» »

Organizacija spletne strani

Organizacija spletne strani

Jan987 ::

Trenutno obnavljmam dokaj kompleksno spletno stran in imam nekaj vprašanj. Rad bi nekoliko poenostavil obnavljanje strani in me zanima, kaj priporočate. Problem je v tem, da ima stran zelo veliko podstrani z različno vsebino in ko enkrat pač želiš dodati / spremeniti kaken gumb v meniju ali pa samo zamenjati kakšen logo, vzame dosti časa, ker moraš pač to spremeniti v vskaki podstrai posebej. Razmišljal sem, da bi stran razdelil v sekcije... Ena sekcija bi bil vrh strani,, druga levi meni, tretja desni meni in četrta na sredini. Prve tri bi bile pri vseh podstaneh enake, četrta pa bi se menjala. Enkrat sem to gledal v takrat še Frontpagu, in se je to dalo naredit, kako pa je s tem v Sharepoint desingerju pa ne vem. Se da? Ima kdo kakšen drug preglog, kako bi zadeo poenostavil ali naredil drugače? Skratka če ima kdo kakšen vodič / stran ipd., kako se tega lotiti, bi mu bil želo hvaležen.

Hvala!
  • spremenil: Jan987 ()

dfajt ::

Domnevam, da gre za statične HTML strani. Jaz sem to rešil tako, da stvari, ki se ne spreminjajo (header, menu, logo, footer) vstavim s pomočjo javascripta s pomočjo document.write.
V primeru, da se doda npr. element v menu, se to doda v javascriptu, nato je na dodano na vseh straneh in podstraneh.

bluefish ::

Lahko se zadeve na podoben način, kot ga je omenil predhodnik, lotiš tudi s precej enostavno PHP kodo.
Fiksni deli strani (header, menu, footer) so recimo na glavni strani, kamor nato dinamično prikazuješ preostanek vsebine.
Druga metoda pa je, da v glavno datoteko includaš vsak posamezen del.

Gost ::

Include z javascriptom? Za iskalnike to vsekakor ni v redu. Raje se naredi predlogo strani. Poglej, kako se naredi v omenjenem programu predlogo (template).

Samo za info, Sharepoint designerja ne uporablja noben izdelovalec web strani.

HardFu ::

Kaj pa ce bi vseskupaj vstavil v kak CMS recimo?
http://codeable.io

urosz ::

ne bo kar dobra osnova da malo spozna princip kako kaj deluje da bo vedel zakaj se sploh gre

HardFu ::

ampak ce obnavlja "kompleksno" strani, predvidevam, da ni zacetnik?
http://codeable.io

urli ::

Trenutno obnavljmam dokaj kompleksno spletno stran in imam nekaj vprašanj. Rad bi nekoliko poenostavil obnavljanje strani in me zanima, kaj priporočate. Problem je v tem, da ima stran zelo veliko podstrani z različno vsebino in ko enkrat pač želiš dodati / spremeniti kaken gumb v meniju ali pa samo zamenjati kakšen logo, vzame dosti časa, ker moraš pač to spremeniti v vskaki podstrai posebej. Razmišljal sem, da bi stran razdelil v sekcije... Ena sekcija bi bil vrh strani,, druga levi meni, tretja desni meni in četrta na sredini. Prve tri bi bile pri vseh podstaneh enake, četrta pa bi se menjala. Enkrat sem to gledal v takrat še Frontpagu, in se je to dalo naredit, kako pa je s tem v Sharepoint desingerju pa ne vem. Se da? Ima kdo kakšen drug preglog, kako bi zadeo poenostavil ali naredil drugače? Skratka če ima kdo kakšen vodič / stran ipd., kako se tega lotiti, bi mu bil želo hvaležen.

Hvala!


Ne vem kako je pri Sharepoit designerju ampak po navadi imajo WYSIWYG Editorji možnost za Template (editable regions...). Sicer je pa to tako tako... za kaj resnega se nauči php (include()). Ko boš enkrat to znal, ne boš več povohal kakšnih editable regions...

Jan987 ::

Ok se bom poiskusil malo pozabavati s templati. Ima drugače kdo kakšen vodičali kaj podobnega, kako se to izvede v Javascriptu.

Glede programa je pa tako, da sem omejen na Microsoftove izdelke, tako da kakšen Dreamweaver pač ne pride v poštev. Če pa kdo pozna (poleg Sharepoint desinger in Expression web-a) še kakšen drug zastonjski ali Microsoftov program, s katerim bi se to dalo narediti, pa naj prosim pove.

Kar pa se tiče izkušenj, pa naj povem da to v firmi ni moje področje, ampak to počnem poleg svojega dela. In do sedaj sem zadevo samo posodabljal, s čimer ni bilo problemov, ampak ker je popravkov vse več, bi stran spremenil tako, da bi bilo poopravljanje in obnavljanje lažje.

Hvala!

Gost ::

Javascript in predloge v html-ju ne gredo skupaj. Če ti je problem narediti template v kakem takem programu, bo še edina opcija server side jezik npr. php.

Edina prava rešitev se pa glasi CMS.

Jan987 ::

Jaja to da javascript in predloge ne gredo skupaj vem. Saj mi ni problem naredit... to se bom že naučil... kar se tega tiče si bom pač vzel čas. Zanima me le, ali se je boljši lotit javascript-a ali izdelave templata?

Jan987 ::

Sem zadevo rešil preko Dynamic templata. Vseeno hvala za pomoč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako vaditi izdelavo strani?

Oddelek: Izdelava spletišč
4210898 (9089) BigWhale
»

Pomoč z iframe!

Oddelek: Izdelava spletišč
141627 (1414) Vice
»

Nova spletna stran

Oddelek: Izdelava spletišč
192206 (1416) Bias
»

izdelava spletne stvari, en detajl

Oddelek: Izdelava spletišč
101290 (1087) ThinMan
»

Spreminjanje vsebine več strani hkrati v DW

Oddelek: Izdelava spletišč
131389 (1216) garg

Več podobnih tem