» »

1-letna zgodovina mojega računalnika (g33k ja)

1-letna zgodovina mojega računalnika (g33k ja)

«
1
2

galu ::

Torej, učiti se mi ne da za fiziko, pa sem se odločil da napišem en prispevek o tem kolko nek "entuziast" (no comment please:D) zamenja komponent v 1 letu
Razlagati vseh zamenjav se mi NE da, ker je bilo res toliko vsega da se še spomnim vsega ne.
-and here we begin





























FINITO (for now xD)



Torej, če povzamem kaj sem zamenjal:

-10 graf (1 z vodno, HD4870 mislim da ni na slikah - pravtako 8600GTS, polno jih je crknilo itd.)
-3 CPU-je
-4 vrste RAM-ov
-2 ohišji
-2 napajalnika
-3 diske
-3 vrste hlajenja
-4 matične


In zanimivo, to kar imam zdaj je mislim da edina konfiguracija ki dela popolnoma brez problemov (:shocked-omg:)
Tako to gre.
  • zavaroval slike: Shark-357 ()

ncc2000 ::

zgin zdej..k fizki :)) norc ;)
hudo, no
in ne hvali preveč..

prašanje: zakaj imaš ponekod po dupla mostička za CF? je to tko treba?

profii ::

Što se ti sine ne bi drogirao kao sva ostala normalna djeca? HEC :D
Lepa konfiguracija!!

Old Spice ::

Dober si! Sm si oddahnil da nisem edini tak :D

Jst sem zamenjal v letošnjem letu:

3x Lian Li ohišja + "homemade" mizica
3x MB (Maximus Formula, Rampage Formula, Rampage II Gene)
5x GPU (8800GTS 512, 9800GTX+, Radeon 4670 Ultimate, Radeon 4890 Vapor-X, GTS 250)
3x RAM (Mushkin Redline, Crucial Red Tracer, Teamgroup Extreme Dark, Corsair Dominator)
3x Cooler (Noctua NH-C12P, Zalman 9900, Noctua NH-U9P) + 7 Noctua ventilatorjev
5x HDD (WD Green 750GB, Seagate 750GB, WD Velociraptor 150 in 300GB, WD 640GB Black)
4x PSU (Corsair HX620W, Corsair HX650W, Enermax Infiniti 750W, Seasonic M12D 850W)
1x Apple iMac 24" (k sreči že čez dober teden nesel nazaj v trgovino)
3x CPU (E8400, Q6600, i7 920)

Edina stvar ki je nisem menjal je zaslon, lahko rečem res svaka čast Nec 20WGX2 Pro (knok knok =)

BALAST ::

Toliko komponent jaz nisem zamenjal pri mojem računalniku niti v 10ih letih. ;((

CleanPower ::

ej lahko rečem le...vsaka čast staršem da so ti vse to kupili!(razen če nisi kak študent fizike)

Old Spice ::

Če govoriš to zame sem študent računalništva in sem vse sam zaslužu ni noben dal zdraven 0. ;)

__Devil__ ::

@DaChampR: Se vidi, da je tvoj foter "računalnikar" al karkoli že. Zato se ne čudim. Verjetno je ON zamenjal, ti pa se hvališ na njegov račun, in ti dovoli, da si na "njegovem" računalniku. :D

Dr_M ::

Dober nacin, kako se cim hitreje znebit cim vec kesa.
Racunalnik je tako slaba investicija (se posebi, ce igras samo igre), kot avto. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

__Devil__ ::

aja, izračunaj si, koliko je to ateja stalo skupaj :D. Verjetno za kak soliden rabljen avto pomoje.

dzinks63 ::

Racunalnik je tako slaba investicija (se posebi, ce igras samo igre), kot avto.


Še slabša, takoj pred najslabšimi možnimi.

__Devil__ ::

woops..

Zgodovina sprememb…

ManDriver ::

Hm... v bistvu ti je uspel zanimiv performans. V kompjuterju si uprizoril pravo malo "Apolapiso zdaj".
Way to go, Colonel Kurtz, way to go... :-)
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

subby ::

toliko dnarja zagonil pa na koncu nisi prav nič več naredil od mene, ki sem iz p4 prescotta šaltal na malce boljšo konfiguracijo od tvoje

aco111 ::

Raje bi si v nekaj bolj pomembnega vložil denar, ne pa v računalnik.

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

__Devil__ ::

Saj je napisal v naslov teme. g33k ja. Torej, je to za "njega" pomembno.

Skyman ::

pa puste tipa pr miru sei vidite da nima lajfa ne bodite njemu podobni;((8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

LuJoo ::

Pa kaj vi delate z računalniki da vam kar crkujejo grafe. In da zamenjate 3 napajalnike. Kupiš enga bolj dragega in ga maš dougo =) ne pa usake pol leta novega :(

Icematxyz ::

Če bi kupoval rabljeno in prodajal morda niti vse skupaj ne bi toliko stalo. Ampak še vedno ne bi bilo poceni.

Vsak pač ima svoj hoby.

GrimReaper ::

Mene pa tele slike ne ganejo več tolk, za tole si porabil poleg denarja tut velik časa, men je pa zdej važno samo da mi komp dela, hiter je še tolk preveč za to kar rabim. Od komponent so mi pa trenutno samo diski prioriteta, pač glavni bottleneck trenutno, tut če bi mel zdej na mizi GTX295, se mi jo nebi dal notr dajat, itak zdej GTA igram, ki pa je ni za PC.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

A GTA V je že zunaj?

__Devil__ ::

Ne.

techfreak :) ::

Mene pa tele slike ne ganejo več tolk, za tole si porabil poleg denarja tut velik časa, men je pa zdej važno samo da mi komp dela, hiter je še tolk preveč za to kar rabim. Od komponent so mi pa trenutno samo diski prioriteta, pač glavni bottleneck trenutno, tut če bi mel zdej na mizi GTX295, se mi jo nebi dal notr dajat, itak zdej GTA igram, ki pa je ni za PC.

Kateri GTA pa potem?

Steinkauz ::

Preveč keša maš...

ZaOstali ::

Mene pa tele slike ne ganejo več tolk, za tole si porabil poleg denarja tut velik časa, men je pa zdej važno samo da mi komp dela, hiter je še tolk preveč za to kar rabim. Od komponent so mi pa trenutno samo diski prioriteta, pač glavni bottleneck trenutno, tut če bi mel zdej na mizi GTX295, se mi jo nebi dal notr dajat, itak zdej GTA igram, ki pa je ni za PC.

Kateri GTA pa potem?

J(ust)F(ucikng)G(oogle)I(t)
Enih par GTAev ni za PC, ali pa so portani na PC (konzola roxa)

Cveto ::

Razumem da g33kate, a kaj delajo zraven kartice kot so 8600GTS in R4670 ki so bile že ob svoji predstavitvi nižji ali srednji razred. G33k kartice so: 8800GX2, 280GTX, 4870X2 in podobne ki so bile ob svoji predstavitvi res top modeli. Nekako pridejo v poštev še 8800GT, 4850/70, 260GTX in 5850, za nekatere pa je že takoj jasno da ne pašejo zraven (4830/250GT/5770 itd...)

Pa brez zamere ;)

Galaxy ::

Ko berem komentarje folka tu, mi gre na bruhanje. FAUŠIJA! Ateki pa mamice pa investicije. Samo zato ker si sami ne morete privoščiti ali pa ne želite zapraviti denar za npr. računalnik, to še ne pomeni, da je sedaj potrebno žaliti ljudi.

DaChampR, lep računalnik, všeč mi je urejena notranjost in obarvana voda :) ko pa boš prodajal vodno pa pe ZS ;)

Dr_M ::

Fausija je pa....?

Mimogrede, vidim, da si se tukaj nekje prepoznal, da se tako pizdis :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Galaxy ::

Ne bom se spuščal na tvoj (nizki) nivo. Te moti da sem star 16 let in da sem si prislužil toliko denarja za svoj računalnik?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Galaxy ()

Dr_M ::

Od kdaj se moras pa spuscati, da prides gor? :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

Od kdaj se moras pa spuscati, da prides gor? :)

Legendarna:D

Ampak ob enem, pa dam Galaxy-u prav- vsi ste takoj začel napadat kako mami/ati plača, kako se zmina,... Kot prvo kašno vezo ima to s temo? Kot drugo, kaj pa če je človek sam zaslužil? Pred leti sem bil podoben- oziroma sem še več komponent menjal, pa sem čisto vse financiral iz lastnega žepa...

Dr_M ::

Dobro, res ima vsak svoj hobi, samo kje je point, da menjas toliko komponent? Kdo placa je vseeno, ampak jaz zase vem, da lastnega tezko prisluzenega denarja nebi tako stran metal (razen, ce bi z njim zasluzil ene 30k € letno z njim >:D )
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Galaxy ::

Zanimiv si ti človk, Dr_M. Popljuval bi vse ljudi okoli, samo da bi dosegel svoje. In maš prav, niti gor niti dol se ne spuščam.

Dr_M ::

Galaxy: ce imam prav, imam prav. Ce nimam, to priznam.:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Cveto ::

Če znaš pravilno kupiti (z kakšnim popustom recimo) in ob pravem času prodati te tako menjavanje ne stane skoraj nič. Če pa delaš v kaki računalniški trgovini in jemlješ stvari "na reverz" ali pa imaš kakšne "sindikalne" cene pa sploh ne.

CleanPower ::

Galaxy kakšne nabijaš ti.
Te moti da sem star 16 let in da sem si prislužil toliko denarja za svoj računalnik?

očitno si ga prelahko prislužil oz. ti je bil podarjen da ga kar tako zapravljaš.

CleanPower ::

no js sm u zadnjem letu kupu:
-4850
-1 disk
-zamenjal napajalnik ker je crknil
vse skupaj 260eur

ncc2000 ::

..ego cleaning pred tujim pragom..

Bi mi prosim lahko kdo odgovoril na moje zgornje vprašanje glede CF bridža?

CleanPower ::

eden je dovolj.

aco111 ::

Jaz pa sem v zadnjih 5. letih zamenjal eno grafično, rame, plato pa dokupil disk, pa tv kartico nekje 350EUR, s tem da zadnjo leto pa pol nič nisem mogel nabaviti hehe :D

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

allex ::

moram rečt da se prav zabavam ob vaših besednih bojih

mogoče se morate nekateri še kaj naučit v lajfu, ampak nekaj sigurno drži:
kdor sam zasluži, potem tudi bolj spoštuje pridobljeno!

po drugi strani pa imaš na eni strani g33ke, na drugi recimo kadilce in na tretji npr. hazarderje al pa pokeraše al pa pušače al pa nevemšekaj...
vsem je pač skupno da mečejo denar stran, ker tako preživljajo prosti čas. in vsak od nas je to začel počet na tuj račun.
kolk lahko kdo zapravi je sicer že druga zgodba, ampak mislim da nobenmu tukej ni posebej hudo!!!
struggling with abundancy of computer power

mtosev ::

napisi se kolk je vse to stalo. da vemo :D

BiG BanG na OC labu :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

$%&/() ::

Hehe, mtosev, hvala za ponovno dozo smeha ob branju tvojega podpisa :)

T-h-o-r ::

1997-2000: pentium 1 166mhz, 16 mb ram, 1gb disk

2000-2004 (5): amd athlon 1600+, geforce 2, 80gb disk, 128 ram-a

2004(5)-2007: amd athlon 64bit 3200+, 1gb rama, 250 disk, x-700 pro

zdaj pa imam amd athlon x-2 5600+, 2gb rama, 250gb diska, hd 3850
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

galu ::

Za "mamica and atek" skeptike- za ta komp sem pomagal v eni rač. trgovini, ko je bil sneg hodil po hišah kidat z prijateljem, pa poleti kosit. Tako da računalnik je 95% moj.
(hvala Galaxy, vodnega pa še ne bom prodajal ker je super:))

Zdaj mam še modre rectaile gor in druge rame (drugače pa jaz raje prodam stvar, ko še ma vrednost pa kupim tisto kar je boljše za malo doplačila kot pa da mam isti računalnik 3 leta pa zgubi 90% svoje vrednosti).
Pač različno od človeka do človeka kaj dela z računalnikom. Če se splača vlagat v računalnik se lahko odpre druga tema v Loži pa se tam serje noter.

Za kaj ga uporabljam: Gledanje, občasno "transformanje" filmov, igre, winRAR 20% časa, 3D modeliranje, delo v Cryengine 2, PS, risane animacije za šolo.


P.S. Slikice updejtanega prdidejo enkrat drugič, ker grem jaz nolifer igrak košarko s prijatelji.

LP!


EDIT: Kolko je stal posamezen upgrejd se mi ne da seštevat, je pa večinoma pokrila prodaja prejšnjih komponent. Mogoče iz 1. konfig. kakih 300EUR zraven danih (hd4870, q6700, crapy ohišje, etc).
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

Dr_M ::

V cem je fora, da imas vecino casa racunalnik neuporaben, ko menjas komponente? :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

tiborrr ::

Tudi naši automatiki in APNke so večino časa bili v prafaktorjih. Pač, šarjenje po drobovini je hobi, like it or not 0:)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

boogie_xlr ::

Razumem da g33kate, a kaj delajo zraven kartice kot so 8600GTS in R4670 ki so bile že ob svoji predstavitvi nižji ali srednji razred. G33k kartice so: 8800GX2, 280GTX, 4870X2 in podobne ki so bile ob svoji predstavitvi res top modeli. Nekako pridejo v poštev še 8800GT, 4850/70, 260GTX in 5850, za nekatere pa je že takoj jasno da ne pašejo zraven (4830/250GT/5770 itd...)

Pa brez zamere ;)


Manjka še legendarna 6600GT AGP 8-)

Valvoline ::

avtorju:
Big waste of money....

Zgodovina sprememb…

T-h-o-r ::

tisto je bila best buy kartica stari
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eksplozija V Napajalniku, Sedaj še Problem Z Matično!

Oddelek: Pomoč in nasveti
241950 (1447) ST-777
»

GeForce 8500GT

Oddelek: Navijanje
10881 (734) IvoJan
»

Crkuje PC - kaj narobe?

Oddelek: Pomoč in nasveti
261468 (1114) ATRUM

Več podobnih tem