» »

RAM vprašanje

RAM vprašanje

ChiefThunder ::

Mam kt7 pa 2* 64 rama pc100. (rečmo, da je en čip x, drugi y) Ko vtaknem x čip v ploščo (v DIMM1), zalaufam in zadeva deluje. Ko vtaknem y čip v ploščo (DIMM1), zalufam, pol pa tam ko piše kolk memorije je napiše 64, pol pa kar ene sto nul pa krneki. Tu se tud ustavi. Pol pa vstavim oba naenkrat se pa zadeva normalno naloži. Kva je kle fora? Pa še to, kakšni so simptomi zjebanga rama?

Tenx!!

McHregec ::

Če je kej narobe z rami na začetku začne taakoj piskat.

ChiefThunder ::

Ja, to vem. Sam a ne piska takrat, ko niso rami dobro notr v reže dani. Isto velja za grafične...

||_^_|| ::

pomoje sta ta2 rama nekompatibilna med sabo

Pretorijanec ::

Pumoje je problem u plati. Pac ne pudpira unga y RAM-a kot samga. Ce je pa not se x RAM pa plati nekak putegne, da je tut y not in ne sam x. Ce bi flashu BIOS-e z razlicnimi verzijami, bi pumoje odkriu keri so ta pravi BIOS-i k bi pudpiral tut samostojn y RAM.

ChiefThunder ::

Zanimivo sklepanje, ki je najbrž tud pravilno.

Tomaz ::

Po mojih izkusnjah je drugi RAM delno prokvarjen.
V biosu imas vklopljen Quick Setup in plosca ti
ob zacetku sploh ne testira RAMa. Ko vstavis oba
rama se ti sistem nalozi v prvega, dobrega, do drugega pa ne pride. Predvidevam da se ti pozneje, ko imas imas vec stvari odprtih, sistem zacne sesipat.

luni ::

po moje ima Tomaz prav... mozno je, da imas not 128 RAMa, pa ti sistem deluje le z 64MB, tistih 64MB y pa sploh niso v uporabi!
Artificial Intelligentia

ChiefThunder ::

Kako pa lahko to preverim? Mogoče s SiSoftSandro?

Tomaz ::

Probaj najti na netu program Memtest-86 V2.5beta.
Do sedaj najboljsi testni program za testiranje
RAMa kar sem jih nasel.
Mogoče pozna kdo se kaj boljsega?????

ChiefThunder ::

Tomaz: Tenx za trud. Kukrkol; ta "sumljiv" ram sem nabavu pred okol enim letom. Takrat sem ga montiru še v svoj star sistem s celeronom333. Zadeva je delovala vredu, brez sesuvanja, bios pa tud winsi so prepoznal 128 rama, tko, da ni blo nobenga problema, pa tud mislu sem, da stvar vredu deluje. Pri svojem zdajšnjem sistemu, tudi vse deluje stabilno, tko, da ne vem...


lp

Tomaz ::

Probaj se čez noc pustit racunalnik da ti laufa pod Memtestom, ce bo zjutraj vse vredu, potem
je RAM sigurno O.K.
Men se je ze zgodilo da mi je sele po parih urah zaznal napako.

No, zaključmo to temo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DFI ultra-d

Oddelek: Navijanje
331881 (1176) gfighter
»

MemTest

Oddelek: Navijanje
372280 (1454) HyperGL
»

PC2700 na 467Mhz pri 2,2,2,5

Oddelek: Navijanje
272543 (1748) BaRtMaN
»

Radeon 9600 Pro

Oddelek: Strojna oprema
111139 (1049) toclarraju
»

verifying DMI POOL DATA

Oddelek: Strojna oprema
101374 (1212) Matek

Več podobnih tem