» »

Win XP legalnost

Win XP legalnost

js ::

Rabim legalne Win XP za firmo.
Lahko kdo pogleda, če je to to.
Nemško razumem, samo zanima me, če je to vse, kar rabim.
  • spremenil: js ()

System ::

Če rabiš za firmo lahko kupiš na www.microsoft.com ali obiščeš poslovalnico.

Zgodovina sprememb…

Wox ::

Piše že, da je to to. Se pravi serijska in namestitveni CD ki ne deluje, tako da si moraš namestitveni CD nekje drugje zrihtat. Vendar je za firmo dobro imeti tudi račun.

ender ::

Če Windows že imaš nameščen, rabiš Get Genuine kit, ki stane ~190EUR po računalniku.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Zheegec ::

Tole res ne veš kakšna licenca je. Lahko je DSP in je ne moreš aktivirati na svoj računalnik. Pa obvezno potrebuješ račun IN licenčno nalepko.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

js ::

Linux ne pride v poštev.
Za licenco piše, da ni vezana na računalnik, torej naj ne bi bila DSP.
Če za firmo obvezno rabiš račun a pol to pomeni da moraš obvezno kupit novi operacijski sistem?

js ::

če bi linux bil opcija, bi ga že namestil. ne skrbi.
legalizirat moram tri računalnike z win xp in pač iščem najcenejšo varianto.

ender ::

Najceneje je Get Genuine Kit - dražji od OEM/DSP licence, vendar cenejši od polne verzije.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Gandalfar ::

zbrisani: linux je to way offtopic

js ::

To z get genuine kit mi je znano.
Ampak če jaz kupim rabljene samostojne Windows XP Professional bi po moji logiki moralo biti tudi OK.

Okapi ::

Pod pogojem, da jih je lastnik zbrisal s svojega računalnika.

Če prav razumem, naj bi to bili Windowsi od računalnikov, ki so jih dajali v najem. Zadeva je sicer videti rahlo sumljiva, ampak če kupiš najprej en kos, da vidiš, kakšni so v resnici, zaradi 20 EUR ne boš ravno obubožal;-)

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

js ::

Ampak, če imam jaz licence key in originalen cd, je v prekršku tisti, ki jih je prodal in jih ni zbrisal.
Vsaj logično bi blo tak. :)

Gandalfar ::

ne nujno. lahko da ti jih mora preprodat skupaj s hardwerom s katerim so prisli.

Duhec ::

@js, če hočeš legalizirat programsko opremo na tvojih računalnikih je najcenejša varianta nakup Get Genuine Kit XP Pro s SLO-Lipom, kot so že navedli zgoraj. Dobiš račun za nakup in to je to. Licenca je vezana na računalnik in ni prenosljiva.
Vse ostale variante dsp/oem odpadejo saj so vezane na nakup novega računalnika. Tudi, če kje dobiš rabljene XPje morajo biti FPP (škatlasta verzija s kodo) in ne dsp/oem. Vendar kako boš za take XPje iz tretje roke dobil račun pa mi ni jasno.

Okapi ::

Vsaka fizična oseba lahko napiše čisto regularen račun.

O.

Duhec ::

Če prodajalec ni s.p. ali d.o.o., torej nima registrirane dejavnosti, potem dvomim, da lahko izda račun ali odvede davek. Lahko se motim, bi moral prebrat zakon o ddv. Vem pa, da mora pa biti prodajna pogodba in vrednost iz te pogodbe potem kupec knjiži to kot nabavno vrednost osnovnega sredstva.
Dobro bi bilo dobiti tudi dokument od fizične osebe s katerim dokazuje, da je bil prodani predmet res njegov in ne ukraden.

js ::

Saj jaz tega ne mislim dajat med osnovna sredstva.
Bi pač reku, da mam to že dalj časa in nimam vač računov.

Okapi ::

Lahko se motim, bi moral prebrat zakon o ddv.
Ja, motiš se, nima pa to nič skupnega z DDV. Fizična oseba pač ni zavezanec za DDV in ga ne zaračuna, ti ga pa seveda tudi ne obračunaš. Skratka, tiste Windowse bi kupil za 20 EUR, ki bi jih knjižil kot recimo pisarniški material, šli bi vsi direkt v stroške, ne v osnovna sredstva.

O.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup windows 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8216049 (7490) gslo
»

Nakup rabljenih Windows 7

Oddelek: Operacijski sistemi
273790 (3051) Zvezdica27
»

Nakup licence za neoriginalen windows

Oddelek: Operacijski sistemi
317905 (6394) s51as
»

licenčni XP-ji (najceneje)

Oddelek: Operacijski sistemi
62951 (2591) ender
»

Kje kupit Windows XP Pro in koliko stane?

Oddelek: Operacijski sistemi
384793 (3743) bond007

Več podobnih tem