» »

Dvd Enota Izginila Iz Sistema!?!

Dvd Enota Izginila Iz Sistema!?!

Shadow|MaN ::

Torej, nedolgo nazaj sem opazil, da v Windowsih pod mojem računalniku ni več DVD-enote. Ker kakšen mesec odkar imam prenosni disk,je nisem veliko uporavljal oz. skoraj nič! Dokler nisem hotel pogledati filem iz dvd-ja. Vendar,ko sem vstavil dvd v enoto, se začne,kao da bere,vendar potem tudi ni več sluha o njem.Kar naenkrat se ustavi. V Windows Visti,pa tudi ni več tiste ikone za dvd enoto. V čem mislite,da je problem? Z strojno opremo ali kaj v Windowsih? Imaste mogoče kakšno rešitev? Čudno mi je,ker prej mi je vedno kazalo v Windowsih dvd enoto,tudi če nisem imel vstavljenega dvd-eja,sedaj pa kar izginila. :|
Če vas zanima še mogoče starost prenosnika,je pravkar dopolnil 2 leti,in do sedaj nisem imel nobenega problema z njim!
Pogledal sem tudi za driverje,če so posodobljeni,in so!
 Slika v Windows Visti, Računalnik

Slika v Windows Visti, Računalnik



lp :)

JayKay ::

kaj pravi device manager pod DVD/CD drives?
kateri vista (32, 64), laptop ali desktop?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

matej_jack ::

Napiši compmgmt.msc v start->zaženi pa poglej pod diski, če je tam.

Zgodovina sprememb…

Shadow|MaN ::

kaj pravi device manager pod DVD/CD drives?
kateri vista (32, 64), laptop ali desktop?


JayKay
 Slika Device Manager okna

Slika Device Manager okna



Imam laptop. Ter Windows Vista Home Premium SP2 ; 32 bitno.

Če te še kaj zanima kar napiši.

Napiši compmgmt.msc v start->zaženi pa poglej pod diski, če je tam.


matej_jack

 Slika vpisanega ukaza.

Slika vpisanega ukaza.

Zgodovina sprememb…

clix ::

Poglej pod computer management->Storage->Disk management in če DVD nima dodeljene črke, mu jo probaj dodeliti.

JayKay ::

a je prenosnik asus?

=Exceed= ::

Seldi navodilom (so v eng.)

1) Close all open programs
2) Click on Start, Run, and type REGEDIT and press Enter
3) Click on the plus signs (+) next to the following folders

* HKEY_LOCAL_MACHINE
* SYSTEM
* CurrentControlSet
* Control
* Class
* {4D36E965-E325-11CE-
BFC1-08002BE10318}

4) This folder is the DVD/CD-ROM Drive Class Description in the registry. Look for any of the following names in the right hand column.

* UpperFilters
* LowerFilters
* UpperFilters.bak
* LowerFilters.bak

5) If any of the above keys shown in step 4 are listed, right-click on them and choose Delete
6) After deleting the keys, close the Registry Editor
7) Reboot your computer
8) Open My Computer and check to see if your CD or DVD drives have returned


To bo rešitev

LP

ttommy ::

Točno to kar je napisal Exceed bo najbrž rešilo problem.Sam sem na tak način rešil problem kolegici,ko ji ni zaznalo nič kar je dala v pogon.
Če pa rabiš pomoč za prevod-reci..
Gamer

Shadow|MaN ::

Seldi navodilom (so v eng.)

1) Close all open programs
2) Click on Start, Run, and type REGEDIT and press Enter
3) Click on the plus signs (+) next to the following folders

* HKEY_LOCAL_MACHINE
* SYSTEM
* CurrentControlSet
* Control
* Class
* {4D36E965-E325-11CE-
BFC1-08002BE10318}

4) This folder is the DVD/CD-ROM Drive Class Description in the registry. Look for any of the following names in the right hand column.

* UpperFilters
* LowerFilters
* UpperFilters.bak
* LowerFilters.bak

5) If any of the above keys shown in step 4 are listed, right-click on them and choose Delete
6) After deleting the keys, close the Registry Editor
7) Reboot your computer
8) Open My Computer and check to see if your CD or DVD drives have returned


To bo rešitev

LP



Hvala! Sem sledil tvojim navodilom in sedaj prilagam sliko,pa me zanima če je to,kar je potrebno izbrisati! Samo,da se prepričam,da nebi kaj zaj***. ;)

 Registery file

Registery file

=Exceed= ::

Kar pogumno:D

Shadow|MaN ::

Kar pogumno:D


Sem izbrisal,ter nato resetiral laptop! Vendar je problem še kar enak. :| Nič se ni spremenilo. Potem sem bral na netu,da tudi drugje prikazujejo to opcijo za rešitev,ki bi naj nastala po naložitvi sp2 na Visto. :|
Spet sem v temi...

JayKay ::

a je prenosnik asus?

še enkrat

Shadow|MaN ::

a je prenosnik asus?

še enkrat


Se opravičujem,sem spregledal vprašanje. :|

Am...Od Prestigio Nobile je comp,oz ohišje...notri pa večinoma enaka strojna opreme kot od Toshibe.

JayKay ::

ok, pol pane bo nič :(

fosil ::

A v biosu ti pokaže dvd?
Lahko da se je iztaknil kakšen kabel, ali pa da je preprosto crknil.
Tako je!

Shadow|MaN ::

fosil, v biosu mi pokaže da je! Torej je problem v windowsih. Ali ima še kdo kakšno idejo? Ker nočem ravno nanovo inštalirati windowsov. :|

jkocja5 ::

Jaz mam isti problem. Sem prebral celo temo pa mi nič ne pomaga, kar je blo omenjeno. Torej DVD enota se odpre, dam not DVD, zaprej, in se sliš, k se zaganja, tud lučka posveti, potem pa se ne prikaže nič v Moj računalnik. Tudi v biosu ga ne pokaže.

Kaj zdaj? Je kaka rešitev al mi preostane le odhod na servis?

Help, anyone??
življenje ni praznik, je šolski dan

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jkocja5 ()

Shadow|MaN ::

Po dolgem času se spet javlam. In sedaj je tako,da sem nanovo inštaliral windowse. Vendar diska še vedno ne kaže. Vrjetno je kje kak kabelj izključen,al kaj bi lahko bilo? Ker ko sem inštaliral windowse mi je pa zaznal dvd. Tako,da zdaj res nevem v čem je težava. Mi preostane samo še servis?

ghost ::

Imel se podoben problem na mojem HPju rešitev je bila čisto enostavna , odvijačil sem dvd enoto spihal ter vstavil nazaj . Čudežno je spet začelo vse delat tako kot mora.

pegaso ::

Takole mi je pri popravilu enega Pc-ja pomagal brat, ki je zadevo uspešno zrihtal!
Upam da bo komu v pomoč, zadevo pa je po vsej verjetnosti povzročil microsoftov update, ker ni bilo pravega zaporedja pri inštalaciji.

Rešitev za CD-ROM pa je, da popraviš Register:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

Najdeš UpperFilters, LowerFilters, UpperFilters.bak, LowerFilters.bak (ni nujno da vsi obstajajo) in samo izbrišeš njihovo vrednost, sam KEY pustiš.

Odstraniš vse kar ima klicaj v Hardware Manager-ju, daš reboot ali re-scan for devices in to je to.

Zna se zgodit, da je potrebno re-instalirat dvd/cd burning programe.

=Exceed= ::

@pegaso

Ta postopek je opisan par postov višje:|

pegaso ::

Se opravičujem, ampak sem samo c/p v odgovor, ker sem si zadevo zapisl, ostalih postov pa nisem bral.

DubleG ::

Enak problem sem imel z enim laptopom na servisu in je blo treba zadevo kar menjat...

Hybrid ::

sem mel podoben problem v WinXP ... instalacija OS-a sla gladko .. drivere sem dejansko preko neta instaliral .. potem pa sta mi obe dvd-enoti izginili .. re-instal IDE gonilnikov sem naredil .. zdaj pa deluje ..

LP

Xserces ::

poglej si datum...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

register

Oddelek: Programska oprema
111490 (977) Aleš Ocepek
»

Optiarc DVD RW AD-5170A

Oddelek: Pomoč in nasveti
5797 (734) Han
»

Vista ne zazna dvd roma

Oddelek: Strojna oprema
111588 (1434) NeroX88
»

CD-ROM Drive Fail?

Oddelek: Pomoč in nasveti
7935 (901) Climber
»

Virus uniču cd-rom!! nujno

Oddelek: Pomoč in nasveti
252175 (1603) alesrosina

Več podobnih tem