» »

BSA izdala novo poročilo

««
9 / 14
»»

jype ::

Sem že povedal. Napisal sem vse Adobe programe in vse Microsoft programe, vse antiviruse, vse brskalnike in še par malenkosti.

Če ne spoštuješ licenčnih pogojev, potem kar pobriši!

Keyser Soze ::

:) Ktera rit ane...
OM, F, G!

Gregor P ::

Prav otročji je:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

jype ::

Nope, I'm making a perfectly valid point.

Point, zaradi katerega bomo vsi skupaj najebali, ker ste tisti, ki kradete softver, praviloma tudi nepismeni, zato se ne boste nikoli zoperstavili spremembam zakonodaje na slabše.

Gregor P ::

Še ena čisto "nazi" izjava od "nadčloveka":8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

digitalcek ::

Kot prvo nekdo ustvarja umetnost predvsem iz nekih višjih ciljev; da pa nekdo hoče zaslužit ogromno denarja na ta način, je pa čisto njegov problem.


In kaj imaš ti proti ljudem, ki hočejo zaslužiti več/veliko/ogromno denarja?
Ki imajo IQ bistveno večji, kot ti?
Ki razvijajo neko (podjetniško) idejo 10 let, ali več? Ki temu podredijo ves svoj dan/svoj lajf, ki ne gredo 5 let na dopust?
In ki potem čez čas zaslužijo 100.000, 500.000, miljon evrov neto?

Kako boli, kajne, tuja uspešnost?

Vsem po 600 evrov bi bilo zate najbolj pravično, kajne?
Tudi Keku torej? Pa Zdovcu (ki mimogrede nista avtorja), pa zaslužita mesečno najmanj 20x več, kot ti?
Le da Zdovca NA SREČO ne moreš skrekat, grafični program/glasbo in še kaj pa (žal) lahko...

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

Prav nič nimam proti; verjetno si že razbral iz mojih komentarjev, da jim privoščim, da zaslužijo veliko denarja, samo ne na račun prisilnega monopolnega izkoriščanja ter omejevanja trga in potrošnika.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

techfreak :) ::

Kakšno prisilnega monopolnega izkoriščanja potrošnika? Kako te MS izkorišča?

jype ::

Gregor P> prisilnega

Ti si v glavi mal prisilen.

Kdo te pa sili uporabljat moje programe?

Keyser Soze ::

Nope, I'm making a perfectly valid point.

Point, zaradi katerega bomo vsi skupaj najebali, ker ste tisti, ki kradete softver, praviloma tudi nepismeni, zato se ne boste nikoli zoperstavili spremembam zakonodaje na slabše.

Pa človek božji. Od 95% populacije pričakuješ da se ukloni volji preostale peščice?

Plus, že stokrat sem vprašal. Kaj je z nadomestilom za nosilce podatkov, ipd.?
OM, F, G!

Gregor P ::

Če si ti napisal vse programe, kot trdiš, imaš monopol nad trgom, ga zavestno omejuješ in kar sam reguliraš ter preko tega na zakonodajo, politiko, ekonomijo, sodišča, šolstvo, družbene razmere, etc. ... kakšen je potlej tvoj vpliv name?!?:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

PaX_MaN ::

Plus, že stokrat sem vprašal. Kaj je z nadomestilom za nosilce podatkov, ipd.?

Tule:
Ne, to je zato, ker imajo "vse naprave možnost shranjevanja tistih treh varnostih kopij, do katerih imate celo pravico".

jype ::

Keyser Soze> Od 95% populacije pričakuješ da se ukloni volji preostale peščice?

Hm? Nikakor ne.

_Vidim_, da se 99 in še skoraj en cel odstotek populacije uklanja volji peščice.

Keyser Soze> Plus, že stokrat sem vprašal. Kaj je z nadomestilom za nosilce podatkov, ipd.?

En debil si je zmislil, da mora država to pobirat, ker (država) predpisuje, da sme kupec podatkovnega nosilca z avtorsko zaščiteno vsebino legalno narediti tri kopije vsebine.

99% in še skoraj en odstotek debilov nas pa ni tega ustrezno preprečilo, zato je to zdaj postal zakon!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

PaX_MaN ::

Če si ti napisal vse programe, kot trdiš, imaš monopol nad trgom, ga zavestno omejuješ in kar sam reguliraš ter preko tega na zakonodajo, politiko, ekonomijo, sodišča, šolstvo, družbene razmere, etc. ... kakšen je potlej tvoj vpliv name?!?:8)

Ekskjuzmi? Ti to srsly?

Gregor P ::

On trdi, da je napisal vse programe in ti sprašuješ mene?!?8-O
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

jype ::

Gregor P> Če si ti napisal vse programe, kot trdiš, imaš monopol nad trgom, ga zavestno omejuješ in kar sam reguliraš ter preko tega na zakonodajo, politiko, ekonomijo, sodišča, šolstvo, družbene razmere, etc. ... kakšen je potlej tvoj vpliv name?!?

Kakšen je moj vpliv nate?

Ni ga. Uporabljaj kak drug program. Napiši ga sam. Kupi licenco, ki ti bo dovolila uporabo mojega. Your choice!

PaX_MaN ::

Ups, bi moral poboldat:
Če si ti napisal vse programe, kot trdiš, imaš monopol nad trgom, ga zavestno omejuješ in kar sam reguliraš ter preko tega na zakonodajo, politiko, ekonomijo, sodišča, šolstvo, družbene razmere, etc. ... kakšen je potlej tvoj vpliv name?!?:8)

Gregor P ::

Ni ga. Uporabljaj kak drug program. Napiši ga sam. Kupi licenco, ki ti bo dovolila uporabo mojega. Your choice!
Kako drugega? Saj so vsi tvoji? Praktično je samo "en" program -> TVOJ ...preprosto si mi onemogočil izbiro:(
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

BALAST ::

Nič pametnega ne bom povedal, vendar dokler se ne uredi slovensko sodstvo, policija, uprava, kjer so luknje večje od kakršnega koli BSA poročila, tu NE bo reda.

Okapi ::

En debil si je zmislil, da mora država to pobirat, ker (država) predpisuje, da sme kupec podatkovnega nosilca z avtorsko zaščiteno vsebino legalno narediti tri kopije vsebine.
Ni čisto tako. Prvič, možnost, da si narediš backup filma ali kopijo cedeja za v avto je čisto OK. Pač ena precej razumna omejitev avtorskih pravic.

Poleg tega je to avtorsko nadomestilo za nosilce namenjeno tudi temu, da lahko snemaš muziko z radija in filme s televizije.

O.

PaX_MaN ::

...preprosto si mi onemogočil izbiro:(

Seveda jo imaš: FORMAT C:\

jype ::

Okapi> Ni čisto tako. Prvič, možnost, da si narediš backup filma ali kopijo cedeja za v avto je čisto OK. Pač ena precej razumna omejitev avtorskih pravic.

Je tako. Preberi, kaj sem napisal. Debilno je, da mora država pobirat ta nadomestila, ne to, da imaš pravico zasebno upravljat z vsebino, za katere uporabo si plačal.

Okapi> Poleg tega je to avtorsko nadomestilo za nosilce namenjeno tudi temu, da lahko snemaš muziko z radija in filme s televizije.

To se mi tudi ne zdi smiselno. Televizije že plačajo licenco za javno predvajanje in če nekdo ne želi, da se njegovi izdelki razmnožujejo, naj si izbere kakšnega od drugih distribucijskih kanalov, ki jih bo lažje nadzoroval, recimo kinematografe.

Gregor P> Saj so vsi tvoji?

Niso. Lahko kupiš OS/2, preneseš in namestiš Ubuntu, rišeš v GIMPu, gledaš zvezde v Google Earth in počneš še tono reči!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Gregor P ::

Seveda jo imaš: FORMAT C:\

... končno smo prišli do tega, kaj vi z vašim monopolnim izkoriščanjem trga počnete. Uporabnikom oz. potrošnikom bi na koncu preostal le še FORMAT C:\ in povratek v ledeno dobo. In očitno bi vi šli do "navideznega" ter povsem izmišljenega profita do konca, pa če vsi skupaj propademo:'(

Skupaj smo torej tudi ugotovili, da navadni nedolžni uporabniki, ki so s svetovnega spleta nesebično povlekli (tudi ker marsičesa v določenih državah ni možno kupiti po legalni poti ter ker se založniki marsikdaj ne poslužujejo sodobnih distribucijskih poti ipd.) ter običajno bolj za hec oz. iz čistega kratkočasja, morda celo v izobraževalne ter osebne namene uporabljajo neko digitalno vsebino brez ustreznih pravic (katero verjetno itak ne bi nikoli kupili) in jo tudi brez kakršnegakoli dobičkonosnega namena delijo tudi s svojimi prijatelji, niso vzrok vašim težavam.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Dragi ::

Ne le pizdiš - celo tožiš jih lahko, pa zahtevaš pošteno odškodnino, ki je sorazmerna s ceno, po kateri program ponujaš. Če so program uporabljali, so ceno očitno sprejeli, sice bi napisali svojega, ali pa kupili konkurenčnega. Če niso, in so ukradli tvojega (celo če ga zgolj posedujejo, kaj šele če ga uporabljajo), so te oškodovali za njegovo ceno.

Toži me. Še prej pa ugotov če imam res nelegalno opremo na laptopu. Še pred tem ugotov kdo sem in seveda kje živim. In potem ko vse to ugotoviš od mene še zahtevej keš ki ga nimam.

In ko boš pri vsem tem ugotovu da si ena zelo, zelo žalostna oseba si lahko kupiš večje kondome ker zadoščenja drugega od večjega e-tiča itak ne boš dobil.

Sam mišlenje ki ti ga hočem dopovedat je očitno itak prezahtevno zate, zato lajnaj naprej na svoje "MINE MINE MIINEEEEE OR PAAAAAAAYY" strune. Saj ti je odpuščeno. Če ne od mene, od boga.

Tacajt bo pa komu drugemu potegnilo, na plano bo prišel z poceni in isto zmogljivim produktom in zato tudi dobil moj keš. ti greš pa lahko potem ploščice polagat :)

Ne le pizdiš - celo tožiš jih lahko, pa zahtevaš pošteno odškodnino, ki je sorazmerna s ceno, po kateri program ponujaš. Če so program uporabljali, so ceno očitno sprejeli, sice bi napisali svojega, ali pa kupili konkurenčnega. Če niso, in so ukradli tvojega (celo če ga zgolj posedujejo, kaj šele če ga uporabljajo), so te oškodovali za njegovo ceno.

Toži me. Še prej pa ugotov če imam res nelegalno opremo na laptopu. Še pred tem ugotov kdo sem in seveda kje živim. In potem ko vse to ugotoviš od mene še zahtevej keš ki ga nimam.

In ko boš pri vsem tem ugotovu da si ena zelo, zelo žalostna oseba si lahko kupiš večje kondome ker zadoščenja drugega od večjega e-tiča itak ne boš dobil.

Sam mišlenje ki ti ga hočem dopovedat je očitno itak prezahtevno zate, zato lajnaj naprej na svoje "MINE MINE MIINEEEEE OR PAAAAAAAYY" strune. Saj ti je odpuščeno. Če ne od mene, od boga.

Tacajt bo pa komu drugemu potegnilo, na plano bo prišel z poceni in isto zmogljivim produktom in zato tudi dobil moj keš. ti greš pa lahko potem ploščice polagat :)

Edit: Pa ne se pozabit igrat tistga špila:
Kako že gre, aja

6 billion pirates are there on the wall. 6 billion pirates on the wall.
1 little pirate was screwed by the law, 5 billion.... pirates left on the wall.

@hruske. Pejd se naučit brat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()

hruske ::

Tvojga keša ne bo dobil noben, ker ga 1) nimaš, 2) tudi če bi ga imel, ga ne bi dal.

To si s svojim odnosom že večkrat povedal.
Rad imam tole državico. <3

Okapi ::

Debilno je, da mora država pobirat ta nadomestila,
S stališča avtorja že ne. Dobi vsaj nekaj od tega. Jaz recimo dobim na leto okoli 500 EUR od knjižničnega nadomestila, kar je sicer malo, a vseeno bolje kot nič, glede na to, da ne morem prepovedati, da bi moje knjige izposojali v knjižnicah.

O.

Gregor P ::

Tvojga keša ne bo dobil noben, ker ga 1) nimaš, 2) tudi če bi ga imel, ga ne bi dal. To si s svojim odnosom že večkrat povedal.
Torej on pač ni tvoj potencialni kupec8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

hruske ::

Ni kupec, ampak to ne pomeni, da zato sme zastonj uporabljat to, za kar so drugi plačali.
Rad imam tole državico. <3

jype ::

Okapi> S stališča avtorja že ne. Dobi vsaj nekaj od tega.

Si prepričan? Ker jaz ne dobim _ničesar_, čeprav ustvarim mnogo avtorskih del, ki požrejo mnogo pomnilniških medijev - vsak dan.

Okapi> Jaz recimo dobim na leto okoli 500 EUR od knjižničnega nadomestila, kar je sicer malo, a vseeno bolje kot nič, glede na to, da ne morem prepovedati, da bi moje knjige izposojali v knjižnicah.

Fino, a knjižnično nadomestilo je nekaj drugega - tam je povsem jasno, koliko ljudi si je čigave knjige sposojalo, pri pomnilniških medijih pa nihče ne ve, kdo pije - plačamo pa vsi.

Dragi> Tacajt bo pa komu drugemu potegnilo, na plano bo prišel z poceni in isto zmogljivim produktom in zato tudi dobil moj keš.

Fino, ampak če mojega programa ne kupiš, ga ne smeš uporabljat. Če bom zaradi tega propadel jaz, to ni tvoj problem - tak je pač zakon!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Dragi ::

Ni kupec, ampak to ne pomeni, da zato sme zastonj uporabljat to, za kar so drugi plačali.

A to je edini razlog? Ne smem uporabljat ker je en drugi plačal za to?

Dej res, pejdi prebrat celo temo, ne sam moje poste, tud od jypa in drugih. :8)

Okapi>Fino, ampak če mojega programa ne kupiš, ga ne smeš uporabljat. Če bom zaradi tega propadel jaz, to ni tvoj problem - tak je pač zakon!


U jebemti, zakon. Ma res?
Že bežim...

No pa pustmo. Nočem se še glede tega kregat. Že tukej naletavam večinoma na gluha ušesa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()

jype ::

Dragi> A to je edini razlog? Ne smem uporabljat ker je en drugi plačal za to?

Ne, uporabljat ne smeš, ker ti avtor ni dovolil. To je edini (in tudi zadosten) razlog.

hruske ::

@Dragi: NE. Avtor se strinja, da ti za N evrov dovoli uporabljat programe, ki jih je izdelal. Če tega ne plačaš, ne dobiš avtorjevega dovoljenja.
Rad imam tole državico. <3

Dragi ::

Dragi> A to je edini razlog? Ne smem uporabljat ker je en drugi plačal za to?

Ne, uporabljat ne smeš, ker ti avtor ni dovolil. To je edini (in tudi zadosten) razlog.


Bom komentiral na tebi primernem nivoju.

LOL

*wink*

jype ::

Citiraš Angel478a? A ker je on tudi zgolj pamž, ki ne razume ničesar? No, njegov nivo si zagotovo zadel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Gregor P ::

"Pamž" je v bistvu kar huda žaljivka. Še posebej bi ga prizadela tvoja izjava, če je res otrok in nima enega izmed staršev:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Okapi ::

Ker jaz ne dobim _ničesar_, čeprav ustvarim mnogo avtorskih del, ki požrejo mnogo pomnilniških medijev - vsak dan.
Programov se ne sme kopirati, zanje ne veljajo te tri kopije za domačo rabo, zato to zate ne velja. Če pa si mislil kakšna druga avtorska dela, bodisi nisi včlanjen v avtorsko agencijo, ki razdeljuje tako zbrani denar, ali pa naklade tvojih avtorskih del niso dovolj visoke, da bi bil deležen tako zbranega denarja.

pri pomnilniških medijih pa nihče ne ve, kdo pije - plačamo pa vsi.
Iz drugega naslova avtorji knjig dobimo tudi nekaj evrov na račun fotokopiranja.

O.

opeter ::

Krivda da piratiziram je avtorjeva, ker ne zna dobro tržit svojega produkta, ne moja.


Zato pa smo dobili DRM. In še hujše bo (npr. strojna - hardverska - vezana na opremo). Zahvalite se lahko piratiziranju.

Sam preden bo komu potegnilo kaj hočem povedat bo zgleda še trajalo. Vsak pač hoče keš za tisto kar je naredu, in noben mu ga noče dat če ima alternative. Čist razumljivo.


Alternativa =! kraja
Alternativa = izbira
Izbira =! uporaba piratskih kopij
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Gregor P ::

Do nedavnega se temu pri nas ni moglo reči "kraja", kakor se tudi še vedno ne vsaj v nekaterih EU državah; preprosto je bil to napačen pravni izraz. Bojda pa vam je grabežljivim avtorjem po besedah nekaterih pravnih strokovnjakov tu na forumu uspelo prepričati zakonodajalca, da se po novem v Sloveniji to enači s krajo, čeprav se ne bi smelo.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

hruske ::

No, to ni kraja, to je nepooblaščena uporaba.
Rad imam tole državico. <3

jype ::

Okapi> Če pa si mislil kakšna druga avtorska dela, bodisi nisi včlanjen v avtorsko agencijo, ki razdeljuje tako zbrani denar, ali pa naklade tvojih avtorskih del niso dovolj visoke, da bi bil deležen tako zbranega denarja.

Tako je. Ker imam stroške z mediji (v foto in video produkciji) bistveno višje, kot jih imajo npr. glasbeniki, se mi zdi tak sistem absurdno nepošten.

Če zdaj potegnem vzporednice z nekaterimi sodelujočimi v tej temi, mi ta strašna krivica daje najmanj pravico do umora petih oseb na leto in neomejene kraje blaga v najbližjem merkatorjevem centru.

Okapi ::

se mi zdi tak sistem absurdno nepošten.
Jebiga, jaz tudi dobim za en izposojen izvod strokovne knjige z 275 stranmi enako (približno četrt evra) kot nekdo, ki je napisal otroško knjigico s 15 stranmi. Ampak pač nisem tak aktivist, da bi se zaradi tega prizadeval spremeniti sistem.

O.

49106 ::

Okapi> Ni čisto tako. Prvič, možnost, da si narediš backup filma ali kopijo cedeja za v avto je čisto OK. Pač ena precej razumna omejitev avtorskih pravic.

Je tako. Preberi, kaj sem napisal. Debilno je, da mora država pobirat ta nadomestila, ne to, da imaš pravico zasebno upravljat z vsebino, za katere uporabo si plačal.

Okapi> Poleg tega je to avtorsko nadomestilo za nosilce namenjeno tudi temu, da lahko snemaš muziko z radija in filme s televizije.

To se mi tudi ne zdi smiselno. Televizije že plačajo licenco za javno predvajanje in če nekdo ne želi, da se njegovi izdelki razmnožujejo, naj si izbere kakšnega od drugih distribucijskih kanalov, ki jih bo lažje nadzoroval, recimo kinematografe.



Torej praviš naj poskrbijo za boljšo zaščito in ne napadajo uporabnikov ki so film sneli s tvja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

jype ::

Messiah> Torej praviš naj poskrbijo za boljšo zaščito in ne napadajo uporabnikov ki so film sneli s tvja?

Ne. Pravim, da je treba sistem avtorskih pravic temeljito prenoviti.

Ampak pravim tudi, da dokler nekateri kradete vsevprek in se potem še vsajate, da kako je to itak normalno in ka boš ti in podobne neumnosti, bo prenova sistema šla v smer, ki ni všeč nikomur od nas.

49106 ::

Ne kradejo, temveč si zadevo le ogledajo brez pooblastila. Sicer če te pa to tako moti pa lahko enostavno prenehaš z razvojem software in se prekvalificiraš v kaj drugega.

Mipe ::

Ne vem, no, to je industrija počenjala že desetletja, pa se stanje nič kaj ne izboljšuje. Nasprotno, slabše je.

Morda bi se morali česa naučiti iz tega... ampak ne, protipiratska zaščita je industrija v malem.

BigWhale ::

Ne kradejo, temveč si zadevo le ogledajo brez pooblastila. Sicer če te pa to tako moti pa lahko enostavno prenehaš z razvojem software in se prekvalificiraš v kaj drugega.


Ne, ker nas to tako moti, bomo poskrbeli, da vi tega ne boste mogli vec poceti. Sami ste si krivi.

Dragi ::

Ne, ker nas to tako moti, bomo poskrbeli, da vi tega ne boste mogli vec poceti. Sami ste si krivi.

Sem pričakoval več od tebe (ne mislim v smislu "da se tega ne sme delat").

49106 ::

A se ti zavedaš da boš težko našel 1 osebo z licenco za vse kar ima

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Gregor P ::

Seveda je veliko lažje nepravično spraviti se na nedolžnega človeka od katerega bi vsi radi imeli denar kot pa na resničnega krivca za vaše težave -> zlobne založniške & Co lobije, ki monopolno izkoriščajo ter omejujejo trg ... ampak na koncu se boste prej ali slej vi medseboj poklali v pehanju za El doradom, ostali bomo pa na žalost kolateralne žrtve:'(
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Gandalfar ::

wtf? Kaksni zlobni zalozniki, ce ljudje moje iphone igre ze 2 evra piratizirajo?!?

Kaj naj grem zicat na vogal, da bom imel za prezivet, ker je svet mnenja, da 2 evra ni "fer" cena?

Zgodovina sprememb…

««
9 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BSA poroča, mi pa na drevo

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
104233 (2808) [D]emon
»

Piratstva v Sloveniji sicer malo manj, a BSA ni najbolj zadovoljna

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
4113413 (9501) technolog
»

BSA še vedno domišljijsko vrednoti piratstvo

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
359869 (8092) Gregor P
»

BSA izdala letno poročilo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
12712910 (9928) opeter
»

BSA obvešča (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
9812174 (8790) Tody

Več podobnih tem