» »

ATI 4890 1gb ddr5 Crossfire Težava

ATI 4890 1gb ddr5 Crossfire Težava

arag0n ::

Pred kratkim sem kupil dve taki grafični kartici ki so povezani v crossfire.Testiral sem jih z 3dMark-om s tem da so se mi zdeli rezultati slabi saj je bil GPU score komaj 9000, ko sem primerjal z drugimi ki imajo tudi te dve grafični so pa imeli okoli 17000-20000 Gpu score.

Zanima me če so te temperature normalne:



  • spremenil: arag0n ()

Sale_One0 ::

Definitivno previsoke temperature glede na to da je fan na kr visokih obratih, in ni nobenega gpu loada.
Si vis pacem, para bellum.

arag0n ::

Definitivno previsoke temperature glede na to da je fan na kr visokih obratih, in ni nobenega gpu loada.



kaj pomeni GPU load?

galu ::

To se včasih zgodi (Da je zelo slab GPU score) če je grafa navita na nekaterih predelih preveč tak da se stvar downclocka, oz. driver se resetira in tako downclocka - posledica je zelo slab performance... Seveda se lahko downclocka tudi zaradi temperature, katera je v tvojem problemu verjetno problem (a maš Vapor-X, ali običen ATI design?).
Tako to gre.

arag0n ::

To se včasih zgodi (Da je zelo slab GPU score) če je grafa navita na nekaterih predelih preveč tak da se stvar downclocka, oz. driver se resetira in tako downclocka - posledica je zelo slab performance... Seveda se lahko downclocka tudi zaradi temperature, katera je v tvojem problemu verjetno problem (a maš Vapor-X, ali običen ATI design?).


Imam Vapor-X opazil sem da mi že ohranjevalnik zaslona (tisti mehurčki ki se premikajo) štekajo ko se premikajo.

To se včasih zgodi (Da je zelo slab GPU score) če je grafa navita na nekaterih predelih preveč tak da se stvar downclocka, oz. driver se resetira in tako downclocka - posledica je zelo slab performance... Seveda se lahko downclocka tudi zaradi temperature, katera je v tvojem problemu verjetno problem (a maš Vapor-X, ali običen ATI design?).


Imam Vapor-X opazil sem da mi že ohranjevalnik zaslona (tisti mehurčki ki se premikajo) štekajo ko se premikajo.


A to pomeni da je Grafična kartica slaba, ker to so mi sestavli nov računalnik, da vem povedat tam na servisu kaj je težava.Kaj mi predlagate?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: arag0n ()

galu ::

Reči da nisi naročil šporheta v računalniku.:D
Tako to gre.

xsannyx ::

ja verjetno imaš napajanlink preslab po moje! Ali pa matično.
Ker rabiš vsaj 850W pa še to je včasih premalo, in matično, ki je res zmogljiva za 2 grafične, ne le da ima 2 pci-e x16 vhoda :D

alibabar ::

arag0n, a lahko poveš, s katerim 3DMark-om si testiral in pa opiši celotno konfiguracijo, pa kakšen "3DMark" screen naredi, da ti bomo lahko pomagali?

Pri VaporX karticah se napajalni sklop zelo greje, zato ti priporočam, da montiraš en ventilator, da piha čez rebra napajalnega sklopa (na zadnjem delu katice). Kot drugo poiskusi nastaviti ventilator na ročno (100%), pa javi kakšne bodo temperature.

lp

arag0n ::

Testiral sem z 3DMark Vantage. Je pa rekel serviser da je verjetno zato ker so prevec blizu in da bo probal dat ventilator vmes.
Ne vem samo a vpliva sploh segrevanje na delovanje grafične kartice al dela vedno enako?

Imam pa 850 W napajalnik pa matično od Gigabayta EX-58-UD3R

Samo še vedno ne vem zakaj pri Gpuzju piše skozi da je GPu core clock 240 mhz? in kaj sploh pomeni ta GPU load mi ni jasno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: arag0n ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

7950 za 200 eur (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6517649 (15483) Leprechaun
»

Amd radeon 7xxx series boost problemi rešitve.

Oddelek: Strojna oprema
384393 (3537) Janac
»

Kako flashati sapphirovo 5870vaporX na ASUS bios (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
504266 (3455) ASUStek
»

Navijanje hd4890

Oddelek: Navijanje
251377 (924) __Devil__
»

Artefakti na Radeonu 9800pro 128 (POMOČ!!!???)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241246 (976) Veron

Več podobnih tem