» »

Katero pivo imate najrajši?

Katero pivo imate najrajši?

Temo vidijo: vsi
««
35 / 40
»»

matobeli ::

https://trgovina.mercator.si/market/izd...

Če kupiš šteko na 25% kuponček je že kar ugodno.

buttcrack ::

samo da je tale dokaj slabega okusa IMO

Zelnick ::

buttcrack je izjavil:

samo da je tale dokaj slabega okusa IMO

Ni samo tvoj IMO.. Dejansko je slabo pivo. Poskus cenovno ugodne IPE.
Sicer pa mi zadnji čas zelo sede General Maister od Maister Brewery. Pa nova Americana od Lobikov!
I can remember a time before the Internet. But I don't like to.

Konlov ::

Meni pa Vega, samo kaj, ko je drago za nalivanje. Pa še steklenice so samo se mi zdi...

matobeli ::

Zelnick je izjavil:

buttcrack je izjavil:

samo da je tale dokaj slabega okusa IMO

Ni samo tvoj IMO.. Dejansko je slabo pivo. Poskus cenovno ugodne IPE.
Sicer pa mi zadnji čas zelo sede General Maister od Maister Brewery. Pa nova Americana od Lobikov!


Paše pa v kategorijo do 2eur, piksna in Pol litra.

Men ni slaba, zgolj nič posebnega ni.

buttcrack ::

pocen pa solidna ipa (price/performance vise) je od uniona čist OK, ni pa piksne

The Player ::

Zelnick je izjavil:

buttcrack je izjavil:

samo da je tale dokaj slabega okusa IMO

Ni samo tvoj IMO.. Dejansko je slabo pivo. Poskus cenovno ugodne IPE.
Sicer pa mi zadnji čas zelo sede General Maister od Maister Brewery. Pa nova Americana od Lobikov!


Nisem probal IPE od Laškega, ampak sigurno ne more biti slabši od Sopronijevega >:D

V pivnici Union sem ob otvoritvi pil Union IPO, pa je bila zelo dobra, ne vem pa, ali delajo pivo za pivnico boljše kvalitete, kot za veleprodajo. Ima kdo kake izkušnje?

Mi je pa zanimivo, ker sem probal hoferjevo sv. nefiltrirano, ki ga za hofer dela Union, pa ni tako dober, kot original njihovo. Mislim, da IPO tudi dela Union za hofer.

Mi je pa všeč, da sta Union/Laško šla naprej s časom in delajo tudi druge vrste piva.

dmi ::

The Player je izjavil:

Zelnick je izjavil:

buttcrack je izjavil:

samo da je tale dokaj slabega okusa IMO

Ni samo tvoj IMO.. Dejansko je slabo pivo. Poskus cenovno ugodne IPE.
Sicer pa mi zadnji čas zelo sede General Maister od Maister Brewery. Pa nova Americana od Lobikov!


Nisem probal IPE od Laškega, ampak sigurno ne more biti slabši od Sopronijevega >:D

V pivnici Union sem ob otvoritvi pil Union IPO, pa je bila zelo dobra, ne vem pa, ali delajo pivo za pivnico boljše kvalitete, kot za veleprodajo. Ima kdo kake izkušnje?

Mi je pa zanimivo, ker sem probal hoferjevo sv. nefiltrirano, ki ga za hofer dela Union, pa ni tako dober, kot original njihovo. Mislim, da IPO tudi dela Union za hofer.

Mi je pa všeč, da sta Union/Laško šla naprej s časom in delajo tudi druge vrste piva.


Pivnica ima svojo "pivovarno", tako da imajo tudi druga piva ...

Konlov ::

Konlov je izjavil:

Meni pa Vega, samo kaj, ko je drago za nalivanje. Pa še steklenice so samo se mi zdi...

Poizkusil Mali Grad pale ale in zaostaja za Vego.

Universe ::

Vega je krasna.
Ampak najboljši ever pa je Red District od Carniole v žirovnici....tega pa lahko na žlico :D
Laško in Union je pa kvečjemu za res "nujne" primere...če spijem pivo raje dam kak € več, kot pa da pijem industrijsko brozgo...ko bo čas pa se polotim tudi sam izdelave kake IPA ali PALE ALE piva...

Konlov ::

Se dobi samo pri njih?

Universe ::

Mislim da, ima ga tudi "novi" lastnik te omenjene mikro pivovarne - Academia - kafič v radovljici.

MihaK3 ::

matobeli je izjavil:

https://trgovina.mercator.si/market/izd...

Če kupiš šteko na 25% kuponček je že kar ugodno.

To je to, definitivno najcenejša varianta za pale ale. Ne poslušaj nekaterih tu gor, da je zanič in vsaj probaj predno sprejmeš njihovo pristransko mnenje. Edino ne sme se ga ocenjevati kot IPO (čeprav je v imenu), ampak kot navaden (american) pale ale je pa zelo spodoben, sploh pa za ceno samo dobrega evra na pol litrsko piksno. Glede Unionove IPE, je pa na voljo izključno v pivnici, pakiran je samo pale ale in še ta samo v steklenicah, za nameček je pa vsaj zame slabši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MihaK3 ()

Yossarian ::

Jaz sem trenutno navdušen nad Human Fish in sicer S.I.P.A.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

MihaK3 ::

Je dobra ja; dosti bolj karamelna in polnega okusa od običajnih IP, ampak žal zelo draga - po raznih teh večjih centrih je skoraj 4€ na flašo...

RejZoR ::

A je novi Laško Zlatorog 0.0% že v prodaji? Ga je mogoče že kdo probal? Naj bi bil launch danes, obljubljajo pa praktično enak okus kot alkoholni, samo da je brez alkohola.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

MihaK3 ::

Bom verjel, ko dejansko poskusim, čeprav Laško je že itak zanič. Zadnjič sem naprimer probal brezalkoholnega temnega Kozla (katerega alkoholna verzija je sicer še vedno malo švoh (samo 3,8), ampak zelo dobra vsaj za žejo) in sem komaj, komaj spil tisto piksno. Zares užitnega brezalkoholnega jaz še nisem pil, najbolj se je približal en 2 ali 2,5% Anglež, katerega imena se pa zdajle ne spomnim.

marS ::

Najboljše brezalkoholno pivo sem pil je bil Leffe, dejansko sploh nisem začutil da je brez alkohola, kot se takoj čuti v brezalkoholnih brozgah v naših trgovinah. Pri nas pa ga na žalost še nisem videl.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Naabo ::

MihaK3 je izjavil:

matobeli je izjavil:

https://trgovina.mercator.si/market/izd...

Če kupiš šteko na 25% kuponček je že kar ugodno.

To je to, definitivno najcenejša varianta za pale ale. Ne poslušaj nekaterih tu gor, da je zanič in vsaj probaj predno sprejmeš njihovo pristransko mnenje. Edino ne sme se ga ocenjevati kot IPO (čeprav je v imenu), ampak kot navaden (american) pale ale je pa zelo spodoben, sploh pa za ceno samo dobrega evra na pol litrsko piksno. Glede Unionove IPE, je pa na voljo izključno v pivnici, pakiran je samo pale ale in še ta samo v steklenicah, za nameček je pa vsaj zame slabši.

Laško IPA precej sigurno ni ale ampak lager (torej IPL oz. hoppy lager) . Podobna zgodba je (vsaj ko so odprli pivnico) pri unionu. Z lager kvasovkami pač ne dobiš pravega alea.

MihaK3 ::

Konkretno za tega ne morem 100% trdit, dočim Unionova Pale ale in Red ale (tako kot njihove IPE, ki jih imajo samo v pivnici) sta definitivno ale-a, ker poznam enega od glavnih tehnologov tam. Na začetku so sicer res imeli IPL-je, ampak so jih kot take tudi reklamirali in vsaj Peti kralj je bil naravnost odličen, kar dokazuje tudi ocena na RateBeer.

MxxW5 ::

Spomnim se časov, ko sta Union ali Laško naredila nov produkt, pa so ga kmalu imeli v vseh bifejih. Danes ni več tako. Njihova Red/Pale Ale se videl v enem bifeju, Laško 0% sploh v nobenem (BTW, a gre pri tej zadevi za rebadged Heinkeken 0%?) enako velja za Golding. Laško Pšenično (ki sploh ni slabo!) sem videl v enem bifeju.

Saj ne, da bi se mi kolcalo po časih, ko si imel v gostilni izbiro med rdečim ali zelenim, ampak vseeno bi rad videl tudi produkte LaškoUniona v bifejih, saj so ponavadi čisto solidni in malo cenejši. Vsekakor jih imam raje od produktov raznih slovenskih mikropivovarjev, ki so se razbohotili v bifejih v centru Ljubljane; IPA-jev in PA-jev imam že rahlo zadosti, še posebno slovenskih, ki so večinoma zanič in nepitni (osebno mnenje, prosim lepo!). Izjema je Bevog.

Opažam, da zadnje čase pijem najraje pšenična piva in lagerje. Erdinger, Paulaner, Schneider, Augustiner, Benediktiner.... Najbolj se mi trenutno dopade Kratochwill svetlo. To je res odlično pivo! Žal je na voljo le v njihovih gostilnah, AFAIK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MxxW5 ()

buttcrack ::

Brezalko je dolaj solidno stiegel sport, modra nalepka.
Laškega bo pa treba še poiskat.

Map ::

Kolega je včeraj že pil Laško 0,0 v ubistvu manjši gostilni, tako da ga bodo do konca meseca verjetno imeli že povsod. Naj bi bil boljši od Unija, ampak ne vem, koliko lahko verjamem, ker se bi mi zdelo čisto možno, da je to pravzaprav Heineken, ampak mu nalepka precej spremeni okus. :) Sam pa ne morem nič rečt, ker še dejansko nisem pil ne Unija, ne Laškega in ne Heinekena.

Od pšeničnih mi je pa najbolj všeč Franziskaner, nato pa Paulaner(recimo, da je pred Franziskanerjem, če dobiš kje točenega). Od lagerjev pa Augustiner dejansko ni slab.

Se splača obiskat Union pivnico? Kaj od piv je za probat, imajo kaj hrane itd.?

Darko! ::

Yossarian je izjavil:

Jaz sem trenutno navdušen nad Human Fish in sicer S.I.P.A.


Morda veš, če se da v njihovi pivnici na Vrhniki še vedno dobiti točeno pivo v lastno embalažo po znižani ceni ?

RejZoR ::

MxxW5 je izjavil:

Spomnim se časov, ko sta Union ali Laško naredila nov produkt, pa so ga kmalu imeli v vseh bifejih. Danes ni več tako. Njihova Red/Pale Ale se videl v enem bifeju, Laško 0% sploh v nobenem (BTW, a gre pri tej zadevi za rebadged Heinkeken 0%?) enako velja za Golding. Laško Pšenično (ki sploh ni slabo!) sem videl v enem bifeju.

Saj ne, da bi se mi kolcalo po časih, ko si imel v gostilni izbiro med rdečim ali zelenim, ampak vseeno bi rad videl tudi produkte LaškoUniona v bifejih, saj so ponavadi čisto solidni in malo cenejši. Vsekakor jih imam raje od produktov raznih slovenskih mikropivovarjev, ki so se razbohotili v bifejih v centru Ljubljane; IPA-jev in PA-jev imam že rahlo zadosti, še posebno slovenskih, ki so večinoma zanič in nepitni (osebno mnenje, prosim lepo!). Izjema je Bevog.

Opažam, da zadnje čase pijem najraje pšenična piva in lagerje. Erdinger, Paulaner, Schneider, Augustiner, Benediktiner.... Najbolj se mi trenutno dopade Kratochwill svetlo. To je res odlično pivo! Žal je na voljo le v njihovih gostilnah, AFAIK.


Včasih pir ni koštal, kot da točiš destilirano zlato... Danes pa vsak v svoji garaži fura mikro pivovarno in računa za pivo 2€ in več. In to ne 0.5 flaške. Fakin 0.33. V lokalih ti to računajo kolk, 5€ na flašo? In kar je od tega najbolj bizarno, folk ga vseeno mlati kot pobesnel. Očitno država ni tko v riti če vsi tankajo tolk drag pir dan za dnem.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

MxxW5 ::

Hipsterji so se pač napalili na craft pivo in burgerje. Zato potem rata sto nalih pivovarn in fancy burgerdžinic v Ljubljani, ki jim za burger ni nerodno računati 10+ EUR. Hipsterji (in turisti) so pač cenovno neobčutljive stranke. Osebno nimam nič proti, saj imam rad pivo in burgerje.

Je pa seveda en problem. Za hipsterje je danes ena stvar in, jutri pa druga. Danes pivo, jutri vino. Samo da je fancy in "kraft". Kaj bo potem delalo sto mikropivovarn?

Sam se se že marsikdaj, ko sem probal kakšen še posebej zatežen "kraft" IPA, vprašal, ali imajo ljudje, ki to pijejo, res radi pivo, ali pa ga pijejo zato, ker je kul in se jim zdi, da pač mora imeti okus po črnilu.

RejZoR ::

Sej imam tud sam rad pivo. Tud sem probal cel kup teh fancy piv pa so okej, sam ne bi pa dal po 2,30€ na malo flaško. Tolk dobri pa spet niso. Pa tud sicer sem bolj pristaš brezalkoholnih, ki jih je tud precej. Ampak vglavnem samo od velikih pivovarn, ker drugi jih itaq ne delajo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

MxxW5 ::

Pri nas bi rad videl nizkoalkoholna piva, tj. 2% do 3%. Enega imajo v Petkovšku in ni slab. Taka prijetna poletna varianta.

buttcrack ::

Tudi sam pogrešam lahko laško, je imel okol 2 vol. Tak fajn za na tekme če si lih z avtam. Ga lahko zliješ cel kup, pa še tolk švoh ni bil po okusu.

Curly ::

Zanimivo predvsem kako se je okus slo-techarjev spremenil od leta 2002, takrat so se večinoma prepirali ali je boljši Laško ali Union, našel se je še kdo ki je bil 1x na Češkem... danes debata teče o povsem drugačnih temah. 0.0, IPA, craft...

Scaramouche ::

Curly je izjavil:

Zanimivo predvsem kako se je okus slo-techarjev spremenil od leta 2002, takrat so se večinoma prepirali ali je boljši Laško ali Union, našel se je še kdo ki je bil 1x na Češkem... danes debata teče o povsem drugačnih temah. 0.0, IPA, craft...


To je tebi čudno? Več denarja več izbire...

RejZoR ::

Curly je izjavil:

Zanimivo predvsem kako se je okus slo-techarjev spremenil od leta 2002, takrat so se večinoma prepirali ali je boljši Laško ali Union, našel se je še kdo ki je bil 1x na Češkem... danes debata teče o povsem drugačnih temah. 0.0, IPA, craft...


Sej ne da brezalkoholno pivo obstaja odkar pomnim. 0.0 al pa 0.5 kar se zakonsko smatra kot brezalkoholno, isti drek.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Curly ::

RejZoR je izjavil:

Curly je izjavil:

Zanimivo predvsem kako se je okus slo-techarjev spremenil od leta 2002, takrat so se večinoma prepirali ali je boljši Laško ali Union, našel se je še kdo ki je bil 1x na Češkem... danes debata teče o povsem drugačnih temah. 0.0, IPA, craft...


Sej ne da brezalkoholno pivo obstaja odkar pomnim. 0.0 al pa 0.5 kar se zakonsko smatra kot brezalkoholno, isti drek.


Seveda obstaja že od nekdaj, ampam zakaj je to danes senzacija? Pred 20 leti pa ni bilo.
Samo opozarjam na dejstvo, kako se je dojemanje piva spremenilo. No, mogoče so se spremenili uporabniki STja, včasih so bili to podeželjski mladeniči, danes mestne srajce.

Scaramouche ::

Curly je izjavil:

No, mogoče so se spremenili uporabniki STja, včasih so bili to podeželjski mladeniči, danes mestne srajce.


Ti resnično misliš da je to stvar razvajenosti?
Jaz sem se z Mb pogovarjal in fantje nočejo piti Laško ker te po dveh boli glava!

Jaz še vedno tolčem union, ker je poceni in relativno dober za ceno!

Vsake tok pa probam kaj drugega, je to afnanje?

Konlov ::

Meni se je Union zasral, ker je čezdalje več serij na meji užitnega. Sem ter tja ti ga oštir sicer zamenja, ampak je vse preveč po sistemu: ako prođe, prođe. Zdej kje pa koliko ceneje pa to nabavijo, pa ne vem...

Scaramouche ::

Konlov je izjavil:

Meni se je Union zasral, ker je čezdalje več serij na meji užitnega. Sem ter tja ti ga oštir sicer zamenja, ampak je vse preveč po sistemu: ako prođe, prođe. Zdej kje pa koliko ceneje pa to nabavijo, pa ne vem...


Vem samo potem moraš redno tepst trikrat dražje...

Konlov ::

Čakaj, saj je Union pa Laško tudi za 65% precenjen, da se razumemo. Ostali za toliko več, imaš prav...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Konlov ()

RejZoR ::

Curly je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Curly je izjavil:

Zanimivo predvsem kako se je okus slo-techarjev spremenil od leta 2002, takrat so se večinoma prepirali ali je boljši Laško ali Union, našel se je še kdo ki je bil 1x na Češkem... danes debata teče o povsem drugačnih temah. 0.0, IPA, craft...


Sej ne da brezalkoholno pivo obstaja odkar pomnim. 0.0 al pa 0.5 kar se zakonsko smatra kot brezalkoholno, isti drek.


Seveda obstaja že od nekdaj, ampam zakaj je to danes senzacija? Pred 20 leti pa ni bilo.
Samo opozarjam na dejstvo, kako se je dojemanje piva spremenilo. No, mogoče so se spremenili uporabniki STja, včasih so bili to podeželjski mladeniči, danes mestne srajce.


Kakšna senzacija pa je? Brezalkoholne pijemo že leta. Tud oglašujejo se nič več kot včasih Uni, ko je bil novost (ene 20+ let nazaj).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Scaramouche ::

Konlov je izjavil:

Čakaj, saj je Union pa laško tudi za 65% precenjen. Ostali za toliko več.


In kaj je potem tvoja alternativa za dnevno uživanje?

Zgodovina sprememb…

Konlov ::

Je nisem še našel...

Scaramouche ::

In kako potem ti piješ, samo vsake tok ampak potem je drago?

Konlov ::

Iščem varijanto. Raziskujem. Okušam...

buttcrack ::

Sam osebno sem pristaš Laškega. Ko so akcije pa si nabavim zaloge stigla, filaherja, kozla, krušovice, samsona...
Predvsem ko jih dobim po pol €.
Včasih si vzamem kakšno ta malo gajbo PA in RA ali nefiltrirano.
Kadar je pa kakšna akcija v leklerku pa nabavljam še te preserancije, pa še te vzamem ob torkih ko je še extra 10 off.
Čakam pa še vedno na nekaj užitnega 0.0 pa da ni dražji od običajne brozge.

Scaramouche ::

Predvsem ko jih dobim po pol €.


Ganon ::

Ganon je izjavil:

Brezalkoholno pivo Laško Zlatorog 0,0% so danes, 21.1.2020 začeli polniti v pivovarni Laško Union. Kot so pojasnili v družbi, gre za izdelek, ki je rezultat domačega razvoja in znanja, predvsem pa novost na domačem trgu, saj kot pravijo, ga odlikuje 100% Laško značaj in 0 % alkohola.


V družbi so pojasnili, da je razvoj brezalkoholnega piva potekal leto dni, na projektu pa je delala skupina 30-ih strokovnjakov. Ustvarili so recepturo, ki jo odlikuje osvežujoča hmeljna nota ter za Zlatorogov karakter značilna uravnotežena grenčica. Laški pivovarji radi izpostavijo, da pri pripravi uporabljajo vodo iz okoliških hribov, ječmen, slovenski hmelj in laške kvasovke. S temi sestavinami po tradicionalni recepturi klasičnega Zlatoroga varijo tudi Laško Zlatorog 0,0.




Sem ga zadnjič kupil za probo in mi je bil všeč. Ga imam spet v hladilniku. :)

Scaramouche ::

Ni se mi dal to nest ker je 12kg, ampak zdej bom probal..

https://trgovina.mercator.si/market/brs...

Pa to dovolijo na kupon, medtem pa steklenice nič več!

Konlov ::

V bistvu mi je trenutno naj VEGA pale ale, samo kaj, ko je 0,33 2,5€ v mercatorju. Če bi bil 1€ 0,5l, bi ga tudi doma pili...

Scaramouche ::

Konlov je izjavil:

V bistvu mi je trenutno naj VEGA pale ale, samo kaj, ko je 0,33 2,5€ v mercatorju. Če bi bil 1€ 0,5l, bi ga tudi doma pili...


Resnično preseravajo s temi cenami, če bi imel razumske bi folk na šteke kupoval, vem da ne morejo dat tvojo ceno 1€,samo to je liter 7,5€m pa nimajo tok dela k vinarji za vino te cene!

buttcrack ::

Scaramouche je izjavil:

Predvsem ko jih dobim po pol €.



jup, ko so kakšne super akcije v AT in prazen kestl :)

RejZoR ::

Zadnjič sem probal vse variante v Eurospinu kjer sta mi izstopala dva. En je pšenični Best Brau (Weizen Beer) in Best Brau Pilsner. Nisem nek serator al pa poznavalec ampak imata dober okus, sploh ker nista tist tipičen voden okus z mal grenkobe ampak mi bolj vlečeta na fancy variante za 2,5€, ki sem jih probaval tu in tam. Pšenični ima tist tipičen sadni priokus skor brez grenkobe nakoncu, Pilsner pa podobno samo da z manj sadnega okusa in mal več grenkobe nakoncu (ne vem kako bi drugače opisal). Imajo tud enga temnega v steklenicah, sam se ne spomnim imena. Pa cena je pod 1€ tko da je razlika v ceni tud precej velika.

Dons sem mal pofirbacal naokoli in novega Laškega 0.0 ni imel ne Mercator in ne Spar. Heh. Niti ni bilo vidit, da bi ga imeli, pa bi ga zmanjkalo. Enostavno ga ni blo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com
««
35 / 40
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razlika piva v Hoferju in drugim trgovinam. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
796528 (2927) marS
»

Pivo

Oddelek: Loža
325957 (743) Egidij88
»

Male pivovarnice

Oddelek: Loža
312449 (1347) marvin42
»

Cene piva skočile v nebo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
23149750 (31754) SonoR
»

Najljubse pivo in cigareti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15218710 (10800) BCSman

Več podobnih tem