» »

Katero pivo imate najrajši?

Katero pivo imate najrajši?

Temo vidijo: vsi
««
19 / 40
»»

mihec87 ::

Eto se moja home "pivovarna"-nothing fancy

Ruby red ale v fermentorju(zadeva je že v steklenicah)

Trenutno kit zadeve(rabiš fermentor ter še eno posodo kamor preliješ pivo in dodaš sladkor(za co2) pred flaširanjem), tako da prostorsko zadeva ni zahtevna..

GGGGG je izjavil:

driver_x je izjavil:

Jaz imam od pirov z okusi najraje Guinessa. Tistih brez okusa (union, laško, ...) pa ne pijem.


Guiness pivo z okusom? Je res, da ima malo več okusa kot tipični lagerji, ampak Guiness nima nobenih dodatkov. Slad, hmelj, voda, kvas.

DicKK, poročaj, kaj boš nabavil. Jaz se vsake toliko ustavim pri njih ali v Celju pa nabavim sixpack ali dva različnih, da sprobam. Sicer pa imam trenutno stekleničenih že 7 vrst svojega, pa 3 polne fermentorje. Izbira večja kot v lokalnih gostilnah :)


kje v celju?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

jest10 ::

Unionov bock ni slab pirček. Od štirih jubilejnih je vsaj meni najbolj soliden.

mihec87 je izjavil:

Eto se moja home "pivovarna"-nothing fancy

Trenutno kit zadeve(rabiš fermentor ter še eno posodo kamor preliješ pivo in dodaš sladkor(za co2) pred flaširanjem), tako da prostorsko zadeva ni zahtevna..


No ja, tudi prelivanje ni nujna stvar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

mihec87 ::

Seveda ni...
Z dodajanjem sladkorja v vsako steklenico posebej je vsaj pomoje ena sama pacarija, mi je batch priming dosti bolj kamot..

Tako pa ustrezno količino sladkorja raztopim v vreli vodi in ko se ohladi vlijem v posodo čez pa pivo..

jest10 ::

Batch priming lahko delaš tudi brez pretakanja. Le narahlo moraš pomešati in počakati ene 30min predno flaširaš.

Čeprav tudi cukr v steklenice je čisto ok zadeva, pač se zamudiš tiste 10-15min.

Spy ::

Včeraj sem, po ogledu filma Interstellar, obiskal prenovljen Snack Bar v Žusterni (Koper) in poskusil par točenih piv. Izstopalo je pivo Lupulus z 8.5 volti :) Toplo ga priporočam ljubiteljem piv s sadežnimi notami. Cena 5,00 EUR za 0.5 litra. Točeno je bilo profesionalno in upam, da bodo ohranili tovrstno kakovost pri postrežbi. Čista desetka!
LP, Spy.

mared ::

 lasko

lasko



je kdo že poskusil? pri meni niso dolgo ostala zaprta :)

striptis zmaga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mared ()

GGGGG ::

Kje si jih dobil? Jaz sem jih videl v eni lokalni gostilni, ampak nisem imel časa za pir, drugje pa ne najdem čisto nič o tej seriji.

Btw, tam zadaj maš pa Fentimans rose lemonade? :) Si probal njihovo colo?

mared ::

kolikor mi je znano (še) ni v prodaji, bo besedah marketinga iz laškega pa sigurno bo. vem pa da se ga da poskusiti v restavraciji na laškem gradu.

jaz sem imel samo srečo da poznam prave ljudi :)

ja fentimans je. dobro opažaš. pijača kot vsaka druga pijača, znajo pa dobro prodajati zgodbo!

poskusil sem pa že vse živo, delam v tej stroki.

jest10 ::

mared je izjavil:

 lasko

lasko



je kdo že poskusil? pri meni niso dolgo ostala zaprta :)

striptis zmaga


No daj povej kaj več o tem...

A to je kao "kontra" jubilejnim Union pirom?

GGGGG ::

Upam, da ga dajo čim prej na police. Zgleda, da so šli čisto na craft sceno. Piše na flaškah kater hmelj je notri pa serija in podpis pivovarja.

Fentimans ima pa kul kolo. Samo sicer redko pijem, ampak za cocktaile je pa odlična.

thramos ::

V novi pivnici Uniona jih majo.

Jaz sem včeraj tam pil "pivovarjev izbor" in je bil presenetljivo dober (res pa da nisem šel z visokimi pričakovanji ;)). Upam da je to vse skupaj znak, da bo več izbire tudi v mainstreamu.

mared ::

morajo konkurirati!

baje je celo papir za etikete isti kot je bil uporabljen cca 50 let nazaj


golding
uporabljen je samo hmelj "slovenskih" sort (golding, celeia, aurora) in naj bi bil narejen samo iz slajenih žit po originalnem receptu. (torej so nam zadnjih 30 let lagali da delajo po originalnem receptu :|). me ni prepričal!

citro
narejen samo iz slajenih žit. za hmeljenje je uporabljen hmelj, ki daje okus citrusov in malo grenkobe.
zanimiv okus in zna ugajati ljudem, ki nimajo radi preveč grenkih piv. thumbs up!

striptis
jako pivo za jake muškarce. narejeno iz slajenih žit. močnega okusa, poudarjene grenkobe in višje stopnje alkohola. ena flaša dovolj na večer in za razvajanje borbončic. cenim!

Spy ::

mared je izjavil:

je kdo že poskusil? pri meni niso dolgo ostala zaprta :)
striptis zmaga


Včeraj sem spil kozarec točenega Goldinga in dejansko je na bistveno višjem nivoju od standardne ponudbe proizvodov Laška. Zanimivo, da je nekdo že napisal, da ga to pivo ni prepričalo. Moje mnenje je, da je neprimerljivo boljše od standardnih slovenskih piv, ki se pričakovano dobijo v vsakem ali max. vsakem drugem lokalu.

Se pa lahko strinjam, da ni niti približno na nivoju točenega Lupulusa (waw, ga ne morem prehvaliti!).

LP, Spy.

dronyx ::

thramos je izjavil:

V novi pivnici Uniona jih majo.

Če je že kdo bil notri kakšni so vtisi? Kar se cen tiče so za pivnico kar konkretne oziroma za primerjavo, svetlo točeno stane pri njih "na dvorišču" 2,2 evra (0,5), isto pivo v Tivoli pubu nekaj metrov naprej pa stane 1,8 evra.

thramos ::

Kar pa je verjetno najnižja cena daleč naokoli. 2.2 € se meni zdi povsem primerna in primerljiva cena za velik Union. Poanta takšne pivnice pa itak ni v čim cenejšem nacejanju, ampak predstavitev čim večjega (vsega) nabora piv pivovarne, če se le da iz pipe.

Vtisi? Pozitivni. Sicer kar velika gneča, kar je za prve dni pričakovano, ampak kot sem videl so nehali spuščat noter ljudi že veliko prej, preden bi postalo natlačeno. Postrežba bi bila lahko tudi boljša, upam da je vzrok samo gneča in privajanje.

Drugače je prostor lepo urejen, glasba ni preveč naglas in se da pogovarjat. Imajo tudi hrano, videl sem neke preste in klobase, ampak se nisem poglabljal, ker sem prišel na pir. ;)

vostok_1 ::

Bruh. Z 24karatnim zlatom not en bi laškega pil. Podn od piva.

matobeli ::

que?

Kolko pa je te gužve v pivnici? Mene tudi mika da bi šel čimprej pogledat, sliši se kar obetavno.

dronyx ::

thramos je izjavil:

Drugače je prostor lepo urejen...

Mogoče sem dobil napačno predstavo na podlagi slik iz otvoritve, ampak sam prostor mi res ne deluje nič posebnega (izgleda mi kot kakšna delavska menza). Že Kratochwill v BTC je lepše opremljen oziroma bolj deluje kot pivnica, čeprav razumem, da Union ni mikropivovarna...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

echo ::

jest10 ::

Keremu šparu?

driver_x ::

Kakšni pa so ti piri? Od Laškega mi je pogojno užiten le temen lager.

echo ::

Slikano v Spar Krško.
Kakšni so piri, pa jutri povem :)

PS: jaz sicer nisem povezan z njimi, pa vseeno lahko malo reklame naredim - danes v Brežicah FESTIVAL PIVA
https://www.facebook.com/events/6162292...
Ful točenga piva bo, posebnosti, specialitet. Taprava poslastica.

echo ::

Kot rečeno:
Striptiz je odličen bok. Bogat, gost, močen okus.
Golding je lep lager. Čist, enostaven, prijeten.
Citre še nisem probal.

Izaso ::

Bevog, vredno dnarja :)

perci ::

Je kdo že poskusil tole?

Imam enega v hladilniku pa ne vem a je za spit al za šparat za spešl okejžn.

jest10 ::

Odvisno od tega, če ti je všeč sladek pir.

harvey ::

echo je izjavil:

Vse tri specialitete iz Laškega včeraj v Sparu, cena 1,60€


V Mercatorju so po 1.49€ :D

edit.
Zapis na rtvslo.si
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harvey ()

manniac ::

Zdravo, zanimam se za domače varjenje piva. Sem popolnoma brez izkušenj in s precej malo znanja o le tem. Ali lahko kdo na kratko napise kako postopek poteka kaj potrebuješ, lahko tudi literaturo na to temo ki jo je potrebno predelati. Za to bi bil zelo hvaležen. http://www.sam-svoj-pivovar.com/ je to uredu ?

dzinks63 ::

Receptov takšnih in drugačnih je na netu cel kup, npr.:

-izdelava domačega piva
-vse za izdelavo piva

kateri je res dober in da se ti pivo dobro posreči pa vprašanje, pri vsaki stvari so pomembne izkušnje. V prvem poizkusu za popolnega amaterja vprašanje kaj mu bo ratalo, ko pa bo že ene 10x probal, se vseskozi dodatno izobraževal, mogoče bo tudi od kakšnega izkušenega pivovarja izvedel kakšno skrivnost, pa bi že moralo nekako zgledati po videzu , vonju in okusu.

mk766321 ::

Čez Bewog ga ni....je vreden svoje cene.

mihec87 ::

manniac je izjavil:

Zdravo, zanimam se za domače varjenje piva. Sem popolnoma brez izkušenj in s precej malo znanja o le tem. Ali lahko kdo na kratko napise kako postopek poteka kaj potrebuješ, lahko tudi literaturo na to temo ki jo je potrebno predelati. Za to bi bil zelo hvaležen. http://www.sam-svoj-pivovar.com/ je to uredu ?


http://www.howtobrew.com/sitemap.html

Za začetek se lotiš kakšnega kita potem pa naprej..

jest10 ::

manniac je izjavil:

Zdravo, zanimam se za domače varjenje piva. Sem popolnoma brez izkušenj in s precej malo znanja o le tem. Ali lahko kdo na kratko napise kako postopek poteka kaj potrebuješ, lahko tudi literaturo na to temo ki jo je potrebno predelati. Za to bi bil zelo hvaležen. http://www.sam-svoj-pivovar.com/ je to uredu ?

Edina obsežnejša debata na temo domačega pivovarstva se nahaja tukaj Preberi si temo, če boš imel še kakšno vprašanje, se pa le javi v njej. Tam boš našel tudi vse potrebne linke do tujih strani.

dzinks63 je izjavil:

V prvem poizkusu za popolnega amaterja vprašanje kaj mu bo ratalo, ko pa bo že ene 10x probal, se vseskozi dodatno izobraževal,

Če verjameš ali ne, večini v prvem poizkusu rata bolj pitna zadeva, kot sta Union/Laško. Če se le dovolj potrudijo pri higieni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

mihec87 ::

"Če verjameš ali ne, večini v prvem poizkusu rata bolj pitna zadeva, kot sta Union/Laško. Če se le dovolj potrudijo pri higieni. "

Tole lahko samo potrdim.. Res da je bilo narejeno iz kita -vsak ljubitelj laškega/uniona ga je pohvalil..

GGGGG ::

Če verjameš ali ne, večini v prvem poizkusu rata bolj pitna zadeva, kot sta Union/Laško. Če se le dovolj potrudijo pri higieni.


Tudi jaz :) Prvi 3 batchi so bili zelo spodobni. Naredit solidno pivo ni nobena umetnost. Zakomplicira se, ko želiš delati res odlično pivo, eno za drugim. Konsistenca je tisto, kar najbolj matra domače pivovarje.

thetruth ::

Moj glas gre Leffe brune...najboljše temno kar sem jih pil do sedaj.

Okapi ::

Dejstvo je, da 95% tistih, ki poskusijo doma delati pivo, slej ko prej odneha. Bodisi zato, ker ni tako dobro kot kupljeno, ali ker je vedno malo drugačnega okusa, ali ker je preveč dela in packarije z domačim varjenjem ...

GGGGG ::

Se strinjam. Dejstvo je, da nehaš variti pivo, če ne prej pa potem, ko se zvrneš v grob.

Zakaj je to sploh pomembno? Pač, delaš doma pivo dokler ti paše, ko ti ne paše več, ga nehaš delat. Packarija je tudi s peko pice doma, če slikaš z oljem na platno pa še precej večja.

perci ::

No, ampak je čist hudo, če lahko prjatlom daš svoj pir za probat.

Jaz te sreče žal nimam, ker v dvosobnem stanovanju s 16 mesečno osebo, ki razturava vse, kar najde, varjenje piva ni najbolj realna stvar.

Kaboom ::

Laško Special RTVSlo članek

bom moral probat, ko pridem domov... verjetno bom tudi moral sam začet varit po svojem okusu :/ razvadil sem se s preveliko izbiro
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Roadkill ::

Tranutno najraje odprem Dead pony club od Brewdoga in pa klasika - Sierra nevada - Pale Ale.

Od "domačih" Bevog Tak.

Za žejo pa Staropramen ali kak drugi češki lager.

Če mi zapaše kaj dušikovega pa Kilkenny.

Vmes pa vse česar še nisem probal. Izbire je veliko. Ampak trenutno sem najbolj zadovoljen z dobrim Pale ale ali IPA.
Ü

GGGGG ::

perci, nič ni izgubljeno :) Hude produkcije v stanovanju sicer ne moreš imeti, ampak kak 5 literski batch pa narediš brez problema, hitro in brez kakšne posebne packarije.

Rabiš:
- en malo večji lonec, ki ga imaš verjetno tako ali tako doma.
- Vrečko za pranje perila (cca. 2 eur v DM, jysk...)
- kavni mlinček ali blender
- 5 literski flaškon. Lahko kar steklenico za vino ali pa kupiš 5l pletenko za manj kot 10€
- termometer
- sestavine

To je za all grain metodo, pri kateri variš pivo iz zrnja. Če želiš proces še poenostaviti lahko kupiš sladni ekstrakt in preskočiš en velik del priprave. Pivo iz ekstrakta ni nič slabše kakovosti, po tujini na tekmovanjih takšna piva pobirajo tudi medalje, edino malo manj kontrole imaš nad samim procesom.

Meni en eksperimentalni flaškon takole vre na delovni mizi zraven računalnika.

https://www.dropbox.com/s/q1bwfd9qvnkwb...

Okapi ::

Še največja korist te packarije je, da boš v primeru zombi apokalipse znal narediti svoj pir.;)

O.

GGGGG ::

Ja, sej to je cilj. Priprava na zombi apokalipso. Pa to, da ti ni treba pit crap supermarket piva :)

perci ::

Morda pa boš zombijem pir ponudil in te bodo pustili na miru :)

BTW, link ti ne dela.

mihec87 ::

Ljudje doma kuhajo šnopc pa je več pacarije.. Zakaj nebi piva...

Pri all grain ostanek ječmena, račke ali pa putke rade volje pozobajo..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

GGGGG ::

Drug link: http://imgur.com/mU5oSmU

Tole je 5 literska flaša od cheap vina, ki sem jo imel v kleti. Iz tega sem dobil ravno 2 tamala sixpacka.

jest10 ::

Okapi je izjavil:

Dejstvo je, da 95% tistih, ki poskusijo doma delati pivo, slej ko prej odneha. Bodisi zato, ker ni tako dobro kot kupljeno, ali ker je vedno malo drugačnega okusa, ali ker je preveč dela in packarije z domačim varjenjem ...

No dejstvo je, da napisano velja za popolnoma vse hobije. Praktično vsakega slej kot prej opustiš.

Okapi ::

mihec87 je izjavil:

Ljudje doma kuhajo šnopc pa je več pacarije.. Zakaj nebi piva...
Je kar nekaj razlike. Žganje običajno delaš iz domačega pridelka sliv, hrušk ali kar pač že imaš. Poleg tega so žgane pijače precej dražje od piva in je zato prihranek ob enaki količini vloženega dela precej večji. S kuhanjem šnopsa v resnici ni več packarije, kvečjemu enako ali manj. Med drugim tudi zato, ker je dovolj, da packaš enkrat na leto, pivo pa moraš načeloma delati za sproti. In v resnici je lažje doma narediti res dober šnops kot res dobro pivo (med drugim zato, ker je dobro pivo težko narediti v količinah, manjših od par sto litrov - podobno kot recimo dober pasulj;) ).

O.

GGGGG ::

ker je dobro pivo težko narediti v količinah, manjših od par sto litrov


A ne bi šel raje nazaj v temo o viskijih, da ne boš tukaj smetil s takšnimi neumnostmi?

thramos ::

GGGGG je izjavil:

Drug link: http://imgur.com/mU5oSmU

Tole je 5 literska flaša od cheap vina, ki sem jo imel v kleti. Iz tega sem dobil ravno 2 tamala sixpacka.


Kako pa je z vplivom sobnih temperatur na postopek varjenja?
««
19 / 40
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razlika piva v Hoferju in drugim trgovinam. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
796543 (2942) marS
»

Pivo

Oddelek: Loža
325968 (754) Egidij88
»

Male pivovarnice

Oddelek: Loža
312455 (1353) marvin42
»

Cene piva skočile v nebo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
23149838 (31842) SonoR
»

Najljubse pivo in cigareti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15218723 (10813) BCSman

Več podobnih tem