» »

računalnik se sam restarta

računalnik se sam restarta

xtsy ::

Pozdravljeni.

Problem je takle. Računalnik se po določenem cajtu delovanja sam restarta. Pregreva se ne nič. Temperatura grafike pride do okoli 70 stopinj, procesor pa okoli 55stopinj(med igranjem igric). RAMi so vsi OK. Računalnik je dejansko skorej cel nov. Grafika (ati radeon HD4890), matična (gigabyte EP43-DS3), RAM (2gb od patriota), to je vse staro 3mesce. Procesor Intet Core2-quad q6600, je pa star 2leti. Mel sem probleme z zagonom računalnik že s staro konfiguracijo (sam se je restartal še prej ko sem lahko prišu v BIOS, po 5minutah restartanja pa se je normalno zalaufal), ker ga je pa čas povozil sm kupil novo. S tem hardwareom sem mel iste probleme kot s starim, dokler sem živel v MB. Sedaj sm prišel nazaj v CE in računalnik se zažene normalno brez problema, kot sm pa že omenil, po določenem času se restarta. Mam pa še en problem, sam nevem če je to povezano z restartanjem računalnika. Če mrežnega kabla nimam vtaknjenega v router ko zalaufam računalnik, mi windowsi ne zaznajo mrežne, tudi če naknadno vtaknem kabl. Da mi ga pa zazna morem restartat. Laufam pa Windows 7 ultimate.

Lepo vas prosim za pomoč ker se mi ne sanja kaj bi lahko blo narobe.

LP Tomaž

geek93 ::

ko se restarta pokaže bluescreen?

xtsy ::

I wish. Nič. Kr naenkrat se use ugasne, monitor gre v spanje, v računalniku se vse ustavi, ventilatorji, diski in potem po 2sekundah oddiha :D se nazaj zalaufa. ravnokar se mi je to zgodilo med špilanjem igrce, in sm šou pogledat, temperatura procesorja je bila 54stopinj, temperatura sistema 50 stopinj in temperatura grafike 73 stopinj.

xxxgeekxxx ::

kateri napajalnik maš?

xtsy ::

neki običnega 550w. kar naj bi blo dovolj. sicer pa sm ugotovu kaj nej bi blo. grafika se je pregrevala :S go figure. kupim neko kao specialno grafiko od sapphire z nekim vapor-x hladilnikom kao ful dober :D. zdej sm pa namontiru v škatlo še en ventilator da piha direkt na grafiko in zdej sm jo mel na polni obremenitvi 2urce in ni nč crknal in segrela se je samo do 65stopinj. tako da se mi zdi da je blo to to. črepov računalnik ni nč piskal ko se je restartu. hvala vama za trud.

lp tomaž

xxxgeekxxx ::

Samo ATIjove grafične se nebi smele resetirat pri 70C
Jas mam 4870 pa pride do 81C, komaj takrat se začne ventilator malo bolj vrtet :D
Samo, da dela pa je;)

Zgodovina sprememb…

-žiga- ::

Meni je to počel HTPC. Se je pa ugašal povsem naključno. Včasih še v Windowse ni prišel, včasih sredi predvajanja filma, včasih je pa kar deloval. Po par mesecih je odpovedal disk. Z novim diskom ni več teh težav.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Restartanje računalnika

Oddelek: Strojna oprema
292512 (2182) s1ck
»

računalnik se resetira

Oddelek: Pomoč in nasveti
321355 (1171) Kreddy
»

računalnik se restarta sam 10x

Oddelek: Pomoč in nasveti
81000 (688) xtsy
»

računalnik se sam restarta

Oddelek: Pomoč in nasveti
222194 (1899) kodsousage
»

Več težav: računalnik se obeša brez razloga, miš ne deluje

Oddelek: Pomoč in nasveti
292211 (1790) teddy81

Več podobnih tem