» »

Moon (2009) - SciFi poslastica

Moon (2009) - SciFi poslastica

«
1
2 3

Izi ::

IMDb - Moon (2009)
Pravkar pogledal in bil tako navdušen, da sem moral tukaj odpreti novo temo :D
Znanstvena fantastika stare šole.
Nič vesoljčkov, laserjev, warp motorjev in podobnega, vse se dogaja v avtomatizirani rudarski bazi na luni, kjer en sam človek z pomočjo precej gibalno omejenega robotka z glasom kot HAL, nadzira pridobivanje rude, za pokrivanje potreb energijsko iztrošene zemlje.

Dolgočasna rudarska baza na luni, en robotek in en sam prebivalec, ki ima samo še nekaj dni do izteka 3 letne pogodbe in se že pripravlja na dolgo pričakovano vrnitev na zemljo k ženi. Potem pa se začno dogajati čudne reči ...
Sliši se močno dolgočasno, gledanja sem se lotil popolnoma brez pričakovanj in bil že kmalu prijetno presenečen. Na koncu pa obstal z odprtimi usti 8-)
Kljub temu, da se vse dogaja na videz precej počasi, tistih 100 minut kolikor traja film mine kot bi mignil.
O zgodbi se ne sme nič vedeti vnaprej, ker je treba vse skupaj odkrivati počasi skupaj z glavnim likom zgodbe.
Film nudi precej hrane za možgane.

Šolski primer, kakšna bi znanstvena fantastika pravzaprav morala biti.

Nič nisem zasledil, da bo ta film kdajkoli prišel v Slovenijo, zato se bo verjetno treba znajti po svoje >:D

snow ::

Tak Masters of Sci Fi alpi pa The man from Earth varianta? Super! Že iščem primeren kino... ;)
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

c0dehunter ::

Grem zdele gledat, pa poročam nazaj.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

WarpedGone ::

Glih pogledal, both thumbs up. Namesto kokic si raj skuhajte čaj :)
Zbogom in hvala za vse ribe

Isotropic ::

r5 ali ze boljsi?

jype ::

Pogledal R5, odličen film. Pogrešam več takšnih. Potihem sem si želel, da bi bil D9 tudi bolj v tem žanru.

Že tudi naročil DVD, kot se za spodoben sci-fi vsekakor spodobi.

Brane2 ::

Ne ravno kultna, a dobra zadeva IMHO.

BTW, kje si dobil original DVD in kaj je "R5" ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Valvoline ::

R5 = ruski DVD,pač največ gusarjev je tam :)
P.S. Avdio se potem zamenja z kakšnim iz drugega izvora.

Zgodovina sprememb…

st0jko ::

Čakam HD >:D
keks?

jype ::

st0jko> Čakam HD

Nč čakat, kar naročit:

http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/ASI...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

c3p0 ::

R5 = ruski DVD video s primiksanim zvokom iz USA kina (zvok posnet kar s kamero ali preko line out na ozvočenju), kar dostikrat pomeni super sliko in zanič zvok.

Drugače pa: ja, odličen film.

Isotropic ::

r5 + zvok iz vticnice za slusalke za gluhoneme = zakon slika, zakon zvok (samo ni ac3 pac)
r5 je pa zato, ker tam filmi izidejo v skoraj dvd kakovosti pred uradno izdajo dvdja, ker je pac veliko piracije.

Zgodovina sprememb…

st0jko ::

st0jko> Čakam HD

Nč čakat, kar naročit:

http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/ASI...


bluray lahko imam samo na steni v okvirju zaenkrat...
keks?

ABX ::

Mene ni preveč navdušil film. Sploh prvi del je zelo počasen.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Okapi ::

En tak zelo retro sci-fi je tale Moon, za pogledati sicer, drugače pa nič posebnega. Eden od vzorov je Silent Running, priporočam vsem, ki ga še niso videli.

Silent Running @ Wikipedia
WALL-E Director Andrew Stanton said he was influenced by this film, as was Duncan Jones in making his feature debut, Moon.


O.

Vajenc ::

Eden od vzorov je Silent Running, priporočam vsem, ki ga še niso videli.
Eden bolj dolgočasnih filmov, ki sem jih uspel pogledati do konca ;)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Vanich ::

Napisal in režiral sin od David Bowie-a...Upam da bo še kerga.

jype ::

Okapi> En tak zelo retro sci-fi je tale Moon, za pogledati sicer, drugače pa nič posebnega.

Mah, retro... Sci-fi je, ni sci-fu, tko kot 99% filmov danes :)

Gregor P ::

st0jko> Čakam HD

Nč čakat, kar naročit:

http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/ASI...


Bo treba kar lepo počakat, ker gre za prednaročilo:8)
This title will be released on November 16, 2009.


... za tiste, ki pa še nimajo blu-ray predvajalnika (kot npr. moja malenkost), je pa tu še prednaročilo za DVD, ki tudi pride na trg šele 16.11.2009.

Popravil: se razume kogledom, novembra; hvala za popravek :)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

kogledom ::

16.11.2009

jype ::

Gregor P> Bo treba kar lepo počakat, ker gre za prednaročilo

Dokler ne pride the real thing je R5 čisto OK :)

Daedalus ::

Zelo spodoben oddih od običajnih brainless nažigačin.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

OmegaBlue ::

Ni treba čist vsake teme posrat.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Gregor P ::

V glavnem, ali morda kdo ve kje in kdaj se bo dalo (v Sloveniji) proti plačilu prenesti legalno ta film na disk ker nisem ravno navdušen nad kupovanjem optičnih medijev (sploh pa ne sedaj v 21. st.)?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

element ::

We are sorry but your country is not eligible for this service.


Mi pa v jok pa na drevo. :)

Okapi ::

V glavnem, ali morda kdo ve kje in kdaj se bo dalo (v Sloveniji) proti plačilu prenesti legalno ta film na disk
To se boš pa še načakal.

O.

swamigi ::

Tale filmje pa zelo dober.
Res eden boljših SCI-FI v zadnjem času:)

Gregor P ::

Do takrat ko bo končno v prodaji, bom jaz že pozabil na ta film; vam pa čisto verjamem, da je dober:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

jype ::

Gregor P> Do takrat ko bo končno v prodaji

Preorder now!

Gregor P ::

Ne razumem, kaj ti ni jasno, ko rečem, da si ga sedaj pač ne morem ogledati? Zanima me sedaj v tem trenutku, ne potem čez mesec dni -> hočem ga kupiti (če se le da prenesti na disk) in gledati sedaj!

Se opravičujem ostalim, da se tako ponavljam, samo eni so pač malo bolj trde narave:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

jype ::

Sej si vidu R5, torej si preizkusil in veš, da je super - zdaj ga pa kupi, tako kot sem ga jaz!

S tem sicer ne bova oprana krivde, se pa oba zavedava, da so neodvisne produkcije od takih gest odvisne in brez njih ne morejo preživeti.

Še huje je! Bojim se, da v Sloveniji ogled filma sploh ne bo mogoč v nobeni kino dvorani.

Gregor P ::

Kakšen R5? Zakaj neki bi si hotel ogledati film v slabši kvaliteti, po možnosti z zanič zvokom? Zakaj bi moral kot potrošnik čakati kot kakšna pohlevna žival, da bom nekega dne lahko videl nek film v meni zadovoljivi kvaliteti?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

jype ::

Gregor P> Zakaj bi moral kot potrošnik čakati kot kakšna pohlevna žival, da bom nekega dne lahko videl nek film v meni zadovoljivi kvaliteti?

Prav imaš - lahko ga tudi sploh nikoli ne vidiš.

Gregor P ::

... in to sem tudi rekel, da je očitno velika verjetnost, da ga nikoli ne bom videl.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

swamigi ::

R5-je v tem filmu zelo kvaliteten.
Kvaliteta je zadovoljiva

zos ::

Moon je zelo soliden film za moje pojme. Kakor hitro se je zgodba zacela malo zapletat sem se sicer zbal, da je "se eden izmed teh filmov", ampak so na sreco zgodbo lepo napisali, da ne gre za nek beden psihotriler.

Malce me edino moti, da se nekako po polovici filma nic vec na zgodi, in nekako nima vec smisla gledati dalje. Bi imel film enak efekt, ce bi trajal samo 45 minut. In konec je mlacen.

Kron ::

Dober ZF film, ki ne pretirava.

Najbolj ironična se mi zdi (vedno enaka) pesem na budilki.;)
=**=C64=**=

innerspace ::

Gledal prejsnji teden in...
Zelo dober film! Dovolj dogajanja s pravim tempom, ce bi par malenkosti popravili, bi bil fantasticen, tako pa je zgolj zelo dober:)

V enem momentu se lahko zgodi, da predvidis celotno dogajanje vnaprej, in to preden se karkoli zares zgodi...
Lepo predstavljeno dogajanje, ki ponuja obilo v razmislek. Priporocam ogled!

Limit-sky ::

In kako je lahko taka tema še vedno odklenjena, nekje drugje pa nekdo samo omeni torrent in se zaklene in vsi kričijo:"Pirat, pirat..."?

Izi ::

In kako je lahko taka tema še vedno odklenjena, nekje drugje pa nekdo samo omeni torrent in se zaklene in vsi kričijo:"Pirat, pirat..."?

Mogoče zato, ker ga v Sloveniji ne bomo nikoli videli?
Film je že iz letošnjega Januarja, pred objavo sem se prepričal, da tudi v prihodnje nihče v Sloveniji nima namena kupiti pravice za predvajanje.
Tudi vsi odgovori, ki govorijo o piratstvo so bili brisani. Ostalo je samo nekaj omemb R5, ki je pač edina možnost za Slovenca, da si film ogleda, omenjeno pa je tudi, da si ga bo mogoče kmalu naročiti iz tujine in iz kje ga lahko naročiš.
Besedica "torrent" pa se pojavi samo v tvojem odgovoru in nikjer drugje :P

Gre za nizko proračunski film, ki bi ostal spregledan, če ne bi tukaj odprli teme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

jype ::

Limit-sky> In kako je lahko taka tema še vedno odklenjena, nekje drugje pa nekdo samo omeni torrent in se zaklene in vsi kričijo:"Pirat, pirat..."?

Moj original bo v ponedeljek na pošti. Zanj sem plačal. Ja, prej sem si ga ogledal mimo zakona. Transformersov si pa nisem, pa tudi kupil jih nisem.

Meni se to zdi pošteno - nikakor pa ne v skladu z zakonom. Jebiga, sem pač tat, ki v štacuni pajsne čigumije, pa jih pride plačat šele ko jih poje.

PGF ::

Hvala za to informacijo, si bom pogledal. Taki filmi so mi zelo všeč.

Limit-sky ::

Limit-sky> In kako je lahko taka tema še vedno odklenjena, nekje drugje pa nekdo samo omeni torrent in se zaklene in vsi kričijo:"Pirat, pirat..."?

Moj original bo v ponedeljek na pošti. Zanj sem plačal. Ja, prej sem si ga ogledal mimo zakona. Transformersov si pa nisem, pa tudi kupil jih nisem.

Meni se to zdi pošteno - nikakor pa ne v skladu z zakonom. Jebiga, sem pač tat, ki v štacuni pajsne čigumije, pa jih pride plačat šele ko jih poje.

Aja, pol je pa vse OK.

Valvoline ::

Film za kozlat. Mislim halo.

Valvoline ::

Kupiti film se itak ne splača,sposodiš v videoteko,ogledaš in vrneš.
@jupe...za tale drek od filma je rambo masterpiece....

Poldi112 ::

@jupe...za tale drek od filma je rambo masterpiece....

No, rambo kar se sci-fi tiče ni ravno močan pri science delu, zato pa blesti pri fiction.
Če je pa zate kakovost filma premosorazmerna s količino rdeče barve, potem je jasno zakaj tako misliš.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

AmokRun ::

Saj je dal jype link, kjer ga lahko kupiš in gledaš. Ne vem zakaj bi bila tale tema problem? Na TV imaš tudi reklame za filme (vsaj včasih so bile), ki jih še cel mesec ne bo možno videti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AmokRun ()

Looney ::

Se en izpad, pa zaklenem temo!

Moderatorka
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Tarzan ::

V napovednik stlačiti 3 minute zanimivih kadrov je "piece of cake", pa čeprav je potem celoten film vreden manj kot gnil paradižnik. Nateg v obliki 15 EUR DVD ploščka ali kino vstopnice gledalca za lep čas odvrne od kupovanja mačka v žaklju. Filmska industrija naj promovira kvaliteto in ne marketinško nabildane filmske polomije. Če je jype zato pirat, bo pa treba zapreti tudi vse dame, ki pomerjajo čevlje in obleke - to se pa ja ne dela, takoj kupit, nič kukat v škatlo, pa bo kar bo.

Film si bom definitivno ogledal, glede na kritike pa bo verjetno tudi kupljen izvod ali dva, namreč, bliža se Dedek sci-fi Mraz.

opeter ::

Meni je bil Moon zelo všeč (po "hitrosti" dogodkov me je malo spominjal na Solaris z Georgegom Clooneyjem), ravno včeraj pa sem pogledal še Pandorum. Odličen evropski "izdelek".
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oblivion (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6714946 (1429) oo7
»

Iron Sky (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10117588 (7154) oo7
»

Teleportacija-prihodnost (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16628089 (24702) energetik
»

Delujoč model hiperprostorskega pogona (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7011169 (8080) antonija
»

Prvi klonirani človek že januarja 2003?

Oddelek: Znanost in tehnologija
382343 (1751) Thomas

Več podobnih tem