» »

1-letna zgodovina mojega računalnika (g33k ja)

1-letna zgodovina mojega računalnika (g33k ja)

1
2
»

Samek1337Q ::

DaChampR: Kaj maš to tako zakinkano cev, ki gre z cpu coolerja ali v njega...
i7 920 @ 3.15GHz | GTX 295 | GB EX58-UD5 | 2xWD6400AACS RAID 0 | TX 750 | 300

Bellzmet ::

Kateri nevoščljivi in idiotski komentarji.

Če ima človek denar in voljo naj počne, kar ga veseli!

lp

Dr_M ::

The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

galu ::

Samek, malo je čudna slika je pa tudi drugače bila malo čudna (zato sem rectale dal gor).
Tako to gre.

rsroki ::

..vsa čast stari..vidim da te to veseli...no jaz osebno verjamem da vsega nisi kupil (posoja, kolegi, menjava..) ampak, to niti ni važno..bolj pomembno je da v tem uživaš..saj drugi potrošijo še več denarja na druge bedarije. Sam pa sem mnenja, da se komponente v nek računalnik splača kupovat do 2-3 leta od nakupa, potem pa več to nima smisla oz. ni več smotrno (npr. če kupiš nov PC za cca 700,00 EUR, potem je v njega smiselno vložit do 1/3 njegove nabavne cene). No drugače pa imam jaz 2 leti star računalnik AMD X2 5600+, 4 GB RAM, ATI 4830, 320 HDD in vanj sem že vložil cca 200 EUR, ker sem kupil nove RAM-e in grafično..no ter zunanji disk, ampak ta skoraj ne šteje zraven. Torej tu se zadeva skoraj končna z nadgradnjami, saj bo potem že star procesor, plata, HDD, RAM...8-)
rsroki

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rsroki ()

Heavy ::

Kateri nevoščljivi in idiotski komentarji.

Če ima človek denar in voljo naj počne, kar ga veseli!

lp



Ni nevoščljivost, marsikdo na temu forumu ima dovolj denarja da bi kupil bolši PC kot ga ima sedaj OP, vendar tega ne naredimo.

CleanPower ::

vsak naredi kar hoče, mi le svetujemo.

823483 ::

Nekateri ste žaljivi brez potrebe. Pač človeka to veseli in za to zapravlja denar.
Resnica je, da vsak malo dražji hobi stane vsaj toliko, če ne več.
Recimo kemija/pirotehnika. Včasih sem se ukvarjal z obojim. In za to sem v enem letu zapravil precej več kot on. Rabiš steklovino, takoj 100EUR. Vsak malo bolj zapleten kos steklovine: 100-200EUR. Transformator-100EUR. Malo boljše elektrode-100EUR. Kemikalije-takoj 250EUR. In ko že misliš, da imaš vse, ugotoviš, da rabiš še kaj. Recimo gas masko-50EUR, pa homemade digestorij-150EUR, pa mlinček za kemikalije-100EUR, pa še kemikalij-200EUR. In potem ugotoviš, da rabiš kakšno električno napravo in se jo odločiš izdelati sam-in si že v elektroniki. In že spet zapravljaš denar. In to se ne neha ampak se stopnjuje.
Tako pač je, je pa tudi res, da ni vsak hobi za vsakega. Če si reven pač ne moreš vsake dva meseca menjati polovice komponent v računalniku ampak lahko recimo zbiraš znamke ali pa kaj podobnega(čeprav zna tudi filatelija hitro prerasti v drago obsesijo...).

Pa vem, da niste vsi, ki ste se zmrdovali nad OP revni(ali?). Večina vas pač denar zapravlja na druge, bolj ali manj očitne načine. Nekateri, recimo, zapravljajo za oblačila in v enem letu porabite precej več kot OP, vendar so stroški bolj skriti. Nekateri stalno jeste zunaj in tako na mesec brez problema porabite več kot 100EUR, na leto pa preko 1000EUR.

Nikogar nočem užaliti...
Pa prosim da mi ne uletavate z izjavami, da vi pa že ne zapravljate denarja, da šparate za nov avto, ali pa da imate ženo in 5 otrok in da vsi stradajo in da nimate denarja niti za kruh. To lahko poveste kje drugje, pa magar v anonimnem eksperimentu. To je tema o 1 letni zgodovini računalnika OP-ja, nahaja pa se v predelu foruma "Hlajenje in modifikacije". Če ima kdo denar ga lahko svobodno zapravi.

OP, lepo, lepo :D. Res občudavanja vredne konfiguracije in pa seveda tudi količina truda, vložena v to. Kar tako naprej, če te to veseli ;)

Dr_M ::

nejc@: ne gre se za to, koliko ti zapravis za nek hobi denarja, ampak za to, da menjas nekaj brez potrebe in s tem izgubljas denar.
Sam pravis, da si se ukvarjal z kemijo in povedal si, koli je stroskov samo s steklovino. Zdej si pa predstavlji, da jo zamenjas 3x na leto, ceprav po tem ni nikakrsne potrebe.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

823483 ::

nejc@: ne gre se za to, koliko ti zapravis za nek hobi denarja, ampak za to, da menjas nekaj brez potrebe in s tem izgubljas denar.
Sam pravis, da si se ukvarjal z kemijo in povedal si, koli je stroskov samo s steklovino. Zdej si pa predstavlji, da jo zamenjas 3x na leto, ceprav po tem ni nikakrsne potrebe.

Če se vživim v kožo tega računalniškega navdušenca mislim, da bi komponente raje primerjal s kemikalijami. Vedna se najde kakšen eksperiment, za katerega nimaš dovolj kemikalij in rabiš iti po nakupih. In to se lahko ponavlja v nedogled.
Pri OP je situacija podobna. Vedno se najde test, kjer bi z boljšimi komponentami dosegel več točk, vedno se najde program, ki bi se s boljšimi komponentami hitreje odprl. In ko zbereš denar za en rang boljše kose te to vedno povleče v nakup novih. Če se pohitritev opazi, potem človek hlepi po še večji pohitritvi, če pa se ne, potem se tolče po glavi, ker je po njegovo kupil prepoceni nove komponente. In v vsakem primeru grem potem spet po nakupih.

Hobiji so kot droga. Jaz sem se kemije recimo otresel, pa čeprav sem imel z njo dobiček(uvažal sem kemikalije iz tujine in jih prodajal dražje, v Sloveniji), pa me zdaj, ko sem se preselil v hišo spet vleče nazaj. Težko je razumet, če nisi nikoli imel resnega hobija. No pa saj na en način to je droga(endorfini, ipd.).

Čelešnik ::

Sam sem bil isti par let nazaj. Moj računalnik je bil takrat več časa razstavljen kot sestavljen, probal sem ogromno hladilnikov, grafik, plat, diskov (imel sem jih toliko da nisem več vedel kam priklopit).

Nikoli nisem kupoval novih komponent, pač pa take ki so bile rabljene nekaj tednov ali kak mesec ali dva saj se je vedno dalo ceno razpolovit in za skoraj isto ceno naprej prodat (cena takih stvari vedno najprej za pol pade, potem nekaj časa ni nič, potem pa je tolk staro da ni nič več vredno). Za svoj "hobi" sem takrat porabil slabih 100EUR/mesec. Nakar sem ugotovil da je razlika med super računalikom in nekim povprečnim HP-jem ki ga prodajajo za pol manj samo nekaj sekund, od takrat kupim na 2 leti neki PC srednjega ranga, večino rabljenih komponent in je to to.

Dr_M ::

da bi komponente raje primerjal s kemikalijami.


Komponente so orodje, tako kot steklovina in jih ne zmanjka, kemikalije pa porabis, torej jih moras kupit, ce hoces nekaj naredit.
To je edina logicna primerjava.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

galu ::





Malo razmazano, pa spet sem se prepozno spravil slikat.:|
Tako to gre.

Galaxy ::

sexy 8-) i'm an ROG member, too.. lepo izpade, ane?

CleanPower ::

i'm not a ROG member. what 2 do now?

Dr_M ::

You are doomed >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BuBBle.D ::

Isti hobi sem imel tudi jaz kake 3-4 let nazaj, vendar te prej ali slej pamet sreča.
OP je, če me spomin ne vara, od mene kupil grafično, ki jo trenutno ima (GTX285) in ob pogledu nanj si človek nikoli ne bi mislil, da ima svoj denar za te stvari, ker je izgledal zelo hmm, mlečen. :)

Se mi pa zelo dopade tvoj zadnji setup.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

deadbeef ::

no ja nekej je! nadpovprečna konfiguracija sigurno dost $$$ vloženega.. ampak ni pa nič ekstremnega... folk na EVGA forumu sestavlja take gaming rige, da glava peče... npr tole: http://www.evga.com/forums/tm.aspx?m=16...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: deadbeef ()

galu ::

no ja nekej je! nadpovprečna konfiguracija sigurno dost $$$ vloženega.. ampak ni pa nič ekstremnega... folk na EVGA forumu sestavlja take gaming rige, da glava peče... npr tole: http://www.evga.com/forums/tm.aspx?m=16...


To itak da moj ni ekstrem.. ;)

Danes sem dodal iz starega kompa še 8800 GTS (320) za fiziko računat.:D
Tako to gre.

allex ::

no ja nekej je! nadpovprečna konfiguracija sigurno dost $$$ vloženega.. ampak ni pa nič ekstremnega... folk na EVGA forumu sestavlja take gaming rige, da glava peče... npr tole: http://www.evga.com/forums/tm.aspx?m=16...


zanimivo, zna narest ubijalski gaming rig, ne zna pa ene ostre fotke skup spravt:P

P.S.pa še nekaj mi ni jasno: kakšen smisel ima kupovat top-notch komponente, da pol furaš benchmarke!?
dobr če se s tem ukvarjaš ni problema (npr. delaš teste ki jih potem objavljaš), za postanje screenshotov po forumih pa uizi ne vidim smisla, razen če je to bolestna odvisnost, potem vzamem vse nazaj:)
struggling with abundancy of computer power

bedak ::

no ja nekej je! nadpovprečna konfiguracija sigurno dost $$$ vloženega.. ampak ni pa nič ekstremnega... folk na EVGA forumu sestavlja take gaming rige, da glava peče... npr tole: http://www.evga.com/forums/tm.aspx?m=16...


sam tale je pa totaln norc :)

galu ::

Aja, update: Zdaj imam fedrce na ceveh, pumpa ima drugo podlago (saj se ne vidi ampak vseeno. :D) in pa seveda notri je GIgabyte HD5870.. Slike pridejo ko se mi bo dalo, zdaj imam CPU OC fiber.8-)
Tako to gre.

69charger ::

Zelo dobro zgleda tvoj računalnik,vsaj za Božič ne rabiš jelke ker se komp tako sveti.Moj se tudi.Mam 2x 120x120 ventilatorja z ledicam in razsveti pol sobe :)

galu ::

No, tu je zdej par slikic http://www.bolha.com/oglas383733409/gam...
Je pa mašina btw tudi na prodaji če se kateri zanima, je vse na oglasu.
Tako to gre.

__Devil__ ::

Dober je :P

Mare3 ::

Lepo si ti sestavu.

IvoJan ::

bojo kake nove fotke?? ziher si že kej zamenjal :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

CleanPower ::

zgleda je bankrotiral:D js sem pa naložu v delnice in mam zdej 2x tolk xD

virtuality ::

sam neki kdo ti to fincancira sponzor? :D :D

noraguta ::

Dr_M je izjavil:


ti se niti isi pozanimal kaj so troli. drek pa vse skup
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

galu ::

Ne, nisem bankrotiral.. :)
Trenutno imam na vsem vodno, pa nova plata je notri in pumpa..
Mogoče bom kej slik dal gor čez nekej časa (beri: ko se mi bo dalo). Zdej ma prednost kitara...;)
Tako to gre.

IvoJan ::

pa saj ti vzame samo par minut :P dej no res me zanima ker maš eno izmed najlepših kišt na forumu
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

boogie_xlr ::

Imam čas za:
  • urejanje kompa

  • pucanje kompa

  • vodno pumpo

  • novo plato

  • kitaro

  • hvaljenje po forumu

  • lenarjenje


Nimam časa za:
  • par fotk od kompa


Just for laughs.

axee ::

Meni se pa kišta ne zdi nič posebnega. Pač zbrane dobre stvari in skupaj dane. Ko bo kakšnahuda modifikacija, takrat bo kišta šele dobra.

galu ::










-Ci7 860@WC
-Gigabyte P55A-UD7@WC
-Sapphire HD5870@WC
-Corsair TX850w
-HAF932
-Kingston V+ 60gb + Samsung F1 750gb
-OCZ Silver 3x2gb 1333MHz, CL7
-EK DCP4.0 + EK equip + 2x 240mm radiatorja
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Shark-357 ()

subby ::

kako se ti kaj obnese ek dcp 4.0? tudi sam razmišljam, da bi jo uporabil, ko si bom sestavljal vodno

detroit ::

vsak ma svoj hobi sine ti sam sipaj prvoščim ti
tudi jst bi 370z pa twing turbo GReddy pa kola sa vatrobacačem pa edin kar si lahko prvoščim je to kar imam: izpit pa zrk v gumah:P
Skero

galu ::

@detroit
Keep pushin':D

@subby
Dobra je, dokaj tiha, pa zelo močna. Edino kar me moti je to, da zgornji pokrov nekako šteka zadnje čase. Nekje na polovici zatrokira pa ne gre dalje. Ni nekej moteče, gre se dol spravit, ampak vseeno.. Človek pričakuje da bo vsaj pokrov delal bp.. x)
Tako to gre.

CleanPower ::

vgradi ipad v stranico xD

galu ::

Update (naletel na tole temo po brskanju svoje zgodovine:))):






 There's more than meets the eye... :)

There's more than meets the eye... :)


 -mid dark-

-mid dark-


 -dark-

-dark-



Slike v temi niso ravno najbolj reprezentativne, ampak glavno je da se vidi od kot sije svetloba... Zgoraj sta dva 120mm (white-LED) ventilatorja, ki hladita radiator, spredaj pa še en 240mm (pravtako bel).

Torej, setup izpred dveh let je bil tole:
-Ci7 860@WC
-Gigabyte P55A-UD7@WC
-Sapphire HD5870@WC
-Corsair TX850w
-HAF932
-Kingston V+ 60gb + Samsung F1 750gb
-OCZ Silver 3x2gb 1333MHz, CL7
-EK DCP4.0 + EK equip + 2x 240mm radiatorja


Trenuten pa tole:
-Ci5 2500K@WC | 5GHz
-ASUS Sabertooth P67
-Gigabyte HD6950 Windforce 1GB
-Corsair TX850w
-Corsair Graphite 600T
-Samsung 830 SSD 120GB @ Win 8 x64
-OCZ Agility 3 60GB (trenutno na 'izposoji') @ Ubuntu 12.04 x64
-2x Samsung F3 1000GB [RAID0]
-Corsair Vengeance 2x4GB @1600MHz | CL9 (pred časom sem mel 2x2GB, isti čip, pa so šli do CL8:()
-EKDC4.0 + EK Supreme + 240mm DangerDen BlackIce GT

Iste komponente sem označil z italic.


Zadnje čase se praktično nič več ne ukvarjam s HW (zašel v SW vode...:8)), zato bo ta konfiguracija v grobem ostala enaka še precej časa..
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

Janac ::

Dobra mašina. Sem zainterisiran za grafo.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eksplozija V Napajalniku, Sedaj še Problem Z Matično!

Oddelek: Pomoč in nasveti
241940 (1437) ST-777
»

GeForce 8500GT

Oddelek: Navijanje
10874 (727) IvoJan
»

Crkuje PC - kaj narobe?

Oddelek: Pomoč in nasveti
261461 (1107) ATRUM

Več podobnih tem