» »

Nagravzni crvi v kuhinji

Nagravzni crvi v kuhinji

harmony ::

Pred parimi meseci sva se z zeno preselila v novo najemnisko stanovanje. Ko je zena cistila stanovanje, je nasla dokaj veliko mrtvih crvov.
No cez par dni sva nasla tudi zive.

Kako se resiti te nadloge in od kje ta nadloga sproh prihaja? Nemogoce zaradi hrane, vsaj ne zaradi nase, saj so ze bili pred najinim prihodom tu.

m0LN4r ::

Nekje mora bit neka crknjena zval, men to zgledajo kot uni crvi, ki poleti lezejo po bioloskem kontejnerju, ce pa kdo ful mesa not zmece pa jih je cela kolonija.

Da ni pod parketom al kje kako truplo :))
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

user4683 ::

Tole je verjetno ličinka molja. Se zelo radi zaredijo na kakšni hrani - tudi recimo v vrečkah z moko, določenih začimbah itd (pridejo praktično povsod, tudi če izgleda dokaj dobro zaprto).

mkk20 ::

To je od mola ja, sem se cel poletje boril z njimi.

m0LN4r ::

Tocno res, prevert je treba tut ce je kje kaka stara pakunga testenin al cesa podobnega.
Lahk pa prihajajo od sosedov.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

harmony ::

mkk20 je izjavil:

To je od mola ja, sem se cel poletje boril z njimi.

Kako? Si jih premagal? Na kaksen nacin?

Ganon ::

Krivec je molj. Preišči vse omare.

m0LN4r ::

Nimas tu kaj, moras poiskat vir od koder prihajajo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Klemen86 ::

Vso kontaminirano hrano moraš ven zmetat, počistit vse omare/police po kuhinji, predvsem pa biti natančen pri tem.

Potem se jih ni problem znebiti.

harmony ::

Ahaaa, zato najdem po stanovanju veliko teh letecih nagravznih zvali. So ti molji, licinke prenasalci kaksnih bolezni, ker ne bi rad fasal z zeno kaksno bolezen.

m0LN4r ::

Lahko ti unicijo cote, blago, pohistvo itd.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

The Player ::

molji oz. ličinke se lahko zaredijo tudi v "novo" zapakirani hrani, tako, da če imaš kakšno zapakirano hrano, ki je nisi porabil in stoji zapakirana že dlje časa (npr. riž) se lahko zgodi, da se tam zaredijo.

npr. sem imel milko čokolado z lešniki, ki je nisem takoj pojedel,...čez nekaj časa so se z njo mastili molji.

imagodei ::

The Player je izjavil:

molji oz. ličinke se lahko zaredijo tudi v "novo" zapakirani hrani, tako, da če imaš kakšno zapakirano hrano, ki je nisi porabil in stoji zapakirana že dlje časa (npr. riž) se lahko zgodi, da se tam zaredijo.

npr. sem imel milko čokolado z lešniki, ki je nisem takoj pojedel,...čez nekaj časa so se z njo mastili molji.

Spontano pojavitev življenja, AKA "zareditev" smo ovrgli že pred 350 leti.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

The Player ::

imagodei je izjavil:

The Player je izjavil:

molji oz. ličinke se lahko zaredijo tudi v "novo" zapakirani hrani, tako, da če imaš kakšno zapakirano hrano, ki je nisi porabil in stoji zapakirana že dlje časa (npr. riž) se lahko zgodi, da se tam zaredijo.

npr. sem imel milko čokolado z lešniki, ki je nisem takoj pojedel,...čez nekaj časa so se z njo mastili molji.

Spontano pojavitev življenja, AKA "zareditev" smo ovrgli že pred 350 leti.


pa ok, ni treba bit pikolovski

ta jajčeca, so mogla nekako priti do lešnikov, riža ipd. da so se potem kasneje "zaredil" molji v lešnikih čokolade, logično, da niso prišla iz nič.

Na koncu je bil rezultat stran vržena čokolada, če mi verjameš ali pa ne.

c3p0 ::

Pregledaš vso embalažo za luknjicami, vsebino, vse očitno kontaminirano pomečeš stran. Ostale stvari zapakiraš v zip-lock vrečke in spremljaš kje se pojavi kakšna nadlega. Žal lahko traja nekaj mesecev, da se vsega rešiš. Jejo vse živo, od čokolade do jušnih kock.

crniangeo ::

spucat vse, ama baš vse, zdrgnit vse kar se da. Hrano vsaj nekaj mesecev hrani v hladilniku. Pri meni je edino to, da sem hrano hranil v hladilniku pomagalo(tudi moko, sladkor, kavo, sol), preveri slamice...
Pri njih nobene špric al karkol zadeve niso pomagale, tako, da ti vnaprej povem, da ne pomaga nobena zadeva s trgovine.
In ja, težko se jih bo znebit :)

Tudi čaje stran vržt. Najraje pa imajo orehe.
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Zgodovina sprememb…

Glugy ::

Jz dajem vse v navadne plastične vrečke ( od moke do riža in vsega ostalega podobnega ). Originalna embalaža niti slučajno ne prepreči dostopa žuželkam.

Drgač če bi vedu kje dobit zip-lock vrečke (razn na spletu) bi jih tud jz uporabljal.

fikus_ ::

Sicer ni lepo; kupi kakšen lepljiv "muholovec" za leteče molje. Nastavi tja, kjer letajo.

[D]emon ::

Tole je od molja, ja. In te hudici so sposobni se zarinit cisto povsod, tudi v steklene kozarce, ki so trdno zaprti s pokrovom. Jaz sem jih fasal celo v plocevinasto skatlo.

Resis se jih tako da pomeces VSE stran in temeljito spucas VSE.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

opeter ::

harmony je izjavil:

mkk20 je izjavil:

To je od mola ja, sem se cel poletje boril z njimi.

Kako? Si jih premagal? Na kaksen nacin?


Zbiraš jih s plafona, sten in jih daš v robček/papir, stisneš in slišiš "pok".

Primer odrasle variante molja/krhljarja (na sliki tista, ki ima rad tekstil, ta je praviloma sivkasto/srebne barve):


Kuhinjski molji (Plodia interpunctella).
Praviloma jih prepoznamo po rdečkasto-rjavkasti barvi in ima sivkasto črto vdolž hrbta, velikost pa cca. 8-10mm.

Testenine, razna suha hrana, suho sadnje, predvsem pa semena, kaša, moka, riž, tudi čokolada, keksi itn. Ta varianta ni izbirčna.
Skratka kuhinjski molji imajo najraje tole:


Proti odraslim kuhinjskim/živilskim moljem pa tole:


Tkole izgleda, ko je postavljen trikotnik:


Pozneje bom še postal nekaj naravnih zaščit, kako jih lahko spodimo (recimo sivka).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

nejcek74 ::

Licinke so dostikrat v suhi hrani ki jo kupis, ce se ti potem predolgo valja po omarah se izlezejo.
Jaz sem ze dvakrat v lajfu moral pospravit to zalego:
- izprazni vse omare v kuhinji
- zavrzi vso staro in nezapakirano hrano (sploh odprta pasta, semena, razne zacimbe v vreckah in podobno)
- umijes, pobrises in prezracis omarice
- preglej za ostanke hrane za pohistvom in podobno

harmony ::

@opeter
Hvala.

Ocitno ta problem prejsnje najemnike ni zanimal, saj je zena ob prihodu nasla cel kup mrtvih licink. Zato je meni bilo cudno od kod letajo tile hudici po stanovanju. Okej sedaj vem, da so iz teh nagravznih licink.

Najhujsi je sedaj obcutek, ko ne ves ali so se kje v hrani.

Invictus ::

Pomaga, če uporabljaš stekleno embalažo, ki se jo da dobro zapreti.

Če pride golazen s hrano, se vsaj širit ne more okoli...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

[D]emon ::

nejcek74> - zavrzi vso staro in nezapakirano hrano

Meni so se hudici pregrizli skozi tovarnisko *zaprto* vrecko makaronov.

Invictus> Pomaga, če uporabljaš stekleno embalažo, ki se jo da dobro zapreti.

Been there, done that. Ni pomagalo.


Se scurkov se prej znebis kot pa te zalege.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

maco-maco ::

Skodljivci-se-skrivajo-v-hrani
Mi smo imeli kruharja. Kozarci in posodice pomagajo. Dokler ne prineseš nove doze domov. imajo pa res radi razne čaje in celo čili.
Kaj?

mojca ::

S tem, da plastične oz. zip vrečke pomagajo, se sicer ne strinjam: molji uživajo v vrtanju lukenj. Ne pomnim pa, da bi kateri pregriznil steklen kozarec (s kvalitetnim pokrovom) ali tuneliral skozenj. Mi smo si kupili zalogo steklenine in *vse* hranili izključno v steklenih kozarcih. Možno je, da kdaj pa kdaj dobiš molje že v hrani iz trgovine, ampak četudi kupiš okuženo polento, bo zalega ostala izolirana v enem samem kozarcu. Če hrano pustiš v originalni embalaži, se bo pa razlezla na vse naokrog.

johanblond ::

harmony je izjavil:

Pred parimi meseci sva se z zeno preselila v novo najemnisko stanovanje. Ko je zena cistila stanovanje, je nasla dokaj veliko mrtvih crvov.
No cez par dni sva nasla tudi zive.

Kako se resiti te nadloge in od kje ta nadloga sproh prihaja? Nemogoce zaradi hrane, vsaj ne zaradi nase, saj so ze bili pred najinim prihodom tu.


Poglej stvari s pozitivne strani, ko bosta s ženo končala, bosta imela R E S čisto stanovanje :-).
(dobesedno čisto vse bosta morala obrnit na glavo :-(, pa bo)

mihec87 ::

V stekleno posodo bolj teško vrtajo(še plastično dvomim) če se pojavijo v njej so že bili v živilu ali pa je bila posoda odprta saj jajca leže tista mala vešča...

m0LN4r ::

Moji mami so se razpasle v proseni kasi enkrat, pred tem pa v nekih starih testeninah. Po dolgem cajtu, ko je odprla posodo je kr poletelo vse ven :)) to je blo smesno
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

c3p0 ::

mojca je izjavil:

S tem, da plastične oz. zip vrečke pomagajo, se sicer ne strinjam: molji uživajo v vrtanju lukenj. Ne pomnim pa, da bi kateri pregriznil steklen kozarec (s kvalitetnim pokrovom) ali tuneliral skozenj.


V našem primeru jih niso pregrizli. Če bi, pa bi to hitro opazil, ker vrečka ne bi več tesnila ob stisku. Pa dvomim, da je šlo za molje, bili so neki hroščki.

Dobijo se sicer v Lidlu kar kvalitetne in poceni. Ni ravno najtanjša folijo, kot npr. na vrečki špagetov, skozi katero pregrizejo brez problema.

cegu ::

m0LN4r je izjavil:

Moji mami so se razpasle v proseni kasi enkrat, pred tem pa v nekih starih testeninah. Po dolgem cajtu, ko je odprla posodo je kr poletelo vse ven :)) to je blo smesno


Ta kaša... :) Od tega jo vedno pretresem in pregledam. Nevem kako lahko kdorkoli riž kar strese v posodo in zavre. Brrr...

tikitoki ::

imagodei je izjavil:

The Player je izjavil:

molji oz. ličinke se lahko zaredijo tudi v "novo" zapakirani hrani, tako, da če imaš kakšno zapakirano hrano, ki je nisi porabil in stoji zapakirana že dlje časa (npr. riž) se lahko zgodi, da se tam zaredijo.

npr. sem imel milko čokolado z lešniki, ki je nisem takoj pojedel,...čez nekaj časa so se z njo mastili molji.

Spontano pojavitev življenja, AKA "zareditev" smo ovrgli že pred 350 leti.


Vecina hrana pac ni sterilizirane, tko, da tvoj argument pade po celi crti.

V primeru milke pa je bolj verjetno, da je bila puscena odprta.

gruntfürmich ::

ni treba delat drame in dekontaminirat stanovanja z RKB oddelkom.

meni se vedno zaredijo ko neko stvar predolgo pustim odprto in neporabljeno. najlažje to prepoznaš tako, da se po vrečki vleče kot neka pajčevina. to potem pregledaš in zmečeš v smeti in je stvar urejena.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

fosil ::

Kar ne veš te ne boli.
Če imaš v hrani črve in jih nevede poješ in nič ne opaziš ne bo nič narobe.
Strupeni niso, gre samo za psihološki problem.
Tako je!

Glugy ::

http://www.zurnal24.si/umik-namenske-mo...

Moko umikajo zaradi prisotnosti skladiščnega škodljivca vrste Tribolium spp - mokar.

Tako da ja. Zgleda res lahk direkt iz trgovine dobiš škodljivca.

Spajky ::

Včasih se je moka pred uporabo presejala, danes je folk preglup za kaj takega in uvožena poceni moka iz bogznakje je preplavila tržišče ... Če ni aplikacije na smart Phon-u, kako se to naredi, jo je treba zavržt ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako se znebiti moljev??

Oddelek: Loža
175609 (1979) harvey
»

Bel oz.polnozrnat kruh

Oddelek: Loža
203822 (3311) Invictus
»

Kupil pretečeno živilo.

Oddelek: Loža
293401 (2457) imagodei
»

Hišni molji

Oddelek: Loža
174404 (4071) MIHAc27
»

Črvi v moki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
558807 (7490) Keyser Soze

Več podobnih tem