» »

Formatiranje partcije ali ne?

Formatiranje partcije ali ne?

^TMS^ ::

Stvar je sledeča...Uporabljal sem Visto x64 Ultimate. Ker mi je požrla 1.7 Gb sem poskusil z Win 7 x64 Ultimate. Za vsak slučaj, če mi ne bi bil všeč sem posnel Win 7 na drugo particijo. Torej Win 7 je na C: in Vista je na J:.
Seveda sem z Win 7 veliko bolj zadovoljen, zato sem hotel formatirati J: particijo, iz treh razlogov:
1. prostor;
2. očistiti particijo;
3. da v biosu ne teži za dual boot.

Vendar mi Win 7 ne dovoli formatirati O: particije ("Unable to complete format"). Tako, da zdaj ne vem, če lahko formatiram particijo zgrda, ker nočem da se kaj zašuštra. Imel sem takorekoč zeleni val; nobenih problemov z gonilniki in z inštalacijo, kar se mi zgodi redko. Vedno so neki problemi, vedno nekaj popravljat, napake,....in nočem tvegat sesutja, ker enostavno nimam več živcev, da bi se ukvarjal s tem.

Iz "diskmgmt.msc":
C:.....(Healthy, Boot, Page File, Crash Dump, Primary Partition)
J:.....(Healthy, System, Active, Primary Partition).

Torej, ali se splača ali ne?

Hvala že vnaprej za kakršenkoli odgovor!

Lep pozdrav
To iterate is human, to recurse divine.

Duhec ::

Veje, na kateri aktivno sediš, Windows ne pusti žagat !

^TMS^ ::

Hec mi je v tem, da je ena particija Boot, druga pa Active...
Torej misliš, da se bo zaradi ene veje zrušlo drevo ali kako globoko bom padel, če jo odžagam? :)
To iterate is human, to recurse divine.

Duhec ::

Hm, čudni podatki. Kaj predstavlja zdaj naenkrat nova črka O: ? Če si najprej inštaliral Visto in kasneje Windows 7 na drugo particijo, potem dvomim, da imaš Windows 7 na C particiji , po mojem je tam Vista in boot loader, ki kaže na J disk kjer je System v tvojem primeru Windows 7 in to je tudi aktivna particija.
Lahko bi sicer naredil C particijo aktivno ampak ti manjkajo systemski fajli od Win7 in se sistem po restartu ne bi pobral. Po mojem bi bilo najboljše ponovna inštalacija Windows 7, s tem, da enostavno formatiraš C particijo in nanjo inštaliraš Windows 7.

ender ::

Če nameščaš Visto ali Windows 7 tako, da bootaš iz DVDja, bo particija, na katero se izvede namestitev vedno C:, ne glede na že obstoječe particije v sistemu.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

^TMS^ ::

Woops.
Pred Win 7 sem imel na C: Visto, ter še drugo particijo O:....
Po inštalaciji Win 7 na O: particijo se je Win 7 prešvercal na C: in Vista je na J:.

Na J: sem preimenoval Windows folder, nič več Dual Boota, torej mislim, da bi lahko formatiral. Navsezadnje je C: Boot particija.
Ali pač ne?
To iterate is human, to recurse divine.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Saj se ne more zgoditi meni - izbris particije wtf? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
784612 (3594) Dejk0
»

Dual boot med Win7 in XP

Oddelek: Operacijski sistemi
132886 (2307) kmetek
»

windows XP in windows 7

Oddelek: Operacijski sistemi
272455 (2153) Jebac18
»

Windows 7 namestitev brez izgube podatkov

Oddelek: Operacijski sistemi
233199 (2813) zile

Več podobnih tem