» »

zagon win XP

zagon win XP

Camel ::

Pozdrav!

Imam velik problem, da kar čez noc ne morem več zagnati računalnika v win xp.

Javi mi naslednjo napako:

Windows could not start because the following file missing or corrupt
Windows\system32\hal.dll
Please re-install or copy of the above file

Kaj naj naredim?

Poizkusil sem že z repair funkcijo z zagonom preko xp cd-ja in zagon v varnem načino, za katerega pa prav tako napiše isto napako,

Prosim, če mi lahko kdo svetuje kaj lahko še naredim, ker res ne bi rad zgubil podatkov, ki jih mam na diski z formatiranjem. Hvala

energetik ::

Če bi pravilno naredil repair, bi sigurno že odpravil napako. Repair s XP CDja ohrani vse dokumente in nastavitve. Sicer pa ne vem, kaj si naredil s hal.dll, da manjka. Virus? Umira disk?
Lahko se pa zasiguraš, da ne izgubiš podatkov, tako da povlečeš dol Ubuntu, ga zapečeš na CD in bootaš z njega. Ko prideš v Ubuntu desktop, lepo kopiraš vse svoje dokumente na recimo zunanji disk. Potem pa narediš repair.

Camel ::

repair mi sigurno ne gre skoz in sem vse prav naredil. Ko zazenem repair mi vrze v conzolo in napise za ponovni zagon moram vpisati EXIT in tako vendo znova.
Razmišljal sem da bi ta file, kar ročno kopiral v mapo v kateri mora bit, tako da bi disk prikljucil na drug racunalnik, to bi slo?
Drugače pa fila js nisem nič brisal ali kaj podobnega, tak da je najverjetneje res virus, samo čudno, ker do sedaj nisem imel nobenih problemov...
Dolce far niente

energetik ::

Mislim, da ti delaš narobe, ker že takoj izbereš R (recovery console). Izbrati moraš instal, in šele potem, ko ti najde tvoje XP na disku, izbereš repair, namesto clean install.
Poglej ta filmčk:
http://www.wonderhowto.com/how-to/video...

Camel ::

res je js sem takoj izbral repair, bom poskusil prv instal in sele potem repair.
Mi lahko prosim poves še to, če izgubim vse podatke na c: particijo ko izvedem repair ali popravi samo windows mapo?
Dolce far niente

energetik ::

Če izvedeš Repair, ne izgubiš podatkov in nastavitev. To ti takoj na začetku piše v tem filmčku.
Samo ne dat clean install, ali pa formatirat, pa bo vse ostalo. Sicer se pa že napisal, kako se zasiguraš z Ubuntu live CD (lahko tudi kakšen drug linux live CD).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ponovno zažene namesto ugasne

Oddelek: Strojna oprema
406705 (3518) solatko
»

Hal.dll; reševanje vsebine?

Oddelek: Pomoč in nasveti
5615 (523) Hayabusa
»

Hal.dll problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
61264 (1187) zelodko
»

Kako naj dobim nazaj XP paricijo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
132033 (1868) ToniT
»

hal.dll ????? kaj je to v winxp? NUJNO PLZ

Oddelek: Programska oprema
151659 (1505) OrlyTM

Več podobnih tem