» »

Prenosnik do 600 EUR

Prenosnik do 600 EUR

Tammih ::

Zdravo..

Prosil bi za kak predlog, pomoč pri odločitvi za prenosnik. Odločam se med naslednjimi:
Acer Extensa
HP Compaq Presario
Asus PRO
Acer Aspire

Trenutno se zaradi procesorja in rama (DDR3) najbolj nagibam k Acer Extensa..

lp
  • spremenil: Tammih ()

Reaper1995 ::

Acer Aspire...
Imam Ga Tidu Sam Sicer Drugi Model Aspire 5920G In Sem Full Zadovoljen Samo Zdei Da Bos Dal Bor Windows 7 K Se Lepo Ujema S Acerjem 100x Lepse K Vista

Leks ::

Oglej si tudi tegale Lenovo N500

bond007 ::

Ka pa kakšen 17" prenosnik - recimo tale KLIK je kr pocen pa ma dost zadev ... lepa resolucija, dvojedrni proc, 4GB ram, HDMI, esata. Za razliko do 600€ pa si magari en SSd nabaviš... Je pa res trgovina mal nepreverjena, bomo vidl kak bo z mojim naročilom...

Leks ::

velk sreče z naročilom, kolikor sem preveril njihovo firmo, vsaj nemški google ne ve zanjo.
niti njihove davčne ne najde, kar je precej sumljivo. Si jih pred naročilom kaj kontaktiral ?
Bo slovenska tipkovnica gor ?

Tammih ::

Jst bom kr pri Mimovrste naroču. A mate kej izkušenj z baterijami pri Acerjih (6-celična, 49W Li-Ion). Bral sem v reviji Monitor, da so se baterije pri Acerjih najslabše odrezale, in sicer so držale le 1:47h.. Samo so pa Acerji precej zmogljivi glede na ceno..

bond007 ::

Si jih pred naročilom kaj kontaktiral ? Bo slovenska tipkovnica gor ?

Ja slo tipkovnica je, pa tudi sicer so mi odgovorjali korektno na bolj tehnična vprašanja, tko da prvi vtis o firmi je ok. Bom pa videl, ko robo dobim - predvidoma ta teden enkrat...

piek ::

Kupi zadnji Monitor. Imas notri prav tocno test, ki ga isces - prenosniki do 600EUR. Zmagovalec pa je Lenovo ThinkPad SL500, kar bi bil tudi sicer moj predlog. ThinkPad je edini pravi notesnik za to ceno ... Ostalo so bolj ali manj plastik fantastik jajca, z na papirju boljsimi specifikacijami, v praksi pa so slabsi. Sploh pa je pri danasnjem stanju tehnologije treba gledati na uporabnost, ne pa gole stevilke (in ne kic). Pojdi do kake trgovine, primi zadeve v roke, poskusi tipkati, preveri kakovost izdelave ... Ne kupujes vsak dan izdelka za 600EUR, zato si vzemi cas.
--- Finish it off if you started it! ---

mailer ::

Tudi sam sem prebral test v Monitorju, ki me je po pravici povedano razočaral. Testirali so samo 14 modelov pa tudi Lenovo ThinkPad SL500 je po podatkih slabši od Lenovo N500, je pa res da ima SL500 boljšo baterijo, ki zdrži 1 uro več kot N500.

Wox ::

Prva stvar pri nabavi prenosnika je, da dobro premislimo, ali sploh potrebujemo prenosnik. Poznam kar nekaj ljudi, ki prenosnik uporablja kot desktop. Ker se jim pač zadeva zdi bolj fancy, kot pa neka škatla plus monitor. V tem primeru so tudi kakšni plastic fantastic Acerji OK zadeva, čeprav za isti denar, dobimo dosti boljši desktop.
Če prenosnik res potrebujemo, se pravi ga bomo prenašali s sabo, je bolj pametno kupiti robusten prenosnik, kot pa po specifikacijah sicer boljši prenosnik. Zakaj? Zato ker tistih nekaj Hz več, pa boljša grafika pri delu na terenu sploh ne pride do izraza. Če je not kakšna boljša grafična, se avtonomija drastično skrajša, vsaj v tem nizkem cenovnem razredu, kjer so baterije več ali manj slabe. Glede na to v tem cenovnem razredu ni kaj dosti razmišljat. Najboljši oz. najbolj pameten nakup je Lenovo SL500 ali pa Value line. Vse ostalo je precej krhko in prav hitro ostaneš brez kakšne tipke itd.

janezek67 ::

Kupi zadnji Monitor. Imas notri prav tocno test, ki ga isces - prenosniki do 600EUR. Zmagovalec pa je Lenovo ThinkPad SL500, kar bi bil tudi sicer moj predlog. ThinkPad je edini pravi notesnik za to ceno ... Ostalo so bolj ali manj plastik fantastik jajca, z na papirju boljsimi specifikacijami, v praksi pa so slabsi. Sploh pa je pri danasnjem stanju tehnologije treba gledati na uporabnost, ne pa gole stevilke (in ne kic). Pojdi do kake trgovine, primi zadeve v roke, poskusi tipkati, preveri kakovost izdelave ... Ne kupujes vsak dan izdelka za 600EUR, zato si vzemi cas.


Ali ni tale ThinkPad okoli 750€ ? To ni ravno 600€.

Leks ::

Dobiš tudi že za manj kot 600EUR, SL500.
Meni še vedno delujejo kot škatle :)

Tomson ::

Še za manj. Tukaj je 532EUR s popustom.

KLIK
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

mtosev ::

Še za manj. Tukaj je 532EUR s popustom.

KLIK

uh to je kr dobra ponudba.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Leks ::

točno, sem nekaj minut za tistim pogooglel in jo našel. Maš kodo za 4% ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pregrevanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
386931 (5933) MasterTade
»

Prenosnik 700€

Oddelek: Kaj kupiti
71027 (854) Brias
»

Prenosnik do 600€

Oddelek: Kaj kupiti
82097 (1717) Anton
»

Nastavitev UMTS v Visti

Oddelek: Omrežja in internet
92290 (1843) matey19
»

Nakup prenosnega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
122405 (1869) Leks

Več podobnih tem