» »

Računalnik za eksperimentiranje =)

Računalnik za eksperimentiranje =)

Old Spice ::

Resno razmišljam da bi si kupil kakšen sistemček da gor namestim kako Linux distribucijo. Mogoče bi ga dal kar v omrežje kot nekakšen medijski "strežnik" da lahko tako vsi dostopamo do njega (kako to naredit še ne vem ravno zato tudi razmišljam o nakupu še enega švoh sistema). Računalnik bi bil pač namenjen testiranju in učenju,...

Zdaj želja je da je popolnoma pasivno hlajen ker bi rad čez noč prenašal torrente in podobno. Razmišljal sem o čem takem:

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/m...

Ne vem pa kak napajalnik bi tu prišel v poštev (kak je to zunanji 12 V DC konektor z 60 W zunanjim napajalnikom). Tu bi rabil potem samo še tak napajalnik, ram in disk (ohišja, pekača zaenkrat ne bi kupoval).

Vprašanje imam še glede monitorja. Zanima me če ima moj trenutni LCD vhod za DVI in VGA ali lahko preko DVI-ja priklopim stacionarca in preko VGA tale Atom sistem in potem samo prestavljam med vhodi?

bluefish ::

O preostanku bo kdo drug povedal kaj več.

Vprašanje imam še glede monitorja. Zanima me če ima moj trenutni LCD vhod za DVI in VGA ali lahko preko DVI-ja priklopim stacionarca in preko VGA tale Atom sistem in potem samo prestavljam med vhodi?
Da, pri veliki večini monitorjev se to da narediti - ponekod z daljšim držanjem tipke za vklop, drugje je na voljo namenski gumb ali pa brskanje po meniju.

boogie_xlr ::

Preprosto se preklaplja med "Analog" in "Digital".

bf4ed ::

Napajalnik je takšen kot za prenosnike. Samo 12V težko najdeš, večinoma so več voltov. Moreš pazit da je 12V in pravilna polariteta konektorja (kje je plus in kje minus).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava VGA na HDTV preko HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5220009 (9522) kozorog
»

1 monitor, xbox in pc!

Oddelek: Pomoč in nasveti
5916 (829) SaggyD
»

Kje kupit splitter DVI al pa analogni?

Oddelek: Strojna oprema
61108 (961) Climber
»

best buy LCD TV sprejemnik

Oddelek: Kaj kupiti
253067 (2373) Zako
»

LCD - analogni ali digitalni priključek

Oddelek: Strojna oprema
151655 (1333) opeter

Več podobnih tem