» »

Shakire piratiziranje ne moti

1 2
3
4

opeter ::

Jep, večina folka je zadovoljna s slabšo kvaliteta. Dober primer tega je kvaliteta TV programa, npr. oddaja Kmetija na POP TV.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

ABX ::

A zdaj me boš primerjal z gledalci POP TV, ker mi je Google translate dovolj dober za moje potrebe?

Poglej kdo komentira uno temo in pridi nazaj.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Okapi ::

ABX, ti pač ne štekaš, da za marsikoga to ne zadostuje. In se s tem, da je zastonj ne moremo čisto nič tolažiti, ker zaradi tega nimamo boljše zadeve, za katero bi rade volje nekaj odšteli. To je kolateralna škoda za družbo, ki jo delajo pirati, in če tega nekateri ne morete zapopasti, ni škoda zato nič manjša.

O.

noraguta ::

če izdaja šakira musko v samo založbi je njeno mnenje objektivno sicer pa ni, saj je bila za svoje delo itaq že plačana.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

ABX ::

ABX, ti pač ne štekaš, da za marsikoga to ne zadostuje. In se s tem, da je zastonj ne moremo čisto nič tolažiti, ker zaradi tega nimamo boljše zadeve, za katero bi rade volje nekaj odšteli. To je kolateralna škoda za družbo, ki jo delajo pirati, in če tega nekateri ne morete zapopasti, ni škoda zato nič manjša.

O.


Verjamem da ima nekdo posebne zahteve, ampak roko na srce, google translate je dovolj dober za večino. Pa še z časom bo postal vedno boljši z naprednim AI.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Gavran ::

Na majhnem tržišču marsikateri sicer koristen projekt ni tržno uspešen. Če je vmes še piratstvo, je takšnih "tržno neuspešnih" projektov še toliko več.


Khmmmmm... daj v tem kontekstu še oceno reklamnega učinka piratstva, recimo splošno uporabljano besedo "fotošopanje"... Tržna uspešnost je tudi reklama in marketing, v zelo pomembnem znesku... le zakaj Paintshop Pro ni tako uspešen? Ker je slabši ali ker je nemogoče reči "ta fotka je pa paintšopprojana"??? Ali pa "ta fotka je pa pogimpana?"
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

Gavran ::

Mislim, da na Amozonu
Seveda da na Amazonu, v angleščini. Povej katero knjižno uspešnico v slovenščini (napisano ali prevedeno v zadnjih 10 letih), lahko kupiš v e-obliki. In če meni ne verjamete, da so vzrok za to predvsem pirati, lahko mirno vprašate odgovorne na katerikoli založbi.

O.


A na angleško govorečem področju pa ni piratstva???

Založbe pa le iščejo izgovore brez realne osnove...
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

Okapi ::

A na angleško govorečem področju pa ni piratstva???
Pa daj preberi si dosedanje poste. Če prodaš 50.000 e-knjig, boš lažje preživel piratiziranje, kot če jih prodaš 500. Pirati lahko na majhnem ali nišnem trgu pomenijo razliko med zaslužkom in izgubo.

O.

Dragi ::

Če jih prodaš 500 potem ni glih treba krivit pirate za svoj neuspeh, ker je tud tisti z 50.000 kjigami piratiziran pa je še vseeno prodal 100x več knjig napram prvemu.

Okapi ::

google translate je dovolj dober za večino.
:)) Zato pa gre vse v q., ker se ljudje zadovoljijo z neko mediokriteto.

O.

Dragi ::

A je kaki bolš translator od google translate-a?

Če je, do link here, ker če bi bil, bi ga zihr google že kupu.

Ne mi o tem kok je "povprečen".

PaX_MaN ::

A je kaki bolš translator od google translate-a?

Presis

Pyr0Beast ::

A pa res ne štekaš, da so vzrok za to prav pirati????
BMK kaj je vzrok. Meni je bili takrat pomembno le to, da zadeva dela in se nisem hotel ukvarjati s trapastimi disketami, ki niso delovale. In tako imam mrtev, dodobra preplačan SW, ki ga ne morem uporabljati in ker je do sedaj podpora že verjetno crknila, pa se lahko le je*es.

Pravzaprav se takrat piratstva sploh ni toliko 'oglaševalo'. Ta disketni 'ključ' je bil namenjen verjetno izključno za blokiranje namestitve na več računalnikov, pa čeprav je bila to 'home' različica.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ABX ::

A je kaki bolš translator od google translate-a?

Presis


Kako bi lahko preveril da je presis boljši? (Resno mislim)

Ampak tudi če je, mi ne ustreza, ker ne podpira Španščine in Italijanščino ki redno koristim.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Okapi ::

Če bi uporabljal kakšen dober slovar, bi morda vedel, da se španščina in italijanščina piše z malo:P

Presis pa lahko mirno preizkusiš na njegovi spletni strani.

Pravzaprav se takrat piratstva sploh ni toliko 'oglaševalo'.
Spomin te je očitno povsem zapustil. Piratstvo je bilo na začetku povsem prosto, z oglasi v Mojem mikru vred, in firmicami, ki so prodajale piratske kopije v trgovinah in jih nameščale na računalnike. V začetku 90. let je bil pri nas zaradi piratov trg programov mrtev, tisti redki, ki so se nekaj trudili, pa so poskušali vse, da bi otežili piratom posel in posledica so bile razne naluknjane namestitvene diskete, dongli in podobne zadeve. Kar se je sicer res izkazalo za dvorezen meč, ker je odvračalo tudi kupce, a druge možnosti praktično ni bilo.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Timmah ::

Piratiziranje kvečemu pomaga glasbenikom. Bi bil Fredi Miler tako popularen kot je, če nebi bilo interneta in piratiziranja ? Začelo se je kot šala in kmalu so ljudje začeli kupovati njegove CDje prijateljem, družini,..., kot smešno darilo.
Spominjam se Bruce Dickinsona leta 2003 ko so Iron Maiden imeli koncert v Veliki Gorici k je reku: "I don't mind if you video this concert, I don't mind if you downloaded the CD but please do buy the CD coz it's fucking great"
Ljudje, ki hodijo na koncerte bodo tudi kupili CD, DVD. Nekateri bodo kupili CD ker jim je všeč drugi pač ne. Bodo downloadali ga in poslušali 3x in jim bo album ležal na disku dokler disk ne crkne.
Dejstvo je, da smo kopirali albume že od nekdaj. Spomnim se v petem razredu, ko sem na nekem sejmu kupil kopirano kaseto (zgleda da si v tistih časih lahko kopiral kasete in jih legalno prodajal) Queen-ov Greates Hits I. Danes imam 30 originalnih CDjev njihovih albumov, intervjujev, solo albumov, 4 videokasete albumov, 13 LP plošč albumov, nekajpar DVDjev, zastavo Queen, barski stol Queen, par koledarjev, majice, magnetke za na hladilnik, podstavke za kozarce, zobno ščetko, ..., in 3 posnete kasete.
Od skupin, ki so mi res všeč kupim CD ali DVD in grem na koncert, tisto kar mi je všeč samo 2-3 komade ne kupim. Kupijo pa tisti, ki so mahnjeni na tisto skupino, kot sem jaz na Queene, AC/DC, Judas Priest, Maidne, ...
Sprijaznite se da tisti, ki proda 500 knjig in ne 5000 je napisal za en drek knjigo in bi moral premisliti kaj piše, oziroma kaj mu je ciljno občinstvo. E-knjige so mi nekako kot silikonske prsi, je lepo da so, da vsaj so, ampak je veliko boljši občutek če imaš prave v rokah.
donde esta francesca

Okapi ::

Če jih prodaš 500 potem ni glih treba krivit pirate za svoj neuspeh,
Še eden, ki ne razume delovanja malih in nišnih trgov. Ne prodajajo se vse dobre stvari v velikih nakladah.

O.

Reycis ::

Dejte ze nehat krivit pirate za vse zlo na temu svetu. Tudi jaz se lahko spustim na ta nivo in zacnem trdit, da so avtorji krivi vsega. V prvi vrsti s0 krivi za obstoj piratov, ker sploh ustvarjajo avtorski material. Naj nehajo pa bo mir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Reycis ()

PaX_MaN ::

"fotošopanje","paintšopprojana", "pogimpana"

Ker se lakše diše, erm, bolje sliši.

ABX ::

Če bi uporabljal kakšen dober slovar, bi morda vedel, da se španščina in italijanščina piše z malo:P
O.


Hvala si bom poskusil zapomnit, a kaj ki te zadeve me ne zanimajo preveč. :/

Tudi jaz kot mnogi drugi si ne morem privoščit vse kar mi srce poželi, zato v tem primeru sem se odločil za Google translate, ker za malo boljši program nisem pripravljen plačat. Ta denar ga bom raje zapravil kje drugje.

Če pa sem zaradi tega manj vreden, jebiga, se ne bom sekiral.

Če danes za "tvoj" neuspeh je kriv Google in ljudje ki "good enough" je dovolj dobro, včeraj pa pirati, so be it, samo da nisi ti kriv pa bo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Dragi ::

A je kaki bolš translator od google translate-a?

Presis



Vpiši faggot in pritisni "angleščina->slovenščina"

Indeed...

PaX_MaN ::

Vpiši faggot in pritisni "angleščina->slovenščina"
Indeed...

In zakaj naj bi bilo to slabo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

ABX ::

Vpiši faggot in pritisni "angleščina->slovenščina"
Indeed...

In zakaj naj bi bilo to slabo?


No naslednič ko greš v UK, naroči en Faggot. :)

Hi, I'd like a faggot. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Okapi ::

ABX misli, da je ful pameten, ker pozna eno ameriško slengovsko besedo, na žalost je pa veliko premalo razgledan, da bi vedel, kaj jedo v UK.

Paul Davies, chef/partner at Fairyhill, near the village of Reynoldston, Gower, has designed the specially focussed menu to highlight their use of ingredients which they have long sourced from within a 10-mile radius of the hotel.
Some of the mouth-watering "10-mile" dishes include:
Salt marsh lamb accompanied by a savoury lamb faggot with wild garlic and potatoes;


Beavis & Butthead & ABX: hehehehe, he said faggot, hehehehehe.

O.

ABX ::

Mogoče se ti bo zdelo čudno, ampak sem dejansko prebral link ki je podal PaX_MaN.

Pač mesne kroglice. Čufti po domače. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Okapi ::

Ja, sorry, Dragi je tisti, ki ni razgledan (primerjava z B&B pa ostane:-).

O.

roli ::

Ko smo že pri presisu. Zadeva je od google translate na precej višji ravni. Tudi za zgoraj omenjeni faggot ponudit tiste khm.. alternativne izraze. Ampak tudi pri osnovnih stavkih ne popuši kot google.
Torej google:
I had a car -> Sem imel avto (ni ravno najbolje)

Presis:
I had a car -> Imel sem avto

Torej ja to je en primer in ponekod bo google boljši, drugje spet presis. Samo po mojem mnenju je presis malo boljši saj velikokrat upošteva tudi pravilni vrstni red.
http://www.r00li.com

Gregor P ::

Presisova glavna "pomanjkljivost" je, da imajo naročnino ter ga lahko uporabljaš na spletu samo, ko si "online". Skratka si ti odvisen od njihove storitve. V takšnem primeru imam potem rajši brezplačni Googlov prevajalnik.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

mtosev ::

Presis ima beden limit.da rabis med prevodi cakat 30s pa se omejeno stevilo besed prevede.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Pyr0Beast ::

Hi, I'd like a faggot. :)
Faggots so lahko tudi cigareti.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pyr0Beast ::

Presisova glavna "pomanjkljivost" je, da imajo naročnino ter ga lahko uporabljaš na spletu samo, ko si "online". Skratka si ti odvisen od njihove storitve. V takšnem primeru imam potem rajši brezplačni Googlov prevajalnik.
A gugl dela pa brez neta ? :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Okapi ::

Presisova glavna "pomanjkljivost" je, da imajo naročnino
Make no mistake, to je v prvi vrsti zaradi piratov.

O.

Irbis ::

Tisto 30-sekundo čakanje so ukinili pred kakšnim letom. Drugače pa običajno v drugi polovici meseca dajo na stran povezavo na časovno omejeno polno verzijo, ki se jo da namestiti lokalno (in potem deluje do konca meseca).

> Dejte ze nehat krivit pirate za vse zlo na temu svetu. Tudi jaz se lahko spustim na ta nivo in zacnem trdit, da so avtorji krivi vsega. V prvi vrsti s0 krivi za obstoj piratov, ker sploh ustvarjajo avtorski material. Naj nehajo pa bo mir.

Pri Amebisu so se zadnje čase namesto v izdelke za trg precej usmerili na raziskovalne projekte, npr. http://www.slovenscina.eu
Tukaj so rezultati na koncu tako bolj ali manj javno dostopni, tako da ni težav s piratiziranjem.
Res pa rezultati takih projektov običajno niso nekaj neposredno uporabnega, ampak je rezultat bolj množica poročil.

Gavran ::

A na angleško govorečem področju pa ni piratstva???
Pa daj preberi si dosedanje poste. Če prodaš 50.000 e-knjig, boš lažje preživel piratiziranje, kot če jih prodaš 500. Pirati lahko na majhnem ali nišnem trgu pomenijo razliko med zaslužkom in izgubo.

O.


Sem prebral, brez skrbi. Če na angleško govorečem področju nekdo proda 50000 izvodov je še večji luzer kot tisti s 500 v Sloveniji. In za slabo prodajo je lahko milijon vzrokov, od zanič izdelka do previsoke cene in nepoznavanja (slabe ali nikakršne promocije), nedostopnosti ("imajo v trgovini 50 km stran...")

Če vedno čakam odgovor na vprašanje o reklamnem/promocijskem vplivu piratstva na prodajo.
In še vedno me zanima, koliko downloadanih stvari se res pregleda.
In nikjer ni odgovora, koliko downloadanih stvari bi se RES kupilo brez piratstva.
Ko pišem "downloadanih" mislim piratiziranih.
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

Gregor P ::

Presisova glavna "pomanjkljivost" je, da imajo naročnino ter ga lahko uporabljaš na spletu samo, ko si "online". Skratka si ti odvisen od njihove storitve. V takšnem primeru imam potem rajši brezplačni Googlov prevajalnik.
A gugl dela pa brez neta ? :D

... sicer si nisem mislil, da bom komu moral razlagati, ampak ne, ne dela in ravno zato jim to odpustim ker je brezplačen:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Okapi ::

Če na angleško govorečem področju nekdo proda 50000 izvodov je še večji luzer kot tisti s 500 v Sloveniji.
Zakaj? Očitno pojma nimaš, kakšne so povprečne naklade v ZDA, in če prodaš 50.000 izvodov, je to lep denar, od katerega sicer ne boš obogatel, boš pa lahko živel. V Sloveniji s 500 izvodi ne moreš živeti.

O.

pss-m ::

sidharta je lep primer "uspešnega" benda. ko je izšel prvi album so PRODALI 20.000 kopij (lahko samo ugibamo koliko kopij je downlodanih). za slovenske razmere je taka naklada noro dobra. človek bi si mislil, da so "bogati" ampak je glavni pevec sidharte po teh 20.000 cd-jev še vedno pomival posodo v pizzeriji. tuki se je za vprašat, zakaj? ali je to zato ker so x-krat kopiral cd z neta? ne.. baje je imel zanič pogodbo in je vse dobila založba (pri večih založbah so jih zavrnili zato so to sprejeli). ampak sidharti takrat to ni bilo pomembno, delali so to kar so si želeli. celi sloveniji so predvajali glasbo, ki so jo sami ustvarili in bili nanjo ponosni. kasneje so napolnili bežigrajski stadion in imeli več oboževalcev kot katerikoli drug slovenski glasbenik. bi vse to uspeli, če jih ne bi sprejela ta založba, ki jim je vzela vse avtorske pravice? verjetno ne, ker s pomočjo založbe so se predstavili javnosti. tukaj je založba podobno kot "pirati" vzela avtorjem pravice in jim pomagala do uspeha.
kar se fileshare tiče mislim da je glasbenikom učinkovita zastonj propaganda. saj založbe plačujejo da se spoti vrtijo po mtv ipd. preko fileshare dosežejo širšo množico.
pri filmih in serijah izkoriščajo fileshare v svojo korist tako da v filmih oglašujejo (kolikokrat smo videli glavnega igralca, ki sedi za macbookom ali pa vozi toyoto. v tem primeru apple in toyota financirata film in upata, da bo čimveč ljudi videlo posnetek (več piratstva = večji učinek oglaševanja).

včasih ni bilo intelektualne lastnine, ampak so še vedno obstajali slikarji, glasbeniki, pisatelji,.. ki so počeli stvari ker so uživali v tem. in več ljudi, ko je videlo-skopiralo njihovo delo bolj so bili srečni. pač stvari niso delali zato, da bi bili bogati oziroma do konca življenja priskrbljeni ker so enkrat kot najstniki izdali CD.

dejstvo je da imajo obe strani po svoje prav.
- treba je spoštovati avtorje ter njihove pravice
- ker smo v demokraciji je treba spoštovati željo večine (pirati)
-pirati morajo spoznati, da s tem ko dowlodajo od avtorjev, ki tega ne pustijo jih le podpirajo. enkrat, ko ne bo noben dowloadu njihova dela bodo spoznal kaj pomeni imeti široko skupino "uporabnikov". najlažji način do svobodnega fileshare je ta da avtorji sami ponudijo svoje izdelke ne, da jih "prisilimo" v to.
- avtorji morajo spoznati, da če hočejo, spoštovanje njihovih avtorskih pravic tega ne bodo dosegli z grožnjami. spoštovanje ni enako strahu. represija ni nikoli prinesla nič dobrega in s tem ko trmasto silijo v totalni nadzor nad spletom in vedno bolj omejujejo uporabo svojih del ustvarjajo svet, ki katerga si nihče ne želi. treba je pomisliti tudi da generacije za nami, kaj si bodo mislili o vsem tem, kakšno "zapuščino" jim bomo pustili?
- nujno je potrebna drugačna miselnost. kot je Einstein rekel "We can't solve problems by using the same kind of thinking we used when we created them."

nobena stvar ni črno/bela s tem, ko so obe strani trmaste se ustvarja le vedno bolj negativno ozračje v katerem se "rojevajo" bolane ideje. potreben je kompromis - dogovor. dejstvo je, da je fileshare prisoten in verjetno vedno bo, če ga bodo uspeli ukiniti bodo dosegli le to, da se bo ponovno začelo pravo piratstvo izmenjava po potekala preko kopiranih cdjev. ko smo pri cd-jih, se še spomnete dodanega davka na piratsvo, zakaj ga plačujemo? kam gre ta denar in kdo ga deli naprej avtorjem ter po kakšnem ključu?

Okapi ::

- avtorji morajo spoznati, da če hočejo, spoštovanje njihovih avtorskih pravic tega ne bodo dosegli z grožnjami.
Zamenjaj v tem stavku avtorje s kmeti, in avtorske pravice s krompirjem na njivi, in se vprašaj, a se se ti še vedno zdi, da si ful pametno povedal?

O.

vorantz ::

- avtorji morajo spoznati, da če hočejo, spoštovanje njihovih avtorskih pravic tega ne bodo dosegli z grožnjami.
Zamenjaj v tem stavku avtorje s kmeti, in avtorske pravice s krompirjem na njivi, in se vprašaj, a se se ti še vedno zdi, da si ful pametno povedal?

O.


- kmeti morajo spoznati, da če hočejo, spoštovanje njihovih krompirjev na njivi tega ne bodo dosegli z grožnjami.

Se pravi morajo z vilami napadati mimoidoče, da kupijo njihov krompir ne glede na kvaliteto?

Okapi ::

Ne, pred njivo morajo dati tablo in gor napisati - Prosim, postrezite si. Če vam bo krompir teknil, pa prosim nakažite kakšen cent na naš tekoči račun. Hvala!

O.

Pyr0Beast ::

Rajt. Pod pogojem, da jim krompirja nikoli ne zmanjka in jim mimoidoči ne potacajo vse zelenjave.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Okapi ::

Pod pogojem, da jim krompirja nikoli ne zmanjka
Saj raste sam od sebe, ne?

O.

Pyr0Beast ::

Saj raste sam od sebe, ne?
Raste. Vendar ne pod snegom in ne tako, da stalno nadoknadi porabo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Okapi ::

In kako je to drugače od intelektualnega/avtorskega dela?

O.

thramos ::

Morda v tem, da po "kraji" celotne njive krompirja, le ta ostane nedotaknjena?

jype ::

thramos> Morda v tem, da po "kraji" celotne njive krompirja, le ta ostane nedotaknjena?

Nedotaknjena? Hočeš reči - avtor še vedno pomiva posodo v pizzeriji? Ja!

opeter ::

Presisova glavna "pomanjkljivost" je, da imajo naročnino ter ga lahko uporabljaš na spletu samo, ko si "online". Skratka si ti odvisen od njihove storitve. V takšnem primeru imam potem rajši brezplačni Googlov prevajalnik.


In zakaj mislite, da imajo naročnino? Ker plačaš storitev. Saj se jim drugače ne bi izplačalo zadevo razvijati, ker od tega ne bi imeli nič. Ravno zaradi tega zadeva ni dana pod GPL.

Poglejte, kako nekateri šimfajo odprtokodni Linux in programe (npr. OpenOffice). Me še sploh čudi, da imajo razvijalci sploh voljo, da nadaljujejo razvoj.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

pss-m ::

thramos>
Nedotaknjena? Hočeš reči - avtor še vedno pomiva posodo v pizzeriji? Ja!

tale s pizzerijo je kritika na založbe ne na "pirate".
lahko pa prebereš kaj si avtorji mislijo o tem (Courtney Love)
http://www.stormymondays.com/biblioteca...

courtney vidi založbe kot prave pirate.

techfreak :) ::

opeter: In zakaj ne bi mogli narediti programa za računalnik?

opeter ::

opeter: In zakaj ne bi mogli narediti programa za računalnik?


Kaj pa vem. Njih je treba vprašat, a ne?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Po nizozemski blokadi Pirate Baya promet prek torrentov celo narasel (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
5824997 (20851) cegu
»

Shakire piratiziranje ne moti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
1568813 (6269) pss-m
»

DRM in še kaj

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
113488 (2921) christooss
»

V Nemčiji 3500 novih ovadb

Oddelek: Novice / Zasebnost
403772 (2372) poweroff
»

What the f--- do you think you're doing? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
645649 (4092) msmiha

Več podobnih tem