» »

Electric Universe/Plasma Cosmology

Electric Universe/Plasma Cosmology

Stra ::

Zanima me, če je že kdo naletel na spodnjo zadevo in/ali kaj misli o njej:

Given that modern Cosmology has taken a wrong turn decades ago and rejected a well-supported electrical model; and given that it has gone off into "modern mythology" with the "big bang", "black holes", dark matter and dark energy, please consider taking the time to look up your local newspaper Science Editor and send him your personalized version of the following:

http://www.mikamar.biz/open-letter.htm

A. Smith ::

Kolikor sem pogledal po spletu, gre za alternativno teorijo o nastanku vesolja.

Vendar pa je v nasprotju z mainstream teorijo manj dodelana ter ne uspe pojasniti npr. kozmičnega mikrovalovnega sevanja, pa tudi pri nekaterih drugih pojavih se ne ujema z izmerjenimi dogodki.

Wiki stran.

Na prvi pogled gre sicer za resno teorijo, osnovano na znanstvenem delu, ki pa je inferiorna klasični teoriji, kjub temu, da ta "vsebuje mitologijo, kot so veliki pok, črne luknje, temna snov in temna energija".
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Stra ::

Mimogrede, glede sklicevanja na Wikipedijo:

This is a November,20, 2006 version of the Wikipedia article on Plasma Cosmology, which was subsequently heavily censored.

http://bigbangneverhappened.org/wiki.htm

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Stra ()

A. Smith ::

This is a November,20, 2006 version of the Wikipedia article on Plasma Cosmology, which was subsequently heavily censored.
Se pravi, da te ne zanima naše mnenje. Ti si prišel s pripravljenim arzenalom dokazovat, da je po tvoje.

Ok. Lepo poišči kritike v Wiki linku (tistem, ki sem ga jaz prilepil) in jih ovrzi. KTHXBYE.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Stra ::

Se pravi, da te ne zanima naše mnenje. Ti si prišel s pripravljenim arzenalom dokazovat, da je po tvoje.

Ne bo držalo, čeprav se da iz mojega popravka verjetno to sklepati, tako da se opravičujem, če je izgledalo tako. Na tisto cenzuriranje Wikipedije sem namreč med vsemi linki pač naletel že prej, tako da sem ti ponudil v branje tisto necenzurirano stran, glede na to, da si se skliceval nanjo.

Kar se mene tiče, sem zadevo našel pred časom in jo sedaj z zanimanjem spremljam, ker menim da so njihove razlage preproste in elegantne.

Ne mislim se iti kakršnegakoli prepucavanja, temveč samo sprašujem po mnenjih drugih, sploh, če se je kdo že kaj bolj ubadal s tem.

KTHX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Stra ()

gzibret ::

Ta pristop se mi zdi bull. Naj napišejo en članek in ga objavijo v kakšni ugledni znanstveni reviji. V njem naj na podlagi trdne argumentacije predstavijo svoj koncept vesolja in naj izpeljejo ven kak pojav, ki do sedaj še ni bil opazovan in ki ga je možno potrdit. Ne pa, da apelirajo na vse človeštvo, naj pošiljamo pisma urednikom raznih cajtengov.
Vse je za neki dobr!

WarpedGone ::

Zakaj pa ne? V primeru global warminga tak pristop čist funkcionira ...
Zbogom in hvala za vse ribe

Stra ::

Ta pristop se mi zdi bull. Naj napišejo en članek in ga objavijo v kakšni ugledni znanstveni reviji. V njem naj na podlagi trdne argumentacije predstavijo svoj koncept vesolja in naj izpeljejo ven kak pojav, ki do sedaj še ni bil opazovan in ki ga je možno potrdit. Ne pa, da apelirajo na vse človeštvo, naj pošiljamo pisma urednikom raznih cajtengov.

Ok, saj razumem kaj hočeš reči, ampak ne se sedaj obesiti na njihov "open letter". :) Oni so naredili že en kup napovedi, ki so se uresničile: www.thunderbolts.info/tpod/00subjectx.h...

Glede publiciranja v "uglednih znanstvenih revijah" pa je tule prigoda Haltona Arp, ki so mu prepovedali uporabljati teleskope, potem ko je dokazal, da je relacija rdeči premik (redshift) = razdalja napačna. www.electric-cosmos.org/arp.htm Toliko o publiciranju (iz česar sledi, da sploh ni čudno da noben od vas še ni slišal za te teorije, saj take publikacije ne spustijo zraven nobene "alternative").

Ok, spet bo zvenelo, kot da "branim" to teorijo, ampak če se obesite na njihov apel/open letter in zanemarite njihove predikcije, potem mi ne preostane drugega, kot da začnem kazati s prstom "glej, teorije z napovedi so tlelele, tole tle je samo open letter". :) No, morda sem jaz storil napako, morda bi bilo bolj pametno začeti s čim drugim...

... mogoče na takle način: spodaj je ena od teh teorij, upam da bo koga zanimala, če ga pač ne bo, pa nič: The Electric Sun Hypothesis - www.electric-cosmos.org/sun.htm
Sledi kritika te teorije www.tim-thompson.com/electric-sun.html
In na koncu še odgovor na kritiko www.electric-cosmos.org/Rejoinder.pdf

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Stra ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bo temna energija pokopana?

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4710960 (7745) gus5
»

Elsevier: ne razpečujte oblikovanih člankov

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
199279 (6900) antonija
»

Upor proti izdajatelju strokovnih revij Elsevier

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
347775 (5574) lmorgh
»

Deljenje z nič

Oddelek: Znanost in tehnologija
61947 (1424) hamax
»

netsky virus

Oddelek: Omrežja in internet
81026 (817) Bakunin

Več podobnih tem