» »

Moon (2009) - SciFi poslastica

Moon (2009) - SciFi poslastica

1 2
3
»

Okapi ::

Kako se klonira je več ali manj že vsem jasno, pač DNK in je. Kako dobiti dnk, ni težko.
Zato pa ni še nobenemu niti približno jasno, kako v klon vsaditi spomine izvirnika. To je še 10x bolj sci-fi kot umetna inteligenca.

O.

Lion29 ::

ja in seveda tudi to, da so kloni ze odrasli in funkcionalni (in vsi zgledajo natanko isto kot odrasli)...

kot poznamo mi sedaj kloniranje je to da se vzamejo celice izvirnika in se jih vstavi v jajcece... potem se razvije normalno zarodek in potem se rodi clovek... ki ima enak genetski material... ne pa da se rodi ze odrasel primerek...

torej klonirani SAMi so mogli tudi nekje odrascaat... kar daje se veliko vecjo tezo temu izkoriscanju...

ne vem no...

IZI: jaz nekako ne enacim fantazijske znanstvene fantastike (star wars, kjer je vseskupaj izmisljeno)... in futuristicne znanstvene fantastike...kjer naj bi vse psotavljeno le prihodnost.. in cimbolj priblizano realnosti...

saj sem rekel... ideja filma dobra, le realizacija bi lahko bila boljsa (po mojem mnenju)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Matev ::

če bi se hoteli zapenjati na podrobnosti
bi se lahko zapeli tudi na dejtvo da na luni ni nič česar ni tudi na zelmji
in je zato ideja o luninem kopu helija3 popolnoma absurdna zadeva

ampak - poudarjam ponovno - film je psihološki triler postavljen v sci-fi okolje

Steinkauz ::

Ok pogledal, ok film.
Tisti pogovir z ženo mu reče komp, da so spomini originalnega sama. Torej original je bil dejansko na začetku neki časa zgori, ko je vse obvladal, so ga kloniral, in poslal na zemlo.
Torej un je bil 3 leta gor, ter majo tut 3 leta posnetkov. Po tem času, je klon narjen, da začne razpadat.
Vsaj tko sm jst zastopu...

Konc je bil bl tko, glede na to da so bli uni še gor, ko je podrl jammer, bi verjetno klona lepo dal nekam(magari ubil ;) ), porihtal jammerje in delal naprej. Sej un klon k se je zbujal ni vedu, da je klon in nebi takoj letel na live feed. Uni pa bi opazl razne errorje.
Tko, da konc mi rahlo pokvari zadevo.
Pa kompa zihr nebi sprogramiral, da pove karkoli klonih al pa da mu clo pomaga...
Čeprov cmon. Glede na to, da oskrbujejo kao 70% zemlje, jim nebi bil problem dejanskih ljudi spravlat gor. Res so tiste plače za par ljudi problem pri takem biznisu :\

Zgodovina sprememb…

jype ::

Matev> bi se lahko zapeli tudi na dejtvo da na luni ni nič česar ni tudi na zelmji
Matev> in je zato ideja o luninem kopu helija3 popolnoma absurdna zadeva

Tle se pa krepko motiš.

5er--> ::

Jaz sem to z boleznijo enega klona razumel bolj kot npr. ene vrste rak in ne predprogramirano smrt. Saj tudi pri enojajčnih dvojčkih ne dobita oba vedno bolezni. Igra naključja in genetske nagnjenosti. V vsakem primeru ga lahko na koncu misije namreč zamrznejo v komori... Vsaj po mojem. :-)

BlackHole ::

Jaz sem tudi zgodnje umiranje klona razumel kot nek feler pri kloniranju, pač kratka življenjska doba.
Ampak, kako so pa bili potem tisti pogovori z ženo izvedeni? Klon je imel v glavi spomine družine, mislil je tudi, da se pogovarja v živo. Kaj bi torej bilo, če bi klon karkoli ženo vprašal? Namreč, če prav razumem, so se tam vrteli posnetki. Ali sploh pogovor v živo ni bil možen in zakaj ne? Ali je tukaj majhna luknja v zgodbi?
LP Marko

imallears ::

Če se je en klon poškodoval oz. zbolel, bi ga komot porihtal, samo so ga raje skenslali, pa imeli takoj novega. Če bi pa vmes uporabljali rezervo, pa potem rezervo pospravili, pa ... se zaplete, pa itak so jih meli celo skladovnico :)

Ni mislil, da se pogovarja v živo. "Pošiljali" so si video sporočila, ker je bila neka finta zaradi komunikacij al kaj so ze nahecali klona. Zakaj ni bil možen pogovor v živo ...


a si gledu film sploh? :D

poweroff ::

Zato, ker bi potem videl, da se ne pogovarja z ženo, pač pa s posnetkom.
sudo poweroff

Matev ::

klonov je bilo mnogo
računalnik mu celo omogoče da vidi poslovilne posnetke ostalih klonov - ko so kao zapuščali postajo - v resnico so šli v mesoreznico

Poldi112 ::

Nekdo je rekel da je šel originalni sam nazaj, ko se je naučil vsega kar je potrebno, in so ga klonirali.

Meni se bolj zdi, da je imel tudi on kratko življensko dobo (3 leta), ali zaradi predhodne tempirane bombe znotraj sebe (v smislu genetike, ne nečesa kar bi kdo namerno vgradil), ki se je klonirala tudi na ostale, ali pa enostavno zaradi škodljivih vplivov okolice.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Steinkauz ::

Am če klon kliče domov, pa hčerka pokliče fotra. Torej je original še živ...

Okapi ::

Ali sploh pogovor v živo ni bil možen in zakaj ne? Ali je tukaj majhna luknja v zgodbi?
Ja, klon so nahecali, da je nek sončev izbruh ali nekaj takega (že malo pozabil:-) onemogočil neposreden stik z Zemljo, v resnici pa so signal motili iz onih stolpov okoli baze.

O.

Poldi112 ::

Čeprav bi bilo verjetno lažje te "motnje" rešiti software-sko.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

poweroff ::

Ja, samo potem ona mašina na koncu filma ne bo mogla podreti stolpa in ravno najbolj akcijski del filma bi odpadel. :D
sudo poweroff

imallears ::

mah sem mutec, klon je mel pogodbo, pa itak je komi caku da gre domov, pol so ga pa sam resetiral (verjetn tud zamenal ce je postal prestar). Oni drugi je prsu na sceno zarad fizicnih poskodb prvega. pfff :) tisto s komunikacijami pa tud meni ni jasno.

Aja pa racunalniku se tud mesat zacne pocas ... a je mel sploh te stolpe pod kontrolo al je bil tud racunalnik zaveden?

Sej ga bom se enkrat gledu, sam bo prehitr.

Matev ::

klon je mel pogodbo,

je mislil da jo ima - v resnici je bilo to vstavljeno v njegov spomin

pol so ga pa sam resetiral

rok trajanja mu je pošel - tako kot vsem nejgovim predhodnikom

Aja pa racunalniku se tud mesat zacne pocas

mislim da je bilo z računalnikom ravno obratno

opeter ::

To mi ni jasno. Tip leti proti Zemlji, iz kje se predvajajo tiste govorice?

Preveč razmišljaš :D
Takrat je že konec zgodbe in na koncu kot je v navadi pri Ameriških filmih še malo razložijo bližnjo prihodnost, se pravi da slišimo kakšne posledice je imelo razkritje afere za družbo, ki je upravljala bazo na luni.

Originalni Sam, tisti, ki je cel čas na Zemlji je verjetno vedel za obstoj svojih klonov?

To pač ne vemo zagotovo, ampak jaz bi rekel, da ni vedel. Šlo je za skrivno operacijo komercialne družbe, ki se v želji, da bi čim več zaslužila ni ozirala na moralne vrednote, zato ji je bilo v interesu, da je čim manj ljudi vedelo kaj se dogaja na luni.
Lahko pa da je tudi vedel za svoje klone in bil nekako povezan z firmo, lahko so mu celo kaj plačali, ampak to sploh nima veze z zgodbo :P


Kaj pa, če je originalni sem že zelooo dolgo mrtev? Saj, tudi njegova žena je bila mrtva (koliko let?), ko je govoril s svojo hčerko preko netbooka.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

BlackHole ::

Ali sploh pogovor v živo ni bil možen in zakaj ne? Ali je tukaj majhna luknja v zgodbi?
Ja, klon so nahecali, da je nek sončev izbruh ali nekaj takega (že malo pozabil:-) onemogočil neposreden stik z Zemljo, v resnici pa so signal motili iz onih stolpov okoli baze.

O.

No, saj jaz sem tud že malo pozabil. Vem, da so motili pogovore v "live", ampak sem mislil (pozabil), da je klon mislil, da se pogovarja v živo (dokler ni odkril). Zato mi je bilo težko predstavljivo, kako bi se s posnetkom pogovarjal.
Ampak saj tudi za pogovarjanje preko posnetkov ne moreš uporabljati ves čas istega. Glede na to, da so raziskave trajale več let, bi jih morali prilagajati glede na klonova vprašanja in debato. Ampak, dobro, to je že preveč v detaile.
LP Marko

jype ::

opeter> Kaj pa, če je originalni sem že zelooo dolgo mrtev? Saj, tudi njegova žena je bila mrtva (koliko let?), ko je govoril s svojo hčerko preko netbooka.

Ko hčerka (ki ne vidi klona, ker drži roko na "webcamu") pokliče originalnega sama in klon prepozna svoj glas iz naprave, prekine pogovor.

Steinkauz ::

Pa hčerka je stara 15 let. Torej več kot tolk če ni. Torej pet do šest klonov je šlo čez(precej mal, glede na zalogo :)))

BlackHole ::

Jype, ne vem, če je bila poanta v tem, da prepozna svoj glas, temveč da je spoznal dejstvo, da je "nek" oče očitno doli ob njej in ne na Luni.
LP Marko

Matev ::

videl je da nima smisla govoriti sam s seboj

poweroff ::

Ne, uvidel je resnico in se ni hotel izdati.
sudo poweroff

opeter ::

Kaj pa, če je bila življenska doba klonov recimo 1 teden? Eno leto ima v povprečju 54 tednov, on pa je bil tam zgoraj koliko? 12-13 let? Hčerka na fotki je bila stara 2 leti?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

jype ::

Tisti, ki se zaleti (in potem govori z že praktično odraslo hčerko), je imel še dva tedna do treh let. Ker že praktično "prošao rok trajanja", je seveda imel številne zdravstvene težave.

Tisti, ki gre na zemljo, je še "fresh out of the oven, or fridge".

BlackHole ::

Mislim, da je bila življenska doba nekje sredi filma omenjena, da je 2-3 leta. Ne vem pa več, ali je klon sam pogruntal ali mu je comp povedal.
LP Marko

Lion29 ::

tako kot se je razbralo je bilo, da je vsaki klon zacel delat (z izgubo spomina kako je prisel gor)... delal do izteka pogodbe (3 leta)... in ko je mel za it domov, so ga unicli v tisti komori... takrat so vklopli novega klona, ki je ponovil vajo...

iz filma lahko tudi sklepamo, da je to obdobje 3 let tako iz psiholoskega vidika klona (osebe)... kot tudi iz fizioloskega vidika (klon zacne pospeseno razpadat po presegu uporabnega roka)...

glede na to, da je hcerka "v tem trenutku" stara 15 let, da se je gor zvrtelo 5 generacij klonov...tudi na koncu ko so kao porocila iz Zemlje, recejo klon 6.. torej 5 se jih je zvrtelo, ta 6i, tale frisni, pa je sel na Zemljo

ne vem no, meni se zdi vse jasno... razen tega da je gor bil totalno zastarele tehnologije in totalno napredne tehnologije.. in seveda dejstva, da je Gerty pomagal Sam-u
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

BlackHole ::

Nisem pa sploh ujel, kaj za enega vraga so tam gor kopali oziroma nisem temu polagal pozornosti.
LP Marko

jype ::

Helij-3, ki je ujet v prahu luninega površja in je zelo uporaben element za špilat fuzijo: Helium-3 @ Wikipedia

opeter ::

Ampak ko je predzadnji klon (ki je naposled le umrl) odkril skrivno "klet", kjer so držali ostale umrle klone, se mi je zdelo, da je spodaj prostora za več sto klonov.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

WarpedGone ::

Tisto niso bili umrli ampak "še ne rojeni". Ko je umrl, so ga uničili.
Zbogom in hvala za vse ribe

Okapi ::

da je spodaj prostora za več sto klonov.
Ja, pri tisti firmi, ki je kopala He3, so bili optimisti:P

O.

opeter ::

Optimisti? Mogoče pa bi morali vgraditi kakšne čipe v njihove možgane. Da bi jih lahko še bolj kontrolirali.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

poweroff ::

Daj no, to pa že ni več realno, to je pa čista znanstvena fantastika.

:D
sudo poweroff

oo7 ::

Mute - http://www.imdb.com/title/tt1464763/

Mute | Official Trailer



Mute And Moon Are Set In The Same Universe

Duncan Jones on Mute's Connection to Moon and What Comes Next

On the surface, Duncan Jones' new movie Mute is a singular thing. It's a movie with its own characters, setting, and story. But when you're watching it, you might notice something weird: A link to one of Jones' other movies. And that was very much on purpose.

Two years ago, Jones revealed that not only was Mute linked to his first movie, Moon, but that they were but two stories in what he saw as a kind of trilogy. Now that the movie is out, we finally know what the link is.

In multiple scenes in Mute, the main character Leo (Alexander Skarsg?rd) is near a TV. And on that TV is Sam Bell from Moon, played by Sam Rockwell. Sam made it back from the moon and has confronted his company about the cloning that allowed him (really, various versions of him) to be up there for so long. Below, Jones talks about that as well as the next film.

https://io9.gizmodo.com/duncan-jones-on...
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oblivion (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6714946 (1429) oo7
»

Iron Sky (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10117588 (7154) oo7
»

Teleportacija-prihodnost (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16628088 (24701) energetik
»

Delujoč model hiperprostorskega pogona (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7011169 (8080) antonija
»

Prvi klonirani človek že januarja 2003?

Oddelek: Znanost in tehnologija
382343 (1751) Thomas

Več podobnih tem