» »

Windows 7 - 32bit ali 64bit?

Windows 7 - 32bit ali 64bit?

pujs ::

zanima me, ce se sploh splaca naloziti na komp z 64bitnim procesorjem 64bitno verzijo, al si v vecini nalagate 32bitno verzijo? je kaksna razlika? kok se kej pozna na performansah? kaj pa programi? lepo delujejo tut ce niso napisani v 64bitni obliki?
They toook rrrrrrr jjjjjjbbssss!!!!!!!

WarpedGone ::

Za 64 bitn sistem je en glavni razlog: več kot 3GB RAMA v mašini
Če ga maš 3GB ali manj si več ali manj na istem.
Če ga maš več kot 3GB pa ga z 32 bitnim sistemom ne boš mogu ponucat - kot da ga nebi blo in si dnar vrgu stran.
Zbogom in hvala za vse ribe

Mr.G. ::

Odvisno kaj delaš

Če se fura na računalniku 3D programe,photoshop etc. potl je po moje celo zlo priporočljivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.G. ()

Aphanisis ::

Za gaming?

Mr.G. ::

Za gaming?


Pa nim pojma, ker sem v življenju igral sam 3-4 igrce : The lost viking (če se ga da dobit za Visto bussines 64 bit se priporočam!!!), Doom (pred 12 leti)...pa še dve sta ble, se jih pa ne spomnem!!!

Lp,

opeter ::

Lost Vikings se dobi, rabiš pa DosBox programček za igranje te igre.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Tr0n ::

Mislim, da dandanes ni vec razloga, da bi laufal 32-bit sistem.

Correct me if I'm wrong.

BALAST ::

O pa je, kompatibilnost starejših komponent, za katere, še do sedaj ni bilo "brezhibnih" gonilnikov.

Ravno zato še vztrajam na 32bitnih Windowsih, ker imam 5 backupov na enem DVDju za 5 sistemov v familiji.

Tr0n ::

Ja ok, ce imas res nek star kompy. Govorim o racunalnikih, ki so stari recimo ene 2-3 leta.

Icematxyz ::

Govorim o racunalnikih, ki so stari recimo ene 2-3 leta.


Ne igra starost neke vloge. Problem je v tem da če nimaš več rama kot ga 32 bit sistem uspe naslavljati praktično nimaš nobenega doprinosa če uporabljaš 64 bit sistem. Prej kak manjši zaplet.

Še kakšno leto ali dve pa bo predvsem zaradi večjih količin rama po nižji ceni 32 bit začel poslavljati. Sedaj še menim da ni bilo potrebe po tem. Se pravi migracija večine.

Tr0n ::

Kaksne zaplete pa imas? Prav nobenih, razen ce res uporabljas nek eksoticen software.

Icematxyz ::

Kaksne zaplete pa imas? Prav nobenih, razen ce res uporabljas nek eksoticen software.


Sam nobenih. Saj uporabljam 32 bit OS. Verjamem pa da je tudi vsak dan manj težav z 64 bit OS in podporo za njega.

Zato sem tudi napisal kak "manjši" zaplet. Če pa je z W7 tudi vsak najmanjši zaplet na 64 bit odpravljen pa toliko bolje.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

xp vs 7...32 vs 64bit..?

Oddelek: Pomoč in nasveti
468980 (8250) helo
»

Windows 7 32bit vs. 64bit

Oddelek: Operacijski sistemi
396804 (5912) Blisk
»

Ali naj naložim 64biten ali 32biten win 7?

Oddelek: Operacijski sistemi
223271 (2718) whiteghosted
»

32 ali 64bit? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5524242 (23395) bluefish
»

Kako prisiliti prehod na 64bit

Oddelek: Programska oprema
292117 (1269) blackbfm

Več podobnih tem