» »

PANASONIC TX-P42G15 in Stenski nosilec Pomoč

PANASONIC TX-P42G15 in Stenski nosilec Pomoč

BigZ ::

Zdravo.

Po dolgem čakanju sem se odločil da kupim HD televizor. Kolega mi je svetoval panasonica in res pri njemu zgleda use super.
Na mediamarktu sem ga našel za 1060€ kar je dosti ugodno. Vendar se je pojavil problem.
v dnevni sobi imam čudno omaro kje naj bi bil tv. Zmeril vse je in je max. višina 67cm.
V specifikacijah je višina za ta dotični model 66,1cm - brez stojala. Sprašujem vas ali bo šel lahko notri ali ne?
Ker seveda nima stojala, sem potem obsojen na stenski nosilec. Našel sem tega http://www.mimovrste.com/artikel/156002... ki je tudi dokaj ugoden. Potem pa je tu tudi problem, globina omare je 30cm, tako da je ta nosilec max. oddaljen od stene 47cm kar je vredu. So mi rekli da se tv namontira na nosilec šele ko je nosilec nameščen na steno. Sprašujem se ali bo vse skupaj funkcioniralo ali bom moral vse nazaj nosit. Ker je manj kot centimeter lufta. Ali se bo potem nosilec mogoče pod težo sesedel za nekaj cm sem potem v riti.
Skratka prosim vas za pomoč in vaše mnenje kaj vi mislite. Lahko mi predlagate tudi drugi tv za dimenzije ŠxVxG = 125x67x30.

Najlepša hvala

LP, Andrej

djordjevic ::

Zamenjava regala ne pride v poštev?
No grave is deep enough to keep us in chains.

BigZ ::

Hehe ne ne. Ker je biu krepko več kot pa TV :)

korenje3 ::

to kar kupiš, to dobiš. mi moral misliti na to, ko si kupoval regal.

djordjevic ::

Žal se moram pridružiti zgornji misli.
No grave is deep enough to keep us in chains.

BigZ ::

hvala za pomoč. Vendar sem regal kupil pred več kot desetimi leti. Kaj naj zdaj. Sprašujem za rešitev, ne za nov regal!

BALAST ::

Na tvojem mestu bi domaknil regal tako da lahko dostopaš do zadnjega dela. Kupiš dve dilce dolgi vsaj 1,3m in debeli vsaj 2cm. Pomeriš kje so luknje na TVju in zvrtaš v te dve dilci po 2 luknje kjer bosta kasneje držale TV pokonci in luknje kjer se dotikata stranice regala za spoj les-les, ki ga lahko pritrdiš s knipingi za les.

Zdaj če si prepričan da si dobro izmeril pritrdiš dilce od zadaj za omaro z vsaj po 4 knipingi na dilco, kar je skupaj 8. S pomočjo nekoga dvigneta TV na polico in ga eden drži pokonci ko boš ti od zadaj povezal TV na dilce, seveda z pravimi vijaki za TV, mislim da so to M5, ali M6 vijaki.

Na ta način boš res moral premaknit regal če boš dostopal do zadnje stranice, ampak vsaj tako boš lahko MAX izkoristil prostor za TV.

refosk ::

Poglej za nosilce še tukaj:
http://www.jovidan.si/katalog/index.php...

korenje3 ::

hvala za pomoč. Vendar sem regal kupil pred več kot desetimi leti. Kaj naj zdaj. Sprašujem za rešitev, ne za nov regal!


misliti bi moral na to kateri tv boš kupil. avta, ki je širši od garaže tudi ne moreš notri spravit a ne.

BigZ ::

očitni nisi prebral kaj sprasujem.
po vseh specifikacijah gre notri. Teoretično bi moglo it.
Sprašujem če ma kdo podobne težave. Morem vedet kako bi deloval nosilec, če se bo potem ko/če sploh bom lahko namontiral tv gor kaj premikalo vse skupaj.
more biti čisto pri miru. ker je zgoraj in spodaj od robov manj kot 1cm prostora. Če mi lahko kdo ki ima to televizijo pove kakšen je rob spodaj. Če bi kdo še izmeril kolko je resnična višina bi bil zelo hvaležen.

LP

wragetz ::

Kaj pa hlajenje, na to nisi računal? Upoštevaj, da mora biti okrog TV - ja še 10 cm reža zaradi hlajenja. Če boš tako na tesno tiščal TV v regal po moje to ne bo dobro.
LP, W

BigZ ::

good point. Bo pa ob straneh na vsaki strani po ene 20cm lufta. Bo dost? Pa pod kotom ene 30 stopinj bo bil, tako da bo na eni strani zadaj kar nekaj placa.
A mislte da če ne bo stal notri ga lahko vrnem nazaj?

korenje3 ::

kar je je. damage is done. ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

plastični zidni vložek

Oddelek: Loža
153698 (2338) Machete
»

Kako dvigniti monitor

Oddelek: Pomoč in nasveti
202254 (672) Rias Gremory
»

regali za delavnico

Oddelek: Loža
233742 (2894) OldSkul
»

37" LCD širine ohišja izpod 90cm

Oddelek: Zvok in slika
325632 (3834) king67
»

Iščem omaro/police/regale za CD je (v klasičnem ovitku)

Oddelek: Loža
71661 (1578) koyotee

Več podobnih tem