» »

Katero pivo imate najrajši?

Katero pivo imate najrajši?

Temo vidijo: vsi
««
36 / 40
»»

PunkDude ::

Pivo iz Eurospina? Ne, hvala.

RejZoR ::

Heh, tipični kmetavzarski predsodki... Sej če bi reku, da si ga probal in ti nekaj ni odgovarjalo bi še sprejel argument. Si pa vse pričakovano povedal v 5 besedah.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

PunkDude ::

Da se popravim, karkoli iz Eurospina, ne hvala.

RejZoR ::

Sej pravim, tipični kmetavzarski predsodki...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

PunkDude ::

Sem pa že pil tisto čemur ti praviš pivo in sicer Best Brau. Pil ga nisem le enkrat. A zagotovo nikoli več.

RejZoR ::

Okej, ti bom kao verjel.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

PunkDude ::

Vsi smo imeli obdobje, ko smo pili sh*t od piva, bodisi Deep, Best Brau, Bergkonig, Pitinger, Bear Beer itd. Z razlogom je poceni.
Kot sem rekel, zagotovo nikoli več.

RejZoR ::

Sem pil tud tiste fancy craft whatever piva za 2,5€ in so bili povsem čist isto sranje. Zdej ne vem kakšne kvantne delce vi okušate ampak vse skupi je en težek seratorski placebo. Bi prav rad videl en blind test enkrat in kako bi vsi kvazi eksperti pogorel na celi črti... Ampak hej, če teb tko paše zakaj pa ne.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

PunkDude ::

Tud tiste IPE pa craft pa neka mango piva ne prebavljam. Okus je po pokvarjenem, skisanem pivu.
Jaz sem skromen, najbolj mi sede Laško ali Union. Najraje nič drugega.

RejZoR ::

Fair enough.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

matobeli ::

PunkDude je izjavil:


Jaz sem skromen, najbolj mi sede Laško ali Union. Najraje nič drugega.


Pri nas temu ne pravimo skromnost ampak kmetavzarstvo.

PunkDude ::

Sem probal veliko ze, dovolj.
Kar sam uzivaj v mango pivu.

Zelnick ::

RejZoR je izjavil:

Sem pil tud tiste fancy craft whatever piva za 2,5€ in so bili povsem čist isto sranje. Zdej ne vem kakšne kvantne delce vi okušate ampak vse skupi je en težek seratorski placebo. Bi prav rad videl en blind test enkrat in kako bi vsi kvazi eksperti pogorel na celi črti... Ampak hej, če teb tko paše zakaj pa ne.

Fancy craft whatewer pivskih zvrakov je toliko, da bi ti vsaj en stil bil ok...
Nevem kak si ti, ampak jaz po okusu razločim med SIPO in Laško IPA. Takoj iz prve...
Drugače pa smo imeli blind teste v MBju v Pivarni in se moram pohvalit, da sem 1x zmagal in 1x bil drugi.
Je pa res, da smo vsi vsaj eno pivo zgrešili po pivovarni.
I can remember a time before the Internet. But I don't like to.

Scaramouche ::

Pale red in Pale Ale?
Od uniona, sta vredna 1.5€?

matobeli ::

red je vreden. Ni top, ampak tudi ni blazno drag.

pale ale zgleda še nisem probal.

Scaramouche ::

matobeli je izjavil:

red je vreden. Ni top, ampak tudi ni blazno drag.

pale ale zgleda še nisem probal.


mogoče jih bodo dal v piksne,pa v šteko24kom...

matobeli ::

Tud če ne.

Vsak pir ki ga laškounion da na tržišče v piksni je v steklenici veliko boljši.

mirator ::

Vsako pivo je najboljše točeno iz velikega soda. V steklenici, še bolj pa v piksni, se vsaj za moj okus, kvaliteta zmanjša.
Sicer pa meni najbolj odgovarja (okus in cena) laško pivo.

Tatamata ::

Men je (poleg Uniona za žejo) okusen tudi črni Kozel ali Heineken. Poleti mi je pa čisti zmagovalec mrzlo Ožujsko pivo v dvolitrski plastenki najboljše za žejo. Res, v plastenki je najboljše (res grenko). Ožujsko pivo v piksni mi ni dobro. Moje mnenje pač.

matobeli ::

Začuda so, tudi po mojih (precej obširnih) izkušnjah, piri v velikih plastenkah res boljši kot v piksni, oziroma praktično tako dobro kot v steklenici, cena pa načeloma nižja od piksne.

Škoda edin ker v slo niso tako popularne kot na češkem/hrvaškem.

perci ::

Preden spiješ dvolitrsko plastenko rata nepitna brozga. Pa že videz plastike odbija.

Okapi ::

:)) Saj ne spiješ sam. 2l plastenko si predstavljaj kot vrč piva, za celo družbo.

matobeli ::

Točno tako, so se pa dobile tudi 1.5l flaše... če si slučajno sam :))

Konlov ::

Union pale ale uporabno do: 06.02.2020. Kelnarca pa: ah iz hladilnika je OK.
Kako je s tem?

Ales ::

Striktno zakonsko gledano kelnerca tega ne sme prodajati.

V praksi pa so ti datumi, v odvisnosti od živila, dejansko le priporočilo in ne trd zadnji rok. Veliko živil je še čisto normalnih tudi po pretečenem datumu (ne vsa, seveda!).

Konkretno za tole pivo... Kaj pa vem, če ga plačuješ, zahtevaj novejšega. Če je zastonj, spij dva. :D

Konlov ::

Je bla kr luštna pa sm 4. A ja. Da me ne bodo linčali kot onega na fb...:))

MihaK3 ::

Če je okus še vedno dober, nima kaj bit. Pred časom sem zastonj dobil par škatel čeških lagerjev, ki jih je en bife za par let založil v skladišču in so bili že krepko čez rok. Vzel sem jih, ker sem imel v mislih nek eksperiment pa smo na koncu vse popili, lol. Mogoče se je kanček čutila oksidacija, to je bilo pa tudi vse. Res pa je, da so bili pasterizirani in ves čas hranjeni v temi in dokaj na hladnem. Pri pivu z živimi kvasovkami se bo prej kaj poznalo, vsaj pri teh nižjealkoholnih in sploh če niso bili ustrezno hranjeni.

The Player ::

Pivo, ki pričara nasmeh je nazaj! :D



Sicer nič ne piše, če bo na voljo tudi v trgovini ali zgolj v pivnici, ampak, sklepam, če bo dobro šel v promet ga bodo slej ko prej dali tudi na trgovinske police.

PS: novica ki vodi na FB stran pivnice union ni delala, zato sem dal povezavo kar do njihove spletne strani.

Zgodovina sprememb…

vilicarist ::

ne razumem zakaj je komu všeč brezalkoholno pivo, še normalnih (~5%) moraš preveč spit da kj čutiš

Konlov je izjavil:

Union pale ale uporabno do: 06.02.2020. Kelnarca pa: ah iz hladilnika je OK.
Kako je s tem?

ne bi ti smeli tega dat, je pa s pivom skoraj 100% vse ok, tako da ti ne bo nič
bmw = brings me women

Ganon ::

vilicarist je izjavil:

ne razumem zakaj je komu všeč brezalkoholno pivo, še normalnih (~5%) moraš preveč spit da kj čutiš


Pijanci marsičesa ne razumejo. Nekaterim ljudem alkohol ne ustreza, radi pa imajo okus piva. Sem eden izmed njih.

ETI3n ::

Heineken ali pa Staropramen, obvezno! Laško ne prenesem, po njem me glava boli, okus mi ne potegne, union mi zapaše (le če ni druge opcije)

koyotee ::

Ales je izjavil:

Striktno zakonsko gledano kelnerca tega ne sme prodajati.

V praksi pa so ti datumi, v odvisnosti od živila, dejansko le priporočilo in ne trd zadnji rok. Veliko živil je še čisto normalnih tudi po pretečenem datumu (ne vsa, seveda!).

Konkretno za tole pivo... Kaj pa vem, če ga plačuješ, zahtevaj novejšega. Če je zastonj, spij dva. :D


V praksi so datumi na izdelkih samo zato, da raja kupuje nove in se s tem spodbuja potrošništvo.
Edino na hitro pokvarljivih izdelkih kot so meso ipd. je ta "porabiti do" nekako relevanten.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Yossarian ::

Hofer ima kraft pivo Maister Vega Pale Ale 0,33 l po 1,19 EUR.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

harvey ::

Letos Oktoberfest odpade, to je 25. odpoved v njegovi zgodovini.

Oktoberfest poteka od leta 1810 in letošnja odpoved bo šele 25. v zgodovini. V preteklosti so ga odpovedali med epidemijo kolere, v obdobju hiperinflacije v 20. letih prejšnjega stoletja in času obeh svetovnih vojn.


https://www.rtvslo.si/svet-zabave/zanim...

Nič, doma bomo morali kompenzirati te količine:))
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

matobeli ::

Youtube posnetek iz lanskiga festa na projektor, ženi primeren outfit, en zanič platopir špara pa bi že kar šlo!

Anyway, dones sem nabavil Laško temno malt brezalkoholno z limono.
Zna bit da bo kar dobra kombinacija za osvežilno pijačo.

m0LN4r ::

Zadnja dva tri mesce sem nor na tole:


Erdinger Alkoholfrei, tak pase in odzeja da je to neverjetno pa zelo malo kalorij seveda.
Po pravic povem bolj se mi zalusta, kot normalno pivo, ko sem zares zejen.
Za vikend pa isto Erdinger Alkoholfrei Weissbier / Psenicno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

matobeli ::

matobeli je izjavil:


Zna bit da bo kar dobra kombinacija za osvežilno pijačo.


No, ni bila. Oziroma ne tisto kar sem pričakoval. Najbolj podobno je še dizlu razmerje v prid coli. Čist preveč cukrasto.

zmaugy ::

Tak od Bevoga, General Maister. Pa pivo - katerokoli - mora biti čim bolj sveže (se pravi do konca roka trajanja čim bolj oddaljeno).
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

rabelj5 ::

m0LN4r je izjavil:

Zadnja dva tri mesce sem nor na tole:


Erdinger Alkoholfrei, tak pase in odzeja da je to neverjetno pa zelo malo kalorij seveda.
Po pravic povem bolj se mi zalusta, kot normalno pivo, ko sem zares zejen.
Za vikend pa isto Erdinger Alkoholfrei Weissbier / Psenicno.

Erdinger je dober, sicer ne pijem brezalkoholnih piv, ampak navaden temni/svetli sta super.

zmaugy ::

Nefiltriran Union - če ni predolgo v trgovini.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

m0LN4r ::

zmaugy je izjavil:

Nefiltriran Union - če ni predolgo v trgovini.
Kaj pa je razlika? Ker cas ki ga prebije v trgovini sigurno ni daljsi od casa, ki ga rabi iz tovarne v skladisce, od tam zaviti na palete, iz skladisca naprej do sleperja in do trgovine. Pa se to z zamikom, ker to kar peljejo danes so naredili ze ohohoho casa nazaj, ker producirajo zaloge v naprej.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

piromanček ::

A se samo meni zdi, da so belgijska najboljsa? Westmalle tripple zadnje cajte..

zmaugy ::

m0LN4r je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Nefiltriran Union - če ni predolgo v trgovini.
Kaj pa je razlika? Ker cas ki ga prebije v trgovini sigurno ni daljsi od casa, ki ga rabi iz tovarne v skladisce, od tam zaviti na palete, iz skladisca naprej do sleperja in do trgovine. Pa se to z zamikom, ker to kar peljejo danes so naredili ze ohohoho casa nazaj, ker producirajo zaloge v naprej.

Starejše ko je pivo, slabše je.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

donvito ::

rabelj5 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Zadnja dva tri mesce sem nor na tole:


Erdinger Alkoholfrei, tak pase in odzeja da je to neverjetno pa zelo malo kalorij seveda.
Po pravic povem bolj se mi zalusta, kot normalno pivo, ko sem zares zejen.
Za vikend pa isto Erdinger Alkoholfrei Weissbier / Psenicno.

Erdinger je dober, sicer ne pijem brezalkoholnih piv, ampak navaden temni/svetli sta super.

Tudi sam občasno kupim, je dober, samo relativno drag.
https://trgovina.mercator.si/market/izd...
Včasih tudi v pločevinkah, samo v steklenicah je meni neprimerno boljši in to vsako pivo. Občasno kupim tudi kozla, svetlo ali temno, sicer pa union, laško mi je pregrenko, ga nisem prebavljal nikoli.

rabelj5 ::

piromanček je izjavil:

A se samo meni zdi, da so belgijska najboljsa? Westmalle tripple zadnje cajte..

belgijska mi imajo vsa okus po gobah in mi niso všeč

iz nemčije in uk so najboljša imo

Pro_moted ::

Jaz imam rad naša SLO craft piva :

Mali grad: IPA , Black magic woman
Hopsbrew - skoraj vse od njih
Pelicon : "Yes boss" ali pa "the 3rd pill"
Maister pivovarna : General Maister ali pa zelo dober lager Gallus
In pa moj absolutni favorit: Fabrika piva : Social1st ( ampak ga je težko dobiti se mi zdi zadnje čase )

Nekak šibka točka mi je še : Fullers ; Honey Dew
Pa temna piva po želji.

Drugače pa navaden Laško vedno paše. Dejansko mi je en boljših lagerjev.
Pa kakšen Bernard še.

Mah preveč je tega :)
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Yossarian ::

Frizi Beer - poskusil sem Cir-Kul-ančana. Odlična zadevica.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

showsover ::

Kozl, Gines, Laško.
Dolgčas, saj vem, nič doma varjenega.

genesiss ::

Bevog je odprl eshop: https://bevog.si/collections/beer

Trenutno free dostava.

Fif55 ::

Vem, da bo naslednje "izkušene" pivce piva rahlo vznemirilo, ampak mogoče je tukaj še kdo odprtega tipa.

Lani sem za kolege organiziral poskušino piv. Vzorec eksperimenta je bil sicer majhen (12 ljudi) ter zelo omejen (5 svetlih piv + 2 dodatna vzorca za "tie break"). Katera pločevinke piva so bile sma vedela samo jaz in punca, ki je delila vzorce.
Vsak je dobil cca pol deci piva v prozornem konzarcu. Ocenjeval se je videz, vonj in okus piv(1-5 točk). Ker so bile nagrade(za navedbo vrste, znamke ali imena piva je vsak tekmoval zase in ni bilo javnih diskusij oz. vpliva ostalih na posameznikovo mnenje. Edini namig, ki se je podal za posamezen vzorec, je bilo poreklo države.

Skupne ocene večine piv (Laško, Heineken, Kozel, Bevog, Union) so se v povprečju gibale med 3,0-3,7 točkami. Izjema je bil Staropramen, ki bil skupno ocenjen z 4.1 točke in veliki zmagovalec testa. Ter veliki poraženec Ožujsko z le 2.3 točke (kot zanimivost, večkrat poimenovan tudi kot "Mercator pivo").

Rezultati posameznikov pa so bili šokantni. Začuda težki pivci piva (ki imajo za "go to" alkoholno pijačo pivo) so v povprečju najslabše ugotovili za katera piva gre (pravilno ugotovili le enega do 3 vzorce). Čeprav prisegajo, da je "Laško/Union/Kozel" najboljše pivo, sploh niso vedeli, da pijejo njim najljubše pivo xD Zmagala pa je punca in to tista, ki pije pivo le izjemoma.

Trdno lastno mnenje je dobro imeti, ampak ne slepo verjeti vsemu (drugim, medijem,...), ker se vedno nekaj skriva med vrsticami. Včasih se je dobro postaviti pred dilemo in se le na podlagi lastne presoje in ocene videza, vonja, okusa, cene,... odločiti kaj je to, kar opazuješ. Rezultati znajo presenetiti =)
««
36 / 40
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razlika piva v Hoferju in drugim trgovinam. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
796573 (2972) marS
»

Pivo

Oddelek: Loža
325973 (759) Egidij88
»

Male pivovarnice

Oddelek: Loža
312458 (1356) marvin42
»

Cene piva skočile v nebo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
23149868 (31872) SonoR
»

Najljubse pivo in cigareti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15218724 (10814) BCSman

Več podobnih tem