» »

Mountain Mods v SI?

Mountain Mods v SI?

Old Spice ::

Sicer nisem čisto nič optimističen, vendar ali se da dobiti takšno ohišje v SI:

http://www.mountainmods.com/monticle-18...

?

bluefish ::

Malo poglej na cool-pc, lahko jih tudi poskusiš prepričati v naročilo :) . Prav tako lahko kontaktiraš firmo in vprašaš, če sprejmejo bančno nakazilo (bank wire transfer).

Old Spice ::

Pisal sem jim mejl če pošiljajo v SI (potem seveda tudi sprejemajo nakazilo) in kot kaže pošiljajo world wide. Mejl sem poslal danes ob 21-ih, odgovor je bil danes ob 21:34. Slovenski trgovci bi se lahko očitno marsikaj naučili od njih.

BALAST ::

Za ohišje bi ti rad zapravil 200EUR? Toliko bi te namreč prišel produkt s poštnino in dajatvami.

Zakaj te pa ravno privlači TO ohišje, meni se zdi kot nekaj povprečnega, ki bi ga vsak modelar lahko dupliciral za petino cene.

bluefish ::

Tudi meni ob malo podrobnejšem pogledu tele kište niso tako všeč. Sicer od daleč zgleda zanimivo, nekateri detajli pa izpadejo prav ceneno - pri enem od drugih modelov je predel okoli 5,25" rež prav čudno odrezan.
Za podobno ceno lahko dobiš Lian-Li ohišja, ki so veliko bolje grajena in imajo podoben videz zaradi uporabe brušenega aluminija.

Old Spice ::

Potem pa ga dupliciraj če bom zadovoljen dam tebi 200EUR.

Všeč mi je ker v SI očitno nimamo ohišja ki:

1) ima črno notranjost
2) je velik toliko kot je ta z linka
3) ima "vandal" stikala
4) 100% aluminij brez pleha in/ali plastike (Lian Li je tu izjema, vendar dela pretanke stranice ki ne pašejo čist fit (majo luft), imam doma Lian Li)
5) ima obrnljivo ploščo torej ATX ali BTX
6) nima 10 rež za diske in še 8 za pekače ki jih nikoli ne bi rabil
7) ima plexi okno (lahko izbiraš kak želiš)
8) ni nikjer zakovic pač pa šraufi
9) stranice se privijejo z 6-8 vijaki in se ne zatikajo gor, ne rabiš kvazi distančnikov ki to niso!
10) v celoti mat finiš
11) brez nepotrebnih napisov in cenene plastike
12) brez nepotrebnih priklopov za 50 različnih spominskih kartic in 10 USB-jev, slušalk,... na sprednji strani
13) preprosta notranjost brez nekih "tool-less" mehanizmov, tračnic, gumic za diske, brez 140+mm ventilatorjev
14) maska brez vrat
15) preprosta postavitev sprednjih ventilatorjev (niso skriti za masko, pač pa so del nje)

BALAST ::

Da si priložil tako dolg seznam, moraš biti pa res zahteven kupec.
Potem ni druge rešitve, kot ta, da naročiš in počakaš.

Jaz bi seveda raje naredil kar sam s kvadratnega metra tankega aluminija, 8 kotnih aluminjastih kock, treh barvnih ventilatorjev in se lotil obdelave z rezanjem, brušenjem in vrtanjem. Na koncu bi pa nesel lokalnemu ličarju prašno barvat na želeno barvo. Strošek ne bi bil večji od 50EUR, če ne šteješ svojega dela.

Old Spice ::

Hja slaba najcenejša zanesljiva dostava stane med 240-400EUR preko FedEx-a (pa sem res že mislu da bo kej ceneje). To je kar cena ohišja. Za ta denar dobim že X500B od Lian Li ki tudi ni tako katastrofalno grd.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tih računalnik za delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
678311 (6772) Bramac ^^
»

Lian Li ohišje? PC-A05N

Oddelek: Kaj kupiti
302421 (1688) MedusasPath
»

top ohišje

Oddelek: Kaj kupiti
423366 (2244) frudi
»

Kupujem kvalitetno ohišje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6710207 (8817) M-XXXX
»

ohišje

Oddelek: Kaj kupiti
201609 (1232) racunalnicar

Več podobnih tem