» »

BSA izdala novo poročilo

««
6 / 14
»»

Gandalfar ::

Spet si se izognil odgovoru. Razlozi zakaj si mnenja, da smes prosto po svoji volji krsit pogodbo, ki si jo na prvem mestu sam sklenil.

Gregor P ::

Ti je že nekdo prej odgovoril, da on ni sklenil nobene pogodbe. Razen, če jo je morda s teboj?:P

P.S.: kateri naivnež pa bi pri zdravi pameti sploh hotel sklepati takšne oderuške oz. izkoriščevalske pogodbe?!?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Gandalfar ::

To ni panike. Njega je itak treba sodno preganjat, ker uporablja moje delo brez mojega dovoljenja in v nasprotju s prvotno pogodbo po kateri je sirjenje prepovedano, razen ce lahko drugace dokaze.

BigWhale ::

Avtor dobi ob ustvaritvi dela pravico do odlocanja o svojem delu.

Prosil bi za tri tehtne razloge zakaj bi se avtorju to pravico odvzelo in zakaj bi potem sploh avtorji se ustvarjali, ce niti nimajo pravice do razpolaganja s svojim avtorskim delom?

Hvala.

jype ::

Angel478> Mi lahko prosim poveš avtor/soavtor katerih programskih produktov si?

Sem v tej temi že zapisal.

Mi lahko prosim poveš, zakaj te kot nesramneža, ki uničuje življenja avtorjev, ne bi smeli zmerjati?

McMallar ::

Ti je že nekdo prej odgovoril, da on ni sklenil nobene pogodbe. Razen, če jo je morda s teboj?


Ko inštaliraš aplikacijo se ti prej pokaže EULA. Vedno se moraš strinjati z njo, preden lahko nadaljuješ z inštalacijo. Če je ti ne prebereš oz. te ne briga zanjo to še ne pomeni, da nisi vezan na določila v njej.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

poweroff ::

LOL, ne.

Po tej logiki bi lahko iz trgovine ukradel vse, vendar le, če ne vstopiš skozi vrata, pač pa skozi okno.

Sicer je pa sprenevedanje odveč. Zakon je na naši strani in to je jasno.
sudo poweroff

Mipe ::

EULA menda po zakonu nima nobene pravne teže.

poweroff ::

Seveda ne. Piratstvo je pa po zakonu zaščiteno v nulo. Če te BSA obtoži piratstva te pridejo policaji domov potrepljat po ramenih in skuhat kavo.
sudo poweroff

McMallar ::

EULA pade samo v tistih točkah, kjer je v zakonu zapisano drugače.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

nekikr ::

Jype, tudi mene zanima kaj si spacal v življenju (kar se programja tiče). Vedno se delaš najpametnejšega in hvališ svoje delo (kar se programja tiče). Prosim predstavi nam svoje umotvore. Se sramuješ tega kar bomo videli ali pač nič ni za videti? Pa ne mi spet d MS anything, Adobe anything, ker s tem samo še naprej potrjuješ kakšen zafrustriran otrok si.

Edit: typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

poweroff ::

Jaz imam nekaj zelo malega vpogleda v to kaj je delal in kaj dela Jype in lahko rečem - vsa čast. Če bo hotel, bo pa sam povedal kaj konkretno je že izpeljal.
sudo poweroff

jype ::

Za to debato je moje delo nepomembno. Predstavljam antitezo tistim, ki se jim zdi, da smejo konzumirati delo avtorjev, ne da bi se avtor s tem strinjal. Zastopam vse programerje (tudi programerje prostega programja, jasno, ker tudi oni določajo pogoje uporabe njihovih izdelkov) in njihove interese napram ljudem, ki se vztrajno motijo, da so avtorska in sorodne pravice delo zlobnih kapitalistov in jih je torej povsem smiselno in legitimno kršiti, saj s tem ni narejene nobene škode.

thramos ::

Ok, potem pa vsaj opiši, kako imaš zaradi Angela478 uničeno življenje? :)

Irbis ::

> Prosil bi za tri tehtne razloge zakaj bi se avtorju to pravico odvzelo in zakaj bi potem sploh avtorji se ustvarjali, ce niti nimajo pravice do razpolaganja s svojim avtorskim delom?

No, pravzaprav avtor v vsakem primeru odloča o svojem delu, lahko ga objavi ali pa pač ne. Ali pa dela kaj drugega.

Kot programer se pač preusmerjam s tega, da delam izdelke za trg, kjer naj bi jih kupovala množica kupcev, v to, da delam projekte za znanega kupca.
Pisatelji bodo pa npr. pisali sporočila za javnost za PR >:D

jype ::

thramos> Ok, potem pa vsaj opiši, kako imaš zaradi Angela478 uničeno življenje?

Sem napisal dva najboljša programa na svetu in ju prodajal za zmerno, trajno nizko ceno! Potem so prišli nepridipravi in moje programe pričeli razpečevati na lastno pest.

V nekaj letih sem zapadel v zlorabo trdih drog, psa so mi ugrabili, žena me je zapustila, otroci so pa umrli od lakote...

Vse samo zaradi piratov!

Ugonobili bi me, če me ne bi k sreči rešili tamkajšnji gasilci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

thramos ::

Skratka, ko se izkaže da Angel-i ne uničujejo življenj, se zatečemo k fantaziji in sarkazmu ... :)

Dragi ::

thramos> Ok, potem pa vsaj opiši, kako imaš zaradi Angela478 uničeno življenje?

Sem napisal dva najboljša programa na svetu in ju prodajal za zmerno, trajno nizko ceno! Potem so prišli nepridipravi in moje programe pričeli razpečevati na lastno pest.

V nekaj letih sem zapadel v zlorabo trdih drog, psa so mi ugrabili, žena me je zapustila, otroci so pa umrli od lakote...

Vse samo zaradi piratov!

Ugonobili bi me, če me ne bi k sreči rešili tamkajšnji gasilci.


Dej povej že paypal naslow da ti nakažem tist bogi evro. Vse sam da boš nehal s takimi.

PaX_MaN ::

Zakaj potem izdelovalci kladiva nimajo enakih "avtorskih pravic" in ne morejo zahtevati da se neha posojat orodje amapk mora vsak kupit svojega? Zakaj so izdelovalci softwarea in filmov in muzike nad vsemu drugimi izdelovalci?

Um, wut?
Lizing? Mesečne na LPPju? TAXI prevoz? Zrakoplovni leti? Predporočna pogodba? Duhamorno fjakanje z vlaki? Pa, nenazadnje, najem nepremičnine? Pri vseh teh imaš eno vrsto "licenčne pogodbe za (omejeno) koriščenje". S tem, da v zadnjem primeru kurca žnjurca (="pirata") še iz lastne bajte (= intelektualna lastnina izpod tvojih rok/iz možgan) ne smeš ven fuknit (= jahanje z WGA, BSAjanje, RIAAjanje, pa čak i SAZASanje), če ne plačuje/noče plačevat (= ftpjanje, torrentanje, skeniranje), ker tako (AFAIK) pravi Ustava!

antonija ::

Vecina nastetih stvari je pa itak storitev, kar pa (moras tud sam priznat) ja tako huda brca v temo da bi jaz popravil svoj post in dodal raje vec proizvodov in manj storitev.

In ja, avtorji imajo trenutno take pravice da jih najemodajalci lahko samo sanjajo.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

jype ::

thramos> Skratka, ko se izkaže da Angel-i ne uničujejo življenj

Lih tolk jih ne uničujejo, kolkr ne kradejo.

antonija ::

Pa dej nehite ze s to krajo!!! Lies, all lies!!!1!
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

gokky ::

Pirat, pijanec, lopov, ropar, tajkun,... vsak pač išče opravičila in razloge, zakaj mora biti tak kot je. Eden krade (lahko najde tudi milejši izraz, ampak KRADE!) zato, ker so programi predragi, drugi umori (lahko najde tudi milejši izraz, recimo po nesreči povozi) tri ljudi zato, ker ga je žena zapustila in pije,...

@Hudiček in njemu podobni: Lahko razlagate, kako ste ful bogi, revčki, študenti,... ampak še vedno tisti, ki vidimo preko vaših samopravičevanja in samopomilovanja ter raznih pravnih izrazov (a pirat krade ali ne) vidimo, da ste v resnici čisto navadni lopovi.

PaX_MaN ::

itak storitev, kar pa (moras tud sam priznat) ja tako huda brca v temo

Ki jo lastnik/avtor daje strankam pod določenimi pogoji. O, lej, enako kot EULA!

jype ::

antonija> Pa dej nehite ze s to krajo!!! Lies, all lies!!!1!

Kaj lies? Kako pa rečeš temu? Ti si nekaj naredil, jaz pa to zdaj uporabljam brez tvojega dovoljenja. Kaj je to, če ni kraja?

antonija ::

@gokky: Lahko ti isto trollam nazaj kako ti isces izraze za osebke ki jih ne maras ali ne odobravasa njihovega obnasanja, ampak to se vedno ne spremeni dejstva da krsenje licence ni kraja (tudi ce ti lazje spis ob misli da je); kar je sicer se vedno ne naredi legalno...

@Pax_MaN:... s to izjemo da pogoji v teh "licencah" niso "iz riti potegnjeni" (kot pri vecini softwarea kjer avtor zavraca vsako odgovornost za posledice svojega pocetja, hkrati pa pricakuje ogromne dnarje za tak "produkt") ampak imajo na nekaterih podrocij precej eksaktno pravno podlago ki preprecuje grdobije ki so danes stalna praksa pri softwareu.

Sej cist lepo razumem da je trenutna avtorska zakonodaja kot mokre sanje za vse zaloznike, zdraven pa se za vecino avtorjev. Ampak hkrati tudi upam da vsi, ki trenutno tako gorece zagovarjate trenutno zakonodajo, tudi razumete da vas prav ta zakonodaja zavira in vam (legalno ali nelegalno) odzira potencialne kupce/uporabnike. Nekaterim je to jasno, nekaterim pa kot kaze se ni.

@jype: to je krsenje trenutno veljavnih avtorskih pravic.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

jype ::

antonija> @jype: to je krsenje trenutno veljavnih avtorskih pravic.

Aja. Pol je pa res ok. Sploh ni problema, maš prov.

antonija ::

Kraja definitivno ni, ker pri kraji zrtev izgubi neko premozenje _ki_ga_ze_ima_ in to premozenje na koncu dobi storilec. Kraja. Pri krsenju licence imas ti se vedno celotno svoje premozenje ki is ga imel, edino potencialnega kupca/stranko/uporabnika si izgubil ker se je odlocil za krsenje licence namesto za legalno pot.

EDIT:
kar je sicer se vedno ne naredi legalno...
Nekaj te res matra branje celih postov zadnje case...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

Dragi ::

Gokki, ne govorim da sem bogi. Sploh ne, nisem bogat, niti nisem reven. Prihodke imam majhne, ampak to zato ker pazim na izdatke.
Če bi plačeval vsako bedarijo potem jasno da se mi ne bi izšlo.

Če hočem bit konkurenčen in dobit dober šiht, potem morem imet znanje.
Da dobim znanje, bi ga moral po mnenju jypa in drugih dobit zastonj, tudi če mi je dosti kvalitetnejši material na voljo vendar je plačljiv, se ga ne smem pipnit.
Da pa bi to znanje plačal rabim keš.
Da dobim keš se moram zaposlit.
Itd.

Jst bom kupoval/jemal tam kjer mi je najbolj ugodno. Tako kot ves normalen folk. noben se ne bo šel drkat v ene skrajnosti (mal premočna v tem primeru, pa vseen) za manj, če pa dobi več za manj vloženega truda.

Krivda da piratiziram je avtorjeva, ker ne zna dobro tržit svojega produkta, ne moja. Sam preden bo komu potegnilo kaj hočem povedat bo zgleda še trajalo. Vsak pač hoče keš za tisto kar je naredu, in noben mu ga noče dat če ima alternative. Čist razumljivo.

Vem da bo dosti folka tukej navalilo na sledečo izjavo, ampak sam se požvižgam na zakon in kapitalizem če je tok slabo zastavljen.
Po eni strani se pizdite tukej kako piratiziramo in krademo in kako smo oh in sploh žleht, ko pa na ta način služte ni pa nč narobe.
Recimo, photoshop je tok znan čist samo zato ker se ga da piratizirat. Če se ga ne bi dalo, potem bi ga redko kater kupu, zakaj? Ker ne bi vedl za njega.
Ker pa ga ima tok folka je pr reklama utrgana. Isti keš kot bi ga zagonil za isto "slavo" z promoviranjem produkta zdej "izgubijo" pri nelegalnem programju.

Potem, ker je PS tako gromozno razširjen obstaja na netu en kup strani in s.pjev ki nudijo vodiče, support in podobne pizdarije, delno za keš, delno free za reklamo. Za neko free alternativo tega nimam in se rabim SAM učit, oziroma je tega materiala zelo malo.

Zarad bajno easy dostopa do teh programov se splošen nivo znanja dviguje na svetovni ravni. Povečuje se produktivnost, se pravi, znanje imamo, rabimo resource za delat. S tem mislim močnejši komp, hitrejša linija, še več programske opreme, še več podpore, etc.

Dejmo razmislit mal tukej. Če bi rabu VSAK kupit vsak klinčevi payable program ki je na netu, kolko programov bi folk celo kupoval? Šaltali bi na opensource, itak. Zdej pa million cent question, kolk časa bi trajalo preden bi se eden spomnu da se da iz opensourca dobro služit in bi začel isto kodo prodajat.... In pridemo nazaj kjer smo bli.

Ampak lažje se je pizdit in bit mutav ter ZAHTEVAT da se vsi ravnajo po OMAGAWD zakonu, kot pa uporabit mal logike, nehat bit tok zagrenjena kapitalistična piz*a in celo kako stvar tržit tako da bo folk to tud ne samo uporabljal ampak ti dal tud konkretne zasluge in povrnjen trud za tvoje delo.

Sam zastopit kaj jst govorim, heh... Bo že, enkrat. Do takrat pa flejmite kok je treba vse po zakonu in kako smo lopovi in stradamo soseda ki je v bistvu na istem kot smo mi.

Gandalfar ::

Ampak hkrati tudi upam da vsi, ki trenutno tako gorece zagovarjate trenutno zakonodajo, tudi razumete da vas prav ta zakonodaja zavira in vam (legalno ali nelegalno) odzira potencialne kupce/uporabnike.


Daj mi razlozi kako to, da lahko vsak mulci, ki ne spostuje zelja mene kot avtorja uporablja moje delo, odzira potencialne kupce? Oz. se vec, zakaj jaz po tvojem ne smem kazensko preganjat tega mulca ter kje je tu spodbuda zame kot avtorja, da se vec ustvarjam?

Zgodovina sprememb…

Dragi ::

Spet faljena izjava. Predpostavljaš da imajo sam mulci nelegalno programsko opremo, knjige, etc, kar je totalno sfaljena logika.

Seveda, lahko greš preganjat vsakega ki ima tvoj program, vendar ni plačal za njega. S tem da mu rabiš prej dokazat da ga ima in sploh, rabiš zvedt da ga ON sploh ima.

sam kaj je tebi lažje? preganjat večinsko populacijo in zahtevat keš ter bit zasovražen in tako izgubljat na že obstoječih strankah ALI spremenit mišljenje, premislt kaj tržiš in kako ter z spremembo le teh povečat ciljno publiko in tako tud povečat svoj dobiček.

Na tebi je.

@jype. Dej nehaj z svoji primeri ker so očitno faljeni (al se pa norca delaš).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()

jype ::

antonija> Pri krsenju licence imas ti se vedno celotno svoje premozenje ki is ga imel

Aha. Skratka, če nekomu ukradeš poštno pošiljko, je to OK, ker ima še vedno vse premoženje, ki ga je imel! Super, se bom specjaliziral za to, ti boš pa moj odvetnik.

Or maybe not.

antonija> Ampak hkrati tudi upam da vsi, ki trenutno tako gorece zagovarjate trenutno zakonodajo

Kje pa vidš kšnga?

antonija ::

Daj mi razlozi kako to, da lahko vsak mulci, ki ne spostuje zelja mene kot avtorja uporablja moje delo, odzira potencialne kupce? Oz. se vec, zakaj jaz po tvojem ne smem kazensko preganjat tega mulca ter kje je tu spodbuda zame kot avtorja, da se vec ustvarjam?

Sej po zakonu ga lahko, ti nihce ne brani. Se celo lazje ti je kot kateremu koli drugemo proizvajalcu ker so zakoni predvsem tebi na roko, ne pa za zascito potrosnikov.

@jype: Postna posilka je last nekoga (razen ce je ni dedek mraz carobno pricaral na ta svet). _Kopija_ tvojega dela pa ni vec tvoje delo, ampak kopija.

Kje pa vidš kšnga?

A to smo resni?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Gandalfar ::

@antonija: in kje je tu spodbuda oz. sporocilo meni, kot avtorju da se mi splaca ustvarjat?

Keyser Soze ::

Uf, a razsaja kakšna "avtorska gripa"? Ker nekaterim se fenomenalno kisa tule.

Beštja, če bi "borci proti terorizmu" imeli tako zavzete člane bi bil že cel svet mrtev. Groza.
OM, F, G!

jype ::

antonija> A to smo resni?

Ja, smo! Jaz se z zakonodajo ne strinjam. Jaz pravzaprav mislim, da je koncept intelektualne lastnine v temeljih zgrešen. Razumem racionalizacijo nastanka avtorske in sorodnih pravic in razumem, zakaj avtorji brez teh pravic težje ustvarjajo avtorska dela, a se ne strinjam niti s trenutno formulacijo, niti s smerjo, v kateri se premikamo.

Hkrati pa jasno vidim dejstvo, da je za premike v avtorskem pravu odgovoren konflikt med ljudmi, ki kršijo avtorsko in sorodne pravice in ljudmi, ki te pravice legalno nosijo - in premiki, kot običajno, niso v smeri, ki bi bila po godu tistim, ki kršijo zakon.

Konstruktiven pristop k popravljanju trenutnega polomljenega stanja ni v opravičevanju podlih dejanj, ki jih sam brez slabe vesti imenujem kraja (ali pa neupravičena obogatitev, če imaš tako rad izraze, ki so formalno primernejši).

Keyser Soze ::

@antonija: in kje je tu spodbuda oz. sporocilo meni, kot avtorju da se mi splaca ustvarjat?

Če delaš OK software se nimaš kaj bati. Če delaš šrot. Oprosti. Burek še vedno lahko pečeš na vogalu. Čeprav tudi to ni najbolj preprosto.

@jype
Sori, dokler si v gruči SAZAS, BSA in podobnih, ne delaš nič v tej smeri. Al kdo je združen v teh organizacijah. Kolega "pirat" al kolega "avtor"?

P.S.: Če si pa tako nadarjen in specialen te je lahko pa sram, ker se obešešaš na enga bozga mulca, ki spiratizira tvoj program. Upam, da ti (in seveda vsem tebi podobnim) konkretno zraste tič, ko prebereš novico kako so oglobili oz. enormno kaznovali koga, ki je "potegnil z neta" 5 komadov. Đizs.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

Dragi ::

Uf, a razsaja kakšna "avtorska gripa"? Ker nekaterim se fenomenalno kisa tule.

Beštja, če bi "borci proti terorizmu" imeli tako zavzete člane bi bil že cel svet mrtev. Groza.


Pa sem mislu da ima jype faljene...

@antonija: in kje je tu spodbuda oz. sporocilo meni, kot avtorju da se mi splaca ustvarjat?

Odvisno kaj si predstavljaš kot spodbudo. Če se ti gre za big bad dough of cash, potem se zna zataknit.

Keyser Soze ::

@Dragi
Nisi pokapiral poante.
OM, F, G!

Dragi ::

Se mi je zdelo ja, lahko mal obrazložiš?

Gandalfar ::

Odvisno kaj si predstavljaš kot spodbudo. Če se ti gre za big bad dough of cash, potem se zna zataknit.


In zakaj mi odvzemas pravico, da bi o tem jaz odlocal?

Dragi ::

Ti je ne, pravico imaš še vedno, ni pa nujno da ti bom ustregel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()

gokky ::

Gospod sodnik. Priznam. Sposodil sem si sosedov bager. Ampak mislim, da nisem kriv. Sposodil sem si ga zato, da bi se ga naučil voziti, ker so avtošole za take stvari tako nazarensko drage. Spotoma sem res vrgel še nekaj kubikov peska na kup, ker mi lopata za tako ne sede najbolj, vendar pa nimam denarja, da bi plačal najem takega bagra.

Sedaj pa sploh ne razumem, zakaj se sosed vznemirja. Tako ali tako jaz od njega bagra ne bi vzel v najem, saj stane celih 300 EUR/dan, to pa je zame, ki želim kup peska premetati ob svojem študiju, preveč. Zato menim, da mu nisem povzročil nobene škode, saj sem mu ga vrnil nazaj že po sedmih dneh, ko so me policisti vprašali, če ga imam jaz. Ob tem sem mu moral celo dati poln tank goriva.

Prosim tudi, gospod sodnik, da kaznujete soseda. Bagerja mi namreč ni hotel brezplačno posoditi, da bi videl, če ga znam voziti in, da bi videl, če z njim sploh lahko uredim svoje stvari. Menim, da bi mi sosed za preverjanje moral posoditi bager, zato smatram, da si imam sosedov bager še vedno pravico izposojati. Sosed pa naj ne bo tak oderuh.

Keyser Soze ::

Se mi je zdelo ja, lahko mal obrazložiš?

Tako te bom vprašal. A je treba vsacga mulca na tram obesit, ker skopira komade in programe z neta? A po tej logiki ustrelimo vsakega ki drži v roki djolo in ga s tem postavimo za zgled ostalim.

Ja piz** no. Ene prioritete je tud treba imet no. Ne sam jamrat kako si oškodovan ker je en srednješolec snel tvoj program s torrenta in ga uporablja mimo licenčnih pogojev. S tem pa ne zaluži niti fičnika oz. se ne okorišča na ta račun. Je to realno izgubljen dohodek avtorja?
Enako bi lahko gledali v primeru boja proti terorizmu. A če jaz rečem "Bush je debil, ker vodi glupo politiko" al pa "Američane popipsat, ker ne znajo razmišljat" sem pa avtomatsko terorist in za odstrel?

Ne vem no. Prioritete. In počiščeno podstrešje.

Vsekakor pa legalizirat piratstvo za nekomercialne namene. Naj se širi znanje in kultura. Samo ne na račun avtorjev.
OM, F, G!

jype ::

gokky> Gospod sodnik.

Ah, yes. The good old "I wouldn't have done it if I knew I'd get caught" defense. Rarely works, though.

Keyser Soze> Vsekakor pa legalizirat piratstvo za nekomercialne namene.

In Angel478a v čuzo, ker z nelegalnim softverom služi denar? Kar se mene tiče komot.

Keyser Soze> A je treba vsacga mulca na tram obesit, ker skopira komade in programe z neta?

A mu je treba za nagrado ježka kupt, če to nardi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Gandalfar ::

Vsekakor pa legalizirat piratstvo za nekomercialne namene. Naj se širi znanje in kultura. Samo ne na račun avtorjev.


Avtor otroskih knjig pa naj od zraka zivi ali kaj? Aja tocno, naj gre posteno delat cez dan v rudnik. Ponoci pa naj na svoje stroske ustvarja avtorsko delo.

Zgodovina sprememb…

Dragi ::

Mislim da otroške knjige pa res NOBEN ne gre kopirat. nima smisla. Zadeva je super predstavljena in ZELO poceni.

Dejte no folk, ne primerjat data z fizičnimi dobrinami. Ni isto. Podobno, mogoče, ni pa isto.

jype ::

Dragi> Mislim da otroške knjige pa res NOBEN ne gre kopirat.

Huh? In kaj naj bi po tvoje predstavljale računalniške igre drugega, kot popolnoma enako kategorijo, kot je otroška knjiga, ali pa otroška glasba?

(Izdelki za _zabavo_ mladine, da ne bomo slepomišili.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

gokky ::

@Dragi: Bom rekel svoji ženi, da kupuje predrage knjige za mulce, saj večinoma so dražje od mojih strokovnih knjig.

antonija ::

@Gandalfar: Od cesa hoces zivet je tvoj problem (isto kot zame). Jaz nebi imel nic proti temu ce mi nekdo uzakoni mesecno rento in se lahko praskam po riti do konca zivljenja (verjetno bi bila stvar celo legalna), ampak to se vedno ne pomeni da je to prav (ceprav je zakonito).

Kmetje so si zlobirali subvencije za vsak kurcev vremenski pojav, avtorsko pravo je pa zalozbam in avtorjem dalo STASI-like pooblastila. Manjkajo samo se smucisca ki bojo zahtevala "pavsal" ce slucajno kaksno sezono ne bo snega, ....
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.
««
6 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BSA poroča, mi pa na drevo

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
104231 (2806) [D]emon
»

Piratstva v Sloveniji sicer malo manj, a BSA ni najbolj zadovoljna

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
4113391 (9479) technolog
»

BSA še vedno domišljijsko vrednoti piratstvo

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
359852 (8075) Gregor P
»

BSA izdala letno poročilo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
12712892 (9910) opeter
»

BSA obvešča (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
9812166 (8782) Tody

Več podobnih tem