» »

signal je dober, internet pa ne dela

signal je dober, internet pa ne dela

vir ::

Brezžični router sem od doma kjer mi je normalno delal odnesel v najemniško stanovanje kjer so ga najemodajalci vštekali v njihov router. Kako so povezali in to nevem ker ne grem v njihovo stanovanje. Signal za internet je sicer odličen (5 črtic) in narisana je ključavnica. Pokaže mi da je prenosnik povezan. Ko pa odprem internetno stran mi v spletni strani napiše da:
1. nisem prav napisal linka,
2. imam napačen DNS...,
ali pa
3. pozabil kaj je pisalo v tej točki

Na routerje se sicer ne spoznam najbolje. Doma je bil router z geslom. Gesla mi v najemniškem ni bilo treba vpisat kar verjetno pomeni da je geslo ostalo enako.
V čem bi bil lahko problem?
  • spremenil: vir ()

geniuus ::

kabel iz njihovega routerja mora biti vklopljen na tvojem v LAN in NE WAN port
drugače se pa poveži na spletno stran od routerja in boš videl kakšno je stanje

vir ::

če prav razumem je WAN vhod, LANi pa so izhodi ki gredo na posamezne PCje. To pomeni da je v njihovem routarju kabel na LAN, druga stran kabla pa gre v WAN mojega brezžičnega routerja.

fosil ::

Pa DHCP moraš met izklopljen.
Tako je!

vir ::

kje se to vklopi v xp?

jest10 ::

Nikjer. Ker se v routerju

vir ::

zakaj mi je pa ta isti router normalno delal ko sem ga imel doma priklopljenga? je treba ta DHCP nastavljat za vsak priklop posebej?

jest10 ::

Ker pred njim ni bilo še enega routerja

vir ::

Doma je bil priklopljen navaden siolov ISKRATEL router, za njim pa še ta brezžični ASUS.
V najemniškem pa nevem kako so priklopili ker me ni bilo zraven. Misliš da so svojega dali stran in priklopili samo mojega ASUSa in bi zato moral nastavit tisti DHCP?

Pesimist ::

Kaj ko bi nehal sprasevat nas kak mislismo da so ga priklopli in stopo do njih pa pocinglal?

Duhec ::

@vir, kaj ko bi naredil tako, kot je predlagal @geniuus v prvem stavku...

imagodei ::

Kaj pa dobiš, če povežeš dva routerja z LAN vtičnicami?
- Hoc est qui sumus -

Pesimist ::

imagodei je izjavil:

Kaj pa dobiš, če povežeš dva routerja z LAN vtičnicami?


LAN?

Pesimist ::

kaj dobi ce ga sosedu v rit ftaknes?
.......
veselega soseda.

imagodei ::

> "LAN?"

Aha? In to dvoje samo povežeš, pa kar dela?
- Hoc est qui sumus -

Senitel ::

Ne nujno. Na dodatnem routerju moraš izklopit DHCP, pa tudi routerjev IP mora bit drugačen od primarnega.

imagodei ::

Seveda.

Provokativno sprašujem ravno zato, ker je bilo rečeno, naj OP enostavno poveže dva routerja z LAN vtičnicami in menda bo kar delalo.

Poleg tega se morata SSID od obeh Wi-Fi omrežij razlikovat.
- Hoc est qui sumus -

Senitel ::

SSID-ja sta lahko ista (sicer odvisno od tega kaj hočeš naredit in v tem primeru zelo verjetno nebi hotel istih SSID-jev, in verjetno niti niso isti).

Problem je, ker so OP-u priklopil kabel v WAN port, sicer bi itak vse skup crknilo, njegov router pa še vedno veselo hoče PPPoE naredit čez osnovni router. Ampak "WAN vhod, LANi pa so izhodi" tipu uporabnikov se je težko prijavit na router in prestavit WAN port iz "PPPoE" na "automatic". >:D

imagodei ::

Dvomim, da bi v taki konfiguraciji, kjer bi nastavil samo ustrezen IP in izklopil DHCP na drugem routerju, SSID-ja bi pa ostala ista, wajrles kar delal... Take "perverzne" ;) nastavitve se še nisem loteval, ampak menim, da bi se routerja kar malo skregala, kdo bo nudil wireless. Drugo je, če imaš en router v klasičnem Wireles Router načinu, drug je pa AP...

Drugače bi pa moral vsaj kanal zamenjat na enem izmed routerjev... Tkole čez palec rečeno.

Ne vem, ni mi všeč nekaj.
- Hoc est qui sumus -

Senitel ::

V tem primeru, ko je OP pač samo prestavil svoj router od doma v najeto stanovanje sta SSID-ja različna (90%).

Routerja se nič ne skregata, client izbere na kater AP se bo povezal (katerega pač bolje sliši). Izbrat drug kanal na routerju je priporočljivo (da ti en AP ne smeti po območju drugega. Pač WiFi roaming...

imagodei ::

No, ampak point tle je: če smo že pri nastavljanju routerja, lahko OP nastavi WAN svojega routerja na statični IP v dovoljenem rangeu primarnega omrežja, pa basta.

Povezava ostane tako kot je, LAN primarnega routerja na WAN njegovega. Edino, kar mora preveriti je, da ima svoj IP range za njegov LAN drugačen. Sicer v 95% ne bi bilo problema, tudi če bi bila ista rangea, ampak vseeno. Better safe than sorry.

Če nastavi tako, je še dodatno zaščiten pred morebitnim vohljanjem s strani landlorda...
- Hoc est qui sumus -

Zvezdica27 ::

O MADONA....

napisal cel kup navodil pa jih je zbrisalo...

v glavnem, na hitro:
- ne rabiš dveh Wlan, izklopi drugega
- dhcp samo na prvem
- ugasni firewall in pppoe na drugem
- prav poveži wan/lan, so že napisali
- verjetno imata oba isti IP, preveri subnet, preveri še na rčunalih, subnet isti, IP različen. Kot napisano, drugi naj bo za eno št. večji od prvega.
-poglej če je kdo nastavljal firewall ali QoS na prvem ali promet zaklenil na MAC naslove ali kaj podobnega

brez dostopa do obeh, username, pass ne bo šlo,
zz

imagodei ::

V kolikor bi OP povezoval WAN svojega routerja na LAN landlordovega, je navodilo o izklopu DHCP na njegovem routerju kontraproduktivno.

Dobiš dva ločena omrežja. DHCP ne gre preko routerja in če OP noče štimat statičnega IP-ja na svojem PC-ju, bo DHCP na svojem lokalnem omrežju kar rabil.

Ravno tako je izklop WLAN malo vprašljiv nasvet... Če OP ne želi vleči drata od routerja do prenosnika, pač potrebuje svoj WLAN. Zakaj bi ga torej izklapljal?
- Hoc est qui sumus -


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako vzpostaviti omrežje z več ruterji in enim modemom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8726996 (7862) fpopla87
»

Prosim za pomoč kako povezati modem/router/3 računalnike

Oddelek: Omrežja in internet
3013488 (2834) verto
»

Povezava Router- Modem

Oddelek: Omrežja in internet
61703 (1494) gt20
»

Novi ruter ne dela?

Oddelek: Omrežja in internet
141310 (951) Daniel
»

Domače omrežje preko dveh routerjev

Oddelek: Omrežja in internet
152977 (2544) Invictus

Več podobnih tem