» »

Katero pivo imate najrajši?

Katero pivo imate najrajši?

Temo vidijo: vsi
««
38 / 40
»»

D3m ::

Pelicon.
|HP EliteBook|R5 6650U|

          ::

Pri Peliconu pogosto naročam, zanima pa me trgovina s pestro izbiro piv. Pri zadnjem nakupu pri Pivoljubu pol od naročenega sploh niso imeli na zalogi, o tem pa so me obvestili po že oddanem in plačanem naročilu. Nato sem izbiral druga piva, ki jih tudi niso imeli, ... skratka, raje bi kupil kje drugje.

chucki ::

Že nekaj časa opažam, da nikjer ni na voljo pivo Carlsberg. Mogoče ve kdo, kje se ga da kupiti?
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Yossarian ::

Za nekaj tednov sem presedlal na Krušovice. Dobro je.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Gambino ::

Frančiškaner :)

marS ::

Ugh. Taboljša piva ki sem jih zadnje čase probal:
Brewdog Elvis Juice - Grapefruit infused IPA
Stone Ripper - Sand Diego Pale Ale
Bergkönig's 33 Session NEIPA (Tektonik)
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Badwolff ::

Tak

MihaK3 ::

Par trenutnih "best bang for buck" v različnih kategorijah:
"Navadno pivo" (lager) - Lidlov Argus 12 v 0,5l piksnah za (trenutna akcija) 0,59€; gre za original češko 12-ko (dejanskega ekstrakta pa je celo 12,2%) polnega okusa in konkretne grenčine, je pa treba biti pozoren ker imajo cca 5-6 zelo podobnih piv okoli 5% in samo ta je res dober.
"belgijsko" samostansko pivo - Leclercov Alveringem 6,6% prav tako v 0,5l piksnah za 1,29€; gre za sicer v Franciji varjeno pivo v stilu belgijskih Abbdij blonde piv (po dejanski licenci ene izmed opatij), dober približek Leffe blonde za več kot pol ceneje (pa že Leffe je najcenejše belgijsko pivo, od ostalih je cenejši tudi 4-krat). Enake alkoholne stopnje, malo manj polnega okusa, a z nezgrešljivo pristno aromo in okusom belgijskega kvasa, samo ne sme biti prehladen, ker preveč ubije oboje (priporočam ne manj kot 8 stopinj), je pa zaloga smešno majhna (manj kot 10 pločevink), ne vem pa sicer koliko ga imajo še v skladišču.

Močan temni lager / baltski porter (Ratebeer klasifikacija) - po mnogih letih se v SLoveniji spet dobi hrvaški Tomislav, do pojava teh butičnih pivovarn v zadnjih desetih letih najverjetneje najboljše pivo na območju nekdanje Jugoslavije. Ima ga Spar (ampak samo v InterSparih) za 1,55€ 0,5l flašo (še vedno dosti dražje od hrvaških 7,5 kune, ampak vsaj imajo ga + že parkrat je bil v akciji za 1,19€). Za tiste, ki ne poznate, gre za 7,3% močni temni lager izključno sladnega porekla (brez neslajenih žit in/ali sladkorjev) z zelo visokim ekstraktom (skoraj 18%) z zelo dobro uravnoteženostjo sladnih arom in okusa ter grenčine, kar potrjujejo tudi visoke ocene na raznoraznih spletnih aplikacijah.

Tsunamii ::

MihaK3 je izjavil:

Par trenutnih "best bang for buck" v različnih kategorijah:
"Navadno pivo" (lager) - Lidlov Argus 12 v 0,5l piksnah za (trenutna akcija) 0,59EUR; gre za original češko 12-ko (dejanskega ekstrakta pa je celo 12,2%) polnega okusa in konkretne grenčine, je pa treba biti pozoren ker imajo cca 5-6 zelo podobnih piv okoli 5% in samo ta je res dober.
"belgijsko" samostansko pivo - Leclercov Alveringem 6,6% prav tako v 0,5l piksnah za 1,29EUR; gre za sicer v Franciji varjeno pivo v stilu belgijskih Abbdij blonde piv (po dejanski licenci ene izmed opatij), dober približek Leffe blonde za več kot pol ceneje (pa že Leffe je najcenejše belgijsko pivo, od ostalih je cenejši tudi 4-krat). Enake alkoholne stopnje, malo manj polnega okusa, a z nezgrešljivo pristno aromo in okusom belgijskega kvasa, samo ne sme biti prehladen, ker preveč ubije oboje (priporočam ne manj kot 8 stopinj), je pa zaloga smešno majhna (manj kot 10 pločevink), ne vem pa sicer koliko ga imajo še v skladišču.

Močan temni lager / baltski porter (Ratebeer klasifikacija) - po mnogih letih se v SLoveniji spet dobi hrvaški Tomislav, do pojava teh butičnih pivovarn v zadnjih desetih letih najverjetneje najboljše pivo na območju nekdanje Jugoslavije. Ima ga Spar (ampak samo v InterSparih) za 1,55EUR 0,5l flašo (še vedno dosti dražje od hrvaških 7,5 kune, ampak vsaj imajo ga + že parkrat je bil v akciji za 1,19EUR). Za tiste, ki ne poznate, gre za 7,3% močni temni lager izključno sladnega porekla (brez neslajenih žit in/ali sladkorjev) z zelo visokim ekstraktom (skoraj 18%) z zelo dobro uravnoteženostjo sladnih arom in okusa ter grenčine, kar potrjujejo tudi visoke ocene na raznoraznih spletnih aplikacijah.


Hvala za info ..bo treba probat. Se posebej temnega :D SAm skoda, ker nimamo v nasem malem mestu InterSpara. Imas kaksno sliko tega temnega ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tsunamii ()

MihaK3 ::

Darko! ::

Sicer bi moral začeti pokušino z najbolj blagim okusom, ampak jebi ga.
Začetek z Imperial stout je presenetljivo obetaven.
Morda ostanem kar pri tem :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Darko! ()

matobeli ::

Cena ni prav nizka za lidl, pri tamočnih je pa občuten okus po špiritu.

Bistveno boljše zadeve so bile pred leti Laško Special.

Dandanes je švoh s pivi.

Darko! ::

Zanimivo, moj ni imel okusa po špiritu.
Tega res ne prenesem pri pivih, če bi ga imel, bi ga zlil na vrt, ali pa v njem namočil kruh za kure :D

Ker sekreta glig ne morem omivat z njim, kot to storim s kakšnim pocen wiskijem. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Darko! ()

Badwolff ::

matobeli je izjavil:



Dandanes je švoh s pivi.


Se pravi danes, ko je ponudbe kolikor češ in pokritih kup spektrov, ki včasih niti zares niso obstajali, sploh pa pri nas, je švoh s pivi. Good old days were mostly just, well, old...

matobeli ::

Ne, mislim na "par" let nazaj, ko se je začela kraft manija, takrat je bilo bistveno več izbire tako v lokalih kot štacunah. Dons morš res že v specializirano trgovino.

Okapi ::

Ljudje so pač ugotovili, da so butična piva draga afnarija, in naprej pijejo svoj Union, Laško, Kozla, Žujo...;)

matobeli ::

ma sej so, ampak efekt je bil tak da so se mogli tud tavelki malo potrudit. Serija Laško Special je bil cenovno zelo ugodna za okus. Pol je bil pa še Union nepasterizirano, poceni in manj alkoholno pivo za poletje pa da vseen ni imelo okus po nizkocenovnem pivu.

Sam ja, premal kraft za hipsterje in premalo laško/union za obične pivopivce.

free_rider ::

Od craft General Maister, od regular Staropramen.
Dejansko gre za dve različni kategoriji.

SmolWhale ::

Steam Brew Session IPA topshit, dobite ga v Lidlu.

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

PacificBlue ::

VladarP ::

Heineken 0.0 vsak dan za zdravje(vitamini B kompleksa), če sem pa v Banja Luki pijem Nektar pivo ali Banjalučko v Srbiji pa Zaječarsko. Načeloma se alkoholnih izogibam, zaradi verskih prepričanj in ker mi življenske obveznosti ne dovoljujejo, da hodim pijan po svetu.
Akhmat sila

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VladarP ()

harvey ::

Union prenovil grafično podobo za linije nefiltrirano in poleg tega lansiral nefiltrirano hopy lager tako v piksnah kot v steklenicah in pa hopy lager 0,0%

Nefiltrirani svetli lager s hmeljno noto. Union Premium pivo v popolnoma novi podobi. Presenetil vas bo s svojo svežino, pitnostjo in nežno hmeljno aromo. Hmelj Cascade doda pivu unikatno aromo cvetlice, začimbnic in citrusov, kar ga razlikuje od ostalih lager pijač.
Sestavine: voda, ječmenov slad, ječmen, hmelj, hmeljni ekstrakt, pivske kvasovke, naravne arome
Vsebnost alkohola: 4,6 %
Neto količina: 0,5 l na posamezno enoto, v paketu 24 enot.
Proizvaja: Pivovarna Laško Union d.o.o., Pivovarniška ulica 2, 1000 Ljubljana


 Hopy Lager

Hopy Lager



Hopy lager 0,0

Svetlo brezalkoholno pivo z 0,0 % alkohola z rahlo poudarjeno kavno in karamelno noto. Union Prmeium 0,0 pivo, v popolnoma novi podobi. Je sočno in vznemirljivo, z mnogo okusa in izrazitega, prav nič praznega značaja. Tisti, ki se mu boste prepustili, boste v že enem požirku odkrili hrustljavi podton hmelja in kavne arome, ki se preliva v gladko karamelo. POLN OKUS, BREZ ALKOHOLA.
Sestavine: voda, ječmenov slad, ječmen, praženi ječmenov slad, hmelj, naravne arome
Vsebnost alkohola: 0,0 %
Neto količina: 0,5 l na posamezno enoto, v paketu 24 enot.
Proizvaja: Pivovarna Laško Union d.o.o., Pivovarniška ulica 2, 1000 Ljubljana


 hopy lager 0,0

hopy lager 0,0



 Svetlo nefiltrirano

Svetlo nefiltrirano



 Temno nefiltrirano

Temno nefiltrirano

Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

markoajda ::

Probal sem Hoppy lager od Uniona in mi je zelo okusen in piten.

Za nekaj časa bom presedlal kar na tega, trenutno sem pil samo Komb4jn od Green Golda iz Hoferja.

Razlika v ceni je 50 centov. Najti moram še kje bi lahko kupil steklenice?

Zgodovina sprememb…

harvey ::

Laško Burin
Laško Burin je nekoliko drugačno pivo: je bolj sveže, ima manj alkohola in je filtrirano s procesom ekstra hladne filtracije, ki poteka na 1,5 °C nižji temperaturi kot pri ostalih Laško pivih. Dodali pa smo še malo kristalov Piranske soli, ki poudarijo polnost okusa in pivu dodajo pridih svežine morja, ki se odraža tudi v njegovem imenu.
 Burin

Burin

Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

chrush ::

Kaj menite, je lahko toceno pivo dobro? Toceno iz 50 l sodov mislim. Kar sem do sedaj preizkusil, je bilo vse vec ali manj voda. Poizkusil sem: lasko, union, budweiser, heineken, göser, paulaner, kozel, staropramen in verjetno se katero. Dobro je bilo recimo Guiness, ampak ne vem, ce je bilo iz 50 l sodov. Ker pripravljamo en dogodek, kjer bo teklo pivo v potokih, me zanima, ali obstaja katero res dobro pivo, ki ga lahko dobis v 50 l sodu in ima res dober okus.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

feryz ::

Od vseh pirov imam najrajši ledeno mrzlo. Tako, da so že drobci ledu vmes.
In to v kozarcu brez oznak. Ker mi popolnoma dol visi, kaj v kozarec nalijejo.

Parkrat v življenju ga nisem spil, ker je bilo zanič. Ostalo je vse tam tam. Podobno kot zlati hifi kabli.

Enkrat smo šli v pivnico, kjer so imeli 180 vrst pira. Smo jih hoteli čim več probati. Po deci so točili.
Do prvih dvajset smo se še kregali ali je kakšna razlika med njimi, kasneje pa so bili že vsi enaki. Mi pa tudi.

Badwolff ::

Za tazga pivca je res vseeno za nas, ki smo daleč od 20,recimo bolj pri 2, se tudi cenovno ne pozna tok, pa še nekaj brbončic mamo ohranjenih.

matobeli ::

20 pirčkov po 1dcl, torej 4 pire. ;)

Mimogrede, kupil par komadov Laško Burin, ampak me ni prepričal. Sicer je za probat in skriva nekaj zanimivih okusov, celo sol se v sledeh (morda) občuti, ampak meni osebno ima glavnica okusa tak specifičen okus po brezalkoholnem pivo, katero mi pa tudi ni pretirano pri srcu.

kriptobog ::

chrush je izjavil:

Kaj menite, je lahko toceno pivo dobro? Toceno iz 50 l sodov mislim. Kar sem do sedaj preizkusil, je bilo vse vec ali manj voda. Poizkusil sem: lasko, union, budweiser, heineken, göser, paulaner, kozel, staropramen in verjetno se katero. Dobro je bilo recimo Guiness, ampak ne vem, ce je bilo iz 50 l sodov. Ker pripravljamo en dogodek, kjer bo teklo pivo v potokih, me zanima, ali obstaja katero res dobro pivo, ki ga lahko dobis v 50 l sodu in ima res dober okus.


Toceno je super, ampak prvo mora biti pipca primerno vzdrzevana. Torej redno ciscenje cevi za zacetek. PRedvsem mora biti pa tudi pivo dobro.

Sicer sem pa fan psenicnih piv, pa tudi razni ceski lagerji so mi vredu. Pa ne govorim o staropramen, ki se prodaja pri nas in podoben shit. Treba iti na Cesko. Recimo Krusovice mi je odlicno, ampak ne export razlicica. Pa njihove lokalne manjse pivovarne. Uf :D Sem bil tudi na veliko degustacijah, ampak tam je tako kot je feryz povedal. :))
NA koncu dneva je pa najboljse pivo POPTV - primerno ohlajeno pivo taprave velikosti ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

cortez ::

Ultra Right Beer

tomlin ::

To je moje slovensko pivo, mmm:

https://www.lasko.eu/si/golding

Drugače pa je moj No.1 Guiness, morda bi bil lahko samo za kak % močnejši.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

tomlin ::

chrush je izjavil:

Kaj menite, je lahko toceno pivo dobro? Toceno iz 50 l sodov mislim. Kar sem do sedaj preizkusil, je bilo vse vec ali manj voda. Poizkusil sem: lasko, union, budweiser, heineken, göser, paulaner, kozel, staropramen in verjetno se katero. Dobro je bilo recimo Guiness, ampak ne vem, ce je bilo iz 50 l sodov. Ker pripravljamo en dogodek, kjer bo teklo pivo v potokih, me zanima, ali obstaja katero res dobro pivo, ki ga lahko dobis v 50 l sodu in ima res dober okus.



Tole so strogo predpisani kovinski Guiness sodi, ne vem pa koliko držijo, mere imajo v irskih enotah:)

https://imengine.prod.srp.navigacloud.c...
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomlin ()

Ales ::

Od teh bolj množično proizvajanih mi je bil Guiness Hop House 13 super. Kolikor vidim, ga pri nas v trgovinah ni več, moram enkrat pogledati ali ga še imajo npr. v Harat's pubu.

Klasični Guiness pa itak...

tomlin ::

Dober točen guiness imajo v centru Ljubljane v Premier pubu, so ga pa nekoliko podražili.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

matobeli ::

Ales je izjavil:

Guiness Hop House 13


A si g primerjal z Hoppy Lager od Uniona? Ni ravno isto ampak close enough, sploh ko vzameš v obzir razliko v ceni.

Ales ::

Ima podobno noto v okusu, ampak kot celota mi okus ni blizu. Škoda, sem upal, da mi bo Unionov bolj všeč.

GregiB ::

Osebno prisegam na Pale Ale... Najljubši mi je o'Hara Irish Pale Ale

Za vlivat je pa vsak lager v redu...

Bi pa rad videl junaka, ki zna po dveh perih povedat, al je tretji iz flaše al iz soda...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

matobeli ::

iz flaše al soda ne, iz piksne al soda pa ja.

Map ::

Je že kdo probal kaj od The Garden Brewery?

Baje so dobri in bi kaj za test naročil, ampak je izbira prevelika in ne vem, kaj od njih je res najboljše :)

nodrim ::

Kar po abecedi pojdi in testiraj :)

tikitoki ::

cortez je izjavil:

Ultra Right Beer



LOL.

Taste/price se mi zdi temni Kozel solidna izbira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Badwolff ::

Katera so dobra slo sour piva?

T_F_7 ::

Badwolff je izjavil:

Katera so dobra slo sour piva?

Definiraj dobra. Za moje standarde slovenska piva nasploh niso dobra, ne glede na stil.
Sicer je samo vprašanje te teme zastarelo, ker je iz časov, ko si skozi pil en in isti industrijski zvarek (beri pivo), ki ti je bil najljubši in v odsotnosti tega, drugo, tretjo najljubšo alternativo. Sodobnejše vprašanje teme bi se glasilo: "Katere pivovarne so vam najljubše?", ker ni več tega, da se boš držal ene pive kot pijanec plota, pač pa pivovarne, ki jim zaupaš, skozi varijo nove pive. Ene boljše uspejo, druge manj. Gledaš pa povprečno kvaliteto pivovarne.
Za zares dober slovenski sour se boš načakal še nekaj let...

Ganon ::

T_F_7 je izjavil:

Za moje standarde slovenska piva nasploh niso dobra, ne glede na stil.


Dame in gospodje, imamo elitista! :)) Skoraj mi je kava ušla skozi nos.

PacificBlue ::

Ja, če piješ iz piksne je vsako pivo zanič.
Sveže točeno Laško je se vedno hands down najboljse slovensko pivo.

Egidij88 ::

Laško ftw.

mtosev ::

Heineken 0.0
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

marS ::

Trenutno Konrad Světlý Ležák.
 Konrad 12

Konrad 12

...no more heroes...
https://ilbis.com/

p0ki ::

Najboljše je vsako naslednje
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"
««
38 / 40
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razlika piva v Hoferju in drugim trgovinam. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
796507 (2906) marS
»

Pivo

Oddelek: Loža
325946 (732) Egidij88
»

Male pivovarnice

Oddelek: Loža
312446 (1344) marvin42
»

Cene piva skočile v nebo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
23149692 (31696) SonoR
»

Najljubse pivo in cigareti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15218699 (10789) BCSman

Več podobnih tem