» »

Windows 7 x64

Windows 7 x64

mmaestro ::

Namen imam v službi si inštalirati windows 7, bral sem da naj bi x64 delovali kao boljše, pa me zanima ali naj za to da bom večinoma časa poganjal VS 2005 oz 2008 ter SQL server 2005 naj si inštaliral x64 ali x86?
Nekaj bi uporabljal tudi še predpotopni delphi 5, kajti en informacijski sistem imamo še razvit tam tako da me zanima ali je pričakovati kakšne težave če naložim 64bitne windowse?

Tako da sprašujem če ima kdo kakšne izkušnje s temi orodji če se splača naložit x64 winse ali rajše kar x86? Zanima me predvsem stabilnost in hitrost če je kaka razlika med obema verzijama?


LP

blackbfm ::

Delphi 7 ima probleme na visti 64...verjetno potem tut petka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Looooooka ::

VS 2008 dela brez problema...za 2005(VS in SQL Server) mas pa service packe.Zadeve so ze na visti delale brez problemov.
Ce ti delphi ne dela pa lepo laufi v virtual PCju...vmwareu oz za windows 7 je baje zdej ze zuni XP mode(bolj integrirana verzija virtual PCja).
Edino kar ti bo na 64bitni verziji v Visual Studiju mogoce sralo(ce ga res veliko uporabljas) je edit&continue.
Ta zna velikokrat lepo rect, da tega na 64bit OSju ni sposoben delat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

mmaestro ::

Hvala za response....

Je kdo mogoče primerjal kdaj glede hitrosti x64 na windows 7? Je izvajanje kaj hitrejše ali ne?

pecavar34 ::

Pozdravljeni

Sposodil si bom malo tole temo. Imam namreč problem z porabo rama v dokaj stock delovanju. Namreč poraba rama mi kar na enkrat zraste tudi do 1700MB (imam ga 4gb) in ne vem zakaj. Največ mi ga porabi sistem svchost.exe kar 142.612K nato je mozilla z 62.400K vse ostalo je pa manj od 35.000K navzdol. Čemu mi ga toliko žre, res je da imam prižgan ozadje da čez vidim in podoben aero učinek. Gonim pa približno 61 procesov v idle.

Prosim za pomoč

Hvala

LP

M
Asus ROG G751JY

Recordman ::


Sposodil si bom malo tole temo. Imam namreč problem z porabo rama v dokaj stock delovanju. Namreč poraba rama mi kar na enkrat zraste tudi do 1700MB (imam ga 4gb) in ne vem zakaj.


In v čem je problem? Mene bi bolj skrbela preostala 2GB, ki jih imaš, si jih plačal, sedaj pa niso izkoriščeni ;)

Resno - OS ti vzame memorijo, če je na voljo. Da zadeva teče učinkoviteje in hitreje. Ako bi prišlo do zahteve po spominu s strani drugih aplikacij, bi se del tega pomnilnika sprostil. Kar lahko stestiraš s kakšnim zahtevnim procesom ali aplikacijo.

Kar se pa procesov tiče - verjetno vsi niso potrebni. Na netu b.p. najdeš njihov spisek, obrazložitev in best practice za povprečnega uporabnika. Greš čez in izklopiš nepotrebno šaro.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Ostalo verjetno porabi Superfecth - beri wikipedijo, ker se mi danes ne da še enkrat razlagati.

TheHijacker ::

Program, ki zna sprostiti pomnilnik, ki si ga programi prevečkrat vzamejo preveč:

http://main.kerkia.com/tools/Minimem/de...

Dela čudeže na firefoxu in .NET programih.
http://www.google.si

ender ::

Program, ki zna sprostiti pomnilnik, ki si ga programi prevečkrat vzamejo preveč:

Razni programi za "optimizacijo" pomnilnika delajo izključno to, da za nekaj trenutkov sami zavzamejo večjo količino pomnilnika, in s tem operacijski sistem prisilijo da ostale programe izmenja na disk. Na kratki rok to navidez pomaga pri hitrosti, na dolgi rok pa sistem upočasnijo, ker mora nato vleči zadeve z diska, ki je deset do nekaj stokrat počasnejši od RAMa.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

axee ::

Program, ki zna sprostiti pomnilnik, ki si ga programi prevečkrat vzamejo preveč:

Razni programi za "optimizacijo" pomnilnika delajo izključno to, da za nekaj trenutkov sami zavzamejo večjo količino pomnilnika, in s tem operacijski sistem prisilijo da ostale programe izmenja na disk. Na kratki rok to navidez pomaga pri hitrosti, na dolgi rok pa sistem upočasnijo, ker mora nato vleči zadeve z diska, ki je deset do nekaj stokrat počasnejši od RAMa.


Te programi so za moje pojme največja neumnost. SuperFeltch je tukaj z razlogom. Niti za trenutek ne pomaga pri hitrosti. Meni ogromno pomaga. Če pa ljudje hočejo videt 70% svojega RAM-a praznega je to neumnost. Gre se samo za psihološko foro, ker če človek vidi v gadgetu zasedenost rama manj kot 30% je čisto zadovoljen in vesel da ima dober računalnik ki sploh še ni zares obremenjen. RAM je zato da se ga izkoristi. Če bi morda bil SuperFeltch bolj reklamiran (bolj znan) bi se tud mentaliteta spremenila. In da dejansko toliko računajo za take programe? Nateg! Kako me to razjezi...!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

bluefish ::

Mnja, tudi sam sem ob prvem preizkušanju Viste besno hitel izklapljati Superfetch. No, nazadnje sem se le opogumil in ga pustil vklopljenega - že po dnevu ali dveh je bilo opaziti hitrejše zaganjanje (izmerjeno). Sedaj na 7 mi niti na kraj pameti ne pade, da bi ga izklapljal.

Tako bi bilo res dobro uporabnike malo bolj izobraziti v tej smeri - še na tehničnih forumih, kjer so kao navdušenci nad novostmi, večina sploh točno ne ve, čemu služi taka funkcija.

Pina ::

Ojla, bom kar tuki vprašala, ker ne vem ali je kriv OS ali hardware. Vglavnem, ko pustim moj računalnik nekaj časa na miru se lepo vžge screensaver, če pustim še dlje se seveda zaslon ugasne. Potem pa čez kako minuto se začnejo čudne stvari :): disk začne nekaj na polno mlet in od mesta kjer je lučka, ki kaže da PC nekaj dela, se slišijo zalo čudni škripajoči zvoki :). Mislim da disk ne dela teh čudnih zvokov, ker čisto normalno melje kot pri nekem shranjevanju. Zanimivo je da je drugače računalnik čisto tiho kadar kaj delam, shranjujem...itd. Lučka se tudi zasveti, da se nekaj dogaja ampak škripa pa ne :).
Ima kdo kako idejo kaj bi to lahko bilo? To se dogaja od kar sem ga kupila v funtechu, kjer so mi ga po naročilu sestavili. Disk je WD 500GB (black), procesor i7 920, napajalnik Corsair 520W, ohišje pa GMC A-31.
Hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel Firefox 5 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
17835658 (28324) subby
»

Ubuntu 10.4 1,2GB poraba rama

Oddelek: Operacijski sistemi
201051 (777) KaRkY
»

Swap ali pagefile?

Oddelek: Operacijski sistemi
493382 (2184) MrStein
»

Firefoxov problem s pomnilnikom je lastnost brskalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
8410270 (7530) MrStein
»

firefox porabi veliko rama

Oddelek: Programska oprema
161268 (1008) mat3jc3k

Več podobnih tem