» »

Katera zival je to?

Katera zival je to?

bajsibajsi ::

Zanima me, katera zival je na slikah (spodaj). Velika je cca. 3 milimetre, rdece barve z malimi nozicami. Na oben koncih ima crno. Pomika se v tisti smeri, kjer je malo vec crnine. Premika se dokaj "hitro" za tako majhen insekt. Ne recimo tako hitro kot kaksen pajek, vendar ce bi jo dal na sredino lista A4 format, bi ga lahko v cca. 10-15 sekundah zapustila. Sprva sem menil, da je neke vrste crv, vendar se premika prehitro in brez zvijanja in kot sem ze omenil, mislim da ima male nozice.

slika 1
slika 2
slika 3



  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Okapi ::

Kolikor lahko vidim, je to verjetno ličinka neke žuželke, verjetno kakšnega majhnega hroščka, kaj več je pa iz teh fotk nemogoče reči.

O.

bajsibajsi ::

S klikom na povezavo (Slika1,2,3) se odpre nova stran in nato, ce se 1x kliknes na sliko postane velika 3264 x 2448.

Ce se komu sanja, za katero zival gre... ali pa ce pozna koga, ki se s tem ukvarja pa bi znal kaj vedet, ji/mu podajte link. :)

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Velika slika nič ne pomaga, ker je živalca čisto neostra.

O.

Pyr0Beast ::

Verjetno kakšna ličinka predatorja oz. vsaj podobna ličinki kačjega pastirja. Vendar pa te živo v vodi.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

dragana ::

Res zgleda kot ličinka hrošča.

Yohan del Sud ::

Morda bi komu pomagalo, če razjasniš tudi v kakšnih okoliščinah si jo uplenil ...
www.strancar.com

msjr ::

Okapi ::

:)) Niti približno. To so tubifeksi, v vodi živeči črvički brez nog, priljubljena hrana za akvarijske ribice.

O.

LordTado ::

makro naredi

boogie_xlr ::

to je čisto navadna štrigla

Izi ::

Strigalica sigurno ni, ker te nimajo stopnje ličinke in imajo že od rojstva klešče na riti, poleg tega so neprimerno večje, pa še barve so rjave in ne rdeče.

Točno za te rdeče črvičke sem tudi jaz že porabil kakšen teden iskanja po internetu in kot kaže živalca na internetu ne obstaja.
So pa ti črvički vsaj v Sloveniji precej pogosti.

Problem je, da so veliki samo okoli 3 milimetre in tako majhni črvički ali ličinke ali karkoli že to je, so po Googlu zelo redki in prav vse sem pregledal, pa ni noben niti približno podoben temu stvoru.
Vedno so živordeče barve in imajo črno glavo in rit. Pomembno je tudi, da imajo mikroskopske noge z katerimi se premikajo z zavidljivo hitrostjo.
Jaz vsako letu ubojem vsaj 3, ki se se nekako pojavijo na moji mizi, kjub temu, da imam celo sobo čisto kot v laboratoriju. Na tleh ali na stenah še nikoli nisem opazil nobenega.

Najbližje so "živalice" iz skupine milipede (tisočnoge) ali centipede (stonoge).
Bolj verjetno gre za tisočnogo, ampak problem je, da so vse precej večje pa tudi takih živordečih ni med njimi.

Mogoče pa gre za kakšno neznano vrsto, čeprav jih jaz srečujem že precej let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Pyr0Beast ::

Imate slučajno psa/drugo hišno žival ? :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Nagi Bator ::

Izi jih je dobro opisal. Dodal bi le da sem videl tudi monstrume velike 5 mm :D
Sam jih opazim vsako pomlad in zgodaj jeseni, ko se plazijo po okenski polici. Dostikrat se radi tudi vselijo.
Pred kakim mescem sem pa opazil enega, kako je s seboj vlekel crknjeno mravljo 3x vecjo od njega.

anze9 ::

to je ličinka Rdeče stonoge... ki zraste do 2 cm vendar je to velikanski primerek :)

3vil ::

A gre nogoče za tole zadevo?

When there is a will, there is a way!

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

bajsibajsi ::

@LordTado
Sej je macro. Sam problem je bil, ker sem jo polozil na list, ki je bele barve in se flesh odbija. Tako da sem te slike naredil v makro nacinu brez flesa.

@Pyr0Beast
Ne, nobene zivali nimam. :)

Hehe Izi pri meni je enako. V zadnjem letu sem opazil tocno tri v stanovanju (prej nekaj let nobene). Gre pa za starejso zgradbo skoraj v centru Ljubljane. Prvic je bila na tleh (parket) v dnevni sobi, drugic na pisalni mizi in ta zadnja na elektricni peci.
In ker sem te, meni neznane, zivalice "kar" trikrat nasel v stanovanju, prej pa nikoli, je v meni vzbudilo zanimanje. Delno pa tudi preplah. Katera zival je to, koliko zraste... ce se kje zaredijo na veliko, kolonije...itd. :)

OMG 3vil. Ravno na sredini posta je osvezilo stran in prikazala se je tvoja slika.. me je skoraj kap. Upam da ne zraste ogromno in da ne srecam kaksnega monstruma v stanovanju.

edit/ oh preberem prve 3 komentarje... pa so cisto enaki z mojimi obcutki. Ceprav nisem ravno mevza, me zmrazi ze sam misel da srecam kako dzinovsko bibo v stanovanju. Raje se znajdem pred dinozavrom, kot pred cim takim. :)

Mam ze dolocen kozarec in razglednico za zuzke.

Zgodovina sprememb…

Izi ::

Bajsibajsi, brez panike :D
Jaz jih srečujem že kakšnih 10 let in njih število nič ne narašča. Vedno srečam samo kakšne 3 na leto. Ponavadi poleti.
In nikoli nisem opazil, da bi se razvile v karkoli drugega.
Takih pošasti kot na sliki pa v življenju še nisem srečal, pa imam kar precej vrta okoli hiše.

bajsibajsi ::

Sem ze vceraj pisal na whatsthatbug.com in prilozil slike.

Upam, da res Izi in da se ne razvije v kaj takega --> http://www.whatsthatbug.com/category/ce... (opozorilo, giant zuzki na linku). ^^

bf4ed ::

3vil vam je rešil uganko.

Okapi ::

Ne vem če. Meni je tisto na bajsijevih slikah bolj podobno ličinki žuželke, s 3 pari nog na prednjem delu.

O.

Pyr0Beast ::

Da, 3 zelo izraziti pari dolgih nog.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

iNooby ::

mogoče ribica, tisto ko ponavadi po kopalnici leze
Haters gonna hate...

Pyr0Beast ::

Srebrna ribica zelo težko.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

_marelca ::

Tema je stara, ampak pri nas aktualna. Ličinka hrošča malachius aeneus.
http://en.allexperts.com/q/Entomology-S...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: _marelca ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dober tatarski biftek? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6019455 (5313) kriptobog
»

Nagravzni crvi v kuhinji

Oddelek: Loža
359876 (7972) Spajky
»

Firefox 41+, AdBlock Plus in New Tab Override

Oddelek: Pomoč in nasveti
5822 (678) He-Man
»

Dirt nest poln mrtvih pajkov :S

Oddelek: Loža
216679 (5527) fikus_
»

Katera zival je to? Scurek? (pozor: slike)

Oddelek: Loža
247981 (7205) Arto

Več podobnih tem