» »

firefox porabi veliko rama

firefox porabi veliko rama

SebaR ::

Za štiri okna + en DL je vzelo 105 MB rama. Mislim lol.
A se to dogaja samo meni ob zadnji 1.0.6 verziji :P
Heh še zvok mi je zraven prekinjal,
sicer pa slika pove vse:
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

bastadu ::

Toliko ti žere fizičnega rama, verjetno pa še enkrat toliko navideznega pomnilnika (v Task Managerju je potrebno prikaz le tega posebej vklopiti)... Vsaj meni ga, za 4 tabe mi požere 90MB fizičnega in 80MB navideznega, kar je za moje pojme tudi občutno preveč, pa vseeno deluje bolje od IE-ja:\

ql000 ::

...khmoperakhm.. >:D

SebaR ::

heh če imaš 'komaj' 512 mega so to tak hitro napolni da je kar veselo

Hmm opažam da je poraba navideznega in fizičnega podobna, madonca če bo šlo takole naprej bo pa treba še kmalu kakšno palčko dodat

Ampak še vedno ostajam na ff-ju =P
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

64202 ::

Vklopi si se stolpec resident memory/set size, ta ti pove koliko rama proces "zares" uporablja. Ce je razlika velika, gre verjetno za leak v ff-ju. Povej, pri katerih url-jih se ti to dogaja...

aja, saj to bi moral biti fizicni...?
I am NaN, I am a free man!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 64202 ()

SebaR ::

Ni posebnih strani za katere bi rekel da pojejo pomnilnik.
Ker imam v slovenščini žal ne vem natančno kater stolpec si mislil, je to delta pomnilnika?

No restart je malce pomagal v podobnih okoliščinah poje veliko manj: 50 mega.
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Brilko ::

> Hmm opažam da je poraba navideznega in fizičnega podobna, madonca če bo šlo takole naprej bo pa treba še kmalu kakšno palčko dodat

Al pa browser zamenjat... >:D

64202 ::

sebar: eh pozab. Prevec sem ze na linuxu, na winsih se samo drugac rece stvarem.
I am NaN, I am a free man!

AvtoFun ::

Ma živa resnica! Jaz pa gledam odkar sem namestil 1.0.6 verzijo Firefoxa mi med surfanjem šteka glasba na winampu, tak na moment za delček sekunde zatrokira in zopet lepo dalje igra, pa sem danes poskusil malo surfat z IE Explorerom in dela glasba tekoče! Kaj je narobe s tem novim firefoxom? A se komu sanja? Resno razmišljam o menjavi brskalnika... ali pa o namestitivi nazaj 1.0.5 verzije!

LP
Matej

Jan987 ::

ma men za eno okno kur okol 40mb

veteran ::

Ja, tole je že star bug, ta butasta stvar namreč še vedno ne zna sprostiti pomnilnika, ko zapreš tab ipd... ;( klik klak

gfighter ::



Meni na sistemu z 1Gb RAM-a pri enajstih odprtih tabih kuri 47Mb, tako da ne vem, kako vam lahko nekaterim kuri toliko. Verzija je pa seveda 1.0.6.

veteran ::

Ja, saj fora je v tem, da tega ne počne vedno, sicer bi že zrihtali.. Nekajkrat se mi je že zgodilo, da se je firefox po daljšem surfanju zelo upočasnil; ko sem pogledal na taskman, je stvar žrla čez 400 M (nič ni pomagalo, ko sem zaprl vse tabe).
BTW, hitro opaziš tale bug, če firefoxa nekaj dni ne zapiraš. ;)

No, Deer Park Alpha 2 se očitno malo boljše obnaša, zdajle sem odprl 15 tabov (klik na mapo), laufa malo manj kot uro, pa je poraba še vedno pod 60M...

SebaR ::

Joj to morajo čimprej popravit, ker mi komp trpi zaradi tega.
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Brilko ::

IE ali Opero odpri... simple as that... :)

Kami ::

Meni to na windows-u ni delalo, na Ubuntu , ki ga uporabljam že kar nekaj časa, pa mi krepko rpeveč rama porabi (nekaj takega kot tebi) pa zaradi tega posledično vse ostalo šteka...

mat3jc3k ::

Ko smo lih pritem koliko ti požira
koliko je optimalna nastavitev za navidezni pomnilnik v winsih za 1GB ddr 400 rama
evo se mojo slikco ( ne vem v cem je problem, saj mi laufa ze 1 dan zarad mailov pa mi se vedno
lepo tece in tudi kuri ne prevec. Verzija je pa 1.0.5

SLIKCA:

Copy..Paste v Browser


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

firefox vseeno malo preveč požrešen

Oddelek: Programska oprema
111013 (794) CCfly
»

Firefox 1.5 Beta1 izšel! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
648830 (6861) christooss
»

A se komu trese Firefox 1.06?

Oddelek: Programska oprema
201442 (932) veteran
»

Izšel Firefox 1.0.5

Oddelek: Programska oprema
212173 (1610) shadow.slo
»

Firefox 1.1 preklican (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
606761 (5157) MrStein

Več podobnih tem