» »

izdelava spletne stvari, en detajl

izdelava spletne stvari, en detajl

obranc ::

Prišel do problema, in sicer ne morem obkroženega linka spravt v prostor, kamor je pokazana puščica...
enostavno se mi odpre v drugem oknu, kar ni opcija.
Predvidevam, da je to ukaz target, ampak ga nikakor ne morem definirat, da bi se klikneni link odprl tam.
Delam v DW8, CSS..
Predvidevam, da je čist preprosta rešitev, ampak sem na golem začetku, kar se tiče web programiranja..

problem v sliki:
http://www.slikomat.com/slika/1286733.h...


LP,
brane

jeso ::

Če to ni frameset (kar ni), potem tega linka ne moreš kar odpreti v nekem delu strani (na preprost način).
Link naj bo brez targeta. Se pravi <a href="stran.html">Link</a>

Ob kliku na link bo stran.html zamenjala obstoječo stran.
Če hočeš da izgleda enako, razen vsebine v tistem označenem okviru, potem mora biti druga stran dejansko enaka (razen vsebine v okviru).

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jeso ()

obranc ::

format strani je, ki bi jo želel odprt je DWT in ne klasičen html. ne vem, kako naj definiran, da se mi linki odpirajo samo in le v tistmu označenmu prostoru, torej pod linki.....

recimo, da bi označu, da se stran NE SPREMINJA, razen v tistmu okvirčku dol......ok, se da to nardit s koordinati? razpon od X do Y?
se opravičujem za nerazumljivost, ker pišem iz telefona.


LP,
Brane

LapD ::

iframe ali pa php include?

bluefish ::

ali to delaš z DW templati?

rkasteli ::

Ti je že Jeso pojasnil. Naredi več strani in tam kjer nočeš da se vsebina spremeni jo naredi enako na vseh straneh,tam kjer pa hočeš da je vsebina druga pa zadevo naredi kakor ti paše. Ni važno ali je to DWT,čeprav ti svetujem da se ne zanašaš preveč na dreamweawer template ker zna včasih dramweawer zakomplicirati zadevo. Če pa že boš vztrajal z templati pa imaš v dreaweawerju možnost da označiš "editable" region in tam lahko stavri poljubno spremijaš medtem ko bodo ostal deli templata ki niso v "editable region" ostal isti.
rkasteli

obranc ::

LapD: na to ti žal ne znam odgovort :(

BlueFish: ja, lotil sem se totalne predelave enega izmed DW templatov.

Jeso & rkastelic: probal bom z editable region, pa bomo vidl, kaj je, se oglasim še danes.

Lp,brane

lymph ::

Ja, tole se da z iframi lepo rešit
"Belief is immune to counter example."

mte ::

Da se z iframe-om rešit, ampak NE lepo. IFrame je za moje pojme uporaben samo za nebistvene stvari, kot so recimo bannerji z reklamami. Če boš delal s tem, ti bo google poindeksiral strani brez navigacije in ko bo nekdo kliknil gor, se mu ne bo sanjalo, kje je.
Lahko sicer uporabiš template funkcijo v DW, ampak moje osebno mnenje je, da v današnjem času nimaš kaj delati samo statičnih strani, tako da priporočam kak skriptni jezik za tole.
lp

kraftwerk ::

iFrame, al pa DIV mogoce se boljs, pa z php klices tja not en text al pa html ... simple as that
drugac bos pa moral pac nov html narest, ce nimas phpja

ThinMan ::

Na dolgi rok se splača s phpjem igrat - privarčuješ marsikateri živček :)


lp,
----
"We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails"


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Template v Dreamweaverju

Oddelek: Izdelava spletišč
101538 (958) gepard69
»

Macromedia Dreamweaver MX 2004

Oddelek: Izdelava spletišč
122147 (1764) Jan987
»

Spreminjanje vsebine več strani hkrati v DW

Oddelek: Izdelava spletišč
131413 (1240) garg
»

Gumbi v flashu

Oddelek: Izdelava spletišč
71070 (953) rzhektor
»

Dreamweaver 4 -- help

Oddelek: Omrežja in internet
201248 (1102) Elemen_T

Več podobnih tem