» »

stroboskop?

stroboskop?

guest #44 ::

Jaz bi rad naredu stroboskop za usklajevanje delovanja motorjev, ventilatorjev,... torej bi moral utripat tam do 100Hz.

Glede žarnice...imam neko manjšo žarnico od enega nedelujočega BOSCH stroboskopa za avtomobile, tako zna bit da bi ustrezala. Nisem je strestiral saj po mojih podatkih naj bi bilo le vezje stroboskopa skurjeno, vprašanje kaj še vse. Tko da...a bi skupek belih LEDic lahko uporabil kot žarnico, a bi zdržale take obrate?

Glede vezja...a ve kdo če so kje taki plani mal bolj za začetnike saj moje znanje lektronike je precej minimalno oz. če je že kdo to delal kdaj ali če se da kje kupit kako vezje (conrad itd.)?

Ubistvu bi jz rabu čist sam preprost controller z ročnim spreminjanjem frekvence, nobene fensi stvari ali nekih dodatkov kot so led zaslon in podobno. Samo ON/Off in regulator frekvence, pravzaprav on/off mi niti ne rabi :D


edit: trenutno gledam neki takega


v conradu za circa 20eu...a se bi to zadevo dalo kako shekat,da utripa z več kot originalnimi 10Hz? al bi pri 50-100Hz sprožlo jedrsko reakcijo? :)
  • spremenilo: guest #44 ()

Highlag ::

Ledice verjetno zdržijo več kot fleš žarnice. Samo svetilo bo pa tudi manj.
Lahko utripajo s parimi megaherci..
Never trust a computer you can't throw out a window


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LED lučke (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8620694 (3365) bsslo
»

Rabim mojstra za led diode =) za nasvet

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
142073 (1725) ;-)
»

kje najti Luč ki utripa (pogosto v disku)...

Oddelek: Loža
91786 (1586) ;-)
»

Stroboskop -> mocnejsi stroboskop (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
596636 (5679) DimmniBurek
»

stroboskop

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
124653 (4495) mazy

Več podobnih tem