» »

Dirt nest poln mrtvih pajkov :S

Dirt nest poln mrtvih pajkov :S

Unknown_001 ::

Zdajle sem opazil, da se mi je za dihtungo okna kar iznenada pojavila neka tvorba iz zemlje ali nečesa podobnega v obliki nekakšne bube:|. No, zadevo sem okoli temeljito prešprical in se lotil akcije z debelo plastjo papirja s katero sem v dobrem upanju da se ne bo kaka četica vn usula zmečkal zadevo. Na moje presenečenje :Oje to bil samo nekak majhen glinen žakeljček ki je bil poln že mrtvih malih hišnih pajkov (bilo je tam nekje 4-6 komadov not) z luknjo na vrhu. Zanima me, kaj za boga bi to lahko bilo? Nekje sem bral da bi lahko zadevo kuhale ose, ampak zadeva je tako majhna, da dvomim (cca. 3cm). Najhuje pa je, to, da se je pojavila ravno na oknu, ki je nad mojim kraljevskim privat ležiščem katerega ne mislim deliti z kako golaznijo. ;(

Se vnaprej opravičujem, da ni slikovnega materiala, ker sem zadevo uničil takoj in upam da bo opis dovolj. Ostanke sem samo še elegantno posesal in ni mi ravno v veselje po vrečki brskat.:P

In še vprašanje? Ali je možno, da golazen tako zadevo sestavi kar čez noč ali dve ? 8-O
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Phantomeye ::

Če se ti lahko flesh eating muhe zaredijo v ušesu, lahko tudi žužki v enem dnevu zdelajo hišo.

crniangeo ::

to je blo tut pr nas, poglej tut za slikami :) tam se rade te zadeve precej zagolaznijo :)

Pa za knjigami tudi ce imas kaksne knjige, platnice kaksnih starejsih knjig so tudi super zadeva za to golazen ki delajo glinene kokone :)
Priporočam: čez dan zapiraj okna, ker ob vročini še prerado grejo not :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

Phantomeye je izjavil:

Če se ti lahko flesh eating muhe zaredijo v ušesu


OH GOD !

@crniangeo

Pa mogoče veš kaj bi to lahko bil zen hudič? Men je bolj creepy dejstvo od kje jim je ratalo tok dreka znosit na kup 8-O
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Unknown_001 ::

Bi mogoče bla ta čudna osa vzrok?
Mud dauber @ Wikipedia

8-O

Nisem je še videl letati po hiši ampak mi je čudno, ker je bilo gnezdo narejeno za mrežo, ki jo imam čez okno nastavljeno.



Gnezdo je bilo popolnoma enako skrajno levemu
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

technolog ::

To bo skoraj gotovo to (ali pa podobna sorta). Jaz sem eno tako zadevo že enkrat ujel, pa imam podoben problem kot ti.

vorantz ::

Unknown_001 je izjavil:

Bi mogoče bla ta čudna osa vzrok?
Mud dauber @ Wikipedia

8-O

Nisem je še videl letati po hiši ampak mi je čudno, ker je bilo gnezdo narejeno za mrežo, ki jo imam čez okno nastavljeno.



Gnezdo je bilo popolnoma enako skrajno levemu


to je to ja
mamo vsako poletje kup tega okol bajte (večinoma okoli oken)

krneki0001 ::

Lesna osa. Če je bilo v glineni "posodici" več pajkov, potem je bilo notri jajčece matice. Pajki niso mrtvi - so omrtvičeni, da lahko ličinka je sveže meso.
Prvo pije kri pajku in se s tem hrani, potem pa počasi začne žreti pajka, ampak pazi, da ne poškoduje vitalnih organov (ti so za na koncu) da je pajek kot hrana čimdlje svež.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

fosil ::

Če maš posteljo zraven, moraš pazit da ti tale osa ne izleže ličinke v uho, ki je po obliki in velikosti podobno tem cevkam. Zna bit zoprno.
Pa mirno spi danes >:D
Tako je!

Unknown_001 ::

fosil je izjavil:

Če maš posteljo zraven, moraš pazit da ti tale osa ne izleže ličinke v uho, ki je po obliki in velikosti podobno tem cevkam. Zna bit zoprno.
Pa mirno spi danes >:D


A daj no! Jebi se ;(

Hvala za lepe želje baraba pokvarjena. Mam jst hvalabogu čepke za ušesa, ka da jih ne bi mel bi ti cel rodovnik preklel za tole.>:D:D Jooo zmer se mora en najdt da mi spanec pokvar:P
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

krneki0001 ::

hehehe, tole je bilo strašenje. Tega te ose ne delajo - človeku se umaknejo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

vorantz ::

iz nekje morjo tiste pajke pobrat
človeška usta med spanjem so dober kraj

WarpedGone ::

Prvo pije kri pajku in se s tem hrani, potem pa počasi začne žreti pajka, ampak pazi, da ne poškoduje vitalnih organov (ti so za na koncu) da je pajek kot hrana čimdlje svež.

Tole se bere kot super scenarij za eno tako mal manj blesavo grozljivko.
Zbogom in hvala za vse ribe

vorantz ::

WarpedGone je izjavil:

Prvo pije kri pajku in se s tem hrani, potem pa počasi začne žreti pajka, ampak pazi, da ne poškoduje vitalnih organov (ti so za na koncu) da je pajek kot hrana čimdlje svež.

Tole se bere kot super scenarij za eno tako mal manj blesavo grozljivko.


Evo ideja za tega tipa
Moj prvi film
:))

krneki0001 ::

WarpedGone je izjavil:

Prvo pije kri pajku in se s tem hrani, potem pa počasi začne žreti pajka, ampak pazi, da ne poškoduje vitalnih organov (ti so za na koncu) da je pajek kot hrana čimdlje svež.

Tole se bere kot super scenarij za eno tako mal manj blesavo grozljivko.


Preberi si kaj o tej vrsti ose.
Osa ujame pajka, ga omrtviči (ne ubije) s svojim pikom, da je pajk v nekem stanju kome.
Ko naredi gnezdo za eno jajčece da vanj enega pajka, če bo delavka in več pajkov če bo kraljica. V začetku ko se ličinka izleže je še tako majhna, da se na pajka prisesa in mu pije kri, da se hrani, ko zraste, začne jesti dele pajka, ampak pazi, da pusti vitalne dele cele, da pajk kar se da dolgo živi in ima ličinka več možnosti za preživetje. Na koncu pa seveda poje tudi vitalne dele in zapusti gnezdo.

Tole na hitro, ampak nekje sem bral točno kako larve pojedo pajka:
The female wasp will pack each cell with paralyzed spiders, lay an
egg, and seal up the cell. The larvae, which are yellowish white and
about 3/4 of an inch long, will emerge from the egg, and feed on the
spiders until ready for pupation. They will create a cocoon and after
a few weeks they will emerge as a full grown wasp.


http://www.ozanimals.com/Insect/Mud-Dau...
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Okapi ::

Ko naredi gnezdo za eno jajčece da vanj enega pajka, če bo delavka in več pajkov če bo kraljica.
To so samotarske ose. Vsaka je zase, nimajo delavk in matice.

O.

krneki0001 ::

Odvisno od vrste. In teh os je že pri nas nekaj vrst (ki pajke dajejo ličinkam za hrano). Vse skupaj pa naj bi bilo osjih vrst nekje okoli 30.000 (pri nas nekje med 100 do 120).
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Ampak jih je vseeno preprosto ločiti. Če naredijo "osir", se pravi veliko celic, ki jih skupaj dela več os, je socialna vrsta, če so pa samo posamezne "celice", ki jih dela ena osa, je to samotarska vrsta, kjer ni razlikovanja na delavke in matice.


O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

fikus_ ::

To so samotarske ose in nič bat, ne bodo zlegla jajčeca v uho ali kam drugam.

Znajo biti moteče, tisti zvok Bzzz Bzzz . . . in s tem, da delajo "lončke" v vsaki špranji, tudi v kakšnih oblačilih, ki jih pustite kje dalj časa pri miru.
V osnovi so to koristne živalce, lovijo pajke in podobno. Pa še to, kjer so te ose, je zdravo okolje, ker je dosti pajkov in s tem posledično os.

Lep dan

crniangeo ::

khm fikus, zakaj mam ob temu občutek, da v tvoji sobi kar mrgoli pajkov , lesnih os in pajčevin? ti pa tu pa tam premakneš pajčevino in pogledaš kaj se novega dogaja na forumu ? >:D
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Šimpanz ::

Grozljivka jaz že ne bi spal tam k letajo te ose. Ti bo res kakšno ličinko znesla v uho pol boš pa na 24ur.

fikus_ ::

Pa saj ne letajo po stanovanju, če pa že prileti katera skozi odprto okno, jo pa prepodiš. So tako brihtne, da najdejo izhod. Pa mislim, da ponoči ne letajo!

Če je pa kateri od forumašev nepremičnina, mu pa ne morem kaj za to.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

kako se rešit creepy pajkov? (je sploh možno)

Oddelek: Loža
202720 (2226) zee
»

Kakšen pajek je tole?

Oddelek: Loža
4515120 (12493) neon21
»

Kako se rešiti pajkov v sobi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5922409 (17021) s6c-gEL
»

Pik pajka

Oddelek: Loža
2814345 (12010) BCSman
»

ugriz pajka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8525764 (20488) k4vz0024

Več podobnih tem