» »

prenosnik ne najde wireless točke

prenosnik ne najde wireless točke

drzni86 ::

Zdravo!

Kupil sem brezžični router LINKSYS WRT54GL prek katerega bi rad ustvaril brezžično mrežo (brez internetne povezave). V nastavitvah routerja poimenujem točko, ji nastavim zaščito (wep), ključ...

Problem nastane ko se hočem s prenosnikom povezat na točko... ta jo ne zazna... Kaj sem zajebal?

Na PC-ju kjer je router priklopljen mi takoj brez problema zazna brezžični tiskalnik, prenosnik pa nikakor ne najde točke! Kje bi biu problem?

Lp

blackbfm ::

Probaj še brez zaščite da vidiš če deluje. Drugače pa se wepa izogibaj, priporočljivo je imet vsaj WPA (+AES) zaščito. Če se ti da pa še malo komplicirat pa si naloži TOMATO firmware http://www.polarcloud.com/tomato je dosti boljši od uradnega firmwera.

drzni86 ::

Sem probal tudi brez zaščite ampak je isti rezultat... Točke ni nikjer!

Sumim da imam nekaj na prenosniku narobe nastavljeno. Kaj bi lohk blo? Čeprav pri kolegici mi je takoj zaznalo njeno wireless točko... :8)

Firmware bom pa porihtal potem ko mi rata zrihtat mrežo!

Lp

amigo_no1 ::

Router naj bo priklopljen v LAN vtičnico (da bo delal samo kot AP - dostopna točka).

Broadcast SSID imaš obkljukan (da oddaja ime APja; linksys po defaultu ) ?
Si nastavljal kako mac filtriranje ?

Za kateri prenosnik gre ? Uporabljaš windows orodje za wifi (wireless config) ali od proizvajalca wifi mrežne kartice ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

drzni86 ::

router je zdaj priklopljen v LAN vtičnico... Interneta itak ni tko da tisti priklop je prazen... Zdravn so pa še trije prosti lan priklopi.

Broadcast SSID je omogočen, mac filtriranja nisem nastavljal. Drugač gre za prenosnik LENOVO n500, na njem laufa vista in tud orodje uporabljam od winsow.

Pyr0Beast ::

Na druge točke se poveže ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Scorpia ::

Na PC-ju kjer je router priklopljen mi takoj brez problema zazna brezžični tiskalnik... Ali je računalnik prek lana priklopljen na pc ali prek wirelessa?
Čeprav imaš vse napisan da je ok, ampak vseeno imaš na routerju naštiman nekaj v smislu ''radio on'' ali pa ''enable radio''.
////

drzni86 ::

ja na druge točke se poveže brez problema!

Takole mam: PC povez s kablom na router in potem prek wirelessa tiskalnik in prenosnik. Tiskalnik dela, prenosnik ne zazna točke.

ja scorpia a ni to "radio on" enako kot broadcast SSID?

Mi pa v osnovnih nastavitvah brezžičnega omrežja na routerju piše "STATUS: ses inactive"! Kaj to pomeni?

amigo_no1 ::

In kaj se zgodi če (v Visti, nekje pod manage wifi networks) ročno vpišeš SSID, se poveže ?

drzni86 ::

če ročno ustvarim točko mi sploh ne da opcije connect! Kaj pa če izklopim opcijo SecureEasySetup? Bi moglo vseen delat?

amigo_no1 ::

Klikni na Start meni- > iskanje "Network and Sharing Center" -> Manage Wireless Networks -> Add -> Manually create a network profile...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WiFi problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
537539 (952) Han
»

Prosim za pomoč kako povezati modem/router/3 računalnike

Oddelek: Omrežja in internet
3013259 (2605) verto
»

Domače omrežje - linija in wireless

Oddelek: Omrežja in internet
354309 (3788) amigo_no1
»

signal je dober, internet pa ne dela

Oddelek: Omrežja in internet
221346 (956) imagodei
»

Wifi in prijavljanje v winXP

Oddelek: Omrežja in internet
232005 (1677) bluefish

Več podobnih tem