» »

Sedmica in grafična kartica

Sedmica in grafična kartica

demokedes ::

Pozdravljeni,
Že daljši čas uporabljam windows 7 in rečem lahko, da sem generalno zelo zadovoljen. Imam pa en problem, ki mi ga še ni uspelo rešiti, zato se obračam na vas. Uporabljam prenosnik+dcking station ter dodatni monitor. V tem scenariju vse deluje b.p. Problem nastane, ko recimo delam, pa zaključim delo, dam računalnik v "sleep" mode, ga dam v torbo, grem nekam na teren, ter tam želim uporabljati samo prenosnik brez docking stationa in dodatnega monitorja. Ko ga prižgem, deluje strašanko počasi, miškin kurzor se kar zatika, po daljšem času pa javi napako z gonilnikom grafične kartice. Naložil sem že zadnje gonilnike s HP jeve strani, tudi direktno z nVidiine, vendar nobenega napredka. A je imel kdo podobne težave, oziroma ima idejo, kako bi lahko to težaveo odpravil.
Že vnaprej hvala.
Aja, uporabljam pa HP 8510w
Zahvaljujem se vam za odgovore, ter vam še naprej želim lep dan.

solatko ::

Hibernate v visti in sedmici pač zapiše podatke ob izklopu, tako da ti pri zagonu prečita nastavitve in zadeva hitreje zažene. Ker pa ti ob zagonu občutno spremeniš situacijo, mora OS spremeniti vse podatke. Kadar veš, da boš zagnal računalnik drugje, raje uporabi zaustavitev sistema, boš ob zagonu pridobil kar nekaj časa.

demokedes ::

Ok, to je sicer res, vendar to ni odgovor, ki bi ga pričakoval. To bi moralo delati in na drugih prenosnikih to dela.
Zahvaljujem se vam za odgovore, ter vam še naprej želim lep dan.

win64 ::

sleep != hibernate
je pa nekaj na tem
Daj dolj z docka in šele potem daj sleep, to bi moralo pomagati.

demokedes ::

U maš res. Bom danes probal, pa potem sporočim. Lep pozdrav,
Zahvaljujem se vam za odgovore, ter vam še naprej želim lep dan.

demokedes ::

Sem probal. V tem primeru res dela, ker takoj ko ga dam ven iz docka že preklop na samo en zaslon. Sam to ni to, moralo bi delat tudi, če ga v docking station že dam v spanje. To mi je prej, ko sem imel visto delalo.
Ima kdo kako idejo?
lp,
Zahvaljujem se vam za odgovore, ter vam še naprej želim lep dan.

solatko ::

demokedes - Ne more delat, ker hibernate se izvede tako, da zadnjo namestitev zapiše nekam na disk in pri zagonu požene ta zapis, ker pa ne najde vseh zapisanih naprav, se praktično zmede in ne ve kako naprej, tako da mora stestirat celoten, trenutno postavljen sistem, to pa traja dlje, kot če zadevo enostavno zaustaviš.

demokedes ::

solatko,
Sem že v štartu napisal, da ne gre za hybernate, pač pa sleep, ampak ok, sej načeloma ni velike razlike. Sicer imaš prav, da bi trajalo dlje, vendar pri meni se v tem primeru sploh ne uredi zadeva...zadeva je tako počasna, da je neuporabno, na koncu pa je potrebno narediti restart...to ni normalno
Zahvaljujem se vam za odgovore, ter vam še naprej želim lep dan.

cekr ::

Pri sleep varianti se ti lahko pojavi problem s hitrostjo procesorja.
Ko ga daš v spanje, se lahko avtomatsko zniža frekvenca. Ko se zbudi, pa sistem pozabi preklopit nazaj na pravo frekvenco. Včasih se da ta problem rešit, v večino primerov pa je edina rešitev ponovni štart oz. uporaba kakšnih programčkov za višanje frekvence.

Preveri s kakšno frekvenco ti deluje v določeni situaciji.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

win64 ::

Nek popravek je prišel, ki piše da odpravlja to težavo
http://support.microsoft.com/kb/974431

- You connect a secondary monitor to a computer that is running Windows 7. When the computer resumes from hibernation, a black screen is displayed.

Popravek se da dobiti tudi preko windows update


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dell XPS 13 ali 15 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6910551 (6811) Mavrik
»

Ventilatorji se ne ugasnejo (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5110248 (8839) inbox
»

Windows7, Hybrid Sleep, Ivy...

Oddelek: Operacijski sistemi
142591 (2355) Jst
»

Windows 8 uvaja hitri zagon (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
11927485 (21674) Jst
»

Ubuntu cilja na 10 sekund zagonskega časa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10510230 (6983) techfreak :)

Več podobnih tem