» »

Katero pivo imate najrajši?

Katero pivo imate najrajši?

Temo vidijo: vsi
««
5 / 40
»»

gulfstream ::

Edine težave imam po Laškem - če spijem več kot 0,5L me drugi dan obvezno glava boli, pa mi ni jasno zakaj. Z drugimi pivi nisem opazil teh težav.

Drugače pa prisegam na češka Staropramen in Budweiser, oboje se dobi v šparu za manj kot evro (Staropramen pločevinka 0,5L in steklenica 0,33L, Bud samo steklenica 0,33L). Občasno tekne tudi temno Laško, v zmernih količinah seveda. Zelo se mi dopade Gösser, vsake toliko pa posušim tudi kakšnega Heinekena (če nimajo česa boljšega).

Spy ::

gulfstream je izjavil:

v šparu za manj kot evro (Staropramen pločevinka 0,5L )

No, to je odličen prispevek v tej temi :)
+1

dostmamtega ::

Daleko najboljše kar sem pri nas odkril, v lokalu, ki ima po mojem največ piva v Sloveniji (44 vrst), Sir Williams pubu na Tavčarjevi v Ljubljani, sta Mc Chouffe in Weihenstephaner. Vrhunsko! Ko poskusiš kaj takega, ugotoviš kaj je razlika med Unionom, oziroma Laškim ter PIVOM.
A ja, sem najdu še spletno stran lokala: http://sirwilliamspub.webs.com/

Spy ::

dostmamtega je izjavil:

sta Mc Chouffe in Weihenstephaner. Vrhunsko! Ko poskusiš kaj takega, ugotoviš kaj je razlika med Unionom, oziroma Laškim ter PIVOM.


Sorry, si mislil La Chouffe?
Sicer pa spet en odličen in poučen post. Moja opazka: prav zanimivo, kako je v Belgiji pitno njihovo 12% pivo! Bom obiskal lokal čimprej! Hvala!,

dostmamtega ::

Nene :), Mc Chouffe je temni bratec La Chouffa, ki mi je tudi zelo všeč, je pa še za odtenek boljši.

Vajenc ::

v šparu za manj kot evro (Staropramen pločevinka 0,5L

V Eleclercu imajo Staropramen v pločevinki 0,5l za 0,69 € ;) oz. 0,12 € ceneje od Uniona 8-O
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

gulfstream ::

V Eleclercu imajo Staropramen v pločevinki 0,5l za 0,69 EUR ;) oz. 0,12 EUR ceneje od Uniona

Resno? Sem zelo vesel te informacije 8-)

Vajenc ::

gulfstream je izjavil:

V Eleclercu imajo Staropramen v pločevinki 0,5l za 0,69 EUR ;) oz. 0,12 EUR ceneje od Uniona

Resno? Sem zelo vesel te informacije 8-)

Ja, v bistvu je Staropramen trenutno najcenejše pivo v že tako poceni Eleclercu :)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

T-h-o-r ::

heineken 0.33 v gostilnah je med 2.10 in 2.40 EUR, verjetno je pa v kaki ljubljani še več :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

dostmamtega ::

Če koga zanima kje v Ljubljani je možno kupiti kakšno pivsko špecialiteto priporočam: KZ Metlika - diskont v Savljah in trgovino z angleškimi pivi Fullers na Dunajski nasproti Bežigrajskega dvora.

Zgodovina sprememb…

Gjurisic ::

Zakaj je ABInbew izbral budweiser, stello in beck's za glavne pive?

Vajenc ::

Gjurisic je izjavil:

Zakaj je ABInbew izbral budweiser, stello in beck's za glavne pive?

Da promovirajo najbolj prodajane in prepoznavne znamke ni nič nenavadnega ;)

Tudi pri nas se proda največ Uniona in Laškega, čeprav imamo cel kup okusnejših piv.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

STASI ::

Vajenc je izjavil:

Gjurisic je izjavil:

Zakaj je ABInbew izbral budweiser, stello in beck's za glavne pive?

Da promovirajo najbolj prodajane in prepoznavne znamke ni nič nenavadnega ;)

Tudi pri nas se proda največ Uniona in Laškega, čeprav imamo cel kup okusnejših piv.

Saj je tudi drugod tako. Lani je bila pri meni kolegica, ki dela v Miller Brewing Company. Samo oni imajo cca 15+ vrst različnih pirov, pri nas je pa znan ena ali dve vrsti. Trenutno pa promovirajo predvsem Miller Lite. Lite ne leti na vsebnost alkohola, ampak na kalorije v pivu. Trend čez lužo je bojda v pirih z manj kalorijami.

Ali je morda že kdo probal Fullerjev Vintage Ale? Me zanima ali je vreden svoje cene, da ga ne bi kupoval brez veze, saj je cena kolikor se spomnim okoli 8 eurov.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

scotland ::

dostmamtega je izjavil:

Daleko najboljše kar sem pri nas odkril, v lokalu, ki ima po mojem največ piva v Sloveniji (44 vrst), Sir Williams pubu na Tavčarjevi v Ljubljani, sta Mc Chouffe in Weihenstephaner. Vrhunsko! Ko poskusiš kaj takega, ugotoviš kaj je razlika med Unionom, oziroma Laškim ter PIVOM.
A ja, sem najdu še spletno stran lokala: http://sirwilliamspub.webs.com/


pa ESB in 1845 na Dunajski 59...

Jernej88_ ::

Laško je zakon! Ampak ne tisto brezalkoholno z katerim čistijo sode da ima okus po pivi.
No more Slovenia!

RejZoR ::

Še najraje imam razne napitke iz piva ala Union Radler grenivka in Ožujsko z limono. Navadno pivo spijem ampak običajno ne več kot eno piksno al pa flašo, ker mi grenki priokus ne sede po npr dveh.

Mogoče kdo ve kje pri nas bi v trgovini lahko kupil to Ožujsko z limono? Prvič sem ga probal letos na morju in je bil okus limone neverjetno bolj izrazit (skoraj kot bi not stisnil svežo limono in ne nek približek okusa) kot naši Radlerji z limono. Sam ne pomnim, da bi kjerkoli videl Ožujsko pri nas. Laško, Union in par vrst iz severnega konca evrope ja, hrvaških pa nič.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

dmok ::

A se da kje v Mariboru ali bližnji okolici dobit Pilsner Urquell (Plzensky Prazdroj) ?

zdovcj ::

Najbolši so češki piri. Staropramen, Budweiser, Pilsner Urquell. Po mojem mnenju so čehi najbolši pivovarji v evropi

radiokills ::

@STASI Vintage ale je sicer zelo dobro pivo, vendar je 8eur kar malo predrago, da bi ga pil kar tako. Cena je visoka, ker je narejeno v omejenih serijah in vsaka steklenica je oštevilčena. Mene še najbolj spominja na London Pride. Je pa zaradi pakiranja prav dobro darilo oz. alternativa vinskim buteljkam.

nuclear ::

Heineken,
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Tarzan ::

Nekdo je omenil glavobol po Laškem piru. Se javim še en, ki niti ne rabim čakat čez noč, ker me zagrabi že po kakih dveh urah. Glavobol kot da bi imel mačka, še preden dobro začnem pit.

Zjebal so sistem varjenja in na račun skrajšanega postopka baje ven dajo pivo prekmalu.



Me? Češka piva by far...

flood ::

za "vsakdanje" sem imel laško, ampak sem za spremembo probal prešaltat na staropramen in moram priznati, da je boljše
sicer v lokalih še vedno pijem laško, ker ga imajo povsod, ampak doma ne več

btw ta vikend začne oktoberfest a gre kdo? :)
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flood ()

bdoxx ::

Fosters & Laško (y)

Buggy ::

jaz tudi obozujem Lasko pils (prehodnik iz Union), ...dobre izkusnje z modrim Hofer pivom (ne psenicnim) bi pa preizkusil se kaj drugega ce ima kdo kaksen namig....trenutno pa mali zeleni orosenec opravi svoje delo vec kot zadovoljivo.
Edino kar bom spremenil ...iz piksne bom presaltal na steklenico...

Boobiz ::

Meni najljubša so budweiser, bavaria in mythos. Vsi imajo podoben okus, ki ni tako zagrenjem kot slovenska piva. Še pivo v kitajski restavraciji mi je boljše od slovenskih - čist resno govorim.
I'm drunk, what's your excuse?

ameba ::

Stekleničen per ne morm, pit, drgač pa točeno laško ohlajeno na pravo temperaturo !!!

mauzer ::

Kozel Černý - češko
Hoegaarden z limeto - belgijsko
Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today.

Gjurisic ::

Lahko kdo pove koliko, na kakšen način je pivo obdavčeno pri nas in na
kakšen v državah na katere mejimo pa tudi drugje(češka, slovaška)?

cattom ::

Če že ni najboljši,ima vsaj cool reklamo8-)

Looooooka ::

fullers honey dew

Gjurisic ::

Sta Beck's in Stella Artois polnjena v Zagrebački pivari
enakovredna belgijskem in nemškem?
Kaj pa madžarski in italijanski heineken?

Karaya 52 ::

1664, Leffe, Ottakringer, Stiegl, vcasih pa kaksno no-name belgijsko. Vedno zanimivo.

brodul ::

Kaj pravte na zimska humanFish-a?

Men je stout prav vsec.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

HDvideo ::

Heineken in Bavaria

gzibret ::

Trenutno pijem tegale:

Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Scorpia ::

Sta Beck's in Stella Artois polnjena v Zagrebački pivari enakovredna belgijskem in nemškem?

Meni osebno ne, in očetu isto ne.


italijanski heineken?

Kolega, ki je uvoznik, je imel nekaj steklenic heinekena iz italije, ki sta mu ležala 16 mesecev. Ju je pozabil. Enkrat za foro je vseeno spil, kljub temu da je rok uporabe 6 mesecev, se mu ni zdelo nič pokvarjeno. Tudi slabo ne. Torej uprašanje, kaj vse dajo not :)
////

STASI ::

Trenutno je v Leclercu v akciji pivo Kwak. Dobiš 4 steklenice + njihov kozarc. Sam je rahko drag. IIRC je cena 25€.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Jeronimo ::

Mehr's Brau in Bernard.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

knife ::

STASI, kok velike steklenice pa so?

STASI ::

IIRC je 0,33 litra.
 KWAK

KWAK

"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: STASI ()

Gjurisic ::

Kaj ve kdo kje bi se dalo dobit podatke za čike in pivo
koliko tu pobere država
recimo za heineken, union, zlatorog, boss, west, marlboro?
Iščem pa ne najdem.
Me matra firbec.
Zadnje cajte pijem Heineken, tu in tam paše Guiness.

DeFacto21 ::

Heineken pa union FTW :)

nodrim ::

Odkar sem začel Pale Ale pit, so mi lagerji ko navadna voda. Žal jih je v Sloveniji najbrž težko dobit ...

ombre ::

nodrim je izjavil:

Odkar sem začel Pale Ale pit, so mi lagerji ko navadna voda. Žal jih je v Sloveniji najbrž težko dobit ...


Se strinjam. Pale ale ima tak fajn sadni okus. Ravno včeraj sem ga pil. V Sloveniji pa ga še nisem zasledil.

 Pale ALe

Pale ALe

OmbreMan - Galaxy of knowledge

nodrim ::

hehe, tega sem v Avstraliji celo dobil :)

Gjurisic ::

Pred leti sem pi Pilsner Urquell v lokalu
in emkrat sem si ga v šparu kupil, kje pa je zdaj...

Smurf ::

nodrim je izjavil:

Odkar sem začel Pale Ale pit, so mi lagerji ko navadna voda. Žal jih je v Sloveniji najbrž težko dobit ...

Ce mislis pivo vrste pale ale.
Nekaj jih imajo v leclercu. Da se jih tudi dobiti:
Angleski: http://www.fullers.si/dobro-pivo-v-ljub...
Ameriski: http://cebs.si/8-amerika

Pa vsi bolje zaloznei pubi jih imajo ;).

Aja pa slovenski human fish je prav tako ale.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

panteist ::

No, najprej bi začel z Guinnessom, čeprav ga uvrščam v posebni razred :-)

Potem pa so še recimo: Rochefort 8 -> 9.2%,
St. Bernardus abt 12 -> 10%
Fuller's Brewer's Reserve No. 2 ali 3 -> 8.2%
Fuller's Vintage Ale -> 8.5%
Gale's Prize Old Ale -> 9%

Pivo more biti čim temnejše, čim močnejše, pašejo še kakšne note konjaka v aromi. Pač, da se še počutiš kot moški, ko ga piješ...v primerjavi s kakšnim radlerjem... (trolololo) Lagerji so načeloma ne! pri meni, give me ale and wenches!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: panteist ()

T_F_7 ::

Te komercialne pive so kr neki! Slovenske pa niso niti omembe vredne.

+ Mahr's
+ Augustiner

To so pive!!!

Yugos ::

pa se to kje v slo dobi?
««
5 / 40
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razlika piva v Hoferju in drugim trgovinam. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
796310 (2709) marS
»

Pivo

Oddelek: Loža
325908 (694) Egidij88
»

Male pivovarnice

Oddelek: Loža
312432 (1330) marvin42
»

Cene piva skočile v nebo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
23149392 (31396) SonoR
»

Najljubse pivo in cigareti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15218655 (10745) BCSman

Več podobnih tem