» »

BSA izdala novo poročilo

««
7 / 14
»»

Dragi ::

Gospod sodnik. Priznam. Sposodil sem si sosedov bager. Ampak mislim, da nisem kriv. Sposodil sem si ga zato, da bi se ga naučil voziti, ker so avtošole za take stvari tako nazarensko drage. Spotoma sem res vrgel še nekaj kubikov peska na kup, ker mi lopata za tako ne sede najbolj, vendar pa nimam denarja, da bi plačal najem takega bagra.

Sedaj pa sploh ne razumem, zakaj se sosed vznemirja. Tako ali tako jaz od njega bagra ne bi vzel v najem, saj stane celih 300 EUR/dan, to pa je zame, ki želim kup peska premetati ob svojem študiju, preveč. Zato menim, da mu nisem povzročil nobene škode, saj sem mu ga vrnil nazaj že po sedmih dneh, ko so me policisti vprašali, če ga imam jaz. Ob tem sem mu moral celo dati poln tank goriva.

Prosim tudi, gospod sodnik, da kaznujete soseda. Bagerja mi namreč ni hotel brezplačno posoditi, da bi videl, če ga znam voziti in, da bi videl, če z njim sploh lahko uredim svoje stvari. Menim, da bi mi sosed za preverjanje moral posoditi bager, zato smatram, da si imam sosedov bager še vedno pravico izposojati. Sosed pa naj ne bo tak oderuh.


Z krajo bagra sem:
a) reskiral da poškodujem intelektualno lastnino s tem ko se kam zagonim
b) reskiral da bom koga ubil ker nisem izkušen za upravljanje z bagrom
c) Pri belem dnevu in VSEM na očem sem EDINI spizdu bager, ki ni moja lastnina

Potem:
d) Pesek bom šel premetat na roke ter se tako vsaj mal razgibal. Paše, probej kdaj.
e) Ukrast bom šel bager da se naučim vozit? Da. Sigurno. ČE že, potem bi si "sposodu" kaj bolj primernega mojmu namenu
f) Ja, avtošole so hudičevo drage, preveč če mene vprašaš.

Okapi ::

Tule se eni očitno ne zavedate, da programov ne dela samo Microsoft, Adobe in njima podobni, ki res ne bodo prišli na beraško palico, če jim piratizirajo programe (in sami dobro vedo, da jim piratiziranje v končni fazi celi koristi in ga zato potihem dopuščajo - brez posebnih težav bi lahko uporabili tudi veliko boljše zaščite - recimo v obliki usb-dongla).

Težave s piratirizanjem imajo predvsem manjši programerji (oziroma avtorji nasploh) na manjših tržiščih, recimo slovenskem. Če prodaš milijon izvodov (programa, knjig ...) in ti jih pet milijonov ukradejo, si še vedno krepko v plusu. Če pa jih prodaš tisoč in ti jih pet tisoč ukradejo, pa se ti poslovni model morda že ne izide več (ker je pač razvoj in vzdrževanje programa, ali pisanje knjige, predrago).

Muzičari recimo (razen parih izjem) pri nas s prodajo cedejev zaradi piratiziranja ne morejo več živeti (v starih časih so s prodajo elpijev, kljub presnemavanju na kasete, številni kar dobro zaslužili). Na srečo muzičari lahko nastopajo na koncertih in gasilskih veselicah in vseeno primerno zaslužijo, cedeje pa izdajajo bolj ali manj kot reklamo. Pisatelji in programerji te možnosti nimajo.

Piratstvo je v Sloveniji konkreten vzrok, da nimamo marsikaterega koristnega programa.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Dragi ::

Muzičarji so v klincu zarad založb in SAZAS-a ki jih nategujejo po celi črti, ter, zarad marketinga. Nej nehajo že štepat klinčeve cdje, skor noben več jih ne kupuje. Naj dajo muzko na deezer.com like site po 1EUR na komat. Se jim bo dost bolši izšlo.

Piratsko je v Sloveniji konkreten vzrok, da nimamo marsikaterega koristnega programa.
Ni res. Ne mislim ponavljat spet zakaj.

Gregor P ::

Torej nekaterim tu se zdi čudno, kako nek 10-letnik rajši uporabi nelegalno verzijo Photoshopa kot pa da sam kupi original?!? OMG8-O
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Gandalfar ::

No dajte, razlozite kako po vasem naj avtorji otroskih knjig prezivijo?

Gregor P ::

Že prej omenjena J.R. Rowling očitno preživi precej dostojno? Se ti mar ne zdi tako?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

antonija ::

No dajte, razlozite kako po vasem naj avtorji otroskih knjig prezivijo?

(Samo)Zaposlijo se lahko tako kot vsi drugi drzavljani. Ce res zelijo pisati otroske knjige potem bi bilo zelo lepo ce bi se nasli nacin trzenje jnihvega dela, tako kot vsi drugi. Ne pa da jih pestva zakon.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

49106 ::

raje se vprašaj kako bodo preživeli nekdanji delavci mure

digitalcek ::

Okoriščal bi se, če bi ga naprej prodajal, pa ga ne. Ga imam za lastno uporabo.


Iz skladišča sem ukradel 12 kg pršuta. Žal so me dobili.
Zakaj hudiča mi hočejo soditi in me obsoditi, če pa ga ne mislim preprodajati naprej, ampak ga pojesti sam?

In ne vem, kaj me sploh zajebavajo za nekaj kg neavtorskega izdelka, ko pa je baje (tako mi pripovedujejo mlajši sodelavci) na internetu vsa intelektualna lastnina zastonj. Plača baje samo tisti, ki ima veliko denarja. In je tako nor, da plača.

Jaz nimam veliko denarja. Pa tudi, če bi ga imel, nisem tako nor, da bi kaj plačal. Ne pršut (tudi jaz ga najbrž imam pravico jesti), ne računalniške programe (tudi jaz jih imam najbrž pravico uporabljati).

In od sedaj naprej se bom boril za sistem, kjer bo vse zastonj: pršut, avtomobili, stanovanja, hiše, ter SEVEDA računalniški programi. Pa naj se sistem imenuje komunizem, anarhizem, ali kako drugače.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Dragi> Naj dajo muzko na deezer.com like site po 1EUR na komat. Se jim bo dost bolši izšlo.

Pa ti si nor. Ti misliš, da bom jaz dal 1 EUR za nekaj, kar lahko dobim zastonj? Lol, če citiram angelčka.

49106 ::

digi: Pirat tvojega''pršuta'' ni ukradel, temveč ga je repliciral. Tvoj pršut je ševedno tvoj in lahko ugrizneš kadar hočeš

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Gregor P ::

jype, napačno citiraš angelčka; on je dejal, da bi kupil dober produkt, če je poceni oz. za pošteno ceno;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Gandalfar ::

(Samo)Zaposlijo se lahko tako kot vsi drugi drzavljani. Ce res zelijo pisati otroske knjige potem bi bilo zelo lepo ce bi se nasli nacin trzenje jnihvega dela, tako kot vsi drugi. Ne pa da jih pestva zakon.


Komu pa naj prodajajo, ce si vsi zastonj jemljejo?

digitalcek ::

Muzičarji so v klincu zarad založb in SAZAS-a ki jih nategujejo po celi črti, ter, zarad marketinga. Nej nehajo že štepat klinčeve cdje, skor noben več jih ne kupuje. Naj dajo muzko na deezer.com like site po 1EUR na komat.

En evro na komad? Si ti normalen? Pred meseci je nekdo odprl na nekem velikem forumu temo: Koliko ste pripravljeni na spletu dati za glasbo?
Večina je napisala, da mislijo dati največ 1 evro ZA VSO SVETOVNO GLASBO.
Niso pa napisali, ali so mislili en evro na mesec, ali na leto...

49106 ::

Če imaš kaj kmečke pameti ti to pove 1EUR na komad ;)

antonija ::

Komur hocejo... sej meni tud noben noce plcevat za moj super-duper program ki izpise "hello world". In to napisan v kar nekaj jezikih (programskih, text je vedno angleski :\). In zdaj naj se grem bunit in od koga zahtevat denar ker je moj program nasel na netu in ga uporablja? Zakaj ze?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

jype ::

Gregor P> jype, napačno citiraš angelčka; on je dejal, da bi kupil dober produkt, če je poceni oz. za pošteno ceno

Ja, pa ga ni. Ker 5k ojro je poštena cena za Adobe repertoar, pa ga ni kupil - uporablja pa ga!

antonija> sej meni tud noben noce plcevat za moj super-duper program

Jah, slabši je od mojga, zato potem pač kupijo mojga.

Angel478a pa kar toži - on ga uporablja, čeprav ti ni plačal poštene cene!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Gregor P ::

Še vedno ne spremeni dejstva, da si ga napačno citiral8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

digitalcek ::

sej meni tud noben noce plcevat za moj super-duper program ki izpise "hello world". In to napisan v kar nekaj jezikih (programskih, text je vedno angleski :\). In zdaj naj se grem bunit in od koga zahtevat denar ker je moj program nasel na netu in ga uporablja? Zakaj ze?


In to naj bi bil razlog, da se na spletu skoraj nobenemu nič ne (s)plača?

49106 ::

Komur hocejo... sej meni tud noben noce plcevat za moj super-duper program ki izpise "hello world". In to napisan v kar nekaj jezikih (programskih, text je vedno angleski :\). In zdaj naj se grem bunit in od koga zahtevat denar ker je moj program nasel na netu in ga uporablja? Zakaj ze?


Moral bi v EULA napisat da se ''kupci'' ob inštalaciji strinjajo z nakupom in morajo najkasneje v 15 dneh na tvoj račun nakazati 10000€

jype ::

Gregor P> Še vedno ne spremeni dejstva, da si ga napačno citiral

Citiral sem samo "Lol".

Keyser Soze ::

Sicer pa. A ne plačujemo vsi enega čudnega pavšala za avtorje?

A tist gre pa za proizvodnjo pršuta?
OM, F, G!

antonija ::

In to naj bi bil razlog, da se na spletu skoraj nobenemu nič ne (s)plača?

Youwhat??!? Nic ne splaca? 21.796 billion (2008). Ugani cesa in komu in zakaj?

Ce ti (ali jaz ali jype) ne znas zasluzit na netu to ni ne moj problem, ne angelov, ne drzavni. Pa je nekako (kako le zvraga?) postal drzavni in prerasel v (bolano) zakonodajo. In to ni prav. Je pa legalno.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

BigWhale ::

Kdo ali kaj vam pa da pravico, da se za neko stvar odlocite, da nima normalne cene in potem zavestno krsite naso zakonodajo s tem, da zadevo nelegalno distribuirate in/ali si jo samo nelegalno ogledate (ceprav je v primeru P2P to prakticno nemogoce)?

Morda Adobe in Microsoft res nista najboljsa primera. Morda bi bilo bolj primerno vprasati kdo je kupil Total Commander in recimo Ultraedit (za slednjega nisem preprican kaksno licenco ima, zdi se mi, da je shareware, z neko trial licenco).

Keyser Soze ::

Sicer pa. A ne plačujemo vsi enega čudnega pavšala za avtorje?

A tist gre pa za proizvodnjo pršuta?
OM, F, G!

Dragi ::

Večkrat sem poudaril da KOMOT plačam za nek produkt dokler je cena v mejah normale. 1euro; za komat, od katerga dobi velik % avtor direktno se mi zdi več kot fer.


Zakaj odrekas avtorju pravico, da bi sam dolocal ceno za svoje delo?

Ti nisem že odgovoril na to?
Je ne. Naj zarad mene določ ceno 100.000eurov za en simple programčič. Sam pol naj ne joka ko se bo folk znajdu in namest plunu njemu 100.000eurov na roko program skrekal in ga uporablal zastonj.

Če si ti pravičn bom tud jst. Če se ti preseravaš se bom tud jst. tud to sem že večkrat povedal.

Gandalfar ::

Če si ti pravičn bom tud jst. Če se ti preseravaš se bom tud jst. tud to sem že večkrat povedal.


Kaksno preseravanje. Ce ti je program predrag .. GA NE UPORABLJAJ! Od kje ti pravica, da si potem nekaj kar vzames?

49106 ::

Isto kot če jaz prodajam kruh po 500EUR na kilo in potem se bunim zakaj doma pečejo

Dragi ::

Če si ti pravičn bom tud jst. Če se ti preseravaš se bom tud jst. tud to sem že večkrat povedal.


Kaksno preseravanje. Ce ti je program predrag .. GA NE UPORABLJAJ! Od kje ti pravica, da si potem nekaj kar vzames?


Dejmo zakomplicirat. Od kje tebi pravica da mi to preprečiš? Po zakonu?
Dejmo uzakonit pol piratstvo, da vidim na kaj se boš potem skliceval.

Gandalfar ::

Dejmo uzakonit pol piratstvo, da vidim na kaj se boš potem skliceval.


Kaj tocno zate to pomeni?

antonija ::

Isto kot če jaz prodajam kruh po 500EUR na kilo in potem se bunim zakaj doma pečejo

Ta prva prava primerjava!!! Gremo tozit mojo mamo ker spece ful dobro svarvaldtko ki jo slascicarne prodajajo za veliko EUR. Piratsvo je treba ukint, eh? Pa domaci wienersnitzli so tud sigurno krsitev kaksnih avtorskih pravic, mora da pozapremo vse ki imajo doma fritezo.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Dragi ::

Da se sklicuješ na pravico do prodajanja svojega produkta po ceni ki jo ti določiš izključno ker tako piše v zakonu, j*be pa se ti za vse drugo kar sledi.

Če hočeš da se tvojega produkta nelegalno ne uporablja potem naredi tako da ga folk tega ne bo hotel delati. Ne pa zahtevat od ustave da zaščiti tvoje sebične želje.


Ta prva prava primerjava!!! Gremo tozit mojo mamo ker spece ful dobro svarvaldtko ki jo slascicarne prodajajo za veliko EUR. Piratsvo je treba ukint, eh? Pa domaci wienersnitzli so tud sigurno krsitev kaksnih avtorskih pravic, mora da pozapremo vse ki imajo doma fritezo.

Btw, nekdo mi je govoril neki časa nazaj, da dandanes sploh ne moreš kmečkega turizma odpret, če nimaš narjenih tečajev in s tem pridobljenih potrdil, da si tečaj dejansko opravil. Seveda moreš pri temu mastno plačat.

Rabiš pa tečaj za vsako malenkost. Peko kruha -> tečaj, peka potice (pa čeprav je isti princip), tečaj, peka štrudla, tečaj. Če nimaš tečaja ne smeš pečt, pa tud če tvoja familija to dela že več generacij.

Seveda tečaj zgleda nekako tako, da prideš tja, spečeš potico in ti ena bevava smrklja ki še pečice ne zna prižgat soli pamet.

techfreak :) ::

Če nimam denarja za BMWja in se mi njegova cena zdi nepravična, ga lahko potem ukradem?

antonija ::

Če nimam denarja za BMWja in se mi njegova cena zdi nepravična, ga lahko potem ukradem?

Nope. BTW, if you're gonna act like an idiot people will treat you like one.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Dragi ::

Če nimam denarja za BMWja in se mi njegova cena zdi nepravična, ga lahko potem ukradem?


Če ga lahko dupliciraš točno tam na mestu, brez da bi kakorkoli vplival na prvotni BMW, zaradi mene komot. Lastnika tako nisi nikakor oškodoval, kvečjemu ego mu bo upadu ko bo še en BMW več kot prej.

V nasprotnem primeru, ne, ni isto.

kitaj ::

@Dragi:
Če hočem bit konkurenčen in dobit dober šiht, potem morem imet znanje.
Da dobim znanje, bi ga moral po mnenju jypa in drugih dobit zastonj, tudi če mi je dosti kvalitetnejši material na voljo vendar je plačljiv, se ga ne smem pipnit.

Znanje ni to, da znaš pritisniti tisti "tretji gumb na desni z puščico, ki kaže v desno". Znanje je to, da veš zakaj moraš pritisniti prav tisti gumb in kaj se bo z pritiskom zgodilo. Če imaš to znanje, potem ni težko spremeniti svoje navade in za isto opravilo pritisniti "peti gumb na desni z malo tanjšo puščico, ki kaže desno navzdol".
Znanje ni to, da znaš odpreti steklenico z dovršeno zasnovanim "profesionalnim" odpiračem ampak to, da znaš steklenico odpreti z čemerkoli imaš pri roki.
Pa še ena semantična opazka: to, kar si ti jemlješ pravico jemati brezplačno ni material. Razen če, npr. za tiskanje izjemne fotografije, nekomu preprosto izmakneš kvalitetnejši papir, kot ga imaš sam doma v predalu.

Okapi ::

Ta prva prava primerjava!!! Gremo tozit mojo mamo ker spece ful dobro svarvaldtko ki jo slascicarne prodajajo za veliko EUR.
Evo, res mi ni jasno, a ste tule eni res taki moroni, ali se samo delate, da je debata bolj živahna.

Antonija recimo pravi, da je OK, če gremo njegovi mami krast torte, ker peče tako dobre. Messiah pravi, da je OK v pekarni krasti kruh, če se nam zdi predrag.

O.

Gregor P ::

Ne, povsem napačno si razumel bistvo, ki je, da jaz lahko komot doma spečem Sacher torto, ki je lahko čisto ista kot v Sacher hotelu, dokler to pač počnem za lastne potrebe. Če bi pa hotel odpreti nov Sacher hotel z doma narejenimi Sacher tortami, bi pa verjetno naletel na težave.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

thramos ::

Zeh. Antonija pravi, da je OK, če tudi mi pečemo take torte kot njegova mama. O nobeni kraji ni govora.

jype ::

antonija> Ta prva prava primerjava!!!

Ja, pa ni prava. Če bi pamži tule napisali svoje programe, namesto da uporabljajo mojega, potem ne bi imel z njimi nobene težave.

Oni pa uporabljajo moje programe. Programe, ki sem jih jaz napisal. Za uporabo mojih programov lahko postavim poljubne pogoje in pogoj je tak, da mi mora vsak, ki program uporablja, plačati določen znesek. S tem pridobi izključno samo on in izključno samo pravico do uporabe programa, ničesar drugega. Če se tega ne drži, programa _ne sme_ uporabljati, ker je _moj_!

Vsak, ki program uporablja, plača ga pa ne, me je oškodoval za ceno programa. Če ga ne bi uporabljal, če bi ga moral resnično plačati, me ne zanima.

Dragi ::

@Dragi:
Če hočem bit konkurenčen in dobit dober šiht, potem morem imet znanje.
Da dobim znanje, bi ga moral po mnenju jypa in drugih dobit zastonj, tudi če mi je dosti kvalitetnejši material na voljo vendar je plačljiv, se ga ne smem pipnit.

Znanje ni to, da znaš pritisniti tisti "tretji gumb na desni z puščico, ki kaže v desno". Znanje je to, da veš zakaj moraš pritisniti prav tisti gumb in kaj se bo z pritiskom zgodilo. Če imaš to znanje, potem ni težko spremeniti svoje navade in za isto opravilo pritisniti "peti gumb na desni z malo tanjšo puščico, ki kaže desno navzdol".
Znanje ni to, da znaš odpreti steklenico z dovršeno zasnovanim "profesionalnim" odpiračem ampak to, da znaš steklenico odpreti z čemerkoli imaš pri roki.
Pa še ena semantična opazka: to, kar si ti jemlješ pravico jemati brezplačno ni material. Razen če, npr. za tiskanje izjemne fotografije, nekomu preprosto izmakneš kvalitetnejši papir, kot ga imaš sam doma v predalu.


Jst vem kaj se razume pod pojmom znanje, vem pa tudi da sploh nisi, oziroma si samo delno prebral moje poste.
Try again please.

Keyser Soze ::

Če nimam denarja za BMWja in se mi njegova cena zdi nepravična, ga lahko potem ukradem?

Bi bilo IMO zanimivo, če dobimo replikatorje. Bo velik problem ko si boš iz "zraka" naredil novega BMWja.
OM, F, G!

antonija ::

@Okapi: Sem ze imel napisan cel odgovor predem sem doumel da samo trollas... I see what you did there!

@jype: "pamzi" izdelajo kopijo tvojih programov (tako kot moja mam idela kopijo neke prvotne torte). S tem bi po tvojem moja mama oskodovala prvotnega avtorja torte (ali pa kruha ali pa dunejcev) ker mu ni placala "pravicne cene" (ki jo avtor potegne iz riti in ga zakon pri tem se celo sciti)?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

jype ::

Dragi> Ti si idiot.

Zdaj si me pa razkrinkal.

Ampak biti idiot je OK, uporabljati tuje izdelke brez dovoljenja njihovega izdelovalca, pa ni.

antonija> "pamzi" izdelajo kopijo tvojih programov

Ja, in tega jim nisem dovolil, pod nobenimi pogoji!

antonija> prvotnega avtorja torte

Ne, ker je njena torta njeno avtorsko delo. Ona ne peče tort drugih avtorjev, ampak svoje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Keyser Soze ::

Sicer pa. A ne plačujemo vsi enega čudnega pavšala za avtorje?

A tist gre pa za proizvodnjo pršuta?

?
OM, F, G!

Dragi ::

Dragi> Ti si idiot.

Zdaj si me pa razkrinkal.

Ampak biti idiot je OK

Jaz pravim da ni. Gremo uzakonit.
Bi blo hecno kako vlada preganja idiote. Ziher bi začel poročila gledat.


antonija>
Oni pa uporabljajo moje programe. Programe, ki sem jih jaz napisal. Za uporabo mojih programov lahko postavim poljubne pogoje in pogoj je tak, da mi mora vsak, ki program uporablja, plačati določen znesek. S tem pridobi izključno samo on in izključno samo pravico do uporabe programa, ničesar drugega. Če se tega ne drži, programa _ne sme_ uporabljati, ker je _moj_!


Ti povem kako tole izgleda?

Me me me !!! MEEE!!! money!! ME! ME! buuut mooom! he took my candy! ME!

Nehej se bunit pa rajši spremen marketing. Boš imel namesto sivih las veš keša ki si ga eni tako obupno želite.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()

Gregor P ::

Ti si jype napisal zgolj nek "recept", kako iz nekega programskega jezika, ali skupek kode, ki je čisto vsem na voljo, narediti "dobro pečeno kodo", ki si jo nato lepo zapakiral v exe in nam hočeš sedaj ta recept prodati za velik denar. Hej morda ti pa celo uspe:D Razen, če si morda res kaj revolucionarno novega odkril oz. izumil?!?8-O
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Gandalfar ::

Nehej se bunit pa rajši spremen marketing. Boš imel namesto sivih las veš keša ki si ga eni tako obupno želite.


Kaj mi ves marketing na svetu pomaga, ce ti v noben primeru nisi pripravljen placat za moje delo, hkrati pa ga kljub vsemu uporabljas ne da bi zato placal?

Gregor P ::

Kaj ti pomaga kupec, ki nikoli ne bi kupil tvojega programa?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

digitalcek ::

@Okapi: samo zato ker si avtor nimas avtomatsko neomejenih pravic. Tega ne sme biti. Tude ce trenutno je.


Če si avtor, IMAŠ neomejene pravice!
Ne glede na to, če ti je (recimo) k realiziciji celovečernega filma kaj primaknilo pristojno ministrstvo, ali pa si ga delal s zainteresiranimi frendi v samozaložbi.

In če si ga snemal v samozaložbi in to tri mesece ali več (kolikor se povprečno snema celovečerec), če so sodelujoči frendi vložili (recimo) 100.000 evrov, je ZELO LOGIČNO, da želijo dobiti ven vsaj 200.000 evrov čistega.
Ta čas, ko so drugi (na črno) polagali ploščice za 4500 - 7000 evrov mesečno, so fantje delali vsak dan 10 do 16 ur.
In potem, ko jim 20.000 pezdetkov film sname s torrenta ni čudno, da taki vsaj malce pop.....

Ja, avtor IMA neomejene pravice.
Ko posname film, material lahko tudi zažge. In tudi roman lahko vrže v peč, ali fizično uniči CD, ključek, disk...
««
7 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BSA poroča, mi pa na drevo

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
104257 (2832) [D]emon
»

Piratstva v Sloveniji sicer malo manj, a BSA ni najbolj zadovoljna

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
4113435 (9523) technolog
»

BSA še vedno domišljijsko vrednoti piratstvo

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
359889 (8112) Gregor P
»

BSA izdala letno poročilo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
12712944 (9962) opeter
»

BSA obvešča (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
9812202 (8818) Tody

Več podobnih tem