» »

Katero pivo imate najrajši?

Katero pivo imate najrajši?

Temo vidijo: vsi
««
39 / 40
»»

kamiKaZaA ::

mtosev je izjavil:

Heineken 0.0

Tema je katero pivo imaš najraje in ne kateri sok ti je najljubši.

kamiKaZaA ::

Malo za informacijo kako nas lupijo pri cenah :)

Pivo Union - 1,24€ (Mercator)
https://trgovina.mercator.si/market/izd...

Pivo Union - 1,24€ (Spar)
https://www.spar.si/online/svetlo-pivo-...

V Avstriji z višjimi plačami in posledično višjimi stroški trgovine kot v Sloveniji je pivo Union -31% ceneje:
Pivo Union - 0,85€ (Debela Berta Spielfeld - Avstrija)
https://www.facebook.com/photo/?fbid=73...

Radler Union Grapefruit 2,0% alkohola - 1,14€ (Mercator)
https://trgovina.mercator.si/market/izd...

Radler Union Grapefruit 2,0% alkohola - 0,79€ (Debela Berta - Avstrija) -31% ceneje kot v Sloveniji
https://www.facebook.com/photo/?fbid=73...

kow ::

Ne razumem, kje vidis "lupljenje". Saj lahko tudi v Sloveniji kupujes tuja piva, ki so cenejsa kot na domacih trgih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Pithlit ::

kow je izjavil:

Ne razumem, kje vidis "lupljenje". Saj lahko tudi v Sloveniji kupujes tuja piva, ki so cenejsa kot na domacih trgih.

A tista ki so bleda senca originalov, polnjena v zagrebački pivovari? Valda da so cenejša.
Life is as complicated as we make it...

Invictus ::

kow je izjavil:

Ne razumem, kje vidis "lupljenje". Saj lahko tudi v Sloveniji kupujes tuja piva, ki so cenejsa kot na domacih trgih.

Name one !!!!!
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kamiKaZaA ::

kow je izjavil:

Ne razumem, kje vidis "lupljenje". Saj lahko tudi v Sloveniji kupujes tuja piva, ki so cenejsa kot na domacih trgih.

Razlika v ceni je skoraj za vse. Debela Berta Avstrija aktualne cene:

24x Union - 20,40 EUR
https://www.facebook.com/photo/?fbid=72...

24x Puntigamer - 18,99 EUR (njihovo lokalno pivo iz Graza je cenejše od Uniona tako, da tvoja trditev pade)
https://www.facebook.com/photo/?fbid=73...

Vez Radenske (6x 1,5l) - 4,14 EUR
https://www.facebook.com/photo/?fbid=73...

24x Pepsi 0,33l - 9,99 EUR
https://www.facebook.com/photo/?fbid=73...

24x Coca-cola 0,33l - 10,99 EUR
https://www.facebook.com/photo/?fbid=73...

Lepo nas lupijo pri nas. :) Gori je vse ceneje, pa imajo trgovke višje plače od slovenskih trgovk. ;)

Zgodovina sprememb…

gaoZjQP ::

samo so zdaj neki sezonski popusti v slovenskih trgovinah glede lokalnih piv tudi...

tale Debela Berta Spielfeld - to je praktično Šentilj v Slovenskih goricah onstran meje?

kow ::

Invictus je izjavil:

kow je izjavil:

Ne razumem, kje vidis "lupljenje". Saj lahko tudi v Sloveniji kupujes tuja piva, ki so cenejsa kot na domacih trgih.

Name one !!!!!


Nisem posebej pozoren, ampak nazadnje sem videl ozujsko. Je pa mozno, da je bila pri nas akcija. Pac, kupujte tuja piva, ce so cenejsa. Saj glasujete z denarnico - pri pivih je precej enostavno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

kamiKaZaA ::

gaoZjQP je izjavil:

samo so zdaj neki sezonski popusti v slovenskih trgovinah glede lokalnih piv tudi...

tale Debela Berta Spielfeld - to je praktično Šentilj v Slovenskih goricah onstran meje?

Spielfeld je Šentilj po avstrijsko. In ja, to je takoj preko meje (stari mejni prehod Šentilj) cca. 1 kilometer, ko prečkaš mejo in se pelješ po glavni cesti proti Strassu. Ne moreš zgrešiti ;)

Zgodovina sprememb…

kamiKaZaA ::

kow je izjavil:

Invictus je izjavil:

kow je izjavil:

Ne razumem, kje vidis "lupljenje". Saj lahko tudi v Sloveniji kupujes tuja piva, ki so cenejsa kot na domacih trgih.

Name one !!!!!


Nisem posebej pozoren, ampak nazadnje sem videl ozujsko. Je pa mozno, da je bila pri nas akcija. Pac, kupujte tuja piva, ce so cenejsa. Saj glasujete z denarnico - pri pivih je precej enostavno.

Meni je Union top, pa sem pil že 30+ različnih piv. Odlična so mi tudi Heineken, Cruzcampo, Corona, Budweiser, Sol... ampak najraje pijem Union. In ni mi problem občasno oditi do Spielfelda (25 kilometrov v eno smer) in narediti malo večji nakup. ;)

kow ::

Ker ti je Union tako top, ti proizvajalec upraviceno navija cene. Za kakovost je pac potrebno placati. Avstrijcem ocitno ni tako top kot tebi.

Buggy ::

Ja tole anomalijo s pivom in tudi Radensko sem opazil parv tako v Italiji; Opcine, trgovec Conad, kjer je bilo oboje obcutno cenejse kot pri nas. Prakticno enkrat na dva meseca hodiva tja v shoping (sabo imava se kolesa in piciva do Miramar oz po tisti sprehajlani po hribu), ker ne samo da je ceneje...marsikatera stvar je obcutno boljsa kot nasa (sploh testenine, susen paradiznik, kisane cebulce, salamarija,...)

kamiKaZaA ::

kow je izjavil:

Ker ti je Union tako top, ti proizvajalec upraviceno navija cene. Za kakovost je pac potrebno placati. Avstrijcem ocitno ni tako top kot tebi.

Ne spomnim se kdaj sem nazadnje kupil Union v Sloveniji. :)

kamiKaZaA ::

kamiKaZaA je izjavil:

kow je izjavil:

Ker ti je Union tako top, ti proizvajalec upraviceno navija cene. Za kakovost je pac potrebno placati. Avstrijcem ocitno ni tako top kot tebi.

Ne spomnim se kdaj sem nazadnje kupil Union v Sloveniji. :)

Lažem! Med korono sem cca. 8-10 mesecev kupoval pivo v Sloveniji, ko me niso spustili preko meje (s hitrim testom), ker nisem bil cepljen. ;((

tonttu ::

kamiKaZaA je izjavil:

Malo za informacijo kako nas lupijo pri cenah :)

Pivo Union - 1,24€ (Mercator)
https://trgovina.mercator.si/market/izd...

Pivo Union - 1,24€ (Spar)
https://www.spar.si/online/svetlo-pivo-...

V Avstriji z višjimi plačami in posledično višjimi stroški trgovine kot v Sloveniji je pivo Union -31% ceneje:
Pivo Union - 0,85€ (Debela Berta Spielfeld - Avstrija)
https://www.facebook.com/photo/?fbid=73...

Radler Union Grapefruit 2,0% alkohola - 1,14€ (Mercator)
https://trgovina.mercator.si/market/izd...

Radler Union Grapefruit 2,0% alkohola - 0,79€ (Debela Berta - Avstrija) -31% ceneje kot v Sloveniji
https://www.facebook.com/photo/?fbid=73...

Pa ves kaksni so davki in trosarine na alkohol pri nas in kaksni so v Avstriji? Verjetno ne, ker drugace ne bi delal taksnih norih primerjav.

kamiKaZaA ::

tonttu je izjavil:


Pa ves kaksni so davki in trosarine na alkohol pri nas in kaksni so v Avstriji? Verjetno ne, ker drugace ne bi delal taksnih norih primerjav.

;((8-O

Vem da ima Avstrija nižji DDV kot tudi nižje trošarine kot tudi nižje obdavčitve njihovih minimalnih plač. Če je pa za tebe butasto, da je pivo -31% ceneje, pa naj bo... Ali kaj je bil point tvojega komentarja?

Pithlit ::

tonttu je izjavil:

Pa ves kaksni so davki in trosarine na alkohol pri nas in kaksni so v Avstriji? Verjetno ne, ker drugace ne bi delal taksnih norih primerjav.

A na radensko imamo tud večje trošarine pa davke? Kaj pa na Pepsi? Cedevito? Praktično karkoli v tekoči obliki? Pa na zelenjavo (tiste, druge klase) tudi?

Ampak ker je to tema o pivu bi jaz ostala pri pivu. Italijani imajo višji davek in višje trošarine. Pa je kljub temu ceneje. Le kako? Kolk je že corona pri nas? V ITA šparu sem jo zadnjič dobila po 1,1€ za 0,355 flašo. San Miguel po 0,98. Ponavljam. Le kako? Pa ne da si pri nas trgovci odrežejo malce debelejši kos pogače? Sploh ob dejstvu da imajo v ITA trgovke nekje 1/3 višje plače. Mogoče sem pa samo jaz tolk glupa da ne razumem....
Life is as complicated as we make it...

tonttu ::

kamiKaZaA je izjavil:

tonttu je izjavil:


Pa ves kaksni so davki in trosarine na alkohol pri nas in kaksni so v Avstriji? Verjetno ne, ker drugace ne bi delal taksnih norih primerjav.

;((8-O

Vem da ima Avstrija nižji DDV kot tudi nižje trošarine kot tudi nižje obdavčitve njihovih minimalnih plač. Če je pa za tebe butasto, da je pivo -31% ceneje, pa naj bo... Ali kaj je bil point tvojega komentarja?

No potem si si naceloma ze odgovoril sam, ce bi bil sposoben to sploh razumeti. Ni da te nateguje trgovec, pac pa drzava pobere od litra piva precej vec kot pobere Avstrija in je, le kako za hudica, cena koncnega izdelka, ki jo placa potrosnik zato hmm... dajmo poskusiti uganiti... visja!
Sicer verjetno res vecina prisotnih ne dela na pozicijah, kjer bi imeli vpogled v marze, ker tisti, ki filate police ali delate na blagajni, tega vseeno nimate, bi bili pa verjetno precej preseneceni, ko bi videli s kaksnimi marzami prodaja recimo Mercator ali Spar Union pivo. In kolikor vem te marze niso gramozanske, pac pa minimalne. ;)

kamiKaZaA ::

tonttu je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

tonttu je izjavil:


Pa ves kaksni so davki in trosarine na alkohol pri nas in kaksni so v Avstriji? Verjetno ne, ker drugace ne bi delal taksnih norih primerjav.

;((8-O

Vem da ima Avstrija nižji DDV kot tudi nižje trošarine kot tudi nižje obdavčitve njihovih minimalnih plač. Če je pa za tebe butasto, da je pivo -31% ceneje, pa naj bo... Ali kaj je bil point tvojega komentarja?

No potem si si naceloma ze odgovoril sam, ce bi bil sposoben to sploh razumeti. Ni da te nateguje trgovec, pac pa drzava pobere od litra piva precej vec kot pobere Avstrija in je, le kako za hudica, cena koncnega izdelka, ki jo placa potrosnik zato hmm... dajmo poskusiti uganiti... visja!
Sicer verjetno res vecina prisotnih ne dela na pozicijah, kjer bi imeli vpogled v marze, ker tisti, ki filate police ali delate na blagajni, tega vseeno nimate, bi bili pa verjetno precej preseneceni, ko bi videli s kaksnimi marzami prodaja recimo Mercator ali Spar Union pivo. In kolikor vem te marze niso gramozanske, pac pa minimalne. ;)

Enkrat burek, vedno burek. Tu sem te čakal @tonttu, da drugim pokažem kakšen burek si.

Gremo lepo po vrsti. Trošarine in davki:

Slovenija: Trošarina za pivo se plačuje v višini 12,10 eura za 1 % prostorninske vsebnosti alkohola za en hektoliter piva. Če to preslikamo na 0,5l pivo s 5% alkohola znaša trošarina 0,3025€. 1,24€ - 22% DDV = 1,016€ - 0,3025€ trošarine = 0,7138€ za 0,5l piva brez ddv in brez trošarin.

Avstrija: Trošarina za pivo se plačuje v višini 12,00 eura za 1 % prostorninske vsebnosti alkohola za en hektoliter piva. Če to preslikamo na 0,5l pivo s 5% alkohola znaša trošarina 0,3000€. Trošarini je nižja za 0,0025€ pri 0,5l piva :)). 0,85€ - 20% DDV= 0,7083€ - 0,3000€ trošarine = 0,4083€ za 05l piva brez ddv in brez trošarine.

Zaključek po @tonttu: Pivo v Avstriji je -31% ceneje, ker ima Avstrija 0,0025€ nižjo trošarino in 0,02€ nižji DDV, ter je zato razlika v ceni 0,39€. :))

Po @tonttu burek matematiki je 0,7138€ = 0,4083€ :))

In ti si druge drzneš zmerjati, da filamo trgovske police. Kaj šele potem ti delaš za preživetje ob tej tvoji pameti? >:D

kamiKaZaA ::

tonttu je izjavil:


Ni da te nateguje trgovec, pac pa drzava pobere od litra piva precej vec kot pobere Avstrija...

Slovenija pobere 0,50€ več trošarin na 100 litrov piva (200x 0,5l) kot Avstrija. To je za tebe precej več? :))

Torej, ker Slovenija pobere 0,50€ več trošarin na 100 litrov piva od Avstrije (to je za tebe sicer precej več :)) - bravo, si me nasmejal :D) in ima za +2% višji DDV je končna cena v Sloveniji za 0,5l Uniona 1,24€ namesto 0,85€ v Avstriji po tvoje upravičena cena? >:D:)):D

tonttu ::

Se enkrat.. za razliko od tebe vem kaksno marzo imata Mercator in Spar pri Union pivu ;) Glede na to, da tezis kako trgovci sluzijo pri tem, se tebi niti pod razno ne sanja. Tako da se enkrat... na napacnega se jezis.
Kot kaze sem pa vseeno dovolj pameten, da zasluzim dovolj, da se ne sekiram ce je ena stvar v Avstriji malenkost cenejsa kot pri nas, pac pa si lahko brez tezav kupim kar si zelim. Je pa res, Union scalnica ni nekaj kar bi si zelel in za kar bi me skrbelo ;) Glede "burekov" pa... najprej pred svojim pragom pometi potem pa zali ostale ;)

kamiKaZaA ::

tonttu je izjavil:

Se enkrat.. za razliko od tebe vem kaksno marzo imata Mercator in Spar pri Union pivu ;) Glede na to, da tezis kako trgovci sluzijo pri tem, se tebi niti pod razno ne sanja.

;((

WTF??? Če sem ti pravkar razčlenil cena Uniona brez DDV in brez trošarin v Avstriji in koliko je v Sloveniji. Si ti sploh funkcionalno pismen? 8-O

Moj prvi komentar je bil, da nas lupijo v Sloveniji, ker je razlika pri istem 0,5l pivu za 0,39 EUR več kot v Avstriji. Kaj tebi tukaj ni jasno?

Zgodovina sprememb…

tonttu ::

Ce sem jaz funkcionalno pismen? Ok se enkrat preberi ce ti branje dela tezave. Bo dovolj z moje strani.

Badwolff ::

Sej še ostalim razloži, ker če je res, kar je K napisal, pol ne štekam tvojih pripomb. Komu gre razlika?

kamiKaZaA ::

Bučko tonttu. Potem pa to obrazloži. Spar Slovenija (nižje plače, nižji stroški za firmo) in Spar Avstrija (višje plače, višji stroški za delo).

Jäger 0,7l v Spar Slovenija - 17,48€
https://www.spar.si/online/grencica-jge...

Jäger 0,7l v Spar Avstrija - 15,99€
https://www.interspar.at/shop/lebensmit...

Cena v Sloveniji je skoraj +10% višja. Trošarina na Jäger v Avstriji znaša 2,94€ v Sloveniji pa 2,96€. Torej na 0,7l Jägra Slovenija pobere 0,02€ več trošarine in 0,25€ več DDV, skupaj torej pobere država 0,27€ več kot v Avstriji razlika v ceni pa je 1,49€. Zanimivo ne bučko, da ima ista trgovina lahko takšno odstopanje pri marži in da nas v Sloveniji lupajo. Namerno sem izbral tuji izdelek (Jäger - Nemčija), katerega uvaža isti trgovec (Spar - nizozemsko podjetje) za po celi Evropi (za trgovine Spar po Evropi). Če ti zdaj ni kapnilo, da nas lupajo, ti nikoli ne bo! >:D

Ti kar dalje teraj svojo filozofijo. :)):D

kamiKaZaA ::

Badwolff je izjavil:

Sej še ostalim razloži, ker če je res, kar je K napisal, pol ne štekam tvojih pripomb. Komu gre razlika?

To tudi mene zanima. Recimo Spar kupuje na tone (da dobi večji popust), da potem po celi Evropi zalaga svoje trgovine s temi istimi izdelki. Jäger je v Sloveniji dražji za 1,49€ kot pri istem trgovcu v Avstriji z višjimi plačami in posledično višjimi stroški za firmo. Odštejmo še 0,27€ več trošarin trošarin in davkov in še je vedno razlika 1,22€ v ceni, pa hkrati zanemarimo, da ima Spar Avstrija višje stroške dela in da bi tudi to moralo vplivati na končno ceno.

@tonttu daj nam prosi razloži komu gre ta razlika, če ti trdiš, da to ne pobere trgovina Spar kot svojo višjo maržo v Sloveniji? Hvala za razlago.

gaoZjQP ::

ni važno, komu gre razlika - važno je samo to ali se ti stroškovno~časovno izplača peljati tja in kupiti večje količine ali ne, meni osebno je gladko vseeno za različne cenovne politike in me ne zanimajo opravičevanja... 6 enot se ne izplača, če se ne voziš prav tam mimo kot kakšen dnevni migrant... za plato 24 bi šel prvič pofirbcat, spotoma še v kfc, za 3 platoje ali več pa zagotovo, pa to nima zveze, koliko (ne)opazno ti zaje v akumulirana sredstva...

mislim pa, da so zdaj v pesniški deteljici zaključili z deli in je spet normalno prevozna?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gaoZjQP ()

tonttu ::

kamiKaZaA je izjavil:

@tonttu daj nam prosi razloži komu gre ta razlika, če ti trdiš, da to ne pobere trgovina Spar kot svojo višjo maržo v Sloveniji? Hvala za razlago.

Pri vsej tvoji genialnosti nisi pomislil, da ima recimo Union eno ceno za Spar Slovenija in drugo za avstrijskega/italijanskega uvoznika Union piva? Vem prevec komplicirano za tako genialne mozgane.

kamiKaZaA ::

tonttu je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

@tonttu daj nam prosi razloži komu gre ta razlika, če ti trdiš, da to ne pobere trgovina Spar kot svojo višjo maržo v Sloveniji? Hvala za razlago.

Pri vsej tvoji genialnosti nisi pomislil, da ima recimo Union eno ceno za Spar Slovenija in drugo za avstrijskega/italijanskega uvoznika Union piva? Vem prevec komplicirano za tako genialne mozgane.

;(( Faak. Pa o tem ti celi čas pišem, da nas lupajo v Sloveniji na točno tak način.

Buggy ::

...ne gre za to ali imas zadosti sredstev, da si visje cene istega artikla pri nas lahko privoscis, ampak za princip, da se pustis cim manj nategovati celotni verigi in kupis zanalasc tam kjer je ceneje, pa magari druga drzava ali pa konkurencen cenejsi in dostikrat boljsi izdelek pri nas, vsaj jaz delam tako, pa mi ne manjka sredstev.

Zaradi takih netransparentnih praks trgovcev je bil uvedena tudi primerjalnik cen, skoda da ne razsirijo primerjave se na trgovine v sosednjih drzavah.

Pohlep je IMO kar visoko na lestvici pri nasih trgovcih ali pa proizvajalcih in vseh vmes... pol pa debelo gledamo cemu inflacija in draginja vsepovsod 8-O

kamiKaZaA ::

gaoZjQP je izjavil:


mislim pa, da so zdaj v pesniški deteljici zaključili z deli in je spet normalno prevozna?

Če greš sedaj po tej avtocesti (turistična sezona) iz smeri Hoče-Maribor-Šentilj si ga najebo, ker je bila pred časom prometna v enem tunelu, kjer so tovornjaki zagoreli, ter je tunel do sanacije zaprt (kakšno leto najmanj) in je sedaj preusmerjen na drugi tunel oz. na drugo stran avtoceste (omejitev 60 km/h) in nihče ne zna oditi na tisti en pas kakšen kilometer prej in se na zožanju zabaše.

Zastoji so v torek, sredo, četrtek od 5-10 minut. V petek, soboto, nedeljo in ponedeljek pa zastoji od 0,5 ure do 1,5 uro. Vsak dan poslušam po radiu o tem zastoju in koliko minut znaša ob določeni uri... Avtocesta iz smeri Avstrije torej Šentilj-Maribor pa so sedaj zaradi tega tunela in ostalih del na cesti zastoji dolgi od 0,5 ure do 1,5 ure.

Danes grem tudi sam v Avstrijo (imam SLO in AT vinjeto) do Graza. Peljal se bom po obvoznici do Pesniškega rondoja (opcija je avtocesta, katero se bom izognil), tam bom šele vstopil na avtocesto za proti Šentilju in gasa do Graza. Nazaj pa po avtocesti in bom šel v Spielfeldu dol do Berte (četudi ne bi šel do Berte bi tukaj zaradi potencialne gužve Šentilj-Maribor zapustil avtocesto) in pot nadaljeval po stari cesti Šentilj-Pesnica in se potem v Pesniškem rondoju vključil na bob stezo (namesto avtoceste). Če ne bi bilo del na tej avtocesti, posledično tudi gužve ne bi bilo in bi cel čas vozil po tej avtocesti. Zdaj pa je potrebno malo improvizirati. :)

PacificBlue ::

Pithlit ::

gaoZjQP je izjavil:

ni važno, komu gre razlika - važno je samo to ali se ti stroškovno~časovno izplača peljati tja in kupiti večje količine ali ne

Že če grem po en kozarec Nutelle (800g) pa eno kilo Barilla špagetov v italijanski bližnji SPAR pokrijem stroške 'prevoza'. Vse ostalo kar kupim gre samo v bonus. Sploh se ne gre za večje količine ampak bizarno majhne. Ne vidim razloga da bi takšne stvari kupovala pri nas.

Pivo je druga zgodba, ker SPAR v Italiji nima baš neke izbire. In piva ne kupujem na zalogo ker mi ga bodo pač drugi spili. Kupujem ga pa glede na trenutno razpoloženje: Leffe Ruby, Corona (klasična flaša), San Miguel (litrska flaša) ali pa Ichnusa nonfiltrata. Vse občutno ceneje kot pri nas.
Life is as complicated as we make it...

Pithlit ::

PacificBlue je izjavil:

https://ptujinfo.com/novica/politika-go...

Bučke, sicer zavite v celofan ampak vseeno, bučke. Ne morejo biti pri nas logistični (in drugi) stroški x2 v primerjavi z ostalimi oddelki ALDI Süd. Sam plače prodajalk lahko pogledamo, pa dodamo kolk gorivo (ki je za logistiko hudo pomembna stvar) stane pa hitro vidimo da bi ti stroški morali biti nižji. Ne pa 2x višji.
Life is as complicated as we make it...

kamiKaZaA ::

Pithlit je izjavil:

gaoZjQP je izjavil:

ni važno, komu gre razlika - važno je samo to ali se ti stroškovno~časovno izplača peljati tja in kupiti večje količine ali ne

Že če grem po en kozarec Nutelle (800g) pa eno kilo Barilla špagetov v italijanski bližnji SPAR pokrijem stroške 'prevoza'. Vse ostalo kar kupim gre samo v bonus. Sploh se ne gre za večje količine ampak bizarno majhne. Ne vidim razloga da bi takšne stvari kupovala pri nas.

Pivo je druga zgodba, ker SPAR v Italiji nima baš neke izbire. In piva ne kupujem na zalogo ker mi ga bodo pač drugi spili. Kupujem ga pa glede na trenutno razpoloženje: Leffe Ruby, Corona (klasična flaša), San Miguel (litrska flaša) ali pa Ichnusa nonfiltrata. Vse občutno ceneje kot pri nas.

Moj primer do pred 5. letimi, ko je še bil bencin cenejši v Avstriji. Do Berte in nazaj imam 50 kilometrov. Takoj preko meje še je bila Shellova pumpa in če je bil samo bencin cenejši za 0,08€ po litru sem profitiral toliko, da sem imel brezplačno to pot 50 kilometrov (ponavadi je bil cenejši od 0,05€ do nekje 0,15€ po litru). Potem sem še pri Debeli Berti naredil en manjši nakup in sem prišparal spet kar nekaj eurov. In tako je počela večina iz MB, kateri niso delali v Avstriji. Sedaj pa je gorivo pri nas ceneje in je naval Avstrijcev v Šentilj na pumpe. :)

PacificBlue ::

Pithlit je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

https://ptujinfo.com/novica/politika-go...

Bučke, sicer zavite v celofan ampak vseeno, bučke. Ne morejo biti pri nas logistični (in drugi) stroški x2 v primerjavi z ostalimi oddelki ALDI Süd. Sam plače prodajalk lahko pogledamo, pa dodamo kolk gorivo (ki je za logistiko hudo pomembna stvar) stane pa hitro vidimo da bi ti stroški morali biti nižji. Ne pa 2x višji.


Se strinjam. Sami nenavadni izgovori.

kamiKaZaA ::

PacificBlue je izjavil:

Pithlit je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

https://ptujinfo.com/novica/politika-go...

Bučke, sicer zavite v celofan ampak vseeno, bučke. Ne morejo biti pri nas logistični (in drugi) stroški x2 v primerjavi z ostalimi oddelki ALDI Süd. Sam plače prodajalk lahko pogledamo, pa dodamo kolk gorivo (ki je za logistiko hudo pomembna stvar) stane pa hitro vidimo da bi ti stroški morali biti nižji. Ne pa 2x višji.


Se strinjam. Sami nenavadni izgovori.

Točno to. Mlatenje prazne slame. Nihče me ne bo prepričal, da Hofer naročuje 50 kom za SLO, 200 kom za AT, 650 kom za ITA in plačuje več za naročila, kot če naročiš na enkrat 10.000 kom in potem z lastnimi Hofer tovornjaki transportiraš to po različnih trgovinah po Evropi. Tako, da se še po moje lažejo, ko pišejo o takih stvareh in da so različne nabavne cene za SLO, AT, ITA... Ne niso. Ker se naredi enkraten ultra veliki nakup na matično logistični center, kjer s takim nakupom pobereš največji možni rabat na nabavno ceno in se na tak način (ker kupuješ na tone) ustvarjaš dodatni profit, ker dobiš nabavne izdelke še po nižji ceni.

Buggy ::

sej so cist lepo in posteno napisali:
"Pri oblikovanju cen se prilagodijo lokalnemu trgu in pričakovanjem kupcev"

dokler bo mentaliteta SI kupca "...sej zaradi majhne razlike se ne sekiram prevec, ker zadosti zasluzim" nas bodo se naprej lupili :D

...ce se pa vrnemo na temo. Poleti v vrocini (po kaksni kosnji) mi zelo pase orosen mocno hladen svetlo moder 3% pircek iz Lidla..cena okoli 60 centov :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

tonttu ::

kamiKaZaA je izjavil:

Faak. Pa o tem ti celi čas pišem, da nas lupajo v Sloveniji na točno tak način.

JA potem se pa nehaj pritozeva in presaltaj na kaksno drugo pivo, ce te lupi tvoj PROIZVAJALEC ne tvoj prodajalec. Predvidevam da ne ves kako trg dela... vecinoma glasovanje z denarnico dela cudeze, sploh ce jih to naredi dovolj veliko stevilo. Ampak ne, dajmo raje se 12 tem na ST odpreti in cel cas jokati kako vame je hudo in kako te vsi nategujejo, da bi pa zares kaj naredil pa ne. Pac kupuj najboljse pivo na svetu (ne morem verjeti da je kdo res sposoben to reci za to scalnico) in bodi potem tiho.

kamiKaZaA ::

@tonttu še vedno nisi obrazložil Slo tech-u zakaj je Jäger v Sloveniji dražji za 1,49€ oz. 1,22€ ko odštejemo višje trošarine in višji DDV in kdo pobere to razliko v višji ceni kot je v Avstriji? Je to zaradi tega, ker Spar iz nizozemske naroči 10.000 kom za SLO in 40.000 kom za AT, namesto da bi naenkrat naročil 250.000 kom in potem to razvozil po celi Evropi? >:D:))

kamiKaZaA je izjavil:

Badwolff je izjavil:

Sej še ostalim razloži, ker če je res, kar je K napisal, pol ne štekam tvojih pripomb. Komu gre razlika?

To tudi mene zanima. Recimo Spar kupuje na tone (da dobi večji popust), da potem po celi Evropi zalaga svoje trgovine s temi istimi izdelki. Jäger je v Sloveniji dražji za 1,49€ kot pri istem trgovcu v Avstriji z višjimi plačami in posledično višjimi stroški za firmo. Odštejmo še 0,27€ več trošarin trošarin in davkov in še je vedno razlika 1,22€ v ceni, pa hkrati zanemarimo, da ima Spar Avstrija višje stroške dela in da bi tudi to moralo vplivati na končno ceno.

@tonttu daj nam prosi razloži komu gre ta razlika, če ti trdiš, da to ne pobere trgovina Spar kot svojo višjo maržo v Sloveniji? Hvala za razlago.

tonttu ::

kamiKaZaA je izjavil:

@tonttu še vedno nisi obrazložil Slo tech-u zakaj je Jäger v Sloveniji dražji za 1,49€ oz. 1,22€ ko odštejemo višje trošarine in višji DDV in kdo pobere to razliko v višji ceni kot je v Avstriji? Je to zaradi tega, ker Spar iz nizozemske naroči 10.000 kom za SLO in 40.000 kom za AT, namesto da bi naenkrat naročil 250.000 kom in potem to razvozil po celi Evropi? >:D:))

Ker se nismo pogovarjali o Jagru pac pa o Union pivu. In Spar iz Nizozemske ne naroci nicesar ne za Spar Avstrija ne za Spar Slovenija. Ce gremo potem na vse splosno, zakaj so pa premije za avtomobilsko zavarovanje v Avstriji 2-3x drazje kot pri nas. Pa razlika je precej vecja kot 0.2eur

gaoZjQP ::

ok, smo se na ovinke verjetno sporazumeli, ne glede na preference glede okusov - glasovanje z denarnico v praksi ob upoštevanju stroškov in časa... vse ostalo pa je samo leposlovje

kamiKaZaA ::

tonttu je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

@tonttu še vedno nisi obrazložil Slo tech-u zakaj je Jäger v Sloveniji dražji za 1,49€ oz. 1,22€ ko odštejemo višje trošarine in višji DDV in kdo pobere to razliko v višji ceni kot je v Avstriji? Je to zaradi tega, ker Spar iz nizozemske naroči 10.000 kom za SLO in 40.000 kom za AT, namesto da bi naenkrat naročil 250.000 kom in potem to razvozil po celi Evropi? >:D:))

Ker se nismo pogovarjali o Jagru pac pa o Union pivu. In Spar iz Nizozemske ne naroci nicesar ne za Spar Avstrija ne za Spar Slovenija. Ce gremo potem na vse splosno, zakaj so pa premije za avtomobilsko zavarovanje v Avstriji 2-3x drazje kot pri nas. Pa razlika je precej vecja kot 0.2eur

:)):)):))

Klasično izmotavanje, ko se enkrat zajebeš in te dobimo, ter vse lepo obrazložimo, da si zajebal. :D

In bučko potem gre mešati trgovske marže s strani trgovca Spar z zavarovalništvom po posameznih državah, kjer je premija odvisna od števila nesreč znotraj držav in vseh ostalih dejavnikov, ki vplivajo na samo premijo, da še zavarovalnice imajo profit... je isto kot da bi enačil hruške z jabolkami in kremšnito (vse je isto). :)):)):))

tonttu ::

Se enkrat ker si vec kot ocitno funkcionalno nepismen, ceprav ravno to zelis metati naprej ostalim. Nobeno izmotavanje ni. In se enkrat (in zadnjic). Nateguje te tvoj proizvajalec ne trgovec. Stvar je preprosto resljiva in ne gres kupiti piva proizvajalca, ki te nateguje. Lahko pa se zaradi mene voziks po flaso piva v Avstrijo, ali pa po pol kile spagetov v Italijo, kar dela drug genij iz tega thread (na zalost ravno prisel iz Italije, tako da so mi priblizno jasne cene hrane tam in medtem ko je povsem mogoce, da je kaksen izdelek cenejsi, generalno hrana NI cenejsa kot pri nas... je pa espresso).
In ce se ze pogovarjas o vsesplosnem nategovanju pri nas, potem upostevaj vse, ne samo enega samega izdelka, ki je cenejsi. Cudezno bos prisel na to, do cesar pridejo vse statistike, da so skupni stroski zivljenja pri nas precej primerljivi skupnim stroskom v Avstriji v odvisnosti od place in da Avstrijci ne zivijo 30% boljse kot mi.

user-pass ::

Kdo sedaj koga nateguje?

matobeli ::

Pivovarna Laško-Union oziroma njihovi lastniki nas nategujejo. Nobene možnosti ni da nas nategujejo vsi, ampak samo proizvajalci.

Trgovci v tej igri niso sklenili da če nas proizvajalci nategujejo nas lahko tudi oni.

Oziroma nategujejo... Italjan in Avstrijc se jim ne pusti, pol pa nas duplo.

kamiKaZaA ::

tonttu je izjavil:

Se enkrat ker si vec kot ocitno funkcionalno nepismen, ceprav ravno to zelis metati naprej ostalim. Nobeno izmotavanje ni.

Seveda se izmotavaš. Napisal si:

tonttu je izjavil:

Ni da te nateguje trgovec, pac pa drzava pobere od litra piva precej vec kot pobere Avstrija in je, le kako za hudica, cena koncnega izdelka, ki jo placa potrosnik zato hmm... dajmo poskusiti uganiti... visja!


To seveda ne drži, ker Slovenija pobere 3 cente več trošarin in davka na 0,5l piva, a je pivo dražje za 39 centov. Potem si obrnil ploščo in začel pisati, da proizvajalec določa cene. Torej ti si začel pisati, da Jäger reče Sparu, da bo cena Jägra v Sloveniji 17,48€ v Avstriji pa 15,98€ in da naj začnem bojkotirati proizvajalca. Tudi to ne drži, ker Jäger ne določa cene v Sparu, ampak Spar sam. Jäger sem dal kot primer, ker se prodaja v Spar Slovenija in Spar Avstrija, firma Jäger pa je iz Nemčije.

In vse sem ti že obrazložil ti pa boš še kar vztrajal na svojem in boš sedaj napisal, da naj bojkotiram podjetje Zacapa, ker je reklo, da mora biti cena v Sloveniji 81,59€ za samo flašo, medtem ko v Avstriji (sliko sem naredil danes v Grazu v Sparu, samo za tebe) dobiš darilno pakiranje z dvema kozarcema za 59,99€. Zacapa je torej 21,60€ cenejša v Avstriji, pa še darilno pakiranje dobiš z dvema kozarcema v Sloveniji pa samo flašo v škatli. In spet ne drži, da je Zacapa tista, ki določa ceno. Spar nabavi Zacapo za celo Evropo in potem po posameznih državah on določa ceno. In ja, v Sloveniji nas lupijo! Tebi pa več kot očitno to ni jasno. ;)

Spar Slovenija: Zacapa 81,59€
https://www.spar.si/online/rum-ron-zaca...

Spar Graz Avstrija slikano danes v živo:

kamiKaZaA ::

tonttu je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Malo za informacijo kako nas lupijo pri cenah :)

...

Pa ves kaksni so davki in trosarine na alkohol pri nas in kaksni so v Avstriji? Verjetno ne, ker drugace ne bi delal taksnih norih primerjav.

Vem. Slovenija ima za 3 cente višje davke in trošarine na 0,5l Uniona, a cena je hkrati višja za 39 centov.

Rias Gremory ::

kow je izjavil:

Invictus je izjavil:

kow je izjavil:

Ne razumem, kje vidis "lupljenje". Saj lahko tudi v Sloveniji kupujes tuja piva, ki so cenejsa kot na domacih trgih.

Name one !!!!!


Nisem posebej pozoren, ampak nazadnje sem videl ozujsko. Je pa mozno, da je bila pri nas akcija. Pac, kupujte tuja piva, ce so cenejsa. Saj glasujete z denarnico - pri pivih je precej enostavno.

Jap, Lidl ima spet akcijo. Ožujsko je, če me spomin ne vara 0,93€ za 0,5l.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Buggy ::

Eurospin (italjanska frasiza) ima celo 8.4% pir za 70+ centov. Glede na to da v Sloveniji placujejo 6 centov na procent alkohola je cena "domacih" uniona in laska pri "domacih" tgovcih se toliko manj razumljiva. Mam ga se zmer v friziderju, ker sem se zajebal :8)
Na svedskem temu pravijo extrastrong beer in stane obcutno vec kot mellanclass beer - tisti pod 3,5%.
Imajo nekako tako lestvico: 1 clasbeer up to 1,2% , class 2 beer up to 3,5%, class 3 beer up to 6,5 % ..nato extrastrong
Tole zame ni pitno kot pir.

««
39 / 40
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razlika piva v Hoferju in drugim trgovinam. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
796693 (3092) marS
»

Pivo

Oddelek: Loža
325978 (764) Egidij88
»

Male pivovarnice

Oddelek: Loža
312464 (1362) marvin42
»

Cene piva skočile v nebo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
23150123 (32127) SonoR
»

Najljubse pivo in cigareti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15218778 (10868) BCSman

Več podobnih tem