura procesorja med 55 in 68 stop. C

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
462748 (1913) IvoJan
»

problem iz Cool n quiet

Oddelek: Pomoč in nasveti
161417 (1182) simnov
»

vklop Cool'n'Quiet tehnologije

Oddelek: Strojna oprema
392858 (2019) Azrael
»

Cool `n` Quiet Control in AMD 64

Oddelek: Pomoč in nasveti
322885 (1636) Racunalnik

Več podobnih tem