» »

Iron Sky

Iron Sky

1
2
3

T-h-o-r ::

pa nekje (mislim da v UN tudi) je bila še ena scena, ki spominja na petra sellersa v dr. strangelove, ko ne more ukrotiti roke :)

pa ko finska nima oborožitve na ladji :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

oo7 ::

Men je film super že zaradi glavne igralke,ker je čist huda;).

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

dronyx ::

oo7 je izjavil:

Men je film super že zaradi glavne igralke,ker je čist huda

Ja, Renate Richter je luštna s tisto pionirsko čepico.

Se mi pa zdi, da sem v prizoru napada Naci vesoljskih ladji videl, kako ladja gori od zunaj, kar je brez kisika precej težko. Ampak to ne štejem kot velik feler, saj tudi Georgu Lucasu nekako uspe posneti zvok vesoljskih spopadov v Vojnah zvezd pa čeprav sam eter tega teoretično ne omogoča.

T-h-o-r ::

vesoljski spopadi v skladu s fiziko bi morali potekati tudi v popolni tišini
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

oo7 ::

T-h-o-r je izjavil:

vesoljski spopadi v skladu s fiziko bi morali potekati tudi v popolni tišini


No ja to že samo v filmu mora biti zvok drugače bi bilo bolj dolgočasno.Razen če bi bil nemi film.

Aston_11 ::

Edina fizika, ki sem jo kadarkoli videl, je tista v John Carter - vsaj razlagam si jo tako, ko daje vtis, da ga je presenetila manjša težnost na Marsu - kar presenetljivo niso upoštevali v Iron SKY - čeprav je že v neki SF knjigi nek predstavnik z Lune prišen na pogajanje na Zemljo v nekem kovinskem skeletonu...

Kaj uno z USB ni bilo nikomur smešno? Tip je naredil ladjo, niso pa znali enega 386 compjuterja narediti, niti jim ni prišlo na misel, da bi prestrazali radijske signale z zemlje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

WarpedGone ::

Tolk debate o tako bednem filmu...
Zbogom in hvala za vse ribe

dronyx ::

Aston_11 je izjavil:

Tip je naredil ladjo, niso pa znali enega 386 compjuterja narediti, niti jim ni prišlo na misel, da bi prestrazali radijske signale z zemlje?

V osnovi je že vprašanje, s kakšno tehnologijo so 1945 prišli na Luno in še bolj neprijetno vprašanje, kako jim je uspelo na Luni postaviti praktično na novo civilizacijo (oskrba s hrano, kisik...).

Mavrik ::

Osebno se je meni zdel film precej zabaven, reference na zgodovino in politično stanje ter diesel punk estetika precej posrečena. Film bi sicer lahko imel na začetku boljši tempo, videlo se mu je pa tudi pomanjkanje budgeta - a kino karte mi ni škoda :)
The truth is rarely pure and never simple.

tx-z ::

Hah, kera fora. K una ženska reče "Anyone who is not head of the department, should leave"...in pol se začne pizdit in dret na njih :D Isto kokr v unmu filmu Der Untergang, k hitlr pošle vn use ostale in se začne dret :D
tx-z

kow ::

No shit, Sherlock.

T-h-o-r ::

Aston_11 je izjavil:

Edina fizika, ki sem jo kadarkoli videl, je tista v John Carter - vsaj razlagam si jo tako, ko daje vtis, da ga je presenetila manjša težnost na Marsu - kar presenetljivo niso upoštevali v Iron SKY - čeprav je že v neki SF knjigi nek predstavnik z Lune prišen na pogajanje na Zemljo v nekem kovinskem skeletonu...

Kaj uno z USB ni bilo nikomur smešno? Tip je naredil ladjo, niso pa znali enega 386 compjuterja narediti, niti jim ni prišlo na misel, da bi prestrazali radijske signale z zemlje?

2001- space odyssey
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Jst ::

Ustvaril sem temo o tem filmu, ker nisem videl, da že obstaja.

Napisal sem pa približno takole:



Ste kdaj gledali kakšen tako neumen film, tako brezveze, da vam je bil dejansko dober oz. smešen. Jaz sem umiral od smeha.

Norca se delajo iz Nacijev, ki imajo od 1945 bazo na temni strani meseca, delajo se norca iz Obame (YES she CAN) oz. iz POTUSa nasplošno, delajo se norca iz tistega posnetka ko Hitler znori, delajo se norca iz UN,...

Ne vem, ali bi dal filmu 1/10 ali 9/10. Tako blesav film, tako neumen, ampak tako smešen Sci-fi. Meni je res redkokateri Ameriški film smešen (zame je UK humor), ampak tale,... ne vem kaj bi rekel.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Tero ::

Hehe. Mogoče zato ker to NI! ameriški film? Je sicer večina dialoga v angleščini. Drugač pa so večinoma ustvarjalci filma Finci. Večina angleško-govorečh igralcev pa je Avstralcev. (ravno zato je tudi fora z Finsko in Avstralijo v filmu) Film so pa snemali v Nemčiji in Avstraliji.

Iron Sky je tudi bil "crowd sourcan" z pomočjo interneta. Namreč delno je bil financiran z donacijimi iz interneta. Pravtako so na formu ljudje ustvarjalecm predlagali kaj v filmu bo in kaj nebo.
Režier je tudi veliko video blogal o tem filmu zadnjih nekaj let.
Zato je meni osebno film veliko več kot le en film, ker sem ga spremljal v nastajanju(recimo no, pogledal sem veliko texta in youtube posnetekov po ogledu filma)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tero ()

Nikec3 ::

Film ni smešen.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

JC Denton ::

Meni je bil film čist uredo, morda sem pričakoval nekaj več, se mi zdi, da so se premal delal norca iz amerikancev pa preveč iz nacijev, čeprav tudi to zažiga. Solidna 6.5/10 za idejo in komedijo in nekaj manj za sci-fi.

Jst ::

The concept and beautiful absurdity of the idea surpasses vastly the final realisation. Some moments of the film are brilliant, sublime and truly very funny, but then they are surrounded by others that just show glimpses of potential fun to be exploited buried deep in the dark side of the Moon. The cast, the narrative, the visuals, the direction and the dialogue are all an experiment on "hit and miss". In my opinion it is still a film to watch (if it does not pain your wallet to much), just be warned that you will find yourself at the end wishing it would have lived to its full promise of bizarre, demented fun.


Tole sem našel med opisi in po mojem mnenju zadane bistvo. Sam pa tega filma ne morem oceniti po lestvici 1-10, ker po eni strani si zasluži 1/10 (crap; forget-last-hour), po drugi pa nekje 6/10.


---

>Mogoče zato ker to NI! ameriški film?

Dvoumno sem se izrazil. Meni je od tisoč Ameriških komedij ponavadi smešna samo ena - sem se pa pri seriji 24 na momente smejal do solz - USA humor pač zame ni, niti Avstralski. Meni je resnično smešen UK humor (od Monty Pyton dobe do Top Gear danes), kar pa ta film ni, a sem se ene petkrat res fajn nasmejal.

No sedaj sem pa še bolj zapletel... :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Daedalus ::

Tole bi verjetno bila lahko zelo dobra nadaljevanka. Za film pa je preveč potencialne zgodbe in posledično vse skup deluje površno in nedorečeno.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Jst ::

Miniserija v dveh (ali mogoče treh delih) po dobro uro.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

tx-z ::

Men kokr je glup in smotan, mi je bil ful ušeč :D Par stvari bi mogoče lah popravl, da ne bi zgrešeno zgledu (kokr tist del recimo k ju je skor v vesolje potegnil in sta pač preživela...je blo pa useen smešn k ji je krilo dol potegnl, k je uno..nemogoče da bi se lih to zgodil :D ..in ona v tisti pozi :D) hehe. Js sm prčakvau ZF triler -holywood style, je pa ZF parodijska nvemkaj, k je useen dost dobr...Js če bi glasvau bi dau 7.5/10 :)
tx-z

oo7 ::

Kot kaže se obeta tudi drugi film Iron sky The Coming Race


In May 2013, Timo Vuorensola announced that Iron Sky will have a sequel titled Iron Sky: The Coming Race. He also mentioned that unlike the first film, this installment will be completely funded by fans via Indiegogo, with an estimated budget of US$15 million. A promo video will be shot for the 2014 Cannes Film Festival and the final draft of the script is scheduled to be published by the end of 2014. Filming is expected to begin in 2015.[32] In July 2013, Vuorensola revealed Croatia as one of the proposed shooting locations.


Iron Sky The Coming Race Logo Teaser

Tero ::

Komaj čakam :)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

oo7 ::

Prvi del je bil kar zabaven:)

oo7 ::


Drugi del filma Iron Sky z naslovom Iron Sky The Coming Race


Iron Sky The Coming Race - Teaser #1 (Official)


Samo domišiljo pa imajo čeprav malo spominja na Dead snow:)) bo definitivno za pogledat.

A tisto na koncu v trailerju pojejo Laibrach?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Izi ::

oo7 je izjavil:

A tisto na koncu v trailerju pojejo Laibrach?
Laibrach? Si mislil Laibach? :P
Vsa muzika v 1. in 2. delu je od Laibacha.

Na koncu je komad "Ende"

D-PaX ::

Komaj čakam :D
Tukaj lahko podprete ta film :D
https://www.indiegogo.com/projects/iron...
Paxy

oo7 ::

D-PaX je izjavil:

Komaj čakam :D
Tukaj lahko podprete ta film :D
https://www.indiegogo.com/projects/iron...


Če ne zberejo zadosti denarja potem filma ne bo?

rdecaluc ::

Denar dobijo v vsakem primeru "flexible funding". Bodo pač zbirali še drugje.
Est modus in rebus. ,typos

oo7 ::

Iron Sky: The Coming Race v kinih enkrat 2017 :)


Iron Sky The Coming Race - Moon



Iron Sky The Coming Race: "Obi" Character Teaser

opeter ::

Čakaj, a je to isti film?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

opeter ::

Ta je tudi hud:


Spominja malo na Klemna Slakonjo :)

Pa ta ... hehe
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

oo7 ::

Iron Sky: The Coming Race izide letos Avgusta :)



IMDB: http://www.imdb.com/title/tt3038708/?re...

Trailerji za Iron Sky 2 The coming race so že objavljeni v prejšnjih komentarjih zgoraj.








No kot kaže leta 2018 bomo dobili pa še tretji Iron Sky film z naslovom Iron Sky: The Ark >:D



IMDB: http://www.imdb.com/title/tt6142094/?re...


Iron Sky: The Ark - Promo Teaser

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

oo7 ::

Synopsis

Iron Sky: The Ark is a new instalment in the Iron Sky franchise. It tells the story of two Chinese university dropout audiophiles who set out on a quest to decode a mysterious message received from the Moon, but quickly find themselves fighting against the mother of all conspiracy theories - the Illuminati.

http://www.ironsky.net/theark/

opeter ::

Nova prikolica za drugi del:
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Izi ::

Brez Hitlerja očitno ne gre :)) Mother Fikers

Gregor P ::

Torej rekel je "Mutter Fickers" ... s tem da je ta "s" zadaj sicer v nemščini odveč8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

oo7 ::

Nov trailer

Iron Sky The Coming Race - Official Trailer


The film will premiere on January 16th, 2019 in Finland.


Star trek Iron Jurasic sky :))

BivšiUser2 ::

Izi je izjavil:

Brez Hitlerja očitno ne gre :)) Mother Fikers

Brezčasna osebnost, najbolje prikazan v "er ist wieder da".
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

oo7 ::

Za leto 2019 kar dva Iron sky filma

Iron Sky The Coming Race (2019)

A follow-up to the film Iron Sky (2012) in which Nazis plan to take over the world after lying dormant in a secret military base on the moon.








The Ark - An Iron Sky Story (2019)

A pair of audiophiles try to decode a mysterious message received from the Moon, but find themselves up against the Illuminati.

Iron Sky The Coming Race že raste na pašnikih ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

oo7 ::

Iron Sky The Coming Race že raste na pašnikih ;)

Tretji del pa enkrat kasneje letos.

pegasus ::

Ne razočara ;)

Gregor P ::

Pesmi iz tega filma si bodo zagotovo prepevali osamljeni astronavti na poti na Mars 8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

oo7 ::

Nisem še gledal. Je boljši kot prvi del ?

Vazelin ::

oo7 je izjavil:

Nisem še gledal. Je boljši kot prvi del ?

Ma ja. Meni osebno so precej smeti:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Izi ::

oo7 je izjavil:

Nisem še gledal. Je boljši kot prvi del ?

Ponavadi drugi del ne doseže prvega dela in tudi tukaj je tako. Vsaj po moje.
Kot komedija je v redu, občasno je za nasmejat, CGI je tudi v redu, ampak zgodba kot celota je pa slabša kot v prvem delu.
Videti je kot da jim je zmanjkalo idej, malo nepovezano izpade vse skupaj, pa igra tudi ni najboljša, nekaj likov ni niti malo smešnih, ...
Skratka, komur je bil prvi del všeč, mora vsekakor pogledati tudi drugi del, je pa to vse skupaj B produkcija.

oo7 ::

Sem pogledal prvi del je veliko boljši. Tole je ena huda pravljica :))

Letos naj bi prišel še tretji del.

VaeVictis ::

Kdor še ni gledal drugega dela, en nasvet, IZBRIŠI oz. NE ITI V KINO.

Edino kar boš z ogledom tega filma naredil je, da si boš uničil spomin na prvi film.

Prvi film je bil celo zabaven, drugi je totalna izguba časa!

Vazelin ::

Lol film je prišel v kolosej. Par meswcev po torentih:))

rdecaluc ::

"Uradno" je bil predstavljen prejšnji teden na Grossmanovem festivalu bizarnega filma in vina v Ljutomeru... Torej nič čudnega.
Est modus in rebus. ,typos

KAVINSKY ::

Saj bo še trojka izdelana :))

V filmu so pokazali Murgle na Marsu, tretji film pa se gre o dveh kitajskih študentih in prostozidarjih:

The Ark - An Iron Sky Story is a new instalment in the Iron Sky franchise. It tells the story of two Chinese university dropout audiophiles who set out on a quest to decode a mysterious message received from the Moon, but quickly find themselves fighting against the mother of all conspiracy theories - the Illuminati.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Filmi ki so tako slabi, da so že dobri :-) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
16929267 (11148) LeQuack
»

Ederlezi Rising

Oddelek: Sedem umetnosti
72079 (1936) Kurzweil
»

Captain America: The Winter Soldier (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
599774 (7976) BorutK-73
»

The Bourne Legacy

Oddelek: Sedem umetnosti
122446 (1827) oo7
»

Iščem Podnapis-e

Oddelek: Loža
385827 (5042) Mipe

Več podobnih tem