» »

crn ekran, ne shrani nastavitev...

crn ekran, ne shrani nastavitev...

toffi ::

Zivjo,

imam probleme z compom in ker jaz in comp nisva ravno sorodni pojem (vem samo to, kar preberem dol iz njih), bi rabla malo pomoci :blush:
simptomi so taki: moj comp je nekaj casa pocival, potem mu je moj brat zamenjal neko baterijo z drugo (rabljeno), racunalo je potem delalo celo en dan dokler se mu ni zacel ekran prizigati in ugasati, vmes je vrgel opozorilo o graphic accelaletor in potem je bila tema :O masina je delala, ekran je bil pa crn, ni se vidl puscice od miske, task managerja... Ko sem ga resetirala, je napisalo tole: CMOS checksum error-defaults loaded! warning!! CPU have been changed! Bruder mi je povedal kako shranim neke nastavitve, potem je celo zagnal windowse, lohk sem se logirala, potem pa spet crn ekran...eh ja, gremo jovo na novo, spet nastavitve, tokrat se se logirat nism mogla, ker je bil ze prej crn ekran. Vceraj smo ga poskusali ozivit, spet smo prsli do namizja, poj crn ekran. resetirat, nov poskus, spet isto.
no, simptome sm opisala, zdej pa veselo cakam diagnozo :D upam da ne boste rabil podatkov o procesorju, graficni in podobnem, ker ze zdaj povem da nimam pojma o tem 8-O vem samo to, da imam to maticno http://www.devhardware.com/c/a/Motherbo... :blush:
comp nujno rabim, tako da bi bla diagnoza zlo dobrodosla :(

hvala,
R.

Duhec ::

Najprej zamenjaj baterijo z novo (pravilno jo vstavi) ter preglej, če je grafična dobro v ležišču. Potem pa poročaj kako in kaj.

toffi ::

uf. graficna je dobro v leziscu, za baterijo moram pa naprej ugotoviti kje sploh je :blush:

energetik ::

Tvoj brat bi se lahko malo manj igral s tvojo kišto, če jo nujno rabiš.
Očitno ti je vstavil zanič baterijo.
Zamenjaj najprej baterijo z novo. Na začetku pritisni DEL, da prideš do nastavitev BIOS in tam naloži default nastavitve, naštelaj uro/datum. Shrani, resetiraj in moralo bi delovati.

toffi ::

hvala obema :) grem na lov za baterijo, ce ni slucajno kaksna univerzalna, bom verjetno dobro nasmejala prodajalce :))

energetik ::

Tuki poglej na shemi, kje se nahaja, mislim, da tud piše v teh navodilih, katera je.
http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/soc...

So pa iste v vseh kištah, tko da zihr dobiš v BigBangu, Conradu, V Müllerju mogoče.

toffi ::

mi je uspelo najti baterijo, kupiti novo in zamenjati. nekaj minutk je racunalnik delal, potem se je spet zacel ugasati in prizigati ekran, enkrat vmes se je pojavil okencek s tem opozorilom: VPU Recover has reset your graphics accelerator as it was no longer responding to graphics driver commands .. in potem se eno z invalid security certificate. help 8-O:8)

Duhec ::

Začni z deinštalacijo, restartom in ponovno inštalacijo grafične kartice.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Popravilo matične plošče

Oddelek: Pomoč in nasveti
314665 (3603) solatko
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4317662 (13785) G_mAn
»

ASUS a7n8x-x

Oddelek: Strojna oprema
9713 (656) Duhec
»

"flashanje" BIOS-ov

Oddelek: Pomoč in nasveti
371968 (1543) cultko
»

Radeon 9600 problem

Oddelek: Strojna oprema
241845 (1487) sapa

Več podobnih tem